Dziś jest 19-03-26 Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

19 marca 2017

 

     Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa. 

 

     W poniedziałek, w liturgii obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. 

 

     We wtorek, w kościołach franciszkańskich, za wstawiennictwem św. Antoniego z Padwy, modlimy się w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, zwłaszcza za ludzi chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

     O godz. 2015, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W środę, zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na kolejne spotkanie, o godz. 1900, w salce przy kancelarii parafialnej.

 

     W czwartek, o godzinie 1830, zapraszamy chętne dzieci i młodzież gimnazjalną na próby scholi.

 

    W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

    W sobotę, uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na potrzeby naszej świątyni, w tym na konserwację bocznego ołtarza św. Franciszka. Zebrano kwotę: 3332 zł. Pamiętając o naszych ofiarodawcach w modlitwie, z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i życzliwość

 

     Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność w niełatwych ekonomicznie dla wielu czasach, będzie wyrazem naszej chrześcijańskiej wrażliwości na miłość bliźniego.

 

     Zachęcamy wiernych do lektury prasy katolickiej, a także do jak najliczniejszego uczestnictwa w praktykach wielkopostnych, jakimi są: Gorzkie Żale czy Droga Krzyżowa.

 

WYRAŻAJĄC BOGU WDZIĘCZNOŚĆ ZA WASZĄ OBECNOŚĆ I WSPÓLNĄ NIEDZIELNĄ MODLITWĘ, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM RADOŚCI I POKOJU, W CODZIENNYM TRUDZIE PODEJMOWANYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1094

Odwiedzający

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj