Dziś jest 19-01-17 Imieniny: Antoniego, Rościsława, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

9 października 2016

 

     W dzisiejszą, XXVIII niedzielę zwykłą, Kościół obchodzi XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”

     Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe do parafialnej świątyni, które odprawiamy codziennie o godz. 1730. W środy – różaniec prowadzą dzieci.

 

     W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo św. Ojca Franciszka o nowe i liczne powołania do służby w Kościele. 

 

     We wtorek, O godz. 2015, próba chóru parafialnego „Omni Die”.

 

     W czwartek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Po Mszy św. wieczornej, zakończenie nabożeństw fatimskich z okoliczną procesją wokół kościoła. 

     W tym dniu zapraszamy chętne dzieci i młodzież gimnazjalną na próby scholi o godzinie 1830.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni oraz Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za składane ofiary i życzliwość.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

 

     W przyszłą niedzielę, będziemy gościć w naszej parafii Franciszkanów Konwentualnych z Krakowa, którzy podczas homilii mszalnej przybliżą nam postacie pierwszych błogosławionych polskich misjonarzy-męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – zamordowanych w Peru 9 sierpnia 1991 r., a wyniesionych na ołtarze 5 grudnia 2015 r. Na sumie o godz. 1200, przekażą dla naszej bronowickiej parafii relikwie błogosławionych Męczenników 1. stopnia „ex ossibus” – cząstki ich kości.

     Po każdej Mszy będzie możliwość ucałowania relikwii, natomiast przy wyjściu z kościoła, każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie drugiego stopnia „ex-indumentis” (czyli cząstki ich ubrań). Tam również będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie, a także nabyć materiały drukowane związane z naszymi błogosławionymi Męczennikami, książki, filmy, obrazki oraz różańce. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, SOLENIZANTOM I JUBILATOM, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, ZDROWIA I RADOŚCI ORAZ SPOKOJU I DOBRA W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 287

Odwiedzający

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj