Dziś jest 18-10-17 Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

1 października 2017

 

     Przeżywamy XXVI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy naszych parafian i sympatyków do udziału w tym nabożeństwie, które w naszej świątyni, będzie odprawiane codziennie, zarówno w niedziele, jak i dni powszednie o godz. 1730. Dzisiaj będzie ono połączone z modlitwami nowennowymi przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. 

     W miesiącu październiku organizujemy dla dzieci i młodzieży konkurs na najpiękniejszy różaniec. Więcej informacji na temat konkursu u o. Klemensa i na plakatach.

 

     W poniedziałek, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów, którzy są nam dani przez Boga za stróżów i pomocników w naszym dążeniu do nieba. Nie zapominajmy o naszym Aniele Stróżu i zwracajmy się do niego w codziennych modlitwach. W tym dniu modlimy się także przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu o nowe i liczne powołania.

 

     We wtorek, ostatni dzień nowenny do św. Franciszka. Po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą zakonną tradycją, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus, upamiętniające błogosławioną śmierć Biedaczyny z Asyżu. O godz. 2100, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Z tej racji, dla wszystkich trzech zakonów franciszkańskich, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Mszy św. o godz. 1000 – alumni naszego Wyższego Seminarium Duchownego, złożą na ręce Ojca Prowincjała swoje śluby wieczyste. Pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach, aby wytrwali i gorliwie służyli w Chrystusowym Kościele i w Zakonie.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy i apostołki miłosierdzia Bożego. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Faustyny. 

     W tym dniu zapraszamy chętne dzieci i młodzież na próby scholi o godzinie 1830.

 

     W piątek, pierwszy piątek miesiąca. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1800 – Msza św. w intencji misji i misjonarzy. Ponieważ jest to pierwszy piątek miesiąca, o godz. 830, o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

     W tym dniu rozpoczną się również katechezy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo pierwszopiątkowe, uczestniczy we Mszy św., a potem w spotkaniu w kaplicy dolnego kościoła.

 

    W sobotę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu oraz zmiana tajemnic różańcowych.

    W tym dniu, jak już to było ogłaszane, jest organizowana ogólnopolska akcja modlitewna w intencji Polski i świata pod hasłem: „Różaniec do granic” w wyznaczonych strefach modlitewnych wzdłuż wszystkich naszych granic. Z naszej parafii będzie w niej uczestniczyć 20-osobowa grupa w Jabłonce. Inni mogą się włączyć do tej inicjatywy tutaj na miejscu. Od godz. 1400 będzie możliwość wspólnej modlitwy w dolnej kaplicy naszego kościoła. Zachęcamy również osoby chore i starsze nie opuszczające swoich domów, aby w tym dniu włączyły się do modlitwy różańcowej o godz. 1400.

 

    W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni i na Fundację Dzieło Trzeciego Tysiąclecia. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary, modlitwę i życzliwość.

 

     Zachęcamy do pogłębiania swojej wiary poprzez lekturę prasy katolickiej, która znajduje się na regale przy wejściu do kościoła.

 

Parafianom, Dobroczyńcom życzymy spokojnej i błogosławionej niedzieli, a solenizantom i jubilatom nowego tygodnia, życzymy wszelkich łask i darów Bo-żych oraz opieki Matki Najświętszej w codziennym życiu osobistym i zawodowym. Niech Pan was błogosławi i strzeże!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 595

Odwiedzający

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj