Dziś jest 18-12-14 Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

 

26 listopada 2017

 

     Dziś Kościół obchodzi uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Niech Jego panowanie, Jego królestwo, głęboko przeniknie nasze codzienne życie we wszystkich jego wymiarach. Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

     Na Mszy św. o godz. 1030 – uroczyste przyjęcie i błogosławieństwo nowych członków Liturgicznej Służby Ołtarza.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Franciszka Fasaniego, kapłana.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Jakuba z Marchii, kapłana. O godz. 2030 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego. Dla wszystkich trzech zakonów franciszkańskich: odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to również Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Andrzeja, Apostoła. O godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież na próby scholi.

 

W piątek,. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 815 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

     W tym dniu spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że młodzież przychodzi na nabożeństwo o 1730, następnie uczestniczy w Mszy św., a po niej, w katechezie w dolnej kaplicy kościoła.

 

     W sobotę, wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe, natomiast o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana Kolbe. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., rodzice sześcioletniego Kubusia zapraszają na kwestę ręcznie wykonanych ozdób na Boże Narodzenie, z której środki, podobnie jak w roku ubiegłym, przeznaczone będą na jego leczenie oraz rehabilitację. Kubuś od urodzenia jest niepełnosprawny z dużymi zmianami i uszkodzeniami mózgu. Jest również chory na padaczkę lekooporną, stąd jego leczenie wymaga kuracji kosztownymi, lecz wysoce skutecznymi lekami. Kubuś jest dzieckiem leżącym – nie siedzi, nie stoi, nie raczkuje. Regularne wizyty u specjalistów, rehabilitacja domowa czy turnusy rehabilitacyjne, a przede wszystkim koszty leczenia są olbrzymim obciążeniem dla pięcioosobowej rodziny, w której pracuje tylko tata. Z serca dziękujemy z życzliwość i wsparcie.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

     W przyszłą niedzielę, Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, będzie prosić po Mszach św. o wsparcie dla swoich niepełnosprawnych dzieci. Z zebranych środków zostaną zrobione dla nich upominki z racji św. Mikołaja. Bóg zapłać wszystkim za ten wyraz miłosiernej solidarności i zrozumienia.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, PRZYJACIELE I DOBROCZYŃCY, KTÓRZY W TYM TYGODNIU BĘDZIECIE OBCHODZIĆ SWOJE IMIENINY, URODZINY I JUBILEUSZE, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK, ZDROWIA ORAZ WSZELKIEJ POMYŚLNOŚCI W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 428

Odwiedzający

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj