Dziś jest 18-07-20 Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

3 września 2017

 

     Dzisiaj, XXII niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     W poniedziałek, o godz.800 – Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Dalsza część uroczystości będzie miała miejsce w budynku szkoły przy ul. Stawowej. 

 

     We wtorek, o godz. 2015 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież gimnazjalną na próby scholi.

 

     W piątek, święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. W tym dniu o godz. 1000 – spotkanie w salce parafialnej ministrantów i kandydatów do liturgicznej służby ołtarza. Obecność obowiązkowa.

 

     W niedzielę, 10 września, będzie miała miejsce XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 900 – Drogą Krzyżową. Natomiast o godz. 1100 – uroczysta Msza św. pod przewodnictwem metropolity krakowskiego ks. abpa Marka Jędraszewskiego. Z naszej parafii jest organizowany w tym dniu wyjazd do Kalwarii autokarem na 50 osób. Koszt pielgrzymki – 20 złotych. Zapisy w zakrystii. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 700 rano.

 

     Również przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary, modlitwę i życzliwość.

 

     Gmina Zabierzów, Stowarzyszenie Małopolska Manufaktura Sztuki wraz z Instytutem Zootechniki i Państwowym Instytutem Badawczym, serdecznie zapraszają naszych mieszkańców we wszystkie niedziele września na koncerty w ramach Festiwalu „Muzyka w Starych Balicach”. Koncerty odbywać się będą w Pałacu Radziwiłłów w Balicach o godz. 1800, a dzięki współfinansowaniu ze środków Gminy Zabierzów na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach.

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, A TAKŻE DZIECIOM I MŁODZIEŻY, ŻYCZYMY SPOKOJU, WSZELKIEGO POKOJU I DOBRA W POWAKACYJNYM PODEJMOWANIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 185

Odwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj