Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2010


     Przeżywamy dzisiaj XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.     W poniedziałek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Na Mszach świętych modlitwy o nowe liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.     W czwartek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.      W piątek – o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a po niej Msza św. O godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Równocześnie przypominamy, że nadchodzący czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj nieustannie budzą nasze sumienia ku chrześcijańskiej dojrzałości i odpowiedzialności.
     O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 2.880 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i hojność. Z naszej strony zapewniamy Was o stałej modlitewnej pamięci.     Stowarzyszenie im. Ks. Władysława Bukowińskiego „Ocalenie”, zaprasza chętnych na IV Sympozjum poświęcone pamięci tego wyjątkowego duszpasterza Wschodu. Sympozjum odbędzie się w sobotę, 26 czerwca br., w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie ogłoszeń.     Zachęcamy wszystkich do nabywania i lektury prasy katolickiej, która znajduje się na regale przy kruchcie kościoła.
ŻYCZYMY WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, WSZELKIEGO DOBRA, RADOŚCI ORAZ BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

Odwiedziło nas

Odsłon: 1630

Odwiedzający

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj