Dziś jest 18-07-20 Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

4 czerwca 2017

 

     W całym Kościele obchodzimy dziś uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc z tego niezwykłego daru łaski. 

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe.

 

     W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Na Mszach św. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

     We wtorek, ostatni Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

     O godz. 2015 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W środę, wspomnienie błogosławionych męczenników z Pariacoto w Peru: o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka. Na Mszach św. modlitwy za ich wstawiennictwem i uczczenie Relikwii Błogosławionych.

 

     W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież gimnazjalną na próby scholi.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W sobotę, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

 

     W najbliższą środę, tj. 7 czerwca, o godzinie 1930, w kościele pw. Świętego Stanisława, biskupa i męczennika w Toniach, odbędzie się spotkanie młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Ponieważ będzie to pierwsze tam spotkanie organizacyjne, obecność wszystkich jest obowiązkowa!

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar, zrozumienie i życzliwość.

 

     Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie wraz z Dyrekcją, wyraża gorące podziękowania naszej Parafii i wszystkim Ofiarodawcom za możliwość kwesty na rzecz dzieci z tej szkoły w dniu 21 maja br. Zebrano kwotę 2.140 zł i 48 gr, która umożliwiła zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka oraz nagród dla Wychowanków i Uczniów z okazji zakończenia Roku Szkolnego.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I WSZYSTKIM GOŚCIOM, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM ŻYCIU ORAZ WSZELKIEGO DOBRA, POKOJU I RADOŚCI. SZCZĘŚĆ BOŻE. 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 204

Odwiedzający

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj