Dziś jest 19-03-26 Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

9 czerwca 2013

 
W poniedziałek, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Na Mszach świętych – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do naszych wspólnot franciszkańskich.
 
We wtorek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Jest to również ostatni, Dziewiąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, w prowincji Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie naszych współbraci, błogosławionych męczenników z Dachau: Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, kapłanów oraz Marcina Oprządka i Brunona Zembola, braci zakonnych, wraz ze 104. Towarzyszami. Zachęcamy wiernych do modlitwy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz o pokój w rodzinach i na świecie.
 
W czwartek, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1000 – dodatkowa Msza św. w intencji osób starszych i chorych z parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Antoniego. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W piątek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W sobotę, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
 
Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.
 
Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który odbędzie się 15 czerwca br. na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej w godzinach od 1400 do 2300
 
PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W PODEJMOWANIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1079

Odwiedzający

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj