Dziś jest 19-01-17 Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

3 grudnia 2017

 

    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele Adwent. Ten czas łaski jest nam dany po to, aby odnowić się duchowo i godnie przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Nowy rok liturgiczny, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. Na sumie o godz. 1200, zostaną poświęcone opłatki, które do rodzin naszej parafii w najbliższym czasie będą roznosić bracia klerycy. 

    Przez cały Adwent, Roraty będą odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.

 

     We wtorek, o godz. 2030 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, Zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej. 

 

     W czwartek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1830 – próba scholi. Natomiast od godz. 2000 do 2100, zapraszamy wiernych na modlitewne czuwanie oraz adorację Najświętszego Sakramentu w dolnej kaplicy kościoła.

 

     W piątek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. W tym dniu dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

     W tym dniu, na Mszy św. o godz. 1800, zostaną poświęcone książeczki i medaliki dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Po Mszy św. zapraszamy rodziców na spotkanie organizacyjne.

 

      W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, prosi o wsparcie dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Z zebranych środków zostaną zrobione dla nich upominki z racji św. Mikołaja. Bóg zapłać wszystkim za ten wyraz miłosiernej solidarności i zrozumienia.

 

     Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, wzorem lat ubiegłych, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

    Zapraszamy dzieci i młodzież do wzięcia udziału w adwentowej akcji pt. „Moje Boże Narodzenie”. Pragniemy was zachęcić do stworzenia bożonarodzeniowego dzieła plastycznego, w którym wyrazicie swoje własne przeżycia związane we Świętami Bożego Narodzenia. Pracę należy wykonać na kartce formatu A4. Wszystkie dzieła zostaną nagrodzone oraz wyeksponowane przy naszej szopce betlejemskiej. Z racji tego, że w tym roku Adwent jest dość krótki, prace należy oddać do piątku 15 grudnia. Finał akcji w niedzielę 17 grudnia br. na Mszy św. o godz. 1030. Więcej informacji na plakatach u Ojca Klemensa.

 

     Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DUCHOWEGO DOBRA, RADOŚCI, NADZIEI I BOŻYCH ŁASK NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ORAZ NA CAŁY CZAS ADWENTU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 194

Odwiedzający

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj