Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

3 czerwca 2012

 
Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca, za dar życia, Syna, za dar zbawienia i Ducha Świętego, za dar uświęcenia.
O godz. 1730, nabożeństwo czerwcowe.
 
We wtorek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Jest to również Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.
 
W piątek, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
Klerycki teatr SCENA 94, działający przy tutejszym Wyższym Seminarium Duchownym, zaprasza we wtorek 5 czerwca, o godz. 2100, na sztukę Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra Oheya”, w reżyserii Pawła Buszewicza. Ten spektakl będzie grany charytatywnie dla fundacji „Mam Marzenie”, która to fundacja pomaga spełniać marzenia nieuleczalnie chorym dzieciom.
 
W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY POGODY DUCHA, SPOKOJU ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I DARÓW W CODZIENNYCH RADOŚCIACH I TRUDACH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

Odwiedziło nas

Odsłon: 1592

Odwiedzający

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj