Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

7 stycznia 2018

 

     Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Niechaj ta uroczystość będzie dla każdego z nas okazją do odnowienia i przypomnienia własnego chrztu – czyli zanurzenia w życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa Pana. 

      Dzisiaj kończy się również liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Jednak zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego.

     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W najbliższych dniach kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w soboty i niedziele po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda święcona.

 

     W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe, liczne i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.

 

     We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

    W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i zrozumienie.

 

     Wyrażamy naszą wdzięczność bronowickiej wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, która ze sprzedaży świątecznych ozdób przekazała na misje kwotę w wysokości 824 złotych.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1485

Odwiedzający

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj