Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

 

21 czerwca 2009

 

Przeżywamy dzisiaj XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.
 
W środę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek – o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 –Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W ubiegłą niedzielę po mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 3.248 zł i 50 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i hojność. Z naszej strony zapewniamy Was o modlitwie.
 
Przypominamy, iż nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730.
 
Rozpoczęły się wakacje. Postarajmy się nie tylko wypocząć, ale też niech będą one dla nas czasem osobistej bliskości z Bogiem poprzez podziwianie i kontemplowanie piękna natury, ale nade wszystko poprzez czynne uczestnictwo w codziennym życiu sakramentalnym, jako wyraz naszej dojrzałej i odpowiedzialnej wiary.
 
W niedzielę 28 czerwca odbędzie się Dzień Misyjny Krakowa. Zakon Braci Mniejszych Kapucynów zaprasza mieszkańców na Krakowskie Błonia od godz. 1200 do godz. 2400. W programie przewidziano wiele ciekawych atrakcji, takich jak np. „Płonący Kontynent Afrykański” wokół Kamienia Papieskiego. W Misyjnym Dniu Krakowa udział wezmą zaproszeni goście: m.in. bp Albin Małysiak, Krzysztof Piasecki, Polska Akcja Humanitarna oraz wystąpią artyści: Zbigniew Wodecki, zespół „Raz Dwa Trzy” , „Maleo Reggae Rockers (czyt. Maleo Rege Rockers) i KapBand. Zbierane przy tej okazji ofiary oraz wszelka pomoc materialna zostaną przekazane ludności Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Czadu.

WSZYSTKIM PRAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

Odwiedziło nas

Odsłon: 1483

Odwiedzający

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj