Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


28 czerwca 2009

 

     Dzisiaj XIII niedziela zwykła roku liturgicznego. Na sumie o godz. 12.00 zostanie poświęcona chorągiew procesyjna Pana Jezusa Miłosiernego, ufundowana z racji jubileuszu 100. lecia naszej parafii przez Państwo Elżbietę i Andrzeja Wójtowiczów z Lublina. Darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” i dołączamy ich do codziennej modlitwy wdzięczności.
     O godz. 17.30 – nabożeństwo czerwcowe.
     Przed kościołem wolontariusze działający przy Sekretariacie Misyjnym OO. Kapucynów kwestują na potrzeby ludności Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Czadu, włączając się w ten sposób w obchody Misyjnego Dnia Krakowa. A wszystkich mieszkańców Zakon Braci Mniejszych Kapucynów zaprasza dziś na Krakowskie Błonia od godz. 12.00 do godz. 24.00, gdzie przewidziano szereg interesujących atrakcji.

     W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

     We wtorek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po Mszy św. wieczornej o. Proboszcz zaprasza Radę Parafialną na robocze spotkanie w salce przy kancelarii.

     W piątek Święto św. Tomasza Apostoła. O godz. 6.30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 17.30nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 9.00 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Antoniego z Padwy oraz zmiana tajemnic różańcowych.

     Zarząd Prowincji na swoim posiedzeniu dokonał zmian personalnych w naszej bronowickiej wspólnocie zakonnej. Do Brzezin Łódzkich odchodzi o. Grzegorz Bryła. Dziękujemy mu za cały rok pracy, życząc Bożych łask na nowej placówce. Do naszej parafii natomiast został skierowany o. Paweł Kondratiuk, którego serdecznie witamy, otaczając go darem modlitwy.

     WSZYSTKIM PRAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI ŻYCZYMY SPOKOJNYCH WAKACJI I URLOPÓW, A TYM, KTÓRZY POWRACAJĄ DO CODZIENNEJ PRACY NIECH PAN BŁOGOSŁAWI, STRZEŻE I WSPIERA SWOIMI ŁASKAMI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1525

Odwiedzający

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj