Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


29 maja 2016

 

     Przeżywamy w Kościele IX niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Pamiętajmy, iż trwa Oktawa Bożego Ciała; zapraszamy więc do udziału o godz. 1730 w nabożeństwie oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

 

     Dzisiaj, na Mszach św., gościmy w parafii „Duet muzyczny” Artur Biniek i Kamil Powrózek ze Starachowic. Muzycy podróżują po parafiach w całej Polsce ubogacając swoim śpiewem i grą na instrumentach liturgię Mszy Świętej, promując swoją autorską płytę pt.: „Wołam do ciebie świecie”. Słuchając płyty można odnieść wrażenie, że jest ona zawołaniem dla naszych pokoleń, aby świat zawrócił z drogi, którą podąża obecnie, a jest to droga uprzedmiotowienia człowieka oraz konsumpcyjny styl życia. Najważniejsze przesłanie płyty to przekazanie prawdy o tym, że człowiek nie jest jakąś istotą materialną, ale przede wszystkim duchową, a jej największym pragnieniem powinna być wiara Boga. Przyjmijmy ich z życzliwą dla siebie gościnnością.

 

     We wtorek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. W tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka. 

 

     W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

 

     W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach. 

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego, następnie Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej, w dolnej kaplicy kościoła, ostatnia przed wakacjami, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

 

     W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1730 – nabożeństwo Różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św.  w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana Kolbe oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

 

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM PRZEŻYWANIU WIARY. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

22 maja 2016

 

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca, za dar życia, Syna, za dar zbawienia i Ducha Świętego, za dar uświęcenia.

     O godz. 1730, nabożeństwo majowe.

 

     Dzisiaj w naszym Dekanacie Krowodrza, w parafii NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku, o godz. 1230, przyjmujemy symbole ŚDM, i gościć je będziemy do dnia następnego, kiedy to w godzinach popołudniowych zostaną przekazane kolejnemu krakowskiemu dekanatowi. W poniedziałek 23 maja, w godz. od 1100 do 1200 – zapraszamy grupy parafialne oraz wszystkich chętnych do włączenia się we wspólne modlitewne czuwanie przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży oraz ikonie Matki Bożej Salus Populi Romani – „Wybawicielki Ludu Rzymskiego” . Szczegółowy program Peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w naszym okręgu znajduje się w gablotach ogłoszeń. 

 

     W poniedziałek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.

 

     We wtorek, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również Siódmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo majowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

     W tym dniu przypada również Dzień Matki. Dziękujemy więc za dar macierzyństwa, matczyną opiekę, miłość, dobro i troskę.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, kwestują na potrzeby podopiecznych tejże szkoły. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki i zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka, a także  na nagrody dla Wychowanków i Uczniów na zakończenie Roku Szkolnego. Za okazane wsparcie, pomoc i życzliwe zrozumienie z góry dziękujemy.

 

     W przyszłą niedzielę na Mszach św., będziemy gościć w parafii „Duet muzyczny” Artur Biniek i Kamil Powrózek ze Starachowic. Muzycy podróżują po parafiach w całej Polsce ubogacając swoim śpiewem i grą na instrumentach liturgię Mszy Świętej, promując swoją autorską płytę pt.: „Wołam do ciebie świecie”. Zważywszy na charakter pisanych tekstów i muzyki, słuchając płyty można odnieść wrażenie, że jest ona zawołaniem dla naszych pokoleń, aby świat zawrócił z drogi, którą podąża obecnie, a jest to droga uprzedmiotowienia człowieka oraz konsumpcyjny styl życia. Najważniejsze przesłanie płyty to przekazanie prawdy o tym, że człowiek nie jest jakąś istotą materialną, ale przede wszystkim duchową, a jej największym pragnieniem powinna być wiara Boga. Przyjmijmy ich z życzliwą dla siebie gościnnością.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU!

 

15 maja 2016

 

     Obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski. 

     O godz. 1730, nabożeństwo majowe.

     Na prośbę Episkopatu Polski, dzisiejsza składka w całości przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży. 

 

     W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Na Mszach św. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika, Patrona Kongresów Eucharystycznych. Jest to również szósty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

     W tym dniu, Mszy św. wieczornej, spotkanie w salce parafialnej wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz tych, którzy chcieliby jeszcze włączyć się czynnie w prace przygotowawcze do tych dni.

 

     W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

     W piątek, wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.795 złotych. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim za zrozumienie, życzliwość i złożone ofiary.

 

     Od wielu lat Światowym Dniom Młodzieży towarzyszą dwa symbole ofiarowane młodym przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to Krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – „Wybawicielki Ludu Rzymskiego”. Te dwa znaki były obecne w Rio, Madrycie, Sydney i na wcześniejszych spotkaniach. Przy nich będzie się modlił także papież Franciszek w Krakowie. W Polsce ich peregrynacja rozpoczęła się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2014 roku, kiedy młodzi Polacy przejęli je od Brazylijczyków na Placu św. Piotra w Rzymie. Od 20 maja do 25 lipca będą one odwiedzały również wszystkie dekanaty naszej archidiecezji. To ostatni etap i ukoronowanie duchowych przygotowań do ŚDM. Do naszego Dekanatu Krowodrza, symbole te przyjadą w niedzielę 22 maja, a odjadą dalej dzień później. Przywitamy je w parafii NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku o godz. 1230. W poniedziałek zaś 23 maja, w godz. od 1100 do 1200 – zapraszamy grupy parafialne do włączenia się do wspólnego modlitewnego czuwania. Szczegółowy program Peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w naszym okręgu znajduje się w gablotach ogłoszeń. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych wydarzeniach i do wykorzystania tej szansy, która chyba nie powtórzy się już nigdy. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny będzie dla nas źródłem sił i odwagi w przygotowaniach do tego błogosławionego wydarzenia. 

 

     Również w przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, będą kwestować na potrzeby podopiecznych tejże szkoły. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki i zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka, a także  na nagrody dla Wychowanków i Uczniów na zakończenie Roku Szkolnego. Za okazane wsparcie, pomoc i życzliwe zrozumienie z góry dziękujemy.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY RADOSNEJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH  POTRZEBNYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

8 maja 2016

 

     Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest ona obchodzona od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32) - tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Z całym Kościołem czekamy więc teraz na Zesłanie Ducha Świętego - Jego Dary i Moc!

     O godz. 1600, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730, nabożeństwo majowe. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej maryjnej modlitwy, szczególnie rodziców i ich dzieci pierwszokomunijne.

 

     W poniedziałek, liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. 

 

     We wtorek, piąty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana.

 

     W piątek, rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie, które potrwają do 13 października włącznie. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zawierzmy Maryi rodziny naszej parafii oraz osobiste codzienne sprawy.

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, święto św. Macieja, Apostoła. Ostatni Dzień Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

     Na Mszy św. o godz. 1030, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, udzieli święceń diakonatu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci serdeczną modlitwą.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za życzliwość i złożone ofiary.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I POKOJU DUCHA W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

1maja 2016

 

     W liturgii Kościoła przeżywamy Szóstą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe. 

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 

     O godz. 1630 – spowiedź w kościele dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzin i chrzestnych.

 

     We wtorek, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Jest to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy do historii naszej Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 1030 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji następna msza św. (południowa), zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 1300. Po uroczystości komunijnej, rozpoczyna się tzw. „biały tydzień”. W dniach od 4 do 10 maja, dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych, biorąc udział w nabożeństwach majowych. 

     W tym dniu przypada również trzeci dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Z tej racji, o godz. 1730 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe ku czci św. Antoniego i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

 

     W czwartek, w archidiecezji krakowskiej, wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. 

 

     W piątek, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszy dzień Nowenny do Ducha Świętego. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830, Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

     W tym dniu wieczorem, spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo o godz. 1730, uczestniczy w Mszy św., a potem w spotkaniu w dolnej kaplicy kościoła.

 

     W sobotę,. O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

 

     W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 1030, rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych klasy trzeciej, będzie miała miejsce w najbliższą sobotę maja, na Mszy św. o godz. 1800.

 

     Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” oraz Rodzice małego Szymonka, składają serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli duchowo i finansowo leczenie i rehabilitację chorego chłopca. Zebrano kwotę: 1.758 zł. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi.

 

     Od kilku lat parking przed kościołem ulega wandalskim dewastacjom w postaci wypisywanych wulgaryzmów i mowy nienawiści. Przysłowie mówi: „Tylko tchórze piszą po murze”. Otoczenie naszego kościoła powinno być schludne, jak przystało na miejsce wiary i zamieszkania Boga. Zadbajmy o to wszyscy, dlatego zwracamy się z apelem i prośbą, jeśli macie w swoich domach pozostałe po remontach końcówki farb, ofiarujcie je na zamalowanie tychże bazgrołów, które powstały w ostatnim czasie. Razem z nieformalną grupą „Pogromców bazgrołów”, która działa od dwóch lat w naszym mieście, zamalujmy je w niedzielę 15 maja br. w godzinach od 1500 do 1700

 

Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM ORAZ GOŚCIOM RADOSNEJ, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

W miesiącu czerwcu, Kościół oddaje cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na Jego kult składają się osobiste historie z życia wielu świętych i błogosławionych. Podobnie jest również z odmawianą przez wiernych „Litanią” do Serca Jezusowego, której historia sięga pierwszej połowy XVIII wieku we Francji, kiedy to s. Anna Magdalena Rémuset z Zakonu Wizytek, ułożyła litanię, którą modlimy się do dziś. Na początku bowiem istniało kilka różnych litanii skierowanych do Serca Jezusowego, ułożonych na wzór dawnych inwokacji, czyli wezwań do Boga. Ostatecznie Stolica Apostolska zatwierdziła tę modlitwę do publicznego odmawiania w roku 1889. 

W roku 1720, Marsylię niespodziewanie dotknęła epidemia cholery. Miejscowy biskup postanowił szukać ratunku w miłosiernym Sercu Jezusa, poświęcając Mu całą swoją diecezję. Litania ku czci Serca Jezusowego, gorliwie i z wiarą odmawiana przez mieszkańców została wysłuchana. Od tego czasu śpiewano ja podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, a później podczas pierwszych piątków miesiąca oraz nabożeństw czerwcowych w całym Kościele. Większość litanijnych wezwań opiera się głównie na cytatach Pisma Świętego lub jest nimi inspirowana. 

Litania wraz z końcową modlitwą o miłosierdzie i przebaczenie ma charakter postny i przebłagalny, zgodnie z dramatyczną sytuacją, w jakiej znaleźli się trzysta lat temu mieszkańcy Marsylii. W encyklice poświęconej kultowi Serca Bożego, papież Leon XIII dopisał do Litanii „Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu”. Następnie papież Pius XI dodał do niej „Akt wynagrodzenia Sercu Jezusowemu”, nakazując odmawianie go przynajmniej raz w roku, tj. w uroczystość Serca Jezusowego. 

Na ziemiach polskich nabożeństwa czerwcowe odprawiały początkowo tylko Siostry Wizytki, później jednak zyskano aprobatę bł. Piusa IX i zostały spopularyzowane we wszystkich naszych diecezjach. Św. Jan Paweł II był wielkim czcicielem Serca Pana Jezusa oraz nabożeństw czerwcowych. Podczas pielgrzymki do Polski, dał temu wyraz w Elblągu w 1999 roku, mówiąc: „Cieszę się, że ta pobożna praktyka, aby codziennie w czerwcu odmawiać lub śpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest w Polsce taka żywa i ciągle podtrzymywana”. Podczas tej samej pielgrzymki do umiłowanej Ojczyzny, w trakcie nabożeństwa czerwcowego w Toruniu, odmówił z wiernymi Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu”, dokładnie 100 lat po Leonie XIII.

Warto również wiedzieć, że w tym roku obchodzimy 250. rocznicę ustanowienia liturgicznego święta Najświętszego Serca Pana Jezusa (obchodzimy ją w piątek po oktawie Bożego Ciała). Tę uroczystość zatwierdził papież Klemens XIII w 1765 roku. Cieszmy się więc tym pięknym Jubileuszem, który niech będzie także zachętą, aby w naszym życiu odnowić praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca. Tej modlitwy i ofiary potrzebuje dziś świat, ludzkość i Kościół.

31 maja 2015

 

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy sobie jedną z najważniejszych i zarazem najtrudniejszych prawd wiary: Bóg, w którego wierzymy jest jeden, jedyny; objawia się nam, ukazuje, w trzech Osobach: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.

     O godz. 1730 – zakończenie nabożeństw majowych.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Justyna, męczennika. Na Mszach św., przez wstawiennictwo św. Ojca Franciszka, modlimy się o dar nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.

 

     We wtorek, Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, wspomnienie św. męczenników Karola Liangi i Towarzyszy.

 

     W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

 

     W piątek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego, następnie Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej, ostatnia przed wakacjami, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. 

     Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana Kolbe oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ WSPOLNOTY, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO ORAZ SPOKOJU I DOBRA W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

24 maja 2015

 

     Wraz z całym Kościołem uobecniamy dziś w liturgii niezwykłe, historyczne wydarzenie, jakim było Zesłanie Ducha Świętego. W swoim codziennym życiu możemy dawać nieustannie świadectwo Chrystusowi, ponieważ Duch Boży umacnia to, co słabe, prostuje, co błędne i poplątane, rozgrzewa oziębłe, przynosi błogosławieństwo pokoju i wszelkiego dobra. W tym uroczystym dniu, za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski. Dzisiejsza uroczystość jest również dniem modlitw chorych w intencji misji.

     O godz. 1730 – nabożeństwo majowe.

 

     W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. 

 

     We wtorek, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.  Jest to również Siódmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

     W tym dniu pamiętajmy także o wszystkich mamach z racji ich święta.

 

     W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono nieustanną zachętą, aby wpatrywali się nieustannie w swojego Mistrza i Pana, a dla wiernych, by nieśli kapłanom duchowe wsparcie swoją modlitwą. Jest to także zaproszenie dla każdego z nas, abyśmy głębiej, bardziej świadomie i z wiarą przeżywali codzienną Eucharystię. 

 

     W piątek, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

 

     W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej, spotkanie z rodzicami młodzieży, która 13 czerwca br. przystąpi do sakramentu bierzmowania.

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIĄZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA!

 

17 maja 2015

     Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia, Chrystus kieruje naszą myśl, ku ostatecznemu powołaniu każdego człowieka do życia wiecznego. Niech ten nowy tydzień, będzie również dla nas czasem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.

     Na Mszy św. o godz. 1200, wystąpi szwedzki chór żeński „Femina” z miejscowości Sundsvall. Swoją działalność rozpoczął 18 lat temu. Koncertuje w wielu krajach Europy. W swoim repertuarze prezentuje pieśni ludowe, przeboje znanych zespołów, takich jak np. „ABBA” oraz bogaty repertuar sakralny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy słowem i muzyką.

     O godz. 1600 – Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

     O godz. 1730 – nabożeństwo majowe. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach, a szczególnie rodziców i ich dzieci pierwszokomunijne.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. Na Mszach św., modlimy się o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

 

     We wtorek, Szósty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, święto rocznicy poświecenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu. Jest to również ostatni, IX Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej franciszkańskiej świątyni. Zebrano kwotę: 3.554 zł. Bóg zapłać wszystkim za życzliwość i złożone ofiary. 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY DOBRA, POKOJU I NADZIEI, NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

10 maja 2015

 

     Dziś w VI Niedzielę Wielkanocną przychodzimy do Jezusa Zmartwychwstałego, który obecny jest w Eucharystii i obdarza pokojem, jakiego świat dać nie może. Przyzywajmy Jego pomocy, gdyż potrzebny jest nam pokój, który jednoczy świat, buduje i napełnia nadzieją ludzkie serca.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi. W tym dniu, będziemy również przeżywać Piąty Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie, które potrwają do 13 października włącznie. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

 

     W czwartek, święto św. Macieja, Apostoła.

 

     W piątek, wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 

     W tym dniu rozpoczynamy Pierwszy Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 

 

     W sobotę, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność, życzliwość i każdą pomoc. Przy okazji pragniemy poinformować wiernych, iż w ubiegłym tygodniu został oddany do konserwacji Obraz Matki Bożej Bronowickiej, autorstwa młodopolskiego malarza Włodzimierza Tetmajera. Jest to dość kosztowne przedsięwzięcie, które – mamy nadzieję – zostanie przyjęte ze zrozumieniem i ofiarnością. Poprzez konserwację chcemy bowiem przywrócić pełny kunszt i piękno obrazu, aby w ten sposób złożyć nasz dar wotywny z okazji 100. lecia jego powstania. 

 

     W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1200, wystąpi szwedzki chór żeński „Femina” z miejscowości Sundsvall. Swoją działalność rozpoczął 18 lat temu. Koncertuje w wielu krajach Europy. W swoim repertuarze prezentuje pieśni ludowe, przeboje znanych zespołów, takich jak np. „ABBA” oraz bogaty repertuar sakralny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I NADZIEI W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

3 maja 2015

 

     Kościół przeżywa dziś V Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczął się maj – miesiąc poświęcony czci Matki Najświętszej. Każdego dnia zapraszamy o godz. 1730 na nabożeństwo majowe. We wtorki, nabożeństwo to, połączone jest z nowenną do św. Antoniego.

 

     W poniedziałek, święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. 

 

     We wtorek, w archidiecezji krakowskiej wspomnienie obowiązkowe św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Jest to również IV Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. 

 

     W środę, święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 

     W piątek, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. Z tej okazji, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zaprasza wiernych na doroczną procesję z Wawelu na Skałkę, 10 maja br., o godz. 900. Wraz z pielgrzymami z całej Ojczyzny i gośćmi z zagranicy będziemy w tym roku dziękować Bogu za św. Jana Pawła II w pierwszą rocznicę Jego kanonizacji. Wstawiennictwu świętych biskupów krakowskich: Stanisława i Jana Pawła II, pragniemy również polecać intencje polskich małżeństw i rodzin, a także trud przygotowania Światowych Dni Młodzieży. Chcemy objąć modlitwą wszystkie osoby konsekrowane i prosić o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY DOBREJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU. NIECH BÓG WAM BŁOGOSŁAWI I WSPIERA!

25 maja 2014

 

     Dzisiaj, w liturgii Kościoła Powszechnego, VI Niedziela Wielkanocna.

     Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie w naszym kościele o godz. 1730.

     Gościmy w naszej świątyni ks. Michała Kowalskiego, proboszcza z parafii w Woli Zachariaszowskiej, należącej do naszego dekanatu, który głosi okolicznościowe kazanie na wszystkich Mszach św. Zbierana taca, w całości jest przeznaczona na budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Filipa Narusza, kapłana. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o wszystkich matkach z racji ich święta.

 

     We wtorek, VII Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja wokół kościoła.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

 

     W piątek, I Dzień Nowenny do Ducha Świętego. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Na Mszy św. o godz. 1800 – Jego Ekscelencja ks. bp Damian Muskus OFM, udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM Z SERCA ŻYCZYMY RADOŚCI I SPOKOJU ORAZ WSZELKICH ŁASK I DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM ŻYCIU. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

 

18 maja 2014

 

 

     Dzisiaj, w liturgii Kościoła Powszechnego, V Niedziela Wielkanocna.

     Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie w naszym kościele o godz. 1730.

 

     W poniedziałek, na mszach świętych, przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu, modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana. Jest to również VI Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja wokół kościoła.

 

     W piątek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.768 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za serce i troskę o naszą świątynię.

     Natomiast w przyszłą niedzielę, podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy gościć ks. Michała Kowalskiego, proboszcza z parafii w Woli Zachariaszowskiej, należącej do naszego dekanatu. Będzie on głosił okolicznościowe kazanie na wszystkich Mszach św. W tym dniu zbierana taca, w całości zostanie przeznaczona na budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii.

 

 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY RADOŚCI I SPOKOJU ORAZ WSZELKICH ŁASK I DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM ŻYCIU. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS PROWADZI KAŻDEGO Z WAS DROGĄ PRAWDY, MIŁOŚCI I DOBRA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

11 maja 2014

  

     Dzisiaj, w Trzecią Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się w Kościele Powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

     Na Mszy św. o godz. 1030 – będziemy świętować rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.  O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

     Zapraszamy wiernych na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie w naszym kościele o godz. 1730.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana.

 

     We wtorek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Jest to również V Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła ku czci Matki Bożej Fatimskiej i św. Antoniego.

 

     W środę, święto św. Macieja, Apostoła.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.

 

     W piątek, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika. Na Mszy św. o godz. 1000, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Damian Muskus OFM, udzieli święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci serdeczną modlitwą.

     Natomiast w przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 900 – Ojcowie Neoprezbiterzy odprawią w naszej świątyni Mszę Prymicyjną, udzielając uroczystego błogosławieństwa.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za modlitwy, ofiarność oraz za każdą troskę o wspólny parafialny Dom Boży.

 

     W poniedziałek i w środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie z kandydatami, którzy w tym miesiącu przystąpią do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 

WSZYSTKIM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH DARÓW BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU. NIECH TEN, KTÓRY JEST „DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM”, PROWADZI KAŻDEGO Z WAS, PO ŚCIEŻKACH DOBRA I MIŁOŚCI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

4 maja

Przeżywamy dzisiaj Trzecią Niedzielę Wielkanocną. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W poniedziałek, w archidiecezji krakowskiej, wspomnienie obowiązkowe św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Na Mszach świętych, modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

We wtorek, święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba. Jest to również IV Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

W środę, po Mszy św. wieczornej, spotkanie z kandydatami, którzy w tym miesiącu przystąpią do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

 

W czwartek, przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. Natomiast tradycyjna procesja ku czci Świętego, z Wawelu na Skałkę, będzie miała miejsce w niedzielę, 11 maja br. Procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy o godz. 900. W tym roku ma ona charakter szczególny, ponieważ wraz z mieszkańcami Krakowa, pielgrzymami z całej Polski i gośćmi z zagranicy, będziemy dziękować dobremu Bogu za dar kanonizacji naszego Pasterza, Krakowskiego Biskupa, św. Jana Pawła II, który ze stolicy św. Stanisława został wezwany na stolicę św. Piotra w Rzymie. Na powyższe uroczystości serdecznie zaprasza wszystkich wiernych ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski.

 

W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 2000 – w salce parafialnej, spotkanie z rodzicami tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

 

W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za modlitwy, ofiarność oraz za każdą troskę o wspólny parafialny Dom Boży.

 

Również w niedzielę, 11 maja br., na Mszy św. o godz. 1030 – będziemy świętować rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Przypominamy zainteresowanym, iż poprzedzi ją, dzień wcześniej, o godz. 1730 –spowiedź święta, a po niej próba uroczystości rocznicowych. Obecność obowiązkowa!

 

 

WSZYSTKIM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI, A TAKŻE OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH W CODZIENNYM ŻYCIU RODZINNYM, OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY

PRZENAJŚWIĘTSZEJ

26 maja 2013

 
 
Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca, za dar życia, Syna, za dar zbawienia i Ducha Świętego, za dar uświęcenia.
Dzisiaj również przypada Dzień Matki. Dziękujemy więc za dar macierzyństwa, matczyną opiekę, miłość, dobro i troskę.
O godz. 1730, nabożeństwo majowe.
 
W poniedziałek, na Mszach św., przez wstawiennictwo św. Ojca Franciszka, modlimy się o dar nowych powołań do życia kapłańskiego i zakonnego.
 
We wtorek, Siódmy  Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 
W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo majowo-czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.
 
W piątek, święto Nawiedzenia NMP. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W sobotę, wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana Kolbe oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 
W bajkach najbardziej wzruszające jest dobro, które zasiane w maleńkich serduszkach rośnie jak łan zboża. Małe ziarenko dobra i dobra gleba serca zapewniają plon wielokrotny…(wstęp)
Z okazji Dnia Dziecka, w najbliższą niedzielę 2 czerwca, będziemy gościć w naszej parafii autorkę trzech tomów bajek dla dzieci pod tytułem: Piękna strona dobra – Panią Marię Elżbietę Szulikowską. W bajkowej fabule można odnaleźć znane i bliskie wartości chrześcijańskie, jako że Autorka jest długoletnią katechetką i poprzez tę formę publikacji chce wspomóc rodziców i dziadków w procesie wychowania i kształtowania młodego człowieka. Książki wydane przez JEDNOŚĆ są bogato ilustrowane i mogą stanowić doskonały prezent. Będzie je można nabyć po każdej Mszy świętej. 
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ WSPOLNOTY, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO ORAZ RADOŚCI, I SPOKOJU I SZCZĘŚCIA W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!
 
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

19 maja 2013

 
Dziś Kościół obchodzi uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończymy Okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu Duchu przyjdź można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujmy dzisiaj także w sposób szczególny Panu Bogu za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramencie bierzmowania i pamiętajmy w naszych modlitwach o księżach Biskupach, którzy nam tego sakramentu udzielili. 
Na Mszy św. o godz. 900 – Ojcowie Neoprezbiterzy, którzy wczoraj otrzymali święcenia kapłańskie, odprawią w naszej świątyni Mszę Prymicyjną, udzielając uroczystego błogosławieństwa.
O godz. 1730, nabożeństwo majowe. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej maryjnej modlitwy.
 
W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Na mszach świętych modlimy się także, za wstawiennictwem św. Ojca Franciszka, o nowe i liczne powołania do zakonu franciszkańskiego.
 
We wtorek, Szósty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W czwartek, po raz pierwszy będziemy obchodzić nowe święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla duchownych jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych – by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Nowe święto Pańskie przyczyni się do pogłębiania świętości życia i stanie się inspiracją do modlitwy o no-we, święte i liczne powołania do służby kapłańskiej.
 
W piątek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ogłosił dzień 24 maja - Dniem Modlitw za Kościół w Chinach. W Chinach jest to wspomnienie Matki Boskiej z She Shan, Królowej Chin. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o prześladowanym kościele chińskim. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
W ubiegłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na inwestycje i potrzeby naszej świątyni. Łącznie zebrano kwotę: 2.905 złotych. Za dar Waszego serca i życzliwość składamy wszystkim serdeczne "Bóg zapłać".
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I POKOJU DUCHA W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SOLENIZANTOM I JUBILATOM NADCHODZĄCEGO TYGODNIA ŻYCZYMY OBFITOŚCI DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO. WSZYSTKIM WAM NIECH PAN BŁOGOSŁAWI I NIECH WAS STRZEŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

12 maja 2013

 
 
Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia, Chrystus kieruje naszą myśl, ku ostatecznemu powołaniu każdego człowieka do życia wiecznego. Niech ten nowy tydzień, będzie również dla nas czasem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.
O godz. 1600, spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
O godz. 1730, nabożeństwo majowe. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej maryjnej modlitwy, szczególnie rodziców i ich dzieci pierwszokomunijne.
 
W poniedziałek, rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie, które potrwają do 13 października włącznie. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 
We wtorek, Piaty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony.
 
W czwartek, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.
 
W piątek, wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
W sobotę, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. Ostatni Dzień Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
Na Mszy św. o godz. 1000, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Greger, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej, udzieli święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci serdeczną modlitwą.
Natomiast w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 900 – Ojcowie Neoprezbiterzy odprawią w naszej świątyni Mszę Prymicyjną, udzielając uroczystego błogosławieństwa.
 
Ks. Wojciech Gil, michaelita, misjonarz pracujący na Dominikanie, który w ubiegłą niedzielę głosił słowo Boże i kwestował na rzecz swojej misji, składa serdeczne podziękowanie za złożone przez Was ofiary w kwocie 10.105 zł. My także z serca dziękujemy Wam za hojny dar złożony na tak szczytny cel.
 
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za życzliwość i złożone ofiary.
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I POKOJU DUCHA W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

5 maja 2013

 
 
W liturgii Kościoła przeżywamy Szóstą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe. 
Na Mszy św. o godz. 1030 – rocznica I Komunii Świętej dla uczniów klasy trzeciej.
Dzisiaj w naszej świątyni gościmy ks. Wojciecha Gila, michaelitę wraz z trzema swoimi parafianami, pracującego na misjach na Dominikanie. Ksiądz misjonarz głosi okolicznościowe kazanie, a po mszach kwestuje na potrzeby tamtejszego Kościoła. Bóg zapałać wszystkim za duchowe i materialne wsparcie. 
 
W poniedziałek, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Po Mszy św. wieczornej, dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne. Przypominamy rodzicom, iż trwa od 4 do 10 maja tzw. „biały tydzień”. W tych dniach, dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych, biorąc udział w nabożeństwach majowych.
 
We wtorek, Czwarty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. Z racji tej uroczystości, w ogłoszeniach dołączamy dziś zaproszenie Księdza Kardynała, do udziału w procesji na Skałkę.
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. W tym dniu rozpoczynamy Pierwszy Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
 
W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ POGODY DUCHA I NADZIEI W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

27 maja 2012

 
Wraz z całym Kościołem uobecniamy dziś w liturgii niezwykłe, historyczne wydarzenie, jakim było Zesłanie Ducha Świętego. W swoim codziennym życiu możemy dawać nieustannie świadectwo Chrystusowi, ponieważ Duch Boży umacnia to, co słabe, prostuje, co błędne i poplątane, rozgrzewa oziębłe, przynosi błogosławieństwo pokoju i wszelkiego dobra. W tym uroczystym dniu, za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski. Dzisiejsza uroczystość jest również dniem modlitw chorych, w intencji misji.
O godz. 1730, nabożeństwo majowe.
 
W poniedziałek, święto NMP, Matki Kościoła. 
 
We wtorek, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej. Jest to również Siódmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W czwartek, święto Nawiedzenia NMP.
 
W piątek, wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900, o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
 
W sobotę, O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana Kolbe oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 
Klerycki teatr SCENA 94, działający przy tutejszym Wyższym Seminarium Duchownym, zaprasza w dniu 29 maja (wtorek), o godz. 2100, na sztukę Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra Oheya”, w reżyserii Pawła Buszewicza.
 
 
WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIĄZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

20 maja 2010

 
 
Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia, Chrystus kieruje naszą myśl, ku ostatecznemu powołaniu każdego człowieka do życia wiecznego. Niech ten nowy tydzień, będzie również dla nas czasem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.
O godz. 900, nowo wyświęceni kapłani, odprawią Mszę św. prymicyjną w naszym kościele. Neoprezbiterom życzymy wszelkich Bożych łask, na progu ich kapłańskiej posługi dla Kościoła i Zakonu.
O godz. 1730, nabożeństwo majowe. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej maryjnej modlitwy, szczególnie rodziców i ich dzieci pierwszokomunijne.
 
W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 
We wtorek, Szósty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, święto rocznicy poświecenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu.
 
 czwartek, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, ostatni, IX Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W naszych modlitwach pamiętajmy w tym dniu o wszystkich mamach z racji ich święta.
 
Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Zakopanem i w Ludźmierzu. Zapisy w zakrystii. Opłata od osoby – 30 złotych.
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej franciszkańskiej świątyni. Zebrano kwotę: 2.622 zł. Bóg zapłać wszystkim za życzliwość i złożone ofiary. 
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY DOBRA, POKOJU I NADZIEI, NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

13 maja 2012

 
 
Dziś, w VI Niedzielę Wielkanocną, przychodzimy do Jezusa Zmartwychwstałego, który obecny jest w Eucharystii i obdarza pokojem, jakiego świat dać nie może. Przyzywajmy Jego pomocy, gdyż potrzebny jest nam pokój, który jednoczy, buduje i napełnia nadzieją serca.
Na Mszy św. o godz. 1030 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
O godz. 1630 - spotkanie Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce parafialnej.
Dzisiaj również rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie, które potrwają do 13 października włącznie. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz procesja wokół kościoła, z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
W poniedziałek, święto św. Macieja, Apostoła.
We wtorek, wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony. W tym dniu, będziemy również przeżywać Piąty Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
W środę, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo módlmy się o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny. O godz. 1900 – zbiórka ministrantów w salce parafialnej.
W czwartek, wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika. O godz. 1800 - egzamin dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania w salce parafialnej.
W piątek, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 900 – Msza św. z okazji Jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej w Bronowicach Wielkich. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dziękczynienia, uczniów, nauczycieli, pracowników oraz absolwentów. 
W tym dniu rozpoczynamy Pierwszy Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. 
W sobotę, na Mszy św. o godz. 1000, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Ryś, udzieli święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci serdeczną modlitwą. 
W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 900 – Ojcowie Neoprezbiterzy odprawią w naszej świątyni Mszę Prymicyjną, udzielając uroczystego błogosławieństwa. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 1200 - do grona ministrantów zostanie przyjęty Filip Kaczor.
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność, życzliwość i każdą pomoc.
W sobotę, 26 maja br., organizujemy pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych w Ludźmierzu i Zakopanem. Zapisy w zakrystii. Opłata od osoby 30 zł. Wyjazd o godz. 700, spod naszego kościoła.
Przypominamy, iż w dniach od 1 do 3 czerwca br., organizowane są w Pińczowie, franciszkańskie „Dni Braterstwa”. Jest to spotkanie młodzieży w duchu Asyżu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu ze św. Franciszkiem i jego braćmi. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie, w kruchcie kościoła. 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I NADZIEI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

6 maja 2012

 
 
Kościół przeżywa dziś V Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczął się maj – miesiąc poświęcony czci Matki Najświętszej. Każdego dnia zapraszamy o godz. 1730 na nabożeństwo majowe. We wtorki, nabożeństwo to, połączone jest z nowenną do św. Antoniego.
 
W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie z fotografem i kamerzystą w sprawie zdjęć i filmu z Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 
We wtorek, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. Z racji tej uroczystości, w ogłoszeniach dołączamy dziś zaproszenie Księdza Kardynała, do udziału w procesji na Skałkę.
W tym dniu, będziemy również przeżywali Czwarty Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, o godz. 1900 – zbiórka ministrantów w salce parafialnej.
 
W czwartek, o godz. 1830 – próba dla klas trzecich przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci oraz rodziców. 
 
W piątek o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe. W tym dniu, będzie miała miejsce pielgrzymka dziękczynna dzieci pierwszokomunijnych, do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd spod szkoły przy ul. Stawowej, o godz. 800 rano. Punktualność obowiązkowa.
 
W sobotę, wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana. 
 
W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1030 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej klas trzecich.
 
W dniach od 1 do 3 czerwca br., organizowane są w Pińczowie, franciszkańskie „Dni Braterstwa”. Jest to spotkanie młodzieży w duchu Asyżu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym spotkaniu ze św. Franciszkiem i jego braćmi. Szczegółowe informacje znajdują się w gablocie, w kruchcie kościoła. 
 
 
WSZYSTKIM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYCH PRACACH. NIECH TEN, KTÓRY JEST „DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM”, PROWADZI KAŻDEGO Z WAS, PO ŚCIEŻKACH DOBRA I PRAWDY. SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 maja 2011

 
     Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. O godz. 1030 – Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe. Po Mszach św., zapraszamy wszystkich do kaplicy dolnego kościoła, aby obejrzeć po raz ostatni wystawę zatytułowaną „Papieski Różaniec”, zorganizowaną z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. 
 
    W poniedziałek, po Mszach świętych, modlitwy o nowe, liczne oraz święte powołania kapłańskie i zakonne.
 
     We wtorek, święto Nawiedzenia NMP. Jest to również VIII Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. 
 
     W środę, wspomnienie św. Justyna, męczennika. O godz. 1730 – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Po Mszy św. wieczornej, zbiórka ministrantów, w salce parafialnej. Pamiętajmy również, iż w tym dni przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. 
 
     W czwartek, po Mszy św. wieczornej, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.
 
     W piątek, rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
     Po Mszy św. wieczornej, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z drugich i trzecich klas gimnazjalnych oraz osób pochodzących z poza parafii.
 
     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz modlitwy w intencji Róż Żywego Różańca. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana. 
 
     Informujemy wszystkich, iż zostało zmienione nagłośnienie w naszym kościele. Koszt całej inwestycji wynosi 28 tysięcy. Przez najbliższe miesiące wszystkie zbiórki parafialne będą przeznaczone na spłacenie tegoż nagłośnienia. Bóg zapłać więc za każdy gest ofiarności, hojności i troski o świątynię.
 
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I NADZIEI W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 maja 2011

 

     Dzisiaj V Niedziela Wielkanocna. O godz. 1030 – Pierwsza Komunia Święta. Z tej racji Msza św. o godz. 1200 – została przesunięta na godz. 1300.
     O godz. 1730 – nabożeństwo majowe.
     Po Mszach św., zapraszamy wszystkich do kaplicy dolnego kościoła, aby obejrzeć wystawę pt. „Papieski Różaniec”, zorganizowaną z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. Wystawa ta będzie czynna jeszcze w tę i następną niedzielę.     W poniedziałek, święto rocznicy poświęcenie Bazyliki św. Ojca Franciszka.     We wtorek, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również VII Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.      W środę, po Mszy św. wieczornej, zbiórka ministrantów.     W czwartek, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W tym dniu przypada również Dzień Matki. Po Mszy św. wieczornej próba dzieci, które obchodzą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Wieczorem natomiast – Msza św. zbiorowa za zmarłych.     W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 1030 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej.     Pragniemy poinformować wszystkich, iż zostało zmienione nagłośnienie w naszym kościele. Koszt całej inwestycji wynosi 28 tysięcy. Przez najbliższe miesiące wszystkie zbiórki parafialne będą przeznaczone na spłacenie tegoż nagłośnienia. Bóg zapłać więc za każdy gest ofiarności, hojności i troski o świątynię.


WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYCH TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH TEN, KTÓRY JEST „DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM” PROWADZI KAŻDEGO Z WAS PO ŚCIEŻKACH DOBRA I SZCZĘŚCIA!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

15 maja 2011

 

 
     Dzisiaj w Kościele przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, nazywaną również „Niedzielą Dobrego Pasterza”. O godz. 900 – swoją pierwszą Mszę św. odprawią nowo wyświeceni wczoraj kapłani naszej Prowincji zakonnej: o. Arkadiusz, o. Euzebiusz i o. Nataniel, udzielając wiernym prymicyjnego błogosławieństwa. Dziękujemy Bogu za dar tych nowych Braci kapłanów.
     O godz. 1600 – w salce parafialnej, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
     O godz. 1730 – nabożeństwo majowe.
     Po Mszach św., zapraszamy wszystkich do kaplicy dolnego kościoła, aby obejrzeć wyjątkową w swojej formie i treści wystawę pt. „Papieski Różaniec”, zorganizowaną z okazji beatyfikacji Papieża Jana Pawła II. Wystawa ta będzie czynna w tę i następną niedzielę.     W poniedziałek, święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Przez jego wstawiennictwo modlimy się o pomyślność i błogosławieństwo dla naszej ojczyzny.     We wtorek, wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika. Jest to również VI Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.       W środę, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. W tym dniu w Zakonie Braci Mniejszych, święto św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.
     O godz. 1700 – spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.     W przyszłą sobotę o godz. 1100 – próba asysty dla ministrantów na niedzielną Komunię Świętą.     Przez najbliższy tydzień, oprócz wtorku i piątku, po Mszy św. wieczornej – będą miały miejsce w kościele próby dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o obecność i punktualność.
     Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 1030 – Pierwsza Komunia Święta. Z tej racji Msza św. o godz. 1200 – zostanie przesunięta na godz. 1300. Zachęcamy osoby, które przychodzą regularnie na niedzielną Mszę św. o godz. 1030, aby wybrały sobie wyjątkowo inną godzinę Mszy, ze względu na rodziców i gości dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o wyrozumiałość i zrozumienie.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.650 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy wyrazy naszej wdzięczności, zapewniając przed Bogiem o modlitwie w ich intencji.     Przez cały miesiąc maj zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej.WSZYSTKIM WIERNYM, UCZĘSZCZAJĄCYM DO NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY RADOŚCI, SPOKOJU ORAZ BOŻYCH ŁASK I DARÓW W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

8 maja 2011

 

     Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.     W poniedziałek, przypada liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej.     We wtorek, V Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. wieczornej – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.      W czwartek, wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – rozpoczęcie nabożeństw fatimskich.      W sobotę, święto św. Macieja Apostoła. O godz. 1000 – Jego Ekscelencja ks. bp Piotr Herkulan Malczuk OFM, udzieli świeceń kapłańskich i diakonatu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci wspólną modlitwą.      Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za modlitwy, ofiarność oraz za każdą troskę o wspólny parafialny Dom Boży.     Od poniedziałku, przez cały tydzień, po Mszy św. wieczornej – będą miały miejsce w kościele próby dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o punktualność i obecność.


WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI, W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. SZCZĘŚĆ BOŻE!

BŁOGOSŁAWIONY JAN PAWEŁ II WIELKI

 

 
 
 
 
 
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1 maja 2011

 

 

     Dziś w Kościele przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną, która na podstawie dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w diecezjach polskich nazywana jest również Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
     Dzisiaj również przeżywamy beatyfikację Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar nowego Błogosławionego dla świata, a pochodzącego z naszej, polskiej Ziemi. Dziękujemy za świętość Jego życia oraz za gorliwość apostolskiej posługi, której byliśmy świadkami. Ten dar, to nie tylko radość, ale i zobowiązanie, aby nauczanie Wielkiego Rodaka, przemieniało nieustannie „oblicze naszej ziemi”.
     Wdzięczność tę Kościół krakowski pragnie wyrazić podczas zbliżającej się procesji ku czci św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji, w najbliższą niedzielę po beatyfikacji, czyli 8 maja. Na tę uroczystości serdecznie zaprasza wszystkich, metropolita krakowski, ks. kardynał Stanisława Dziwisz.
     Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które są szczególnym uwielbieniem Matki Bożej. Odnówmy w sobie nasze przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.     W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.     We wtorek, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Jest to również IV Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.      W środę, w Archidiecezji krakowskiej – święto św. Floriana, męczennika, Patrona naszego miasta.     W czwartek, po Mszy św. wieczornej, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.     W piątek, święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy.
     Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
     Po Mszy św. wieczornej, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z drugich i trzecich klas gimnazjalnych oraz osób pochodzących z poza parafii.     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz modlitwy w intencji Róż Żywego Różańca. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny.     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność oraz za troskę o ten parafialny Dom Boży.

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2010

 

 

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha Świętego za dar uświęcenia.
     O godz. 1730, nabożeństwo majowe.     W poniedziałek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.      We wtorek, wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to również Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.     W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie trzecich klas gimnazjalnych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
     Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.     W sobotę, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. O godz. 1730 nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca z procesją eucharystyczną, natomiast o godz.1800 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św. przedstawiciele rady parafialnej kwestowali na rzecz pokrzywdzonych przez tegoroczną powódź. Zebrano kwotę: 7. 277 zł., która została przekazana krakowskiej „Caritas”. Bóg zapłać wszystkim za wyrozumiałość, zaangażowanie, dobro i solidarność.     Szkoła Języka Angielskiego BEST FRIEND w Zabierzowie, zaprasza młodzież do spędzenia czasu na atrakcyjnym obozie języka angielskiego w Jaworzynce. Szczegółowe informacje na plakatach lub na stronie internetowej szkoły BEST FRIEND.
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYCH RADOŚCIACH I TRUDACH. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

23 maja 2010

 
     Wraz z całym Kościołem uobecniamy dziś w liturgii niezwykłe historyczne wydarzenie, jakim było Zesłanie Ducha Świętego. W swoim codziennym życiu możemy dawać nieustannie świadectwo Chrystusowi, ponieważ Duch Boży umacnia to, co słabe, prostuje, co błędne i poplątane, rozgrzewa oziębłe, przynosi błogosławieństwo pokoju i wszelkiego dobra. W tym uroczystym dniu, za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski. Dzisiejsza uroczystość jest również dniem modlitw chorych w intencji misji.
     Po Mszach św. przedstawiciele rady parafialnej kwestują na rzecz pokrzywdzonych przez tegoroczną powódź. Zebrane kwoty zostaną przekazane krakowskiej „Caritas”. Bóg zapłać wszystkim za wyrozumiałość i solidarność.
     W godzinach od 1000 do 1300, w dolnej kaplicy kościoła, III Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji przy ul. Stawowej, zaprasza na wernisaż prac uczniowskich „W hołdzie Fryderykowi Chopinowi”, z okazji 200. rocznicy urodzin wybitnego polskiego kompozytora.
     O godz. 1730, nabożeństwo majowe.     W poniedziałek, święto NMP, Matki Kościoła.      We wtorek, Siódmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.     W środę, wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. W naszych modlitwach w tym dniu, w sposób szczególny pamiętajmy o wszystkich mamach z racji ich święta.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Wieczorem Msza św. zbiorowa za zmarłych. O godz. 1800, o. Łukasz Buksa, odprawi Mszę św. prymicyjną w naszym kościele. Ojcu neoprezbiterowi życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask w życiu zakonnym i kapłańskim.     W sobotę, wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.     Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rodziny STERNIK, które prowadzi przedszkola i szkoły w oparciu o wartości chrześcijańskie, zaprasza rodziców na konferencję pod tytułem „Świat córki, świat syna – przewodnik dla rodziców”, która odbędzie się w najbliższy czwartek, 27 maja, w godzinach 1730 – 2030 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych 2 w Krakowie. Udział w konferencji jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach w gablocie, lub na stronie internetowej Stowarzyszenia: www.sternik.edu.pl. WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIĄZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA!

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

16 maja 2010

 

     Dziś Kościół obchodzi uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tajemnicy Wniebowstąpienia Chrystus kieruje naszą myśl ku ostatecznemu powołaniu każdego człowieka do życia wiecznego. Niech ten nowy tydzień będzie również dla nas czasem modlitewnego oczekiwania na Zesłanie Ducha Świętego.
     O godz. 900, o. Konrad Abramowicz, odprawi Mszę św. prymicyjną w naszym kościele. Ojcu neoprezbiterowi życzymy wszelkich Bożych łask na progu jego kapłańskiej posługi dla Kościoła i Zakonu.
     O godz. 1630, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
     O godz. 1730, nabożeństwo majowe. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej maryjnej modlitwy, szczególnie rodziców i ich dzieci pierwszokomunijne.W poniedziałek, wspomnienie św. Paschalisa Baylon, zakonnika. Jest to również dzień modlitw o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.     We wtorek, wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika oraz Szósty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.     W czwartek, w prowincjach franciszkańskich, święto św. Bernardyna ze Sieny.      W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     W sobotę, ostatni, IX Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.     W ubiegłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej franciszkańskiej świątyni. Zebrano kwotę: 2.836 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność, wyrozumienie i życzliwość.      Klerycki teatr SCENA 94, działający przy tutejszym Wyższym Seminarium Duchownym, zaprasza w dniach: 16 i 29 maja o godz. 2030 na sztukę „Źródło pod Aniołami” Artura M. Swinarskiego, w reżyserii Pawła Buszewicza.      III Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji przy ul. Stawowej, zaprasza na wernisaż prac uczniowskich „W hołdzie Fryderykowi Chopinowi”, z okazji 200. rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego kompozytora, który odbędzie się w przyszłą niedzielę, 23 maja, w godzinach od 1000 do 1300 w dolnej kaplicy kościoła.
WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY DOBRA, POKOJU I NADZIEI NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

9 maja 2010

 
     Dziś w VI Niedzielę Wielkanocną przychodzimy do Jezusa Zmartwychwstałego, który obecny jest w Eucharystii i obdarza pokojem, jakiego świat dać nie może. Przyzywajmy Jego pomocy, gdyż potrzebny jest nam pokój, który jednoczy, buduje i napełnia nadzieją serca.
     Na mszy św. o godz. 1030 - rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
     Przypominamy, iż przez cały miesiąc nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 1730, za wyjątkiem wtorku. Zapraszamy wszystkich do modlitwy.     W poniedziałek, po mszy św. wieczornej, spotkanie ministrantów w salce parafialnej.     We wtorek, Piąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.     W środę, wspomnienie obowiązkowe św. Leopolda Mandicia, kapłana.      W czwartek, rozpoczęcie nabożeństw fatimskich, które potrwają do 13 października włącznie. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej.      W piątek, święto św. Macieja, Apostoła. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. Jest to również Pierwszy Dzień Nowenny do Ducha Świętego.     W sobotę, wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony. Na Mszy św. o godz. 1000 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Guzdek udzieli święceń diakonatu i prezbiteratu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci serdeczną modlitwą.     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność, życzliwość i każdą pomoc. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zapłacenie kolejnych rachunków za prąd.     Klerycki teatr SCENA 94, działający przy tutejszym Wyższym Seminarium Duchownym, zaprasza wszystkich w dniach: 16 i 29 maja o godz. 2030 na sztukę „Źródło pod Aniołami” Artura M. Swinarskiego, w reżyserii Pawła Buszewicza.
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I NADZIEI W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

Regulamin Liturgicznej Służby Ołtarza

1. Służba przy ołtarzu, naszego Pana Jezusa Chrystusa, domaga się od Lektorów i Ministrantów odpowiedniego zachowania, przestrzegania zasad kultury oraz Bożych przykazań nie tylko w kościele, ale także w domu, w szkole i w każdym innym miejscu. Wyraża się to:

a. w codziennej modlitwie rano i wieczorem,

b. w uczestniczeniu we Mszy świętej w niedzielę i święta obowiązkowe,

c. w systematycznej nauce i dobrym zachowaniu wobec rodziców, członków rodziny, nauczycieli, kolegów i koleżanek.

2. Lektorzy i Ministranci zobowiązani są do takiego życia, by zawsze mogli przyjmować podczas Mszy świętej Ciało Pana Jezusa Chrystusa. Zachęca się więc wszystkich Lektorów i Ministrantów do spowiedzi świętej, przynajmniej raz w miesiącu.

3. Lektorzy i Ministranci zobowiązani są do skromnego i czystego ubioru. Wypada, aby w każdy Dzień Pański i inne większe święto przyjść do kościoła w odświętnym stroju.

4. Lektorzy i Ministranci zobowiązani są do regularnego uczestniczenia w zbiórkach LSO oraz służenia w wyznaczone dni. Spotkania Lektorów, Ministrantów i Kandydatów na Ministranta odbywają się w każdy wtorek. Szczegółowe godziny spotkań podaje ksiądz opiekun lub prezes.

5. Wszyscy Lektorzy i Ministranci powinni, na wzór zmarłego Ojca Świętego Jana Pawła II, zawsze trzymać w kościele ręce złożone. Trzeba więc, aby ręce i paznokcie były zawsze czyste.

6. W Liturgicznej Służbie Ołtarza istnieją następujące stopnie, które, w odpowiednim wieku i czasie, powinni zdobywać poszczególni członkowie: Aspirant i Kandydat, Choralista, Ministrant Krzyża, Ministrant Światła, Ministrant Księgi, Ministrant Ołtarza, Lektor, Ceremoniarz i Animator

7. Za wzorową służbę przy ołtarzu, systematyczne uczęszczanie na służenie i zbiórki Lektorzy i Ministranci zdobywają punkty. Szczegółowe zasady punktacji wywieszone są w zakrystii.

8. Za punkty dodatnie Lektorom i Ministrantom przysługuje:

a. Możliwość gry w piłkę nożną w wyznaczonym czasie z innymi Lektorami i Ministrantami,

b. Udział w «kolędzie»,

c. Wspólne wyjazdy (wycieczki jednodniowe, dni skupienia, rekolekcje, kursy, oazy),

d. Inne nagrody.

9. Za nieprzestrzeganie powyższych zasad oraz za niewłaściwą służbę przy ołtarzu, jak i nie uczęszczanie na służenia obowiązkowe i na zbiórkę Lektorzy i Ministranci otrzymują punkty ujemne.

10. Za punkty ujemne lub opuszczanie zbiórek bądź wyznaczonych służeń (m.in.3 razy) grożą następujące kary:

a. upomnienie ustne księdza opiekuna lub Animatora grupy,

b. upomnienie na spotkaniu,

c. powiadomienie rodziców,

e. zawieszenie w służeniu na określony czas,

f. skreślenie z listy Liturgicznej Służby Ołtarza i poinformowanie o tym rodziców.

11. Regulamin może ulec zmianie

12. Regulamin wchodzi w życie z dniem jego ogłoszenia.

Kraków, 31 sierpnia 2009 roku

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 maja 2010

 

     Kościół przeżywa dziś V Niedzielę Wielkanocną. Rozpoczął się maj – miesiąc poświęcony czci Matki Najświętszej. Każdego dnia zapraszamy o godz. 1730 na nabożeństwo majowe.     W poniedziałek, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Jest to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy do historii naszej Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 1030 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji następna msza św. (południowa), zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 1300.      We wtorek, w Krakowie święto św. Floriana, męczennika i patrona miasta. Jest to również Czwarty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.     W środę, w Archidiecezji krakowskiej, wspomnienie obowiązkowe bł. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Po mszy św. wieczornej, spotkanie w salce parafialnej z rodzicami dzieci, które w przyszłą niedzielę o godz. 1030, obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.      W czwartek, Święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba. Po Mszy św. wieczornej spotkanie pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.     W piątek, W piątek o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie trzecich klas gimnazjalnych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.
     Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.     W sobotę, uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji krakowskiej. Z racji tej uroczystości w ogłoszeniach dołączamy dziś zaproszenie Księdza Kardynała do udziału w procesji na Skałkę.      W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej franciszkańskiej świątyni. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zapłacenie kolejnych rachunków za prąd.
DZIĘKUJĄC ZA WSZELKĄ PAMIĘĆ I MODLITWĘ Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA, WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW!

W sobotę 23 maja 2009 roku w naszej parafialnej świątyni - na Mszy św. o godz. 1000 - Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, udzielił święceń prebiteratu i diakonatu alumnom Wyższego Seminarium Duchownego pw. Św. Bonawentury.

            Świecenia przbiteratu otrzymali: dkn Marcel Kosim OFM oraz dkn Łukasz Kwiatkowski OFM. Natomiast świecenia diakonatu przyjęli: br. Łukasz Buksa OFM i br. Pio Gąszczyk OFM. Neoprezbiterom i nowym diakonom życzymy wszelkiego dobra oraz Bożych łask w ich codziennej posłudze Kościołowi, Zakonowi oraz ludziom. Niech Pan Was obdarzy pokojem!


Galeria zdjęć autorstwa:

JAROSŁW SAŁEK i ANNA KOTYZA

AJSTUDIO

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA

ŚWIĘTEGO

31 maja 2009

Wraz z całym Kościołem uobecniamy dziś w liturgii niezwykłe historyczne wydarzenie, jakim było Zesłanie Ducha Świętego. W swoim codziennym życiu możemy dawać nieustannie świadectwo Chrystusowi, ponieważ Duch Boży umacnia to, co słabe, prostuje, co błędne i poplątane, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju i wszelkiego dobra. W tym uroczystym dniu możemy uzyskać za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski.O godz. 1730 – zakończenie nabożeństw majowych.Dzisiaj też zapraszamy od godz. 1300 na Plac Omłotowy wszystkich Parafian, wasze Rodziny i Przyjaciół na VIII charytatywny „Piknik ze Świętym Franciszkiem”. Niech to wspólne parafialne święto będzie wielkim darem życzliwości i bezinteresownego serca.W poniedziałek – Święto NMP, Matki Kościoła. W tym dniu o godz. 1730 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. W naszych modlitwach pamiętajmy o najmłodszych z racji dorocznego Dnia Dziecka.We wtorek VIII Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.W środę – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie pierwszych klas gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.W piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie drugich i trzecich klas gimnazjalnych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafiiW sobotę o godz. 1730 nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz.1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.Grupa teatralna braci kleryków SCENA 94 zaprasza wszystkich na sztukę pt. „Trucizna Teatru” Rudolfa Sirery w reżyserii Pawła Buszewicza. Spektakle odbędą się w dniach: 5, 12, 14 i 19 czerwca w auli Wyższego Seminarium Duchownego.WSZYSTKIM NASZYM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIAZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA.                                                                            DUSZPASTERZE

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

24 maja 2009

 
 

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tej tajemnicy wiary wysławiamy chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa, który został uwielbiony i zasiadł po prawicy Ojca. Radując się tą Uroczystością, kierujmy nasze oczy ku niebu, które jest celem naszej wiary. Kierujmy także nasz wzrok ku ziemi, gdzie mamy spełniać dzieło Chrystusa, który towarzyszy nam swoją mocą i daje liczne znaki swojej obecności.

 

O godz. 1630 w salce parafialnej spotkanie FZŚ, a o godz. 1730 – Nabożeństwo majowe.

 
 

W poniedziałek modlimy się o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, wzywając wstawiennictwa Świętego Franciszka z Asyżu.

 
 

We wtorek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Jest to również VII Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 
 

W piątek o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

w tym dniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Wieczorem Msza św. zbiorowa za zmarłych.W sobotę IX Dzień Nowenny do Ducha Świętego. Od godziny 2030 w naszym kościele rozpocznie się nocne czuwanie, które poprowadzi Sekretariat Ewangelizacji, wspierany poprzez Franciszkańską Grupę Modlitewną oraz grupę Odnowy w Duchu Świętym „Ruah” z naszego klasztoru w Jarosławiu. Całość spotkania będzie animował Ojciec Józef Witko OFM. Przewidywany czas zakończenia czuwania ok. godz. 5 rano.

W przyszłą niedzielę zapraszamy Wszystkich Parafian, Wasze Rodziny i Przyjaciół na VII charytatywny „Piknik ze Świętym Franciszkiem”. Wspólna zabawa rozpocznie się o godz. 1300 na Placu Omłotowym. Szczegółowe informacje znajdują się na wywieszonych plakatach oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA ŻYCZYMY DOBRA, POKOJU I NADZIEI ORAZ BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!


DUSZPASTERZE

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

10 maja 2009

    Przeżywamy V Niedzielę Wielkanocna. Na Mszy św. o godz. 10.30 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej. 17.30 – O godz. Nabożeństwo majowe.    W poniedziałek na Mszach św. modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe, liczne i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich.
    We wtorek wspomnienie św. Leopolda Mandicia, kapłana. Jest to również Piąty Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św.
o godz. 18.00 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucha-rystyczna wokół kościoła.
    W czwartek Święto św. Macieja, Apostoła.
    W piątek wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony. O godz. 6.30 – Droga Krzy-żowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.    W sobotę Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski.    Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, za wyjątkiem wtorku. Zapraszamy wszystkich do tej pięknej majowej maryjnej modlitwy.
           Dzisiaj po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej franciszkańskiej świątyni. Bóg zapłać wszystkim wyrozumiałość i ofiarność.    WSZYSTKIM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYCH TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH TEN, KTÓRY JEST „DROGĄ, PRAWDĄ I ŻYCIEM” PROWADZI KAŻDEGO Z WAS PO ŚCIEŻKACH DOBRA I PRAWDY.


                                                                                              DUSZPASTERZE

O Jezu, Boski nasz Odkupicielu, który przyszedłeś rzucić ogień na ziemię i bardzo pragniesz, aby on już zapłonął (Łk 12,49), rozpal nasze umysły i serca pragnieniem zbawienia całego świata i każdego człowieka.

O Jezu, Najwyższy i Wieczny Kapłanie, poślij od Ojca, na nowo, Ducha Świętego, aby odnowił oblicze naszej parafii w jej Jubileuszowym roku, aby rozgrzał serca zobojętniałe i zimne, aby wlał odwagę w tchórzliwe, aby umocnił serca słabnące  w wierze, aby przyprowadził serca niewierne i błądzące, aby ożywił w każdym sercu świadomość powołania do apostolstwa w rodzinie, parafii, miejscu pracy, nauki i wypoczynku.

Maryjo Niepokalana, wspomóż nas swoim wstawiennictwem w dziele odnowy naszej wspólnoty parafialnej. Dopomóż nam zaprosić na nowo Twojego Syna w teraźniejszość i przyszłość naszego życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Amen.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

3 maja 2009

Przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocna. O godz. 17.30 – Nabożeństwo majowe. Na Mszy św. o godz. 10.30 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, z tej racji suma parafialna zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 13.00.

W poniedziałek Uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. O godz. 9.00 dodatkowa Msza św. Natomiast o godz. 16.00 – próba dzieci, które obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej.

We wtorek w archidiecezji krakowskiej wspomnienie obowiązkowe bł. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Jest to również Czwarty Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 18.00 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W środę Święto Świętych Apostołów, Filipa i Jakuba. O godz. 16.00 spowiedź w kościele dzieci rocznicowych.

W piątek o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiane są w naszym kościele codziennie o godz. 17.30, za wyjątkiem wtorku. Serdecznie zapraszamy do tej pięknej wspólnej maryjnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a w tym tygodniu szczególnie do małopolskiej edycji tygodnika „Niedziela”, gdzie możemy m.in. przeczytać o muzeum misyjnym, które znajduje się w budynku naszego Wyższego Seminarium Duchownego. 

    WSZYSTKIM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA WYRAŻAMY NASZĄ FRANCISZKAŃSKĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZELKIE OKAZANE DOBRO ORAZ ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK W NOWYCH TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

DUSZPASTERZE

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 7406

Odwiedzający

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj