Dziś jest 19-01-17 Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

24 grudnia 2017

 

     Dzisiaj, w IV niedzielę adwentu przypada również Wigilia Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją, zachęcamy wszystkich wiernych do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. 

     O północy uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki.

 

     W poniedziałek, uroczystość Narodzenia Pańskiego. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad treścią Ewangelii. Życzenia, które sobie składamy, niech przenikają i opromieniają dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.

     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     We wtorek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. w kościele w porządku niedzielnym. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

     W środę, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. błogosławieństwo wina. 

 

      W czwartek, święto Świętych Młodzianków, męczenników. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

 

      Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki.

      Z serca dziękujemy również tym, którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinom biednym z parafii, ofiarując dla nich artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za wszelkie dobro, bezinteresowny dar i szlachetność!

 

      Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.

 

PARAFIANOM, SYMPATYKOM, DOBROCZYŃCOM ORAZ WSZYSTKIM GOŚCIOM, ŻYCZYMY RADOSNEGO I RODZINNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU NARODZENIA CHRYSTUSA PANA ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 176

Odwiedzający

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj