Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


PONIEDZIAŁEK – 02. 01. 2017

UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58

                                      3 - 19 BLOK 

WTOREK – 03. 01. 2017 

UL. OJCOWSKA: NUMERY     62 – 112

                                         25 - 59

                                         BLOK:  23A, 23B, 23C 

ŚRODA – 04. 01. 2017 

UL. OJCOWSKA: NUMERY    120A-156

                                         61A – 113 

CZWARTEK – 05. 01. 2017 

UL. OJCOWSKA: NUMERY  158 – 176

                                       115 – 161

UL. OKRĘŻNA

UL. NA WYRĘBĘ 

PIĄTEK – 06. 01. 2017 

UL. LAZUROWA

UL. SOSNOWIECKA 

SOBOTA –  07 01. 2017 

UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,

CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA 

NIEDZIELA – 8. 01. 2017 

UL. PASTERNIK

UL. ZABORSKA

UL. BUDRYSÓW 

PONIEDZIAŁEK– 9. 01. 2017 

UL. SZAROTKI

UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WYJĄTKIEM BLOKÓW)

UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA 

WTOREK – 10. 01. 2017 

UL. STAWOWA (BEZ BLOKÓW) 

ŚRODA – 11. 01. 2017 

UL. CHEŁMOŃSKIEGO i ŚMIAŁA 

CZWARTEK – 12. 01. 2017 

UL. NA POLACH ( NR PARZYSTE )

UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29 

PIATEK – 13. 01. 2017 

UL. NA POLACH – BLOKI NR: 11 A i 11B oraz BLOKI 31, 33 i 35

RADZIKOWSKIEGO, SMĘTNA, BLOKI 7, 7A i 7B 

SOBOTA – 14. 01. 2017 

Ul. STAREGO DĘBU

NIEDZIELA – 15. 01. 2017 

UL. STAWOWA – BLOKI (131; 133; 135; 139; 141; 143; 145; 147; 149)

 

CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, TO WSPÓLNA MODLITWA KAPŁANA

Z RODZINĄ ORAZ BŁOGOSAŁAWIEŃSTWO, KTÓRE ZA POŚREDNICTWEM KAPŁANA BÓG POZOSTAWIA W KAŻDEJ RODZINIE, KTÓRA GO Z WIARĄ PRZYJMUJE.

 

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 1500, W SOBOTY, NIEDZIELE ORAZ W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – O GODZ 1400.

 

RODZINY, KTÓRE NIE MOGĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW PRZYJĄĆ KAPŁANA W WYŻEJ WYZNACZONYM TERMINIE, A PRAGNĄ TO UCZYNIĆ W INNYM CZASIE, PROSIMY O KONTAKT Z PARAFIĄ.

 

ZE WZGLĘDU NA WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ KANCELARIA PARAFIALNA W CZASIE TRWANIA KOLĘDY BĘDZIE CZYNNA W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH: WTOREK I CZWARTEK OD 1100 – 1200. NAJLEPIEJ JEDNAK KONTAKTOWAĆ SIĘ WCZEŚNIEJ TELEFONICZNIE : (12) 637-55-96; Tel. Kom. (662) 380 402.

 

 

27 grudnia 2015

 

     Dzisiaj w Kościele obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W poniedziałek, święto świętych Młodzianków, męczenników.

 

     W czwartek, o godz. 1715 – nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

     W piątek, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 49. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.

 

     W sobotę, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św., błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

     Z racji, że jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kościele jest wystawiona do zabrania woda święcona.

 

     Franciszkański Zakon Świeckich pragnie poinformować, iż dzięki hojności parafian zebrał ze sprzedaży ozdób świątecznych kwotę w wysokości 720 zł. na ubogacenie tegorocznej szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele. Z serca składamy wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”, zapewniając również o naszej braterskiej modlitwie w Waszej intencji. 

 

     Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura stanie się dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA NIEDZIELI W OKTAWIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ WSZELKICH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU, JAK RÓWNIEŻ NA CAŁY NADCHODZĄCY NOWY 2016 ROK. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

20 grudnia 2015

 

     Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Przed nami ostatnie dni przedświąteczne. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pojednania, aby przede wszystkim duchowo przygotować się Bożego Narodzenia. Spowiedź w naszym kościele w najbliższym czasie na Mszach świętych – rano i wieczorem w godzinach od 630 do 800 oraz od godz. 1700 do 1900 oraz w Wigilię, od godz. 630  do godz. 900.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

     Również w kruchcie kościoła, Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, rozprowadza ozdoby świąteczne. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na upiększenie szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele.

 

     W środę, na Mszy św. wieczornej, zakończenie Rorat. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci. 

 

     W czwartek, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją, zachęcamy wszystkich wiernych do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. 

     O północy uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Fundusz Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).

 

     W piątek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji Pasterki, nie ma Mszy św. o godz. 700 rano. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad treścią Ewangelii. Życzenia, które sobie składamy, niech przenikają i opromieniają dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.

     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W sobotę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

     Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinom biednym z parafii, ofiarując dla nich artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za ten bezinteresowny dar, wrażliwość i szlachetność!

 

     W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2016.

 

     W dniach od 25 do 29 styczna 2016 roku, organizowany jest dla młodzieży wyjazd na rekolekcje, połączone z wypoczynkiem na nartach i snowboardzie „Reko SKI” według programu Sekretariatu Ewangelizacji naszej Prowincji zakonnej. Bliższych informacji udziela ojciec Mariusz.

 

     Chętni, którzy chcieliby się włączyć w działalność wolontariatu na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, a którzy ukończyli 18 lat, proszeni są o kontakt z ojcem Mariuszem.

 

PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEGO I RODZINNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU NARODZENIA CHRYSTUSA PANA ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I UMACNIA W CODZIENNYCH TRUDACH I TROSKACH. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

13 grudnia 2015

 

     „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!” Te słowa Apostoła Pawła, z antyfony na wejście, towarzyszą nam dzisiaj, gdy gromadzimy się na Eucharystii w trzecią niedzielę Adwentu. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina nam, że Pan jest blisko. Potrzeba zatem, abyśmy ostatnie dni tegorocznego Adwentu przeżyli w atmosferze radosnej gotowości na przyjście Jezusa Chrystusa w tajemnicy świąt Jego narodzin.

     Pamiętajmy wszyscy o godnym przygotowaniu się do świąt Narodzenia Pańskiego. Zaplanujmy wcześniej przystąpienie do spowiedzi świętej.

     O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., wolontariusze zapisują rodziny z naszej parafii, gotowe przyjąć na mieszkanie ze śniadaniem osoby, które przybędą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 roku.

     Również chętni, którzy chcieliby się włączyć w działalność wolontariatu na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, a którzy ukończyli 18 lat, proszeni są o kontakt z ojcem Mariuszem.

 

     Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła.  

 

     Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. 

 

     W środę, na Maszach św., rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzebę naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.413 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone m.in. na spłatę rachunku za prąd w kościele.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, nie zapomnijmy o najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia i radości.

     Również w kruchcie kościoła, Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, rozprowadza ozdoby świąteczne. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na upiększenie szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele.

 

     Do końca tygodnia kontynuujemy jeszcze zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla biednych rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2016.

 

     W dniach od 25 do 29 styczna 2016 roku, organizowany jest dla młodzieży wyjazd na rekolekcje, połączone z wypoczynkiem na nartach i snowboardzie „Reko SKI” według programu Sekretariatu Ewangelizacji naszej Prowincji zakonnej. Bliższych informacji udziela ojciec Mariusz.

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY, ABY TEN ADWENTOWY CZAS, BYŁ DLA KAŻDEGO ŹRÓDŁEM ODNOWIONEJ NADZIEI ORAZ OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

6 grudnia 2015

 

     Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Korzystajmy więc z sakramentu pokuty w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania i przeciskania się do konfesjonału. 

     Przypominamy wiernym, iż przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.

     Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również ostatni dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

 

     We wtorek, Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. Odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na spłatę rachunku za prąd. Bóg zapłać za okazaną wyrozumiałość i życzliwość.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

     Przypominamy, iż w sklepach na terenie naszej parafii, rozpoczęła się zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Już dziś z serca dziękujemy darczyńcom za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2016.

     Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury. 

 

     W przyszłą niedzielę, po mszach św., wolontariusze będą zapisywać rodziny z naszej parafii, gotowe przyjąć na mieszkanie ze śniadaniem osoby, które przybędą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 roku.

     Również chętni, którzy chcieliby się włączyć w działalność wolontariatu na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, a którzy ukończyli 18 lat, proszeni są o kontakt z ojcem Mariuszem. 

 

     Centrum Aktywności SENIORÓW oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 53 w Krakowie, serdecznie zapraszają wszystkich Seniorów do aktywnego udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Poznajmy się nawzajem”. Spotkania odbywają się w szkole przy ul. Stawowej 179. Szczegóły na plakatach.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I PRZYJACIELE, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA W DUCHOWYM PRZEŻYWANIU ADWENTU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

PIĄTEK – 02. 01. 2015

UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58

                                      3 - 19 BLOK

SOBOTA – 03. 01. 2015

UL. OJCOWSKA: NUMERY     62 – 112

                                          59

                               BLOK:  23A, 23B, 23C

NIEDZIELA – 04. 01. 2015

UL. OJCOWSKA: NUMERY    120A-156

                                         61A – 113

PONIEDZIAŁEK – 05. 01. 2015

UL. OJCOWSKA: NUMERY  158 – 176

                                       115 – 161

UL. OKRĘŻNA

UL. NA WYRĘBĘ

WTOREK – 06. 01. 2015

UL. LAZUROWA

UL. SOSNOWIECKA

ŚRODA – 7. 01. 2015

UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,

CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA

CZWARTEK – 8. 01. 2015

UL. PASTERNIK

UL. ZABORSKA

UL. BUDRYSÓW 

PIĄTEK– 9. 01. 2015

UL. CHEŁMOŃSKIEGO i ŚMIAŁA

SOBOTA– 10. 01. 2015

UL. STAWOWA

NIEDZIELA – 11. 01. 2015

UL. SZAROTKI

UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WJĄTKIEM BLOKÓW)

UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA

PONIEDZIAŁEK – 12. 01. 2015

UL. NA POLACH ( NR PARZYSTE )

UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29

WTOREK – 13. 01. 2015

UL. NA POLACH – BLOKI NR: 11 A i 11B oraz BLOKI 31, 33 i 35

RADZIKOWSKIEGO, SMĘTNA, BLOKI 7, 7A i 7B

ŚRODA – 14. 01. 2015

Ul. STAREGO DĘBU

 

CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, TO WSPÓLNA MODLITWA KAPŁANA Z RODZINĄ ORAZ BŁOGOSAŁAWIEŃSTWO, KTÓRE ZA POŚREDNICTWEM KAPŁANA BÓG POZOSTAWIA W KAŻDEJ RODZINIE, KTÓRA GO Z WIARĄ PRZYJMUJE.

  

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 1500, W SOBOTY, NIEDZIELE ORAZ W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – O GODZ 1400.

 

RODZINY, KTÓRE NIE MOGĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW PRZYJĄĆ KAPŁANA W WYŻEJ WYZNACZONYM TERMINIE, A PRAGNĄ TO UCZYNIĆ W INNYM CZASIE, PROSIMY O KONTAKT Z PARAFIĄ.

 

ZE WZGLĘDU NA WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ KANCELARIA PARAFIALNA W CZASIE TRWANIA KOLĘDY BĘDZIE CZYNNA W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH: CZWARTEK I PIĄTEK OD 1100 – 1200. NAJLEPIEJ JEDNAK KONTAKTOWAĆ SIĘ WCZESNIEJ TELEFONICZNIE : 12 637 55 96; Tel. Kom. 662 380 402.

 

28 grudnia 2014

 

     Dzisiaj w Kościele obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.

 

     W środę, o godz. 1715 – nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

     W czwartek, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 48. Światowy Dzień Pokoju, ustanowiony przez papieża bł. Pawła VI. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na całym świecie.

 

     W piątek, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

 

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii

 

     W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Prosimy o zabranie z kościoła wodę świeconą.

 

     W sobotę, wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

 

NA PROGU PRZEŻYWANIA WKRÓTCE NOWEGO ROKU, NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ABY W WASZYCH SERCACH I RODZINACH GOŚCIŁ POKÓJ, DOBROĆ I ZGODA. NIECH JEZUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE ORAZ HOJNIE OBDARZA SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

21 grudnia 2014

  

     Dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Przed nami ostatnie chwile przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, niechaj to uczyni najlepiej jeszcze dzisiaj, aby świętować Boże Narodzenie z czystym sercem.

     Spowiedź w naszym kościele jutro, we wtorek i w Wigilię, od godz. 630  do godz. 800 oraz na Mszy św. wieczornej.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

     W środę, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją zachęcamy wszystkich do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością.

     O godz. 2315 – rozpocznie się świąteczna Liturgia Godzin, a o północy uroczysta Pasterka, w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Funduszu Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).

 

     W czwartek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad treścią Ewangelii. Życzenia, które sobie składamy, niech przenikają i opromieniają dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.

     O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.

 

     W piątek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

     W sobotę, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. błogosławieństwo wina.

 

         W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.476 zł. Zebrane ofiary będą przeznaczone na zapłatę prądu. Bóg zapłać wszystkim za wszelką wyrozumiałość i dobroć .

 

     Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinom biednym z parafii, ofiarując dla nich artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za bezinteresowny dar i szlachetność!

 

     Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.

 

 

 

PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEGO I RODZINNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU NARODZENIA CHRYSTUSA PANA ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

14 grudnia 2014

  

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Gaudete), która w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina nam, że Pan jest blisko. Potrzeba zatem, abyśmy ostatnie dni tegorocznego Adwentu przeżywali w atmosferze radosnej gotowości na przyjście Jezusa Chrystusa w tajemnicy świąt Jego narodzin.

Pamiętajmy również o godnym przygotowaniu się do świąt Narodzenia Pańskiego. Zaplanujmy wcześniej przystąpienie do spowiedzi, by nie ulec kolejkowej gorączce, która z zakupów przenosi się niestety ostatnio i na spowiedź, nie sprzyjając owocnemu przyjęciu pokuty.

O godz. 1600 – spotkanie w salce parafialnej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 –Nieszpory.

Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła.

 

We wtorek, na Mszach św., rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

 

W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na zapłatę prądu. Bóg zapłać wszystkim za wszelką wyrozumiałość.

 

W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, dzięki czemu wspomagamy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

Do najbliższej soboty kontynuujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii, z których Grupa Charytatywna im. Św. Siostry Faustyny przygotuje paczki świąteczne dla naszych parafian, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Dziękujemy wszystkim za okazywaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2015.

 

Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się jeszcze adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury.

 

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ I DOBROĆ – ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM RADOSNEJ, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA NA CZAS PRZEŻYWANEGO ADWENTU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

 

7 grudnia 2014

 

Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę.

Przypominamy wiernym, iż przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.

Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

 

W poniedziałek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. W tym dniu dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z oddaniem czci relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

W sobotę, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień Modlitwy za ofiary stanu wojennego.

 

W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na zapłatę prądu. Bóg zapłać wszystkim za wszelką wyrozumiałość.

 

W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podjęliśmy, rozpoczęliśmy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za okazywaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2015.

 

Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury.

 

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ I DOBROĆ – ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA W PRZEŻYWANIU ADWENTU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

29 grudnia 2013

 
 
Dzisiaj w Kościele obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
We wtorek, o godz. 1715 – nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
W środę, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 47. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.
 
W czwartek, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kościele jest wystawiona do zabrania woda święcona.
 
W piątek, wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św., błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 
 
NA PROGU NOWEGO ROKU KALENDARZOWEGO, NASZA FRANCISZKAŃSKA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM POKOJU, DOBROCI, RADOŚCI I WSZELKIEJ ZGODY W RODZINACH. NIECH NARODZONY CHRYSTUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE ORAZ HOJNIE OBDARZA SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

 

Benedykt XVI:

„Maryja Panna doskonale uosabia ducha Adwentu, który polega na słuchaniu Boga, głębokim pragnieniu pełnienia Jego woli, radosnej służbie innym. Pozwólmy się przez Nią prowadzić aby przychodzący Bóg nie zastał nas zamkniętymi lub rozproszonymi, ale mógł w każdym z nas poszerzyć nieco swoje królestwo miłości, sprawiedliwości i pokoju”.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU

22 grudnia 2013

 
Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Przed nami ostatnie chwile przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, niechaj to uczyni najlepiej jeszcze dzisiaj, aby świętować Boże Narodzenie z czystym sercem. 
Spowiedź w naszym kościele również jutro, na Mszach świętych – rano i wieczorem oraz w Wigilię, od godz. 630  do godz. 800.
O godz. 1500 – spotkanie w salce parafialnej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. 
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
W poniedziałek, na Mszy św. wieczornej, zakończenie Rorat. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci. 
 
We wtorek, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją, zachęcamy wszystkich wiernych do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. 
O północy uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Fundusz Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).
 
W środę, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji Pasterki, nie ma Mszy św. o godz. 700 rano. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad treścią Ewangelii. Życzenia, które sobie składamy, niech przenikają i opromieniają dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.
O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.
 
W czwartek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 
W piątek, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. błogosławieństwo wina. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 
Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinom biednym z parafii, ofiarując dla nich artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za ten bezinteresowny dar, wrażliwość i szlachetność!
 
Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.
 
 
PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEGO I RODZINNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU NARODZENIA CHRYSTUSA PANA ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I UMACNIA W CODZIENNYCH TRUDACH I TROSKACH. SZCZĘŚĆ BOŻE! 
 

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Jan Paweł II:

„Adwent odnawia oczekiwanie na Chrystusa, który przyjdzie, aby nas zbawić, w pełni urzeczywistniając swe królestwo sprawiedliwości i pokoju. Coroczne wspominanie narodzin Mesjasza w Betlejem odnawia w sercach wierzących pewność, że Bóg pozostaje wierny swym obietnicom. Jest zatem Adwent pełnym mocy głoszeniem nadziei, która przenika nasze najgłębsze doświadczenia osobiste i wspólnotowe.

Każdy człowiek marzy o świecie bardziej sprawiedliwym i solidarnym, w którym godne warunki życia i pokojowe współistnienie przyczyniałyby się do kształtowania harmonijnych relacji pomiędzy ludźmi i narodami. Często bywa jednak inaczej. Przeszkody, konflikty i trudności różnej natury często pojawiają się w naszym życiu, a niekiedy niemal je wypełniają. Siły i odwaga potrzebne do zaangażowania się w to, co dobre, mogą ustąpić złu, niekiedy bowiem zdaje się, że zdobywa ono przewagę. W takich właśnie chwilach przychodzi nam z pomocą nadzieja. Tajemnica Bożego Narodzenia, którą za kilka dni przeżyjemy na nowo, daje nam pewność, że Bóg jest Emmanuelem — Bogiem z nami. Dlatego nigdy nie powinniśmy czuć się osamotnieni. On jest nam bliski, stał się jednym z nas, przyjmując ciało w dziewiczym łonie Maryi. Dzieląc nasz pielgrzymi los na tej ziemi, sprawił, że możemy osiągnąć radość i pokój, których pragniemy w głębi naszego serca”.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

GAUDETE

15 grudnia 2013

 
 
„Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!” Te słowa Apostoła Pawła, z antyfony na wejście, towarzyszą nam dzisiaj, gdy gromadzimy się na Eucharystii w trzecią niedzielę Adwentu. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina nam, że Pan jest blisko. Potrzeba zatem, abyśmy ostatnie dni tegorocznego Adwentu przeżyli w atmosferze radosnej gotowości na przyjście Jezusa Chrystusa w tajemnicy świąt Jego narodzin.
Pamiętajmy wszyscy o godnym przygotowaniu się do świąt Narodzenia Pańskiego. Zaplanujmy wcześniej przystąpienie do spowiedzi, by nie ulec kolejkowej gorączce, która z zakupów przenosi się ostatnio niestety i na spowiedź, nie sprzyjając owocnemu przyjęciu pokuty.
O godz. 1730 Nieszpory.
Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła.  
 
W poniedziałek, na Maszach św. rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzebę naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.189 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone m.in. na spłatę rachunku za prąd w kościele oraz za szyby w prezbiterium ochraniające witraże.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, nie zapomnijmy o najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia i radości.
 
Przypominamy wiernym, iż do najbliższego czwartku kontynuujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla biednych rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2014.
 
 
PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY, ABY TEN OSTATNI TYDZIEŃ ADWENTU, BYŁ DLA KAŻDEGO ŻRÓDŁEM ODNOWIONEJ NADZIEI I OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Benedykt XVI:

„«Przyjdź, Panie Jezu» — to żarliwe wołanie pierwszej wspólnoty chrześcijańskiej musi się stać, drodzy przyjaciele, również naszym nieustającym pragnieniem, aspiracją Kościoła wszystkich czasów, który oczekuje i przygotowuje się na spotkanie ze swoim Panem. Przyjdź dzisiaj, Panie; oświeć nas, daj nam pokój, pomóż nam pokonać przemoc. Przyjdź, Panie, o to prosimy podczas nadchodzących tygodni. «Panie, rozjaśnij nad nami swoje oblicze, a będziemy zbawieni» — tak modliliśmy się niedawno słowami Psalmu responsoryjnego. A prorok Izajasz wyjawił nam w pierwszym czytaniu, że nasz Zbawiciel ma oblicze łagodnego i miłosiernego ojca, który troszczy się o nas w każdej sytuacji, gdyż jesteśmy dziełem Jego rąk: «Ty, Panie, jesteś naszym Ojcem, Odkupiciel nasz — to Twoje imię odwieczne» (63, 16). Nasz Bóg jest Ojcem, gotowym przebaczyć skruszonym grzesznikom i przyjąć tych, którzy pokładają ufność w Jego miłosierdziu (por. Iz 64, 3). Z powodu grzechu oddaliliśmy się od Niego, dostając się pod panowanie śmierci, lecz On zmiłował się nad nami i sam, bez żadnej naszej zasługi, postanowił wyjść nam naprzeciw, posyłając nam swego jedynego Syna jako Zbawiciela. Tak wielka tajemnica miłości rodzi w nas naturalną wdzięczność i bardziej ufne staje się nasze wołanie: «Okaż nam dziś, Panie, w naszych czasach, we wszystkich częściach świata, Twoją łaskawość, daj nam odczuć Twą obecność i obdarz nas zbawieniem»”.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO

POCZĘCIA NMP

8 grudnia 2013

 
Dzisiaj, w Drugą Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich.
Po Mszy świętej, o godzinie 1200, uczniowie Gimnazjum nr 82 w Krakowie, wystawią inscenizację Dziadów, cz. II, Adama Mickiewicza. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
Adwent, to stosowny czas, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam dobrze przygotować się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy więc, nie tylko o prezentach pod choinkę, ale przede wszystkim o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. 
Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Do wspólnej modlitwy zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
Dziś przypada również Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 
W środę, 11 grudnia, Duszpasterska Grupa Rodzin, zaprasza chętnych do salki parafialnej na kolejne spotkanie, o godz. 1800. Tym razem gościć będziemy małżeństwo Martę i Henryka Kuczajów, z Wydziału Duszpasterstwa Rodzin naszej archidiecezji. Temat spotkania, to „Naturalna Metoda Planowania Rodziny” oraz „Naprotechnologia”.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W modlitwie pamiętajmy o ofiarach b stanu wojennego. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W sobotę, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. 
 
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na spłatę rachunku za szyby w prezbiterium kościoła oraz za prąd. Bóg zapłać za okazaną wyrozumiałość.
 
Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
Przypominamy, iż w sklepach na terenie naszej parafii, trwa zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Już dziś z serca dziękujemy darczyńcom za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2014.
 
Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury. 
 
 
WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I PRZYJACIELE, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA W DUCHOWYM PRZEŻYWANIU ADWENTU. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

Z Listu Episkopatu Polski na Adwent 2013:

„Oczekujemy na Boże Narodzenie, na narodziny Życia, które stanowi źródło i początek każdego ludzkiego istnienia i całej ludzkiej przyszłości (por. Hi 12,10). Adwent jest szkołą czekania. I to może stanowić dla nas trudność, ponieważ wielu ludzi – także wielu chrześcijan – nie potrafi czekać. Charakterystyczne dla współczesnego człowieka, zwłaszcza młodego, jest to, że chce mieć wiele, od razu i po najniższych kosztach. Nie umiemy cierpliwie czekać nawet na święta Bożego Narodzenia. W sklepach już teraz widzimy świąteczne dekoracje, a z głośników od wielu dni płynie śpiew kolęd. Do czego nas zachęcają? Czy do otwarcia Chrystusowi naszych serc, czy też raczej do otwarcia portfeli lub użycia kart kredytowych? W takim klimacie trudno jest zrozumieć, że Adwent musi mieć swój rytm i swoje tempo. A przecież warto wykorzystać ten czas na duchowe przygotowanie do czekających nas świąt. Na naszej adwentowej drodze Kościół zaprasza nas do czuwania razem z Maryją, do pogłębiana w czasie rorat nadziei na spotkanie z Panem. W dniach skupienia, rekolekcjach  adwentowych i sakramencie pokuty możemy przygotować nasze serca na spotkanie z Tym, który przychodzi i otworzyć je na potrzeby innych”.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2013

 
 
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to wyjątkowy czas łaski, dany nam wszystkim, aby odnowić się duchowo i godnie przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Nowy rok liturgiczny, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. Na sumie o godz. 1200, zostaną poświecone opłatki, które do rodzin naszej parafii w tym tygodniu będą roznosić bracia klerycy. 
Przez cały Adwent, Roraty będą odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.
 
We wtorek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. 
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, , godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Msza św. roratnia w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 
 
W sobotę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe, natomiast o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana Kolbe oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 
Dziś po każdej Mszy Świętej, bracia Klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego, rozprowadzają kartki bożonarodzeniowe oraz sianko na stół wigilijny. Zachęcamy do ich nabywania. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dzialalność Seminarium. W imieniu braci kleryków dziękujemy za wszelką dobroć i życzliwość.
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można również nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
Zespół Szkól Ogólnokształcących 53, wspólnie z naszą parafią, planuje uczcić pamięć ofiar Katynia 1940 i przyłączyć się do projektu „KATYŃ – OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”. W związku z tym, w dniu 3 grudnia 2013 r., o godzinie 1800, w szkole przy ul. Stawowej, odbędzie się spotkanie z panią Bernadettą Szeglowską, córką profesora Stanisława Swianiewicza, więźnia Kozielska, autora książki „W cieniu Katynia”. Na spotkanie z bohaterką wieczoru, serdecznie zapraszają Dyrekcja oraz uczniowie szkoły.
 
W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.
Również w przyszłą niedzielę, 8 grudnia, po Mszy świętej o godzinie 1200, uczniowie Gimnazjum 82 w Krakowie, wystawią inscenizację Dziadów, cz. II, Adama Mickiewicza. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2014.
 
Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”
 
Nowopowstające Centrum Kreatywnego Rozwoju, Edukacji i Zabawy na ulicy Wybickiego 42a w Krakowie, zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne Mikołajki w dniu 6 grudnia 2013 roku, od godziny 1700 do 2100. Zaczynamy z najmłodszymi, a potem zapraszamy młodzież. Organizatorzy zapewniają radosną zabawę integracyjną, darmowe prezenty i niezapomniane przeżycia. Szczegóły na plakatach.
 
W dniu 8 grudnia 2013 r. w kalendarzu liturgicznym Kościoła Powszechnego wypada zbieżność II niedzieli Adwentu i uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgodnie z Ogólnymi Normami Roku Liturgicznego i Kalendarza, obchody tej uroczystości powinny być w bieżącym roku przesunięte na poniedziałek 9 grudnia 2013 r. Jednakże, na mocy dyspensy udzielonej Konferencji Episkopatu Polski przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dekretem z dnia 9 kwietnia 2013 r., Konferencja Episkopatu Polski postanawia, aby w dniu 8 grudnia 2013 r., kiedy to wypada II niedziela Adwentu, dla dobra duchowego wiernych, świętować uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, z zachowaniem przypisanych na tę okoliczność norm liturgicznych. 
 
 
ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DUCHOWEGO DOBRA, RADOŚCI, NADZIEI I BOŻYCH ŁASK NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ORAZ NA CAŁY CZAS ADWENTU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

ŚRODA – 02. 01. 2013

UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58

                                                     3 - 19 BLOK

CZWARTEK – 03. 01. 2013

UL. OJCOWSKA: NUMERY  62 - 88

                                                      23 - 59

                                       BLOK:  23A, 23B, 23C

PIĄTEK – 04. 01. 2013

UL. OJCOWSKA: NUMERY  90 – 120A

                                                     61A – 105

SOBOTA – 05. 01. 2013

UL. OJCOWSKA: NUMERY  122 – 158

                                                     107 – 129

NIEDZIELA – 06. 01. 2013

UL. OJCOWSKA: NUMERY  160 – 176

                                                     131 – 161

UL. OKRĘŻNA

UL. NA WYRĘBĘ

PONIEDZIAŁEK – 7. 01. 2013

UL. PASTERNIK

UL. ZABORSKA

WTOREK – 8. 01. 2013

UL. SOSNOWIECKA, LAZUROWA, RADZIKOWSKIEGO, SMĘTNA, BLOKI 7, 7A i 7B

UL. SOSNOWIECKA – BLOKI: 11A I B oraz BLOKI 25 E, F i G

ŚRODA – 9. 01. 2013

UL. STAWOWA

CZWARTEK – 10. 01. 2013

UL. CHEŁMOŃSKIEGO i ŚMIAŁA

PIĄTEK – 11. 01. 2013

UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,

        CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA

SOBOTA – 12. 01. 2013

UL. BUDRYSÓW

UL. SZAROTKI

UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WJĄTKIEM BLOKÓW)

UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA

NIEDZIELA – 13. 01. 2013

Ul. STAREGO DĘBU

PONIEDZIAŁEK – 14. 01. 2013

UL. NA POLACH – BLOKI NR: 11 A i 11B oraz BLOKI 31, 33 i 35

WTOREK – 15. 01. 2013

UL. NA POLACH ( NR PARZYSTE )

UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29

CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, TO WSPÓLNA MODLITWA KAPŁANA

Z RODZINĄ ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, KTÓRE ZA POŚREDNICTWEM KAPŁANA BÓG POZOSTAWIA W KAŻDEJ RODZINIE, KTÓRA GO Z WIARĄ PRZYJMUJE.

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 1500, W SOBOTY, NIEDZIELE ORAZ W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – O GODZ 1400.

RODZINY, KTÓRE NIE MOGĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW PRZYJĄĆ KAPŁANA W WYŻEJ WYZNACZONYM TERMINIE, A PRAGNĄ TO UCZYNIĆ W INNYM CZASIE, PROSIMY O KONTAKT Z PARAFIĄ.

ZE WZGLĘDU NA WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ KANCELARIA PARAFIALNA W CZASIE TRWANIA KOLĘDY BĘDZIE CZYNNA W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH: CZWARTEK I PIĄTEK OD 1100 – 1200. NAJLEPIEJ JEDNAK KONTAKTOWAĆ SIĘ WCZEŚNIEJ TELEFONICZNIE : (012) 637-55-96; Tel. Kom. (0662) 380 402.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ
PONIEDZIAŁEK – 03. 01. 2011


UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58
                                            3 - 19 BLOK

WTOREK – 04. 01. 2011


UL. OJCOWSKA: NUMERY  62 - 88
                                            23 - 59
                                BLOK:  23A, 23B, 23C

ŚRODA – 05. 01. 2011


UL. OJCOWSKA: NUMERY  90 – 120A
                                            61A – 105

PIĄTEK – 07. 01. 2011


UL. OJCOWSKA: NUMERY  122 – 158
                                            107 – 129

SOBOTA – 08. 01. 2011


UL. OJCOWSKA: NUMERY  160 – 176
                                            131 – 161
UL. OKRĘŻNA
UL. NA WYRĘBĘ

PONIEDZIAŁEK – 10. 01. 2011


UL. PASTERNIK
UL. ZABORSKA

WTOREK – 11. 01. 2011


UL. SOSNOWIECKA, SMETNA, LAZUROWA, RADZIKOWSKIEGO
UL. SOSNOWIECKA – BLOKI: 11A I B

ŚRODA – 12. 01. 2011


UL. STAWOWA

 


CZWARTEK – 13. 01. 2011


UL. CHEŁMOŃSKIEGO i ŚMIAŁA

 

PIĄTEK – 14. 01. 2011


UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,
        CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA

SOBOTA – 15. 01. 2011


UL. BUDRYSÓW
UL. SZAROTKI
UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WJĄTKIEM BLOKÓW)
UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA

PONIEDZIAŁEK – 17. 01. 2011


UL. NA POLACH ( NR PARZYSTE )
UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29

WTOREK – 18. 01. 2011


UL. NA POLACH – BLOKI NR: 31, 33 i 35

ŚRODA – 19. 01. 2011


Ul. STAREGO DĘBU

CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, TO WSPÓLNA MODLITWA KAPŁANA Z RODZINĄ ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, KTÓRE ZA POŚREDNICTWEM KAPŁANA BÓG POZOSTAWIA W KAŻDEJ RODZINIE, KTÓRA GO Z WIARĄ PRZYJMUJE.

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 1600,
W SOBOTĘ O GODZ 1400.

RODZINY, KTÓRE NIE MOGĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW PRZYJĄĆ KAPŁANA W WYŻEJ WYZNACZONYM TERMINIE, A PRAGNĄ TO UCZYNIĆ W INNYM CZASIE, PROSIMY O KONTAKT Z PARAFIĄ.

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

2010

PONIEDZIAŁEK – 4. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58

                                                  3 - 19 BLOK

WTOREK – 5. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  62 - 88

                                                  23 - 59

                                     BLOK: 23A, 23B, 23C

CZWARTEK – 7. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  90 – 120A

                                                  61A – 105

PIĄTEK – 8. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  122 – 158

                                                  107 – 129

SOBOTA – 9. 01. 2010

UL. OJCOWSKA: NUMERY  160 – 176

                                                  131 – 161

UL. OKRĘŻNA

UL. NA WYRĘBĘ

PONIEDZIAŁEK – 11. 01. 2010

UL. PASTERNIK

UL. ZABORSKA

WTOREK – 12. 01. 2010

UL. SOSNOWIECKA, SMĘTNA, LAZUROWA, RADZIKOWSKIEGO

UL. SOSNOWIECKA – BLOKI: 11A I B

ŚRODA – 13. 01. 2010

UL. STAWOWA

CZWARTEK – 14. 01. 2010

UL. CHEŁMOŃSKIEGO  i  ŚMIAŁA

PIATEK – 15. 01. 2010

UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,

CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA

SOBOTA – 16. 01. 2010

UL. BUDRYSÓW

UL. SZAROTKI

UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WJĄTKIEM BLOKÓW)

UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA

PONIEDZIAŁEK – 18. 01. 2010

UL. NA POLACH (NR PARZYSTE)

UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29

WTOREK – 19. 01. 2010

UL. NA POLACH – BLOKI NR: 31, 33 i 35

ŚRODA – 20. 01. 2010

Ul. STAREGO DĘBU

CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, TO WSPÓLNA MODLITWA KAPŁANA

Z RODZINĄ I BŁOGOSLAWIEŃSTWO, KTÓRE ZA POSREDNICTWEM

KAPŁANA BÓG POZOSTAWIA W RODZINIE.

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 1500

W SOBOTĘ O GODZ 1400.

RODZINY, KTÓRE NIE MOGĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW PRZJĄĆ KAPŁANA W WYŻEJ WYZNACZONYM TERMINIE, A PRAGNĄ TO UCZYNIĆ W INNYM TERMINIE, PROSIMY O KONTAKT Z PARAFIĄ.

ZE WZGLĘDU NA WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ KANCELARIA PARAFIALNA W CZASIE TRWANIA KOLĘDY BĘDZIE CZYNNA

W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH: PONIEDZIAŁEK - ŚRODA - PIĄTEK OD 1100 – 1200

MOŻNA TEŻ KONTAKTOWAĆ SIĘ TELEFONICZNIE : (012) 637-55-96;

Tel. Kom. (0662) 380 402

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

30 grudnia 2012

 
Dzisiaj w Kościele obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, o godz. 1715 – nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
We wtorek, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 46. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.
 
W środę, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. 
W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok.Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kruchcie kościoła jest wystawiona do zabrania woda święcona.
 
W czwartek, wspomnienie obowiązkowe Najświętszego Imienia Jezus. O godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.
 
 
 
NA PROGU PRZEŻYWANIA WKRÓTCE NOWEGO ROKU, NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ABY W WASZYCH SERCACH I RODZINACH GOŚCIŁ POKÓJ, DOBROĆ I ZGODA. NIECH JEZUS PROWADZI WAS SZCZĘŚLIWIE W KAŻDYM MIEJSCU I W KAŻDYM CZASIE ORAZ HOJNIE OBDARZY SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

23 grudnia 2012

 
Dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Przed nami ostatnie chwile przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, niechaj to uczyni najlepiej jeszcze dzisiaj, aby świętować Boże Narodzenie z czystym sercem. 
Spowiedź w naszym kościele jutro, w Wigilię, od godz. 630  do godz. 900.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
W poniedziałek, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją zachęcamy wszystkich do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. 
O godz. 2330 – rozpocznie się Świąteczna Liturgia Godzin, a o północy uroczysta Pasterka, w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Fundusz Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).
 
`We wtorek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad treścią Ewangelii. Życzenia, które sobie składamy, niech przenikają i opromieniają dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.
O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.
 
W środę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 
W czwartek, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na Mszach św. błogosławieństwo wina. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, święto Świętych Młodzianków, męczenników. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 
 
Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinom biednym z parafii, ofiarując dla nich artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za bezinteresowny dar i szlachetność!
 
Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.
 
 
PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEGO I RODZINNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU NARODZENIA CHRYSTUSA PANA ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2012

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Gaudete), która w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Dzisiaj na Mszach św. odmawiamy „Akt przebłagania”, jako ekspiację za grzechy, w związku z profanacją Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. 

Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. 

O godz. 1730 Nieszpory.

W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzebę naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.720 zł. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, które zostaną przeznaczone na spłatę rachunku za prąd w kościele.

W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, nie zapomnijmy o najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia i radości.

Przypominamy wiernym, iż do najbliższego czwartku kontynuujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla biednych rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2012.

Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się jeszcze adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury, a także do czytania innej prasy katolickiej. 

Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Stawowej 179, serdecznie zapraszają wszystkich, dnia 19 grudnia o godz. 1800, na „Świąteczną biesiadę”.

PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM ŻYCZYMY, ABY TEN OSTATNI TYDZIEŃ ADWENTU, BYŁ DLA KAŻDEGO ŹRÓDŁEM ODNOWIONEJ NADZIEI I OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

16 grudnia 2012

Przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Gaudete), która w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Dzisiaj na Mszach św. odmawiamy „Akt przebłagania”, jako ekspiację za grzechy, w związku z profanacją Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Częstochowie. 

Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. 

O godz. 1730 Nieszpory.

W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzebę naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.720 zł. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, które zostaną przeznaczone na spłatę rachunku za prąd w kościele.

W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, nie zapomnijmy o najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia i radości.

Przypominamy wiernym, iż do najbliższego czwartku kontynuujemy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla biednych rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2012.

Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się jeszcze adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury, a także do czytania innej prasy katolickiej. 

Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Stawowej 179, serdecznie zapraszają wszystkich, dnia 19 grudnia o godz. 1800, na „Świąteczną biesiadę”.

PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM ŻYCZYMY, ABY TEN OSTATNI TYDZIEŃ ADWENTU, BYŁ DLA KAŻDEGO ŹRÓDŁEM ODNOWIONEJ NADZIEI I OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

9 grudnia 2012

 
 
Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. 
Przypominamy wiernym, iż przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.
Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 
W czwartek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Dzień Modlitwy za ofiary stanu wojennego. 
 
W piątek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na zapłatę prądu. Bóg zapłać wszystkim za wszelką wyrozumiałość.
O godz. 1630, spotkanie w salce parafialnej dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podjęliśmy, podobnie jak w latach ubiegłych, akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2013.
 
Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury. 
 
Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich oraz Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Stawowej 179, serdecznie zapraszają wszystkich, dnia 19 grudnia o godz. 1800, na „Świąteczną biesiadę”.
 
DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ I DOBROĆ – ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA W PRZEŻYWANIU ADWENTU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

2 grudnia 2012

 
 
Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Kościele nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to wyjątkowy czas łaski, dany nam wszystkim, aby odnowić się duchowo i godnie przygotować do Świąt Bożego Narodzenia. Nowy rok liturgiczny, to także nowy, kolejny etap naszej osobistej historii zbawienia. Na sumie o godz. 1200 zostaną poświęcone opłatki, które do rodzin naszej parafii w tym tygodniu będą roznosić bracia klerycy. 
Przez cały Adwent, Roraty będą odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.
 
W poniedziałek, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 
W środę, zapraszamy wiernych na modlitewne czuwanie w dolnej kaplicy kościoła od godz. 2000 do 2100.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz.1730 – w kościele nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 
W tym dniu, w dolnej kaplicy kościoła, od godz. 2000 do 2100 – adoracja Krzyża. 
 
W sobotę, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. W tym dniu dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.
Również w przyszłą niedzielę Mszy św. o godzinie 1030, zostaną poświęcone medaliki Matki Bożej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Po mszy, spotkanie z rodzicami w salce parafialnej.
 
„Bronowicki Klub Sportowy” ogłasza nabór chłopców z roczników: 1999, 2000, 2001 i 2002 do sekcji piłki nożnej. Zapisy w siedzibie Klubu przy ul. Ojcowskiej 116, od poniedziałku do piątku, w godzinach 1700-1800. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2013.
 
Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”
 
 
ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DUCHOWEGO DOBRA, RADOŚCI, NADZIEI I BOŻYCH ŁASK NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ ORAZ NA CAŁY CZAS ADWENTU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 grudnia 2011

 
Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad Ewangelią. Życzenia, które sobie składamy, niech przenika i opromienia dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.
O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 
We wtorek , święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 
W środę, święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 
W czwartek, o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W sobotę, wspomnienie św. Sylwestra. O godz. 1715 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku 2012.
 
Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura stanie się dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.
 
 
 
WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU BOŻEGO NARODZENIA ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

25 grudnia 2011

 
Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad Ewangelią. Życzenia, które sobie składamy, niech przenika i opromienia dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.
O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.
 
W poniedziałek, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
 
We wtorek , święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.
 
W środę, święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 
W czwartek, o godz. 1730 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W sobotę, wspomnienie św. Sylwestra. O godz. 1715 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
W przyszłą niedzielę początek Nowego Roku 2012.
 
Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura stanie się dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.
 
 
 
WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU BOŻEGO NARODZENIA ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

18 grudnia 2011

 

 

     Dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Przed Nami ostatnie dni przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, niechaj to uczyni w najbliższych dniach, aby świętować Boże Narodzenie z czystym sercem. Spowiedź w naszym kościele na wszystkich Mszach świętych. W środę, czwartek i piątek, będziemy spowiadać dodatkowo w godzinach 700 - 800 oraz 1700 - 1900.
     Na sumie, o godz. 1200 – zostanie poświęcony nowy ornat, przedstawiający Stygmatyzację św. Franciszka z Asyżu, wykonany w Pracowni Haftu Artystycznego Sióstr Westiarek we Włocławku. 
     Z serca dziękujemy Panom: Bogusławowi Szczekanowi oraz Tadeuszowi Sokalowi z ul. Pasternik, za uzupełnienie brakujących szyb w oknach naszego kościoła.      W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. Na Mszy św. o godz. 1800 – zakończenie rorat. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci i młodzież.     W sobotę, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją zachęcamy wszystkich do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. O godz. 2330 – rozpocznie się Świąteczna Liturgia Godzin, a o północy uroczysta Pasterka, w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na fundusz obrony życia SOS.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.107 zł. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary i życzliwość. Pragniemy poinformować, iż zbierane pieniądze są przeznaczane na opłacenie ogrzewania naszej świątyni. Ponadto mamy jeszcze do spłacenia nagłośnienie kościoła w kwocie 7. tysięcy złotych.     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.     W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2012.WSZYSTKIM ŻYCZYMY DUCHOWYCH SIŁ ORAZ DOBREGO I RADOSNEGO PRZYGOTOWANIA SIĘ NA PRZYJŚCIE BOGA W LUDZKIEJ POSTACI. NIECH TEN CZAS WYPEŁNI NASZE ŻYCIE MIŁOŚCIĄ, PRZEBACZENIEM ORAZ SAKRAMENTALNĄ SPOWIEDZIĄ. NA TE PEŁNE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ NADZIEI DNI, NIECH PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2011

 
Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Gaudete), która w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości.
Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Na Mszy św. o godzinie 1030, zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Natomiast o godz. 1630, spotkanie w salce parafialnej dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 Nieszpory.
 
We wtorek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
 
W środę, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Z racji kwartalnych dni modlitw o życie, w intencjach zanoszonych do Boga, w  sposób szczególny pamiętajmy o chrześcijańskim życiu rodzin na całym świecie.
 
W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, pamiętajmy o tych najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia.
 
Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2012.
 
Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury oraz do współpracy w jego redagowaniu. 
 
 
DRODZY PARAFIANIE I SYMPATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI! Z SERCA ŻYCZYMY WAM, ABY BŁOGOSŁAWIONY CZAS ADWENTU, BYŁ DLA KAŻDEGO ŻRÓDŁEM NIEUSTANNEJ NADZIEI, RADOŚCI I OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2011

 
Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Korzystajmy więc z sakramentu pokuty w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania i przeciskania się do konfesjonału. 
Przypominamy wiernym, iż przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.
Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 
W środę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również ostatni dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia. 
 
W czwartek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. W tym dniu dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.
Również w przyszłą niedzielę Mszy św. o godzinie 1030, zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o przyniesienie łańcuszków. Natomiast o godz. 1630, spotkanie w salce parafialnej dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2012.
 
Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury oraz do współpracy w jego redagowaniu. 
 
 
DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ I ŻYCZLIWOŚĆ – Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I BOŻYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

26 grudnia 2010

     Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.      W poniedziałek, święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu błogosławi się wino ku czci wspominanego Apostoła.     We wtorek, święto Świętych Młodzianków, męczenników.     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, o godz. 1715 – nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.     W sobotę, Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 44. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.     Przypominamy, iż katechezy dla młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do bierzmowania, po nowym roku, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.     Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.
WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, Z SERCA ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNYCH CHWIL W OKTAWIE BOŻEGO NARODZENIA ORAZ WSZELKICH ŁASK NA TE OSTATNIE DNI STAREGO ROKU, JAK RÓWNIEŻ NA CAŁY, NADCHODZĄCY NOWY, 2011 ROK. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA ADWENTU

19 grudnia 2010

     Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Przed nami ostatnie dni przedświąteczne. Kto nie był jeszcze do Sakramentu Pojednania, niechaj to uczyni w najbliższych dniach, aby świętować Boże Narodzenie z czystym sercem. Spowiedź w naszym kościele na wszystkich mszach świętych. Od poniedziałku do środy włącznie, spowiadać będziemy dodatkowo w godzinach 700 – 800 oraz 1700 – 1900. O godz. 1730 – Nieszpory.      W czwartek, na Mszy św. o godz. 1800 – zakończenie rorat. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją zachęcamy wszystkich do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. O północy zostanie odprawiona uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na fundusz obrony życia SOS.     W sobotę, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 700, natomiast pozostałe Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Święta Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad Ewangelią. Życzenia, które sobie składamy, niech przenika i opromienia dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii, można nabyć opłatki na stół wigilijny, a także świece „Caritas”, wspierając w ten sposób doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.      W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 3.025 zł. Za Waszą hojność, życzliwość i modlitwę niech Bóg obdarzy każdego swoimi łaskami. Pragniemy poinformować, iż w ostatnim czasie, dla potrzeb liturgicznych kościoła, zostały zakupione: nowy, drewniany pulpit pod mszał oraz obrus na główny ołtarz.     Z serca dziękujemy również tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania świątecznych darów dla najuboższych z naszej parafii. Pielęgnowanie wrażliwości na ludzką biedę, było, jest i będzie, nieocenionym darem dobroci ludzkiego serca, które najpiękniej streszcza się w słowach: „Kto zamyka uszy na krzyk ubogiego, sam będzie wołał bez skutku”.     Katechezy dla młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do bierzmowania, w nowym już roku, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY DUCHOWYCH SIŁ DO GODNEGO PRZYGOTOWANIA SIĘ NA PRZYJŚCIE BOGA W LUDZKIEJ POSTACI. NIECH TEN CZAS WYPEŁNI NASZE ŻYCIE MIŁOŚCIĄ, PRZEBACZENIEM ORAZ SAKRAMENTALNĄ SPOWIEDZIĄ. NA TE, PEŁNE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ NADZIEI DNI, NIECH PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!

  OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

12 grudnia 2010

     Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Gaudete), która w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Roraty w ciągu tygodnia w naszym kościele są odprawiane o godz. 1800. W tym radosnym adwentowym czasie oczekiwania na Zbawiciela, nie zapomnijmy o sakramencie pojednania się z Bogiem i ludźmi. Korzystajmy więc ze spowiedzi, zwłaszcza w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania, niepotrzebnego stresu i przeciskania się do kratek konfesjonału.
     O godz. 1630 spotkanie FZŚ w salce parafialnej, natomiast o godz. 1730 - Nieszpory.      W poniedziałek, wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu, w naszych modlitwach pamiętajmy o ofiarach stanu wojennego, a także o wszystkich obrońcach i bohaterach naszej Ojczyzny.      We wtorek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Jest to również dzień modlitw o chrześcijańskie życie w naszych rodzinach. Rodzina to „domowy Kościół”, bowiem w niej dokonują się pierwsze znaki miłości i wierności Chrystusowi oraz Bożym przykazaniom. Wspólne czytanie Pisma Świętego może stanowić doskonałą zachętą, aby budować codzienne nasze życie oparte o mocne fundamenty, którymi są: szczerze wyznawana wiara, a także konkretne czyny miłości i miłosierdzia.      W czwartek, rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby parafialnej świątyni. Z serca składamy wszystkim wyrazy wdzięczności oraz staropolskie „Bóg zapłać” za składane ofiary.      W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć opłatki na stół wigilijny, a także świece „Caritas”, wspierając w ten sposób doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, pamiętajmy również o najbardziej potrzebujących, opuszczonych, bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło dla nich prawdziwych chwil szczęścia i pożywienia na stole.     Od początku Adwentu, w sklepach na terenie całej naszej parafii, podjęliśmy doroczną akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych dla osób będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Niech Bóg wynagrodzi każdemu za złożony dar hojności i dobrego serca.     Zachęcamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Źródła”, „Niedzieli”, „Przewodnika Katolickiego”, a także biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Jest to wyraz naszej chrześcijańskiej kultury oraz zatroskania o osobistą wiedzę religijną i społeczną.
KOCHANI PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI! NA PROGU NOWEGO TYGODNIA ŻYCZYMY KAŻDEMU Z WAS, WASZYM RODZINOM I BLISKIM, ABY BŁOGOSŁAWIONY CZAS ADWENTU BYŁ DLA KAŻDEGO ŹRÓDŁEM NIEUSTANNEJ NADZIEI, RADOŚCI ORAZ OSOBISTEGO UŚWIĘCANIA W CODZIENNYM PIELGRZYMOWANIU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

5 grudnia 2010

 

 

     Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Korzystajmy więc z sakramentu pokuty w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania i przeciskania się do konfesjonału.
     Przypominamy, iż Roraty w naszym kościele są odprawiane każdego dnia o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy dzieci i młodzież      We wtorek, ostatni dzień Nowenny przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 1730, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu.
     W tym dniu firma medyczna MEDICOLUX, zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie do auli naszego Wyższego Seminarium Duchownego o godz. 1500, na którym można będzie dowiedzieć się, jak sobie pomóc w chorobach reumatycznych kręgosłupa, zwyrodnieniach stawów, nadciśnieniu, czy żylakach. W trakcie spotkania będą prowadzone bezpłatne zabiegi rehabilitacyjne.     W środę, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. W tym dniu, dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     W przyszłą niedzielę po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.
     Również w przyszłą niedzielę o godz. 1630 – spotkanie w salce parafialnej dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.     Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki. Bóg zapłać za wszelkie dobro. Ci, którzy z różnych powodów nie mogli być w tym czasie obecni, mogą zaopatrzyć się w opłatki w zakrystii.      Przypominamy, iż podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podjęliśmy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność będzie dla wszystkich źródłem bezinteresownej miłości.     W zakrystii można zamawiać Msze święte na rok 2011.     Ukazał się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do jego propagowania pośród swoich bliskich i znajomych. W ten sposób włączamy się osobiście w dzieło nowej ewangelizacji.
DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ I ŻYCZLIWOŚĆ – Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI. NIECH TO BOŻE PRZEŻYWANIE ADWENTU, BĘDZIE DLA KAŻDEGO SIŁĄ ORAZ NATCHNIENIEM W DAWANIU ŚWIADECTWA WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

23 sierpnia 2009

     Dzisiaj XXI niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 17.30 – Nieszpory. Z radością pragniemy poinformować, iż w ramach różnych inicjatyw związanych z jubileuszem naszej parafii, została pomyślnie sfinalizowana prośba o nadanie nazwy jednej z nowych ulic w Bronowicach Wielkich imieniem Ojca Eugeniusza Krajewskiego. Uchwałą Rady Miasta oraz decyzją Prezydenta Miasta Krakowa ulica im. Ojca Eugeniusza już istnieje oficjalnie i połączy najprawdopodobniej w przyszłości ul. Na Polach z ul. Stawową.
 
     W poniedziałek święto św. Bartłomieja, Apostoła.

     We wtorek wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
     W środę uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia Polacy w kraju i na całym świecie duchowo mocno łączą się ze swoją najlepszą Matką na Jasnej Górze. Ta prawda wyraźnie staje nam przed oczami w tym wyjątkowym miesiącu pielgrzymek oraz pogłębionych chwil refleksji czy też zadumy nad dziejami naszego narodu i naszym życiem. Wraz z Matką Bożą budujmy z nadzieją i odwagą naszą przyszłość.

     W czwartek wspomnienie św. Moniki. O godz. 17.30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

     W piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 6.30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, natomiast o godz. 18.00 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

     W sobotę wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 
     W niedzielę 13 września będzie miała miejsce XVII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do sanktuarium maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 9.00 Drogą Krzyżową. Natomiast o godz. 11.00 uroczysta Msza św. Z naszej parafii jest organizowany w tym dniu wyjazd do Kalwarii autokarem na 50 osób. Koszt pielgrzymki – 15 złotych. Zapisy w zakrystii lub u pana Władysława Jarosza.

     NA CZAS NOWEGO TYGODNIA WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM ŻYCZYMY RADOŚCI, SPOKOJU I DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W PODEJMOWANYCH TRUDACH I WSZELKICH PRACACH. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

 

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

27 grudnia 2009

 
     Dzisiaj niedziela Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa.  O godz. 1730 – nieszpory kolędowe.

     W poniedziałek, święto Świętych Młodzianków, męczenników.

     W czwartek, o godz. 1715 nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

     W piątek, Nowy Rok – Uroczystość Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 43. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.
 
     W sobotę, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 900 Ojciec Proboszcz uda się z komunią świętą do chorych naszej parafii. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po mszy św. błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

     Przypominamy, iż katechezy dla młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do bierzmowania, w nowym już roku, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.
 
     Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura stanie się dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA NIEDZIELI W OKTAWIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ WSZELKICH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU, JAK RÓWNIEŻ NA CAŁY NADCHODZĄCY NOWY 2010 ROK. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

IV NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2009

 

 

     Dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Przed Nami ostatnie dni przedświąteczne. Kto nie był jeszcze u Sakramentu Pojednania, niechaj to uczyni w najbliższych dniach, aby świętować Boże Narodzenie z czystym sercem. Spowiedź w naszym kościele na wszystkich mszach świętych. Od poniedziałku do środy włącznie, spowiadać będziemy dodatkowo w godzinach 700 - 800 oraz 1700 - 1900.

     W poniedziałek, po mszy św. wieczornej, spotkanie ministrantów w salce parafialnej

     W środę, na mszy św. o godz. 1800 zakończenie rorat. Zapraszamy do wspólnej modlitwy szczególnie dzieci i młodzież.

     W czwartek, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją zachęcamy wszystkich do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. O godz. 2330 rozpocznie się Świąteczna Liturgia Godzin, a o północy uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na fundusz obrony życia SOS.


     W piątek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie będzie mszy św. o godz. 700, natomiast pozostałe msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Święta Bożego Narodzenia to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad Ewangelią. Życzenia, które sobie składamy, niech przenika i opromienia dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.


     W sobotę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę będą już tradycyjnie przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

     W ubiegłą niedzielę po mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 3.329 zł. Za Waszą hojność, życzliwość i modlitwę niech Bóg obdarzy każdego swoimi łaskami.

     Z serca dziękujemy również tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania świątecznych darów dla najuboższych z naszej parafii. Pielęgnowanie wrażliwości na ludzką biedę, było, jest i będzie nieocenionym darem dobroci ludzkiego serca, które najpiękniej streszcza się w słowach: „Kto zamyka uszy na krzyk ubogiego, sam będzie wołał bez skutku”.
Katechezy dla młodzieży gimnazjalnej, przygotowującej się do bierzmowania, w nowym już roku, zostaną wznowione w pierwszy czwartek i w pierwszy piątek miesiąca lutego.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DUCHOWYCH SIŁ ORAZ DOBREGO I RADOSNEGO PRZYGOTOWANIA SIĘ NA PRZYJŚCIE BOGA W LUDZKIEJ POSTACI. NIECH TEN CZAS WYPEŁNI NASZE ŻYCIE MIŁOŚCIĄ, PRZEBACZENIEM ORAZ SAKRAMENTALNĄ SPOWIEDZIĄ. NA TE PEŁNE CHRZEŚCIJAŃSKIEJ NADZIEI DNI, NIECH PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!

            W roku duszpasterskim 2009/2010 Msza święta z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie duchowe i fizyczne w naszym kościele jest odprawiana w następujących terminach:

                                   16 września 2009

                                   13 października 2009

                                   10 listopada 2009

                                   08 grudnia 2009

                                   12 stycznia 2010

                                   09 lutego 2010

                                   09 marca 2010

                                   13 kwietnia 2010

                                   11 maja 2010

                                   08 czerwca 2010

            Szczegółowych informacji udziela Sekretariat Ewangelizacji Prowincji Matki Bożej Anielskiej pod numerem telefonu: (012) 637 – 86 - 64

III NIEDZIELA ADWENTU (GAUDETE)

13 grudnia 2009

 

     Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu (Gaudete), która w słowie Bożym i modlitwach wzywa nas do chrześcijańskiej radości. Roraty w ciągu tygodnia w naszym kościele są odprawiane o godz. 1800. W tym radosnym adwentowym czasie oczekiwania na Zbawiciela, nie zapomnijmy o sakramencie pojednania się z Bogiem i ludźmi. Korzystajmy więc ze spowiedzi, zwłaszcza w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania i przeciskania się do konfesjonału.
     O godz. 1630 spotkanie FZŚ w salce parafialnej, natomiast o godz. 1730 Nieszpory.

     W poniedziałek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. Z racji kwartalnych dni modlitw o życie, w intencjach zanoszonych do Boga, w  sposób szczególny pamiętajmy o chrześcijańskim życiu rodzin na całym świecie.

     We wtorek, rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz modlitwy nowennowe do Dzieciątka Jezus.

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

     Dzisiaj po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary, a nade wszystko za każdą modlitwę, hojność i życzliwość.

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”. aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowywujemy prezenty dla bliskich, pamiętajmy o tych najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia.

     Od początku Adwentu, w sklepach na terenie całej naszej parafii, podjęliśmy doroczną akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, dla parafian będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Niech Bóg wynagrodzi każdemu za dar dobrego serca.

DRODZY PARAFIANIE I SYMPATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIATYNI! Z SERCA ŻYCZYMY WAM, ABY BŁOGOSŁAWIONY CZAS ADWENTU BYŁ DLA KAŻDEGO ŻRÓDŁEM NIEUSTANNEJ NADZIEI, RADOŚCI I OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SZCZĘŚĆ BOŻE! 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

06 grudnia 2009

 
     Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Korzystajmy więc z sakramentu pokuty w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania i przeciskania się do konfesjonału. 
     Przypominamy, iż Roraty w naszym kościele są odprawiane każdego dnia o godz. 1800. Serdecznie zapraszamy do tej modlitwy dzieci i młodzież. 
 
     W poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. 
 
     We wtorek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. W tym dniu dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
 
     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
     W tym dniu o godz. 1900 w salce parafialnej będzie spotkanie redakcji biuletynu „Nie samym chlebem…”. Na to spotkanie serdecznie zapraszamy również tych wszystkich, którzy chcieliby włączyć się czynnie w jego redagowanie. Pragniemy bowiem, aby ten biuletyn był dziełem jak największej liczby zainteresowanych osób.
      
     W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.
     Również w przyszłą niedzielę o godz. 1630 spotkanie w salce parafialnej dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
     Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
     
     Przypominamy, iż podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podjęliśmy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność będzie dla wszystkich źródłem bezinteresownej miłości.

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ I ŻYCZLIWOŚĆ - Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I BOŻYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. 
 

Odwiedziło nas

Odsłon: 7372

Odwiedzający

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj