Dziś jest 18-07-20 Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

UROCZYSTOŚĆ STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA

 

17 września 2017

 

     Dzisiaj, W XXIV niedzielę zwykłą, obchodzimy w Zakonie franciszkańskim, uroczystość Stygmatów św. Franciszka z Asyżu. Jest to również Patronalne Święto naszej Parafii. Suma odpustowa wraz z procesją Eucharystyczną zostanie odprawiona o godz. 1200. Uroczystościom będzie przewodniczył o. Nikodem Gdyk OFM, wicekomisarz Ziemi Świętej w Polsce, który na wszystkich Mszach św. głosi okolicznościowe kazanie. 

     Z racji parafialnego odpustu przez całą niedzielę organizujemy w naszym kościele „Dzień Ziemi Świętej”. Po każdej Mszy świętej, przed kościołem, można nabyć czasopismo „Ziemia Święta”, książki i albumy dotyczące Betlejem, Nazaretu i Jerozolimy, a także dewocjonalia: m.in. różańce i krzyże z drzewa oliwnego z Betlejem oraz dobrowolną ofiarą wspomóc chrześcijan w ogarniętej wojną domową Syrii. 

     Natomiast w podziemiach naszego Wyższego Seminarium Duchownego, również po Mszach św., można odwiedzać Muzeum Misji i Historii Prowincji, które poprzez ciekawe eksponaty i zdjęcia ukazuje udział naszych zakonników w działalności misyjnej Kościoła.

     O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     W poniedziałek, święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, dzieci i młodzieży.

 

     We wtorek, o godz. 2030 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim, Pawła Chong i Towarzyszy. 

 

     W czwartek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. O godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież na próby scholi.

 

     W piątek, w archidiecezji krakowskiej, wspomnienie obowiązkowe bł. Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.

 

     W ubiegłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 2.841 zł. Z serca wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim za modlitwę, złożone ofiary oraz troskę o kościół. 

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego osobistego wzrostu duchowego. Zachęcamy również do czytania innej prasy katolickiej, jako wyraz naszego czynnego zainteresowania życiem Kościoła w Polsce i na świecie.

 

     Razem z naszą franciszkańską parafią na Azorach, organizujemy w 7 października br., wyjazd autokarem do Jabłonki, aby wziąć udział we wspólnej modlitwie różańcowej za naszą Ojczyznę i świat pod hasłem: „Różaniec do Granic”. Bliższe informacje na temat tej inicjatywy Kościoła w Polsce w najnowszym numerze naszego biuletynu „Nie samym chlebem”. Chętni do wzięcia udziału w tej modlitwie są proszeni o zapisywanie się w zakrystii. Wyjazd o godz. 7 rano, a powrót ok. godz. 1800. Opłata od osoby 30 zł. Zapisy do 24 września br.

 

     Podobnie jak i w ubiegłym roku, Szkoła Języka Angielskiego „Best Friend” w Zabierzowie, ogłasza zapisy na nowy rok szkolny, w dniach od 1 do 30 września. Wszystkich chętnych zaprasza się do biura szkoły – budynek Gimnazjum w Zabierzowie, w godzinach od 1600 do 1930. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM ORAZ WSZYSTKIM GOŚCIOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY WSZELKIEGO DOBRA RADOŚCI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA TĘ ODPUSTOWĄ NIEDZIELĘ, A TAKŻE NA CZAS PODEJMOWANYCH W NOWYM TYGODNIU TRUDÓW I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 186

Odwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj