Dziś jest 18-12-14 Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

19 listopada 2017

 

     Dzisiaj XXXIII niedziela zwykła roku liturgicznego. Zapraszamy do udziału we wspólnych listopadowych modlitwach za zmarłych. Codziennie wieczorem ofiarujemy za nich Drogę Krzyżową i Mszę świętą.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana.

 

     We wtorek, wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. O godz. 2030 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, w liturgii Kościoła wspominamy św. Cecylię, dziewicę i męczennicę, patronkę muzyki kościelnej. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za naszego organistę, a także o członkach chóru parafialnego oraz scholi. Zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, w naszej Prowincji zakonnej Matki Bożej Anielskiej, wspominamy błogosławionych męczenników Salwatora Lilli i Towarzyszy. O godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież na próby scholi.

 

     W piątek, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Duc-Lac i Towarzyszy. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni oraz na I Światowy Dzień Ubogich. Zebrano kwotę: 3.715 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, życzliwość i wyrozumiałość. Wszystkich darczyńców, zapewniamy o naszej wdzięczności w codziennej modlitwie. 

 

     W przyszłą niedzielę, rodzice sześcioletniego Kubusia zapraszają na kwestę ręcznie wykonanych ozdób na Boże Narodzenie, z której środki, podobnie jak w roku ubiegłym, przeznaczone będą na jego leczenie oraz rehabilitację. Kubuś od urodzenia jest niepełnosprawny z dużymi zmianami i uszkodzeniami mózgu. Ponadto chory jest na padaczkę lekooporną, stąd jego leczenie wymaga kuracji kosztownymi, lecz wysoce skutecznymi lekami. Kubuś jest dzieckiem leżącym – nie siedzi, nie stoi, nie raczkuje. Regularne wizyty u specjalistów, rehabilitacja domowa czy turnusy rehabilitacyjne, a przede wszystkim koszty leczenia są olbrzymim obciążeniem dla pięcioosobowej rodziny, w której pracuje tylko tata. Z serca dziękujemy z życzliwość i wsparcie.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, DUCHOWEGO POKOJU W SERCACH ORAZ WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 448

Odwiedzający

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj