Dziś jest 19-01-17 Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

10 grudnia 2017

 

     Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. 

     Przypominamy wiernym, iż przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.

     Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. 

     O godz. 1530, spotkanie w salce parafialnej dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

     We wtorek, o godz. 2030 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień Modlitwy za ofiary stanu wojennego.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1830 – próba scholi.

 

     W piątek,. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W sobotę, pierwszy dzień nowenny do Dzieciątka Jezus.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na zapłatę prądu w kościele. Bóg zapłać wszystkim za wszelką wyrozumiałość.

 

     Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie wraz ze swoimi dziećmi wyraża gorące podziękowania za możliwość przeprowadzenia kwesty na rzecz niepełnosprawnych dzieci tej szkoły i złożone ofiary w kwocie 2.351 zł i 36 gr. Umożliwiło to sfinansowanie prezentów z okazji św. Mikołaja i paczek świątecznych dla najuboższych wychowanków i uczniów.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

    Przez najbliższe dwie niedziele Adwentu, Franciszkański Zakon Świeckich organizuje kiermasz bożonarodzeniowy. Dochód zostanie przeznaczony na misje franciszkańskie w Kamerunie i Boliwii. Bóg zapłać wszystkim za wsparcie i dobre serce.

 

    Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, wzorem lat ubiegłych, rozpoczęliśmy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     Przypominamy i zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w adwentowej akcji pt. „Moje Boże Narodzenie”. Pragniemy was zachęcić do stworzenia bożonarodzeniowego dzieła plastycznego, w którym wyrazicie swoje własne przeżycia związane we Świętami Bożego Narodzenia. Pracę należy wykonać na kartce formatu A4. Wszystkie dzieła zostaną nagrodzone oraz wyeksponowane przy naszej szopce betlejemskiej. Prace należy oddać do piątku 15 grudnia, natomiast finał Konkursu w niedzielę 17 grudnia br. na Mszy św. o godz. 1030. Więcej informacji na plakatach i u Ojca Klemensa.

 

    Serdecznie zapraszamy właścicieli działek położonych przy ulicy Stelmachów na spotkanie, które odbędzie się we wtorek 12 grudnia, o godzinie 1900, w salce przy kancelarii parafialnej. Tematem spotkania będzie Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tych terenów, przygotowywany przez Urząd Miasta. Sprawa bardzo pilna.

 

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ I DOBROĆ – ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA W PRZEŻYWANIU ADWENTU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 249

Odwiedzający

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj