Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


31 stycznia 2016

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy IV niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.

 

    We wtorek, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia w tym czasie po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Również w tym dniu przypada 20. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II i poświęcony modlitwom za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

 

     W środę, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas Mszy świętych, okolicznościowe błogosławieństwo ku czci Świętego poświęconymi świecami.

 

     W czwartek, o godz.1730 – w nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Według tradycji, na Mszach Świętych, poświęcenie chleba, soli i wody ku czci wspominanej Świętej. O godz. 630 –Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 –Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     O godz.1730 – w kościele nabożeństwo, Msza św. oraz katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

     W sobotę, wspomnienie św. męczenników Piotra Czciciela, Pawła Miki i Towarzyszy. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca. O godzinie 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Rodziny, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Ponawiamy gorący jeszcze apel do wszystkich parafian, aby w miarę swoich możliwości zgłosiły się jeszcze i przyjęły na nocleg ze śniadaniem osoby na lipcowe, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przypominamy, iż jako parafia mamy ugościć 500 osób. Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie, którym powinniśmy sprostać. W kruchcie są wyłożone deklaracje. Prosimy wypełnić je i oddać w zakrystii najpóźniej do dnia 7 lutego br.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM ORAZ NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

24 stycznia 2016

 

     Przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. W kalendarzu wspominamy również św. Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy naszą modlitwą dziennikarzy, wypraszając dla nich potrzebne łaski.

     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W poniedziałek, Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

 

     We wtorek, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi „Dzień Islamu”

 

     W środę, wspomnienie Jerzego Matulewicza, biskupa.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1800 – Msza zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

 

     Ponawiamy gorący apel do wszystkich parafian, aby w miarę swoich możliwości zgłosiły się jeszcze i przyjęły na nocleg ze śniadaniem osoby na lipcowe, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przypominamy, iż jako parafia mamy ugościć 500 osób. Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie, którym powinniśmy sprostać. W kruchcie są wyłożone deklaracje. Prosimy wypełnić je i oddać w zakrystii najpóźniej do dnia 7 lutego br.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WIELU ŁASK W CODZIENNY ŻYCIU, RADOŚCI I SPOKOJU W RODZINACH, DOBREGO WYPOCZYNKU NA FERIACH ZIMOWYCH ORAZ BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Panie Jezu Chryste,

Ty nauczyłeś nas, abyśmy byli miłosierni, jak Ojciec nasz niebieski

i powiedziałeś nam, że kto widzi Ciebie, widzi także i Jego.

Ukaż nam Twoje oblicze, a będziemy zbawieni.

Twój wzrok pełen miłości uwolnił Zacheusza oraz Mateusza od niewoli pieniądza,

a nierządnicę i Magdalenę od szukania szczęścia wyłącznie w rzeczach stworzonych.

Wzrok ten sprawił, że Piotr zapłakał po zdradzie,

a żałujący Dobry Łotr usłyszał zapewnienie o Raju.

Pozwól nam tak wysłuchać słów, które wypowiedziałeś do Samarytanki, jakbyś je wypowiedział do każdego nas:

O, gdybyś znała dar Boży!

Ty, który jesteś Obliczem widzialnym Ojca niewidzialnego,

Boga, który objawia swoją wszechmoc przede wszystkim przez przebaczenie i miłosierdzie:

spraw, aby Kościół na świecie stał się widzialnym obliczem Ciebie, swojego Pana zmartwychwstałego i uwielbionego.

Ty zechciałeś również, aby Twoi słudzy przybrani byli w słabość po to,

aby mogli okazywać słuszne współczucie tym, którzy trwają w niewiedzy i błędzie:

niech każda osoba, która się do nich zwraca, czuje się oczekiwana, kochana oraz doświadcza przebaczenia od Boga.

Poślij Twojego Ducha i uświęć wszystkich nas Jego namaszczeniem,

aby Jubileusz Miłosierdzia był rokiem łaski od Pana,

a Twój Kościół z odnowionym entuzjazmem mógł nieść dobrą nowinę ubogim, głosić wolność więźniom i uciśnionym oraz przywracać wzrok niewidomym.

Prosimy o to za wstawiennictwem Maryi, Matki Miłosierdzia, Ciebie, który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków.

 

Amen.

17 stycznia 2016

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy II niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Dzisiaj, o godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji grup parafialnych: Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..” oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym. Serdecznie zapraszamy.

 

     Również dzisiaj na Mszach św. o godz. 1030 oraz o godz. 1200 kolędy zaśpiewa zespół „San Damiano”, działający przy naszym klasztorze franciszkańskim w Kętach. Przy okazji będzie możliwość nabycia ich najnowszej płyty.

 

     W ubiegły czwartek zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie kolędy, a mają takie życzenie, prosimy, aby zgłosiły to w zakrystii lub telefonicznie. 

 

     W poniedziałek, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem nawrócenia św. Pawła Apostoła, 25 stycznia br. Ze swego założenia Tydzień Modlitw podejmuje niełatwą, ale możliwą drogę wyznaczoną jako główny cel ekumenizmu, a mianowicie codzienne życie chrześcijan w „jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele Chrystusowym”.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, głównego patrona diecezji rzeszowskiej oraz archidiecezji krakowskiej i przemyskiej.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, Dzień Dziadka. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.805 zł. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność, pomoc i wyrozumiałość.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

10 stycznia 2016

 

     Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Niechaj ta uroczystość będzie dla każdego z nas okazją do odnowienia i przypomnienia własnego chrztu – czyli zanurzenia w życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa Pana. 

     Dzisiaj kończy się również liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Jednak zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego.

     O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Związek Kawalerów Maltańskich, zaprasza dziś na godz. 1800 do Filharmonii Krakowskiej, przy ul. Zwierzynieckiej 1, na „II Maltański Koncert Kolęd i Pastorałek”. Gościem specjalnym koncertu będzie znany krakowski aktor i piosenkarz Jacek Wójcicki. Koncert ma charakter dobroczynny, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie XII Maltańskiego Letniego Obozu Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu.

 

     W najbliższych dniach kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w niedzielę po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda świecona.

 

     W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe, liczne i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.

 

     We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

 

     Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za okazana dobroć, hojność i wyrozumiałość.

 

     W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, o godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji grup parafialnych: Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..” oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym. Serdecznie zapraszamy.

 

     Również w przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 1030 oraz o godz. 1200 kolędy zaśpiewa zespół „San Damiano”, działający przy naszym klasztorze franciszkańskim w Kętach. Przy okazji będzie możliwość nabycia ich najnowszej płyty.

 

     Przypominamy, iż z racji kolędy, katechezy dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania, zostaną wznowione w pierwszy piątek miesiąca lutego.

 

NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE! 

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

2016

 

SOBOTA – 02. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58

                                                     3 - 19 BLOK

 

NIEDZIELA – 03. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY     62 – 112

                                                     25 - 59

                                       BLOK:  23A, 23B, 23C

 

PONIEDZIAŁEK – 04. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY    120A-156

                                                     61A – 113

 

WTOREK – 05. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY  158 – 176

                                                     115 – 161

UL. OKRĘŻNA

UL. NA WYRĘBĘ

 

ŚRODA – 06. 01. 2016

 

UL. LAZUROWA

UL. SOSNOWIECKA

 

CZWARTEK – 7. 01. 2016

 

UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,

CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA

 

PIĄTEK – 8. 01. 2016

 

UL. PASTERNIK

UL. ZABORSKA

UL. BUDRYSÓW

 

SOBOTA– 9. 01. 2016

 

UL. SZAROTKI

UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WYJĄTKIEM BLOKÓW)

UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA

 

NIEDZIELA – 10. 01. 2016

 

UL. STAWOWA

 

PONIEDZIAŁEK – 11. 01. 2016

 

UL. CHEŁMOŃSKIEGO i ŚMIAŁA

 

WTOREK – 12. 01. 2016

 

UL. NA POLACH ( NR PARZYSTE )

UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29

 

ŚRODA – 13. 01. 2016

 

UL. NA POLACH – BLOKI NR: 11 A i 11B oraz BLOKI 31, 33 i 35

RADZIKOWSKIEGO, SMĘTNA, BLOKI 7, 7A i 7B

 

CZWARTEK – 14. 01. 2016

 

Ul. STAREGO DĘBU

 

 

CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, TO WSPÓLNA MODLITWA KAPŁANA

Z RODZINĄ ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, KTÓRE ZA POŚREDNICTWEM KAPŁANA BÓG POZOSTAWIA W KAŻDEJ RODZINIE, KTÓRA GO Z WIARĄ PRZYJMUJE.

 

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 1500, W SOBOTY, NIEDZIELE ORAZ W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – O GODZ 1400.

 

RODZINY, KTÓRE NIE MOGĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW PRZYJĄĆ KAPŁANA W WYŻEJ WYZNACZONYM TERMINIE, A PRAGNĄ TO UCZYNIĆ W INNYM CZASIE, PROSIMY O KONTAKT Z PARAFIĄ.

 

ZE WZGLĘDU NA WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ KANCELARIA PARAFIALNA W CZASIE TRWANIA KOLĘDY BĘDZIE CZYNNA W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH: WTOREK I CZWARTEK OD 1100 – 1200. NAJLEPIEJ JEDNAK KONTAKTOWAĆ SIĘ WCZEŚNIEJ TELEFONICZNIE : 12 637 55 96; Tel. Kom. 662 380 402.

 

 

3 stycznia 2016

 

     Dzisiaj, w liturgii Kościoła „Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim”. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Przez najbliższy tydzień kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w sobotę i niedzielę po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda świecona. 

 

     W środę, Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe, dlatego wszyscy powinniśmy uczestniczyć we Mszy świętej. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, znaczymy drzwi naszych domów literami: K + M + B 2016. Litery te pochodzą od pierwszych liter – C+M+B – łacińskiego zdania: „Christus Mansionem Benedicat”„Niech Chrystus błogosławi ten dom” lub „Christus Multorum Benefactor”„Chrystus Dobroczyńcą Wielu”.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i wyrozumiałość.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK I SIŁY NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJACY SIĘ TYDZIEŃ RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

1 lutego 2015

 

Dzisiaj w Kościele przeżywamy IV niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

W poniedziałek, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. W tym dniu przypada 19. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwom za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

 

We wtorek, przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. O godz. 2015 – próba chóru w salce parafialnej przy kancelarii. Serdecznie zapraszamy również tych wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby dołączyć do grona chórzystów.

 

W czwartek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach św. poświecenie chleba, soli i wody ku czci Świętej.

O godz.1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

W piątek, wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 –Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Bezpośrednio po niej, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. W tym miesiącu przyjmie ono formę koncertu ewangelizacyjnego, na który zaprosiliśmy grupę „MATULA BAND”. W Planie:

1. Głoszenie kerygmatu słowem i piosenkami;

2. Świadectwo;

3. Modlitwa uwielbienia (przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela);

4. Po koncercie możliwość indywidualnych rozmów z uczestnikami spotkania.

Pomimo tego, że koncert przeznaczony jest głownie dla młodzieży i obecność wszystkich przygotowujących się do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej jest obowiązkowa, zapraszamy również Parafian do wspólnej modlitwy. Niech nasza jak najliczniejsza obecność będzie znakiem zaangażowania w życie Kościoła i świadectwem naszej wiary.

Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

W sobotę, wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca. O godzinie 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Rodziny, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

 

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM ORAZ NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

     Maryjo Niepokalana i Królowo świata, z uszanowaniem i pokorą klękam u Twoich stóp i pozdrawiam Cię jako Matkę naszego Zbawiciela.

     Wpatrzony w Twój wizerunek, Bronowicka Pani, proszę Cię za całą parafię, wszystkie rodziny i umiłowaną ziemię naszą, na której tyle znaków dobra i świętości nam pozostawiły: ludzka wiara i oddanie się Bogu Najwyższemu.

         Tobie powierzam całe moje życie oraz nasze miasta i wioski, abyś ich broniła przed grzechem i zakusami szatana.

     Opiekunko Małych Ojczyzn spraw, aby nigdy nie ustała we mnie wiara w Boga oraz aby nie zabrakło w moim sercu miłości miłosiernej, zdolnej kochać każdego człowieka i cały nasz kraj.

 

     Wyjednaj łaskawie to, o co Cię proszę, jeśli będzie to miłe Tobie i będzie na większą cześć i chwałę Twoją oraz uwielbionego Syna Twego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa. Amen. 

25 stycznia 2015

 

     W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj III niedzielę zwykłą. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę oraz cenne i ważne rozmowy, wskazówki czy sugestie. Z nadzieją patrzymy na ten Nowy Rok, który wspólnymi siłami będziemy się starać jak najlepiej zapisać dla historii tejże parafii.

 

     W poniedziałek, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

 

     We wtorek, wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

 

     W środę, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

 

     W czwartek,. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

 

     Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących NADZIEJA składa serdeczne podziękowanie wszystkim za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na rzecz swoich wychowanków. Zebrana kwota to: 3.154 zł 95 gr.

 

     Dziś przed kościołem, klerycy naszego seminarium będą rozprowadzać nowy numer swojego czasopisma FBI –„Franciszkański Biuletyn Informacyjny”, który tym razem zadedykowany jest wszystkim ludziom wątpiącym w Miłość Bożą. W gazecie można znaleźć wywiady i świadectwa między innymi z Braćmi Golcami, Janem Budziaszkiem z zespołu Skaldowie oraz rodzicami zamordowanego Dawida na ulicy Grodzkiej. Zachęcamy do nabywania tego czasopisma, wspierając tym samym nasze Wyższe Seminarium Duchowne. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o codziennej modlitwie za Was.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKAOM NASZEGO KOSCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 18 stycznia 2015

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy II niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Dzisiaj również rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem nawrócenia św. Pawła Apostoła, 25 stycznia br. Ze swego założenia Tydzień Modlitw podejmuje niełatwą, ale możliwą drogę wyznaczoną jako główny cel ekumenizmu, a mianowicie codzienne życie chrześcijan w „jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele Chrystusowym”.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Józefa Pelczara, biskupa, biskupa, głównego patrona diecezji rzeszowskiej oraz archidiecezji krakowskiej i przemyskiej.

 

     W środę, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i Doktora Kościoła. O godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Duszpasterskiej Grupy Rodzin, Chóru Parafialnego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Scholi, Ministrantów, Redakcji biuletynu „Nie samym chlebem..”, Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.193 zł. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność, pomoc i wyrozumiałość.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 11 stycznia 2015

 

     Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Niech ten Dzień będzie dla wszystkich przypomnieniem własnego chrztu, bowiem przez ten sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Ludu Bożego. O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

      W imieniu dyrekcji oraz uczniów Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie przy ulicy Tynieckiej 6 jak również w imieniu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „NADZIEJA”, serdecznie zapraszamy wszystkich na niezwykły, świąteczny koncert w wykonaniu wychowanków Ośrodka. Koncert będzie miał miejsce w naszym kościele, dzisiaj o godzinie 1845. Czas trwania koncertu, to około 40 minut. Wcześniej nasi goście z Tynieckiej wezmą udział we Mszy świętej o godzinie 1800, do której przygotowują oprawę. Informacja na temat koncertu znajduje się również na plakatach.

 

     W tym tygodniu kontynuujemy wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie samym chlebem…”, na stronie internetowej oraz w gablotach ogłoszeń. W kościele jest wystawiona do zabrania woda świecona.

 

     W poniedziałek, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku, nasza parafia w tym dniu włączy się Diecezjalną Sztafetę Modlitwy, która od 30 listopada 2014 roku jednoczy całą archidiecezję krakowską. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy wszystkich chętnych, szczególnie dzieci i młodzież, przygotowującą się do I Komunii Świętej i Bierzmowania. Naszą Sztafetę Modlitwy rozpoczniemy o godz. 1730 Nieszporami kolędowymi, następnie o godz. 1800 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Światowych Dni Młodzieży, a zakończy wspólna adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z uczczeniem Relikwii św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Antoniego, opata.

 

     Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za hojność i wyrozumiałość.

 

NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

4 stycznia 2015

 

     Dzisiaj, w liturgii Kościoła „Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim”. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Przez najbliższy tydzień kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w sobotę i niedzielę po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda świecona.

 

     We wtorek, Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe, dlatego wszyscy powinniśmy uczestniczyć we Mszy świętej. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, znaczymy drzwi naszych domów literami: K + M + B 2015 . Litery te pochodzą od pierwszych liter – C+M+B – łacińskiego zdania: „Christus Mansionem Benedicat”„Niech Chrystus błogosławi ten dom” lub „Christus Multorum Benefactor”„Chrystus Dobroczyńcą Wielu”.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone z oddaniem czci Relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i wyrozumiałość.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK I SIŁY NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJACY SIĘ TYDZIEŃ RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

26 stycznia 2014

 
Przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Scholi, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem...”, Duszpasterstwa Rodzin oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym.
O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, wspomnienie Jerzego Matulewicza, biskupa.
 
We wtorek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. 
 
W czwartek, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1800 – Msza zbiorowa za zmarłych.
 
Sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca. O godzinie 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży Świętej Rodziny, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 
 
Dziś przed kościołem, po Mszach Świętych, klerycy naszego Seminarium Duchownego, będą rozprowadzać zimowy numer swojego czasopisma FBI-, czyli „Franciszkański Biuletyn Informacyjny”. Głównym tematem numeru jest „Poskromienie Szatana”. Są w nim artykuły pisane przez akademickich wykładowców oraz krakowskich psychoterapeutów, dotyczące problemów zła w naszym świecie. Ponadto można przeczytać wywiad z Ojcem Józefem Witko, prowadzącym od kilku lat „Msze św. o uzdrowienie”, a także rozmowę ze znaną aktorką Krystyną Jandą. Pamiętając o wszystkich w modlitwie, za życzliwość i przy tej okazji złożone ofiary na wsparcie czasopisma i naszego Seminarium, składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 
 
WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12 stycznia 2014

 
Obchodzimy niedzielę Chrztu Pańskiego, która jest zarówno pamiątką chrztu Jezusa Chrystusa, jak i początkiem Jego publicznej zbawczej misji. Niechaj ta uroczystość będzie dla każdego z nas okazją do odnowienia i przypomnienia własnego chrztu – czyli zanurzenia w życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa Pana. Dzisiaj kończy się liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Jednak zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego. 
O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.
 
We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.
 
W czwartek, wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.
O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, wspomnienie św. Antoniego, opata
O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
W sobotę, 18 stycznia rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczne jego hasło brzmi: „Czyż Chrystus jest podzielony? (1 Kor 1,13)”. Zachęcamy więc wszystkich do modlitwy o tak potrzebną jedność.
 
Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną dobroć, hojność i wyrozumiałość.
 
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, nasz Franciszkański Ośrodek Rekolekcyjno-Powołaniowy, organizuje w tym czasie dla młodzieży „rekolekcje na nartach” oraz „rekolekcje powołaniowe”. Szczegóły na plakatach. 
 
 
NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA PO

NARODZENIU PAŃSKIM

5 stycznia 2014

 

Dzisiaj, w liturgii Kościoła „Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim”. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

Przez najbliższy tydzień kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w sobotę i niedzielę po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda święcona. 

W poniedziałek, Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe, dlatego wszyscy powinniśmy uczestniczyć we Mszy świętej. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, znaczymy drzwi naszych domów literami: K + M + B 2013. Litery te pochodzą od pierwszych liter – C+M+B – łacińskiego zdania: „Christus Mansionem Benedicat” – „Niech Chrystus błogosławi ten dom” lub „Christus Multorum Benefactor” – „Chrystus Dobroczyńcą Wielu”.

W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i wyrozumiałość.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK I SIŁY NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJACY SIĘ TYDZIEŃ RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 stycznia 2013

 
Przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady ParafialnejRóż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Scholi, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..”, Duszpasterstwa Rodzin oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym.
O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu
 
W środę, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
 
W czwartek, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
Zapraszamy wszystkich na spotkanie modlitewne do dolnej kaplicy kościoła w godz. 2000 do 2100.
W tym dniu zostaje również wznowiona katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo pierwszopiątkowe, uczestniczy we Mszy św., a potem w spotkaniu w kaplicy  dolnego kościoła.
 
W sobotę, święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. dodatkowa o godz. 900. Tego dnia, Kościół obchodzi 17. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach oraz instytutach świeckich.
O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca. O godzinie 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży Matki Bożej Anielskiej, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. 
 
 
 
WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2013

 
Dzisiaj, w drugą niedzielę po Objawieniu Pańskim, obchodzimy w Kościele Dzień Migranta i Uchodźcy. Niech to będzie zachętą dla nas do podjęcia duchowej ewangelizacji, a także pamięci i pomocy migrantom w zachowaniu i umocnieniu ich wiary.
O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W tym dniu obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach i słowach wdzięczności za wszelkie dobro. 
 
W czwartek, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła oraz patrona pracowników mediów. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, święto nawrócenia św. Pawła. Jest to również zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza święta zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów.
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano łącznie kwotę: 3.175 zł. Z serca dziękujemy wszystkim za złożone ofiary i wyrozumiałość. 
 
W przyszłą niedzielę, 27 stycznia, o godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Scholi, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..”, Duszpasterstwa Rodzin oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym.
 
W naszej świątyni możemy obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci z prywatnego przedszkola „Gwiazdeczka”, znajdującego się przy ul. Tetmajera. Dziękujemy za ich trud pracy oraz za chrześcijańską wiarę, która w ich pracach ukazuje istotę tajemnicy narodzin Chrystusa w Betlejem. 
 
 
WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2013

 
Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Niech ten Dzień będzie dla wszystkich przypomnieniem własnego chrztu, bowiem przez ten sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Ludu Bożego. O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe, liczne i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.
 
We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za okazana dobroć, hojność i wyrozumiałość.
 
W naszej świątyni możemy obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci z prywatnego przedszkola „Gwiazdeczka”, znajdującego się przy ul. Tetmajera. Dziękujemy za ich trud pracy, a przede wszystkim za chrześcijańską wiarę, która w ich pracach ukazuje istotę tajemnicy narodzin Chrystusa w Betlejem. 
 
 
NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

TRZECH KRÓLI

6 stycznia 2013

 
Dzisiaj, Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. 
O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
Przez najbliższy tydzień kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, na stronie internetowej oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w sobotę i niedzielę po godz. 1400. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda święcona. 
Na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, znaczymy drzwi naszych domów literami: K + M + B 2013. Litery te pochodzą od pierwszych liter – C+M+B – łacińskiego zdania: „Christus Mansionem Benedicat” – „Niech Chrystus błogosławi ten dom” lub „Christus Multorum Benefactor” – „Chrystus Dobroczyńcą Wielu”.
 
Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1030 – Uczniowie klasy 5 – Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Stawowej, zapraszają wiernych na Jasełka do dolnej kaplicy kościoła. 
 
W czwartek, o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
W sobotę, 12 stycznia br., serdecznie zapraszamy parafian na KONCERT KOLĘD, który odbędzie w Auli Wyższego Seminarium Duchownego o godz. 1910. Wystąpią: Chłopięcy Chór „Pueri Cantores Limanoviensis” oraz o. Łukasz Buksa OFM, który zaśpiewa kolędy ze swojej najnowszej płyty „Gdy się Chrystus rodzi”. Chór z Limanowej należy do Polskiej Federacji Pueri Cantores. Swoim śpiewem uświetnia różne uroczystości patriotyczne i kościelne. Śpiewał między innymi dla bł. Jana Pawła II. Podczas koncertu wystąpi on pod batutą pani Haliny Dyczek, dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Limanowej. 
 
W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i wyrozumiałość.
 
 
ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK ORAZ SIŁY NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ TYDZIEŃ RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29 stycznia 2012

 
Dzisiaj w Kościele przeżywamy IV niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.
 
W poniedziałek, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.
 
We wtorek, przypada wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana, założyciela Zgromadzenia Salezjanów.
 
W czwartek, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. Na Mszy św. o godz. 1800 – zostaną poświęcone świece dla dzieci pierwszo-komunijnych. Również w tym dniu przypada 16. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświęcony modlitwom za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. 
O godz.1730 – w kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, Msza św. oraz katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z pierwszych i drugich klas gimnazjalnych. 
 
W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
O godz.1730 – w kościele nabożeństwo, Msza św. oraz katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z trzecich klas gimnazjalnych oraz pozostałych osób pochodzących z poza parafii.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca. O godzinie 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Rodziny, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM ORAZ NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22 stycznia 2012

 
W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj III niedzielę zwykłą. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
W ubiegły wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę oraz cenne i ważne rozmowy, wskazówki czy sugestie. Z nadzieją patrzymy na ten Nowy Rok, który wspólnymi siłami będziemy się starać jak najlepiej zapisać dla historii tejże parafii. 
 
W poniedziałek, kościołach franciszkańskich na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu o nowe i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy taką drogę już wybrali.
 
We wtorek, przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pracowników, mediów oraz dziennikarzy.
 
W środę, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 
W czwartek, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 
 
WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I SZCZĘŚCIA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

22 stycznia 2012

 
W liturgii Kościoła przeżywamy dzisiaj III niedzielę zwykłą. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
W ubiegły wtorek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę oraz cenne i ważne rozmowy, wskazówki czy sugestie. Z nadzieją patrzymy na ten Nowy Rok, który wspólnymi siłami będziemy się starać jak najlepiej zapisać dla historii tejże parafii. 
 
W poniedziałek, kościołach franciszkańskich na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu o nowe i dobre powołania do życia kapłańskiego i zakonnego oraz o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy taką drogę już wybrali.
 
We wtorek, przypada wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pracowników, mediów oraz dziennikarzy.
 
W środę, święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. W tym dniu kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 
W czwartek, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.
 
 
WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I SZCZĘŚCIA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

15 stycznia 2012

 
Dzisiaj w Kościele przeżywamy II niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
Do najbliższego wtorku kontynuować będziemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie kolędy, a mają takie życzenie, prosimy, aby zgłosiły to w zakrystii lub telefonicznie. Dodatkowa kolęda, w najbliższą środę, czwartek i piątek. 
 
W poniedziałek, w Zakonie Braci Mniejszych, święto świętych męczenników franciszkańskich Berarda i Towarzyszy.
 
We wtorek, wspomnienie św. Antoniego, opata.
 
W środę, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem nawrócenia św. Pawła Apostoła, 25 stycznia br. Ze swego założenia Tydzień Modlitw podejmuje niełatwą, ale możliwą drogę wyznaczoną jako główny cel ekumenizmu, a mianowicie codzienne życie chrześcijan w „jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele Chrystusowym”.
 
W czwartek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, głównego patrona diecezji rzeszowskiej oraz archidiecezji krakowskiej i przemyskiej. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
W sobotę, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. O godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Scholi, Ministrantów, Harcerzy, Redakcji biuletynu „Nie samym chlebem..”, Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu.
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.105 zł. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność, pomoc i wyrozumiałość.
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

8 stycznia 2012

 
Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Niech ten Dzień będzie dla wszystkich przypomnieniem własnego chrztu, bowiem przez ten sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Ludu Bożego. O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
Przez cały tydzień kontynuować będziemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie samym chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda świecona.
 
W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe, liczne i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.
 
We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za hojność i wyrozumiałość.
 
Przypominamy, iż z racji kolędy, katechezy dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.
 
 
NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

8 stycznia 2012

 
Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Niech ten Dzień będzie dla wszystkich przypomnieniem własnego chrztu, bowiem przez ten sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i tworzymy wspólnotę Ludu Bożego. O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
Przez cały tydzień kontynuować będziemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie samym chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda świecona.
 
W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe, liczne i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.
 
We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za hojność i wyrozumiałość.
 
Przypominamy, iż z racji kolędy, katechezy dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.
 
 
NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ

BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2012

 
Dzisiaj, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 45. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.
Od jutra rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda świecona.
 
W poniedziałek, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 
We wtorek , wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 
W czwartek, o godz. 900, Ojciec Proboszcz uda się z komunią świętą do chorych naszej parafii. O godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 
W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za hojność i wyrozumiałość.
 
Z racji kolędy, katechezy dla młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do bierzmowania, w nowym już roku, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.
 
 
NA PROGU PRZEŻYWANIA NOWEGO ROKU, NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ABY W WASZYCH SERCACH I RODZINACH GOŚCIŁ POKÓJ, DOBROĆ I ZGODA. NIECH JEZUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE ORAZ HOJNIE OBDARZY SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ

BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

1 stycznia 2012

 
Dzisiaj, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 45. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.
Od jutra rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda świecona.
 
W poniedziałek, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.
 
We wtorek , wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
 
W czwartek, o godz. 900, Ojciec Proboszcz uda się z komunią świętą do chorych naszej parafii. O godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Na każdej mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu przypada również pierwszy piątek miesiąca.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 
W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za hojność i wyrozumiałość.
 
Z racji kolędy, katechezy dla młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do bierzmowania, w nowym już roku, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.
 
 
NA PROGU PRZEŻYWANIA NOWEGO ROKU, NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ABY W WASZYCH SERCACH I RODZINACH GOŚCIŁ POKÓJ, DOBROĆ I ZGODA. NIECH JEZUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE ORAZ HOJNIE OBDARZY SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
  GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

30 stycznia 2011

 
     Dzisiaj, w IV niedzielę zwykłą roku liturgicznego, Kościół obchodzi Dzień pomocy Chorym na Trąd. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.     W poniedziałek, wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.     We wtorek, w kościołach franciszkańskich na Mszach Świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.     W środę, Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. dodatkowa o godz. 900. Również w tym dniu przypada 15. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych, którzy poświęcili się Bogu, żyjąc w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości.     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.     W sobotę, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Według tradycji, na Mszach Świętych, poświęcenie chleba, soli i wody ku czci wspominanej Świętej.     Z racji ferii zimowych, katechezy dla kandydatów do bierzmowania, będą miały miejsce odbędzie się w czwartek 17 lutego, dla klas pierwszych gimnazjum, natomiast dla klas drugich i trzecich gimnazjum, w piątek 18 lutego. Pragniemy poinformować, iż rachunek za prąd w miesiącach listopad-grudzień, wyniósł: 9.500 zł.
WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA

23 stycznia 2011

 

     Dzisiaj III niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Scholi, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem…” oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym.     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.     W ubiegły czwartek zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za przyjęcie kapłanów, wspólną modlitwę oraz cenne i ważne rozmowy, wskazówki czy sugestie. Z nadzieją patrzymy na ten Nowy Rok, który wspólnymi siłami będziemy się starać jak najlepiej zapisać dla historii tejże parafii.     W poniedziałek, wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pracowników mediów i dziennikarzy.      We wtorek, święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła.      W środę, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.     W czwartek, wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.
WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ZWYKŁA

16 stycznia 2011

 
     Dzisiaj w Kościele przeżywamy II niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
     Do najbliższej środy trwać będzie w naszej parafii wizyta duszpasterską. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda święcona.
     Rodziny, które z różnych powodów nie mogą przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie kolędy, a pragną to uczynić, prosimy o zgłaszanie w zakrystii. Dodatkowa kolęda będzie miała miejsce w najbliższy czwartek oraz sobotę w godzinach popołudniowych.     W poniedziałek, wspomnienie św. Antoniego, opata.      We wtorek, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zgodnie ze swoim założeniem, Tydzień Modlitw podejmuje niełatwą, ale możliwą drogę, będącą głównym celem ekumenizmu, a mianowicie, codzienne życie chrześcijan w „jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele Chrystusowym”.     W środę, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, patrona naszej archidiecezji.      W piątek, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano łącznie kwotę: 2.942 zł. Z serca dziękujemy każdemu z Was za wszelką ofiarność, życzliwość i wyrozumiałość.      W przyszłą niedzielę, 23 stycznia, o godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, , Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..” oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym.
WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

9 stycznia 2011

     Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Tą niedzielą kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Niech więc ten dzień będzie dla wszystkich przypomnieniem swojego własnego chrztu, ponieważ przez ten sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi, tworząc żywą wspólnotę Ludu Bożego.
     O godz. 1630 – Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, natomiast o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.      Przez cały tydzień kontynuować będziemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie samym chlebem…”, w gablotach ogłoszeń oraz na naszej parafialnej stronie internetowej. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda święcona.
     Rodziny, które nie mogą z różnych powodów przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie kolędy, a pragną to uczynić, prosimy zgłaszać w zakrystii.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność, życzliwość i wyrozumiałość.

NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

2 stycznia 2011

 

     Dzisiaj druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.     Od jutra rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda święcona.     W poniedziałek, wspomnienie Najświętszego Imienia Jezusa.     W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane o godz. 700, 900, 1030 1200 i 1800. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu z racji Uroczystości nie będzie wizyty duszpasterskiej.      W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.     W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za hojność i wyrozumiałość.      Ze względu na wizytę duszpasterską nie będzie w tym miesiącu spotkań dla młodzieży klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Spotkania te zostaną wznowione w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca lutego.
NA PROGU PRZEŻYWANIA NOWEGO ROKU, NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ABY W WASZYCH SERCACH I RODZINACH GOŚCIŁ POKÓJ, DOBROĆ I ZGODA. NIECH JEZUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE ORAZ HOJNIE OBDARZY SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ BOŻE!

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

31 stycznia 2010

Dziś czwarta niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie ministrantów w salce parafialnej.

We wtorek, Święto Ofiarowania Pańskiego. Msza św. dodatkowa o godz. 900. W tym dniu przypada 14. Światowy Dzień życia konsekrowanego, ustanowiony przez Sługę Bożego Jana Pawła II. W modlitwach pamiętajmy o tych, którzy swoje życie poświęcili Bogu, żyjąc w posłuszeństwie, ubóstwie i czystości.

W środę, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas Mszy świętych okolicznościowe błogosławieństwo ku czci Świętego poświęconymi świecami.

W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie pierwszych klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W piątek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godzinie 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie drugich i trzecich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 udamy się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

W sobotę, wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy. O godz. 1730 nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz. 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Rodziny. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

Pragniemy poinformować, iż rachunek za ogrzewanie kościoła za miesiące listopad-grudzień został wyliczony na kwotę: 5. 350 zł.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 poświecenie medalików dzieci pierwszo-komunijnych, a po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej z rodzicami.

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIĄZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

Ferie zimowe

            W naszym województwie trwają doroczne ferie zimowe. Jest to czas wypoczynku, nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również i dla wielu rodzin. Niech jednak w tym miłym zimowym czasie nie zabraknie chwil dla Boga, czyli na naszą osobistą modlitwę, Mszę świętą, a także duchową lekturę. Odpoczynek człowieka jest szczególnym darem Stwórcy, aby każdy mógł zaczerpnąć nowych sił i z jeszcze większym zapałem powrócić do swoich prac i obowiązków.

            Wszystkim więc wypoczywającym na feriach zimowych, życzymy wszelkiego dobra, spokoju, radości oraz odkrywania piękna w codziennych zachwytach i zdarzeniach.

            Wasi Duszpasterze.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

24 stycznia 2010

Przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

W ubiegłą sobotę zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Pragniemy gorąco podziękować wszystkim rodzinom, które przyjęły kapłanów do swoich domów, modląc się z nimi wspólnie o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na progu Nowego Roku.

Kalendarz liturgiczny na najbliższy tydzień:

W poniedziałek, Święto Nawrócenia św. Pawła.

We wtorek, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W środę, wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa.

W czwartek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

W sobotę, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

W przyszłą niedzielę o godz. 1500 – Msza św. w intencji grup parafialnych, działających przy naszej franciszkańskiej świątyni, a po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu. Serdecznie zapraszamy!

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY DOBREGO I SPOKOJNEGO ODPOCZYNKU NA FERIACH ZIMOWYCH, A TYM, KTÓRZY POZOSTAJĄ W DOMACH LUB IDĄ DO CODZIENNYCH ZAJĘĆ I OBOWIĄZKÓW, NIECH BÓG UMACNIA RADOŚCIĄ ORAZ BŁOGOSŁAWI I WSPIERA SWOIMI ŁASKAMI.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

 

17 stycznia 2010

Dzisiaj druga niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe. Również dzisiaj rozpoczyna się doroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem: Wy jesteście tego świadkami (Łk 24, 48). Ten wyjątkowo bogaty czas modlitw o jedność, zwraca przede wszystkim naszą uwagę na Biblię, która jest księgą wszystkich chrześcijan. Szczegółowy program nabożeństw ekumenicznych w naszym mieście znajduje się na tablicach ogłoszeń.

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

PONIEDZIAŁEK – 18. 01. 2010

UL. NA POLACH ( NR PARZYSTE )

UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29

WTOREK – 19. 01. 2010

UL. NA POLACH – BLOKI NR: 31, 33 i 35

ŚRODA – 20. 01. 2010

Ul. STAREGO DĘBU

Przypominamy, iż rodziny, które nie mogą z różnych powodów przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie kolędy, a pragną to uczynić, niech zgłoszą się w zakrystii. Dodatkowa kolęda będzie miała miejsce w dniach: 21 i 22 stycznia.

We wtorek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa. Na Mszach świętych modlimy się również za wstawiennictwem św. Antoniego za całą naszą parafie, biednych, samotnych, opuszczonych i potrzebujących.

W czwartek, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.802 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy wdzięczne „Bóg zapłać” za hojność, wyrozumiałość i życzliwość.

WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

10 stycznia 2010

Kościół obchodzi dzisiaj Niedzielę Chrztu Pańskiego. Niech ten dzień będzie dla wszystkich przypomnieniem naszego własnego chrztu, bowiem przez ten sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi, i tworzymy wspólnotę Ludu Bożego. O godz. 1630 – spotkanie FZŚ, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

PONIEDZIAŁEK – 11. 01. 2010

UL. PASTERNIK

UL. ZABORSKA

WTOREK – 12. 01. 2010

UL. SOSNOWIECKA, SMĘTNA, LAZUROWA, RADZIKOWSKIEGO

UL. SOSNOWIECKA – BLOKI: 11A I B

ŚRODA – 13. 01. 2010

UL. STAWOWA

CZWARTEK – 14. 01. 2010

UL. CHEŁMOŃSKIEGO i ŚMIAŁA

PIATEK – 15. 01. 2010

UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,

CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA

SOBOTA – 16. 01. 2010

UL. BUDRYSÓW

UL. SZAROTKI

UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WJĄTKIEM BLOKÓW)

UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA

Rodziny, które nie mogą z różnych powodów przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie kolędy, a pragną to uczynić, prosimy zgłaszać w zakrystii. Dodatkowa kolęda będzie miała miejsce w dniach: 21 i 22 stycznia.

W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

W sobotę, wspomnienie świętych pierwszych męczenników franciszkańskich, Berarda i Towarzyszy.

Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność, wyrozumiałość i życzliwość.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna oraz zespół wokalno-teatralny uczniów Szkoły Podstawowej nr 51 przy ulicy Stawowej, serdecznie zapraszają na montaż słowno-muzyczny, połączony z koncertem kolęd, który odbędzie się w budynku szkoły w środę 13 stycznia o godz. 1800.

NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ!

 

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

3 stycznia 2010

 

 

     Dzisiaj druga niedziela po Narodzeniu Pańskim. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

     Od jutra rozpoczyna się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda święcona. Wizytę duszpasterska rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w sobotę od godz. 1400.Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień:

PONIEDZIAŁEK – 4. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58
                                                  3 - 19 BLOK

WTOREK – 5. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  62 - 88
                                                  23 - 59
                                    BLOK: 23A, 23B, 23C

CZWARTEK – 7. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  90 – 120A
                                                  61A – 105

PIĄTEK – 8. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  122 – 158
                                                  107 – 129

SOBOTA – 9. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  160 – 176
                                                  131 – 161
UL. OKRĘŻNA
UL. NA WYRĘBĘ


     W środę, uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. będą odprawiane o godz. 700, 900 i 1800. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. W tym dniu, z racji Uroczystości, nie będzie wizyty duszpasterskiej.

 

     W piątek, o godz. 630 – droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i wyrozumiałość.

 

     NA PROGU PRZEŻYWANIA NOWEGO ROKU, NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ABY W WASZYCH SERCACH I RODZINACH GOŚCIŁ POKÓJ, DOBROĆ I ZGODA. NIECH JEZUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE ORAZ HOJNIE OBDARZY SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Odwiedziło nas

Odsłon: 7368

Odwiedzający

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj