Dziś jest 19-01-17 Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

17 grudnia 2017

 

     Przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Gaudete), która w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. 

     Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. 

     O godz. 1730 Nieszpory.

 

     We wtorek, o godz. 2030 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej. 

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1830 – próba scholi.

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Na Mszy św. wieczornej, zakończenie Rorat.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzebę naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.282 zł. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, które zostaną przeznaczone na spłatę rachunku za prąd w kościele.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, nie zapomnijmy o najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia i radości.

 

     Przypominamy wiernym, iż do najbliższego czwartku kontynuujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla biednych rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     Rodzice sześcioletniego niepełnosprawnego Kubusia Nawrockiego, bardzo dziękują parafianom i dobroczyńcom, za okazane serce i złożone ofiary podczas kwesty która odbyła się 10 grudnia. Zebrana kwota w wysokości 3.500 zł została przeznaczona i wykorzystana na turnus rehabilitacyjny oraz leczenie padaczki lekoopornej chłopca. 

 

     Również i w tę niedzielę Adwentu, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Dochód zostanie przeznaczony na misje franciszkańskie w Kamerunie i Boliwii. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie i dobre serce.

 

     W przyszłą niedzielę, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją, zachęcamy wszystkich wiernych do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. 

     O północy uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).

 

PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY, ABY TEN OSTATNI TYDZIEŃ ADWENTU, BYŁ DLA KAŻDEGO ŹRÓDŁEM ODNOWIONEJ NADZIEI I OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 227

Odwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj