Dziś jest 18-12-14 Imieniny: Alfreda, Izydora, Jana

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

2 października 2016

 

     Przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą. O godz. 1730 – Nabożeństwo różańcowe oraz modlitwy nowennowe przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. 

 

     W poniedziałek, ostatni dzień nowenny do św. Franciszka. Po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą zakonną tradycją, zostanie odprawione nabożeństwo TRANSITUS, upamiętniające błogosławioną śmierć Biedaczyny z Asyżu. 

 

     We wtorek, uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Z tej racji, dla wszystkich trzech zakonów franciszkańskich, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Mszy św. o godz. 1000 – alumni naszego Wyższego Seminarium Duchownego, złożą na ręce Ojca Prowincjała swoje śluby wieczyste. Pamiętajmy o nim w codziennej modlitwie, aby gorliwie wytrwał na służbie w Chrystusowym Kościele.

 

     W środę, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy oraz uczczenie relikwii Świętej apostołki miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panna Różańcowej. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830, o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

     W tym dniu rozpoczną się również katechezy dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo pierwszopiątkowe, uczestniczy we Mszy św., a potem w spotkaniu w kaplicy dolnego kościoła.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary, zrozumienie i wszelką życzliwość.

 

     Zainteresowanych Pismem Świętym i sprawami Kościoła, zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę, 5 października, o godz. 1900 w salce przy kancelarii parafialnej. 

 

     W sobotę, 8 października br., organizujemy pielgrzymkę do sanktuarium w Ludźmierzu i do Zakopanego. Wyjazd autokarem z parkingu przed kościołem o godz. 700. Opłata od osoby 45 złotych. Zapisy w zakrystii.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, SOLENIZANTOM I JUBILATOM NADCHODZĄCEGO TYGODNIA, ŻYCZYMY RADOSNEJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH DARÓW BOŻYCH ŁASK ORAZ OPIEKI MATKI NAJŚWIĘTSZEJ W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 459

Odwiedzający

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj