Dziś jest 18-11-14 Imieniny: Rogera, Serafina, Wawrzynca

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

5 listopada 2017

 

     Dzisiaj XXXI niedziela zwykła roku liturgicznego. Przypominamy wiernym, iż przez cały miesiąc listopad w naszym kościele o godz. 1715 – wyczytujemy i modlimy się za zamarłych, zgłoszonych na wypominki. Następnie w ich intencji odprawiamy o godz. 1730 – Drogę Krzyżową, a o godz. 1800 – Mszę św. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie, a także uzyskiwane w tych dniach odpusty, niech będą wyrazem wiary i wdzięczności wobec zmarłych, zwłaszcza za wszelkie dobro, jakie kiedyś od nich w życiu otrzymaliśmy.

 

     We wtorek, We wtorek, na Mszach świętych, rano i wieczorem, polecamy wstawiennictwu św. Antoniego z Padwy nasze osobiste intencje, całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących. 

     O godz. 2030 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, kapłana. Zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież na próby scholi.

 

     W piątek, św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

    W sobotę, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości naszej Ojczyzny.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni oraz na I Światowy Dzień Ubogich. Bóg zapłać za składane ofiary, modlitwę i życzliwość. 

 

     Przypominamy, że podobnie, jak w ubiegłym roku, Firma Green Office Ecologic, współpracująca z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie i posiadająca wszelkie niezbędne i wymagane prawem zezwolenia, organizuje na terenie naszej parafii, w najbliższy wtorek 7 listopada br. do godz. 1630, zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który można składać w miejscu wyznaczonym przy sali gimnastycznej Wyższego Seminarium Duchownego. Pozyskane w ten sposób środki finansowe wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Szczegóły na plakacie i ulotkach. 

 

DZIĘKUJĄC ZA KAŻDĄ MODLITWĘ I WSZELKIE DOBRO, ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ ŚWIĄTYNI, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, DUCHOWEGO POKOJU W SERCACH ORAZ WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

Odwiedziło nas

Odsłon: 1316

Odwiedzający

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj