Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

7 stycznia 2018

 

     Przeżywamy drugą niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – o Nieszpory kolędowe.

 

     Do najbliższego poniedziałku kontynuować będziemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie kolędy, a mają takie życzenie, prosimy, aby zgłosiły to w zakrystii lub telefonicznie.

 

     W przyszłą niedzielę o godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Scholi, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..” oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym.

 

     We wtorek, w Zakonie Braci Mniejszych, święto świętych męczenników franciszkańskich Berarda i Towarzyszy. O godz. 2030, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie św. Antoniego, opata. W tym dniu, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na kolejne spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem nawrócenia św. Pawła Apostoła, 25 stycznia br. Ze swego założenia Tydzień Modlitw podejmuje duchową drogę wyznaczoną jako główny cel ekumenizmu, a mianowicie codzienne życie chrześcijan w „jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele Chrystusowym”

     O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież gimnazjalną na próby scholi.

 

     W piątek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, głównego patrona diecezji rzeszowskiej oraz archidiecezji krakowskiej i przemyskiej o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i zrozumienie.

 

     W niedzielę, 28 stycznia, o godz. 1600, zapraszamy do auli naszego Wyższego Seminarium na rodzinne kolędowanie. Będzie to czas wspólnego zatrzymania się nad tajemnicą Bożego Narodzenia w duchu rodzinnym. Wystąpią dla Państwa dzieci naszej parafii oraz o. Łukasz Buksa z zespołem, a po zakończonych występach artystycznych, zapraszamy na agape (kawa, herbata, ciasto). Ośmielamy się zwrócić do państwa z prośbą o przygotowanie coś słodkiego na biesiadny stół. Wszelkich informacji na temat zaangażowania w przygotowanie koncertu, udziela o. Klemens po Mszach św. i na facebooku.

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, POKOJU I RADOŚCI W SERCACH WASZYCH RODZIN ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1427

Odwiedzający

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj