Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


12 czerwca 2016

 

     Dzisiaj, XI niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1530 – spotkanie w salce parafialnej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, natomiast o godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. 

 

     W poniedziałek, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1000 – dodatkowa Msza św. w intencji osób starszych i chorych z parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Antoniego. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     We wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

     W środę, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

 

     W piątek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.

 

     Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich, zaprasza dziś w godzinach od 1400 do 2200, wszystkich mieszkańców naszego Osiedla na „Plac Omłotowy” przy ul. Ojcowskiej, na festyn rodzinny „Powitanie lata”. 

 

NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM Z SERCA SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH I PRACACH. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

5 czerwca 2016

 

     Dzisiaj, W X niedzielę zwykłą roku liturgicznego, Kościół obchodzi Święto Dziękczynienia, jako duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. 

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.

 

     We wtorek, ostatni, Dziewiąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

 

     W piątek, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W sobotę, święto św. Barnaby, Apostoła. 

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.

 

    Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie wraz z Dyrekcją, wyraża gorące podziękowania naszej Parafii i wszystkim Ofiarodawcom za możliwość kwesty na rzecz dzieci z tej szkoły w dniu 22 maja br. Zebrano kwotę 2.210 zł i 02 gr oraz 10 Euro, która umożliwiła zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka oraz nagród dla Wychowanków i Uczniów z okazji zakończenia Roku Szkolnego.

 

    Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który odbędzie się 12 czerwca br. na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej w godzinach od 1400 do 2200

 

PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, Z SERCA SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W CODZIENNYCH  PRACACH. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

14 czerwca 2015

 

     Przeżywamy w Kościele XI niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. 

 

     W poniedziałek, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

 

     We wtorek, przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, na Mszach świętych rano i wieczorem, modlimy się za całą naszą parafię, ludzi chorych, biednych i potrzebujących. 

 

     W środę, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni, m.in. na zapłacenie rachunku za prąd w kościele, który w miesiącach marzec-maj wyniósł 3.450 złotych. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar, wyrozumiałość i życzliwość.

 

     Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 53, serdecznie zaprasza na spotkanie z rodzicami dzieci klas pierwszych oraz przedszkola zapisanych na rok szkolny 2015/2016, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 15 czerwca o godz. 1700, w siedzibie szkoły przy ul. Stawowej 179.

 

     W przyszłą niedzielę, 21 czerwca, w godz. od 1400 do 2200, Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza mieszkańców naszego osiedla na festyn „Powitanie lata”, który odbędzie się na Placu Omłotowym przy ul. Ojcowskiej. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ RADOŚCI I BOŻYCH DARÓW W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM I STRZEŻE!

 

7 czerwca 2015

 

     Przeżywamy w Kościele X niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Pamiętajmy, iż trwa Oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy więc do udziału o godz. 1730 w nabożeństwie czerwcowym oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

 

     We wtorek, ostatni, Dziewiąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświecenie wianków z ziół i kwiatów.

 

     W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach. 

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego.

 

     W sobotę, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy. O godz. 1000 – dodatkowa Msza św. w intencji chorych z naszej parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Antoniego. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła, a o godz. 1800 – Msza św., na której Jego Ekscelencja ks. bp Jan Szkodoń udzieli młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni, m.in. na zapłacenie rachunku za prąd w kościele, który w miesiącach marzec-maj wyniósł 3.450 złotych. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar, wyrozumiałość i życzliwość. 

 

WYRAŻAJĄC PANU BOGU Z SERCA PŁYNACĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZYSTKIE OTRZYMYWANE W NASZYM ŻYCIU DOBRO, ŻYCZYMY PARAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, WSZELKICH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

29 czwerwca 2014

Dzisiaj w liturgii dziękujemy Bogu za życie i męczeństwo świętych Apostołów Piotra i Pawła. Sam Jezus Chrystus zechciał uczynić z nich dwa filary Kościoła, powierzając każdemu z nich osobne charyzmaty i wyposażając w odpowiednie dla ich misji talenty. Są oni dla nas żywym przykładem wiernej miłości do Chrystusa i Kościoła oraz gorliwości w trosce o zbawienie dusz.

O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

W poniedziałek, zakończenie nabożeństw czerwcowych. Na Mszach św., przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu, modlimy o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

 

W czwartek, święto św. Tomasza, Apostoła. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, połączone ucałowaniem relikwii św. Siostry Faustyny.

 

W piątek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 –nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

W sobotę, o godzinie 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Antoniego z Padwy oraz zmiana tajemnic różańcowych.

 

Po ostatniej Kapitule Prowincjalnej, nastąpiły zmiany w naszej wspólnocie klasztornej. Do Wieliczki odchodzi o. Paweł Kondratiuk, katecheta i duszpasterz dzieci, któremu z serca dziękujemy za ostanie lata pracy i posługi w naszej parafii. Na jego miejsce przychodzi neoprezbiter o. Mariusz Żychowicz. Natomiast na stanowisko wikarego parafii i klasztoru został mianowany o. Piotr Buchowicz.

 

Rozpoczęły się wakacje. Postarajmy się nie tylko wypocząć, ale też niech będą one dla nas czasem osobistej bliskości z Bogiem poprzez podziwianie i kontemplowanie piękna natury, ale nade wszystko poprzez czynne uczestnictwo w codziennym życiu sakramentalnym, jako wyraz naszej dojrzałej i odpowiedzialnej wiary.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DARCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNYCH WAKACJI I URLOPÓW, A TYM, KTÓRZY POWRACAJĄ DO CODZIENNEJ PRACY I RÓŻNORAKICH ZAJĘĆ, NIECH PAN BŁOGOSŁAWI, STRZEŻE I WSPIERA SWOIMI ŁASKAMI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

{gallery}04_Parafialna_Droga_Krzyzowa_2014{/gallery}

{gallery}03_Relikwie_sw_Faustyny-Bronowice_2014{/gallery}

{gallery}02_Faustyna-Relikwie{/gallery}

{gallery}01_Boze_Cialo_2014{/gallery}

22 czerwca 2014

 

Przeżywamy XII niedzielę zwykłą. Dzisiaj, na sumie, o godz. 1200 – zostaną uroczyście wprowadzone relikwie św. Siostry Faustyny do publicznego kultu w naszej parafii. Mszy św. będzie przewodniczył Ojciec Prowincjał Rufin Maryjka OFM. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Do najbliższego czwartku, w oktawie Bożego Ciała, o godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe połączone jest z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

 

We wtorek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 

W środę, 25 czerwca br., po Mszy św. o godz. 1800 – Duszpasterska Grupa Rodzin, zaprasza wszystkich chętnych na comiesięczne spotkanie dla małżeństw do salki parafialnej. Tym razem, gościem spotkania będzie Piotr Jaskiernia. Szczegóły na plakatach oraz w najnowszym biuletynie „Nie samym chlebem…”.

 

W czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Na Mszach świętych, poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

 

W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach.

O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

O godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Równocześnie przypominamy, że nadchodzący czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj wciąż budzą nasze chrześcijańskie sumienia ku prawdzie oraz osobistej odpowiedzialności.

O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego.

O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.

 

 

WYRAŻAJĄC DOBREMU BOGU NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZELKIE OTRZYMYWANE DOBRO, ŻYCZYMYWSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SOLENIZANTOM, SPOKOJU DUCHA ORAZ OBFITOŚCI ŁASK Z NIEBA W RADOŚCIACH I TRUDACH DNIA CODZIENNEGO. NIECH PAN WAM BŁOGOSLAWI I STRZEŻE!

 

 

15 czerwca 2014

 

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha świętego za dar uświęcenia.

     O godz. 1600 – Spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

     Z radością pragniemy poinformować wszystkich, iż jako parafia Stygmatów św. Franciszka z Asyżu, otrzymaliśmy wczoraj w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia relikwie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Natomiast w przyszłą niedzielę na sumie o godz. 1200 – relikwie te zostaną uroczyście wprowadzone do kultu w naszej wspólnocie parafialnej. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wraz ze swoimi Świętymi będzie naszą siłą i tarczą w codziennym uświęcaniu.

 

     W poniedziałek, w naszych modlitwach, przedstawiamy Bogu prośby o nowe, dobre i liczne powołania do służby w Kościele, prosząc równocześnie o wytrwanie dla tych, którzy już tę drogę obrali.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

 

     W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci komunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

     W ubiegłą niedzielę po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.596 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za gest życzliwości i hojności. Z zebranych funduszy, zapłaciliśmy w ostatnim czasie m.in. rachunek za zużycie prądu w kościele, który wyniósł: 2.406 złotych.

 

     Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza dzisiaj mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który rozpocznie się od godziny 1400 na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej.

 

     W środę, 25 czerwca br., po Mszy św. o godz. 1800 – Duszpasterska Grupa Rodzin, zaprasza wszystkich chętnych na comiesięczne spotkanie dla małżeństw do salki parafialnej. Tym razem, gościem spotkania będzie Piotr Jaskiernia. Szczegóły na plakatach oraz w najbliższym numerze biuletynu „Nie samym chlebem…”.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, JUBILATOM I SLENIZANTOM ROZPOCZYNAJACEGO SIĘ TYGODNIA, ŻYCZYMY SPOKOJU DUCHA ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W RADOŚCIACH I TRUDACH DNIA CODZIENNEGO. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

 

8 czerwca 2014

 

     Wraz z całym Kościołem uobecniamy dziś w liturgii niezwykłe historyczne wydarzenie, jakim było Zesłanie Ducha Świętego. W swoim codziennym życiu możemy dawać nieustannie świadectwo Chrystusowi, ponieważ Duch Boży umacnia to, co słabe, prostuje, co błędne i poplątane, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju i wszelkiego dobra. W tym uroczystym dniu możemy uzyskać za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski.

     Przez cały miesiąc, o godz. 1730 odprawiane jest w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

     W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 

     We wtorek, liturgiczne wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Jest to również ostatni Dzień Nowenny ku czci św. Antoniego.

 

     W środę, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

 

     W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

     W piątek, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa św. Antoniego z Padwy. O godz. 1000 – dodatkowa Msza św. w intencji chorych z naszej parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii św. Antoniego.

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika

 

     Po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość, hojność i wyrozumiałość.

 

     Płyty z filmem i zdjęciami z Bierzmowania są do nabycia w zakrystii w cenie 30 złotych.

 

 

NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIĄZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA.

1 czerwca 2014

Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tej tajemnicy wiary wysławiamy chwałę Jezusa Chrystusa, który został uwielbiony i zasiadł po prawicy Ojca. Radując się tą Uroczystością, kierujmy nasze oczy ku niebu, które jest celem naszej wiary. Kierujmy także nasz wzrok ku ziemi, gdzie mamy spełniać dzieło Chrystusa, który towarzyszy nam swoją mocą i daje liczne znaki swojej obecności.

O godz. 1730 – rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W naszych modlitwach pamiętajmy dzisiaj o wszystkich dzieciach z racji i szczególnego święta.

 

W poniedziałek, po Mszach świętych, modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

We wtorek, wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Jest to również VIII Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

W czwartek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

 

W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

W sobotę, ostatni, IX Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz modlitwy w intencji Róż Żywego Różańca. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana.

 

W przyszłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na spłacenie kosztów nowego nagłośnienia w naszej świątyni. Bóg zapłać ofiarodawcom za każdy gest hojności i wyrozumiałości.

 

Ks. proboszcz Michał Kowalski wraz ze swoimi parafianami z Woli Zachariaszowskiej, składa serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli finansowo budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii. Zebrana w tym dniu taca na ten cel wyniosła: 4.900. złotych.

 

 

WSZYSTKIM PRAFIANOM I  DOBROCZYŃCY, Z SERCA ŻYCZYMY POKOJU I DOBRA, A TAKŻE OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM WYKONYWANIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2013

 
Dzisiaj XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.
O godz. 1900 – serdecznie zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie dla małżeństw pt.: „Być prorokiem we własnym domu. Jak zarażać wiarą”. Gościem spotkania będzie: ks. Michał Olszewski SCJ (sercanin), egzorcysta diecezji kieleckiej, redaktor naczelny portalu ewangelizacyjnego profeto.pl. Po spotkaniu - możliwość zakupu książek ks. Michała.
 
W poniedziałek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 
We wtorek, przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, na Mszach świętych rano i wieczorem, modlimy się w intencji naszej parafii, a także ludzi chorych, samotnych i opuszczonych. 
 
W piątek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Równocześnie przypominamy, że nadchodzący czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj nieustannie budzą nasze sumienia ku chrześcijańskiej dojrzałości i odpowiedzialności. Natomiast o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, uroczystość – świętych Apostołów św. Piotra i Pawła.
 
W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 
 
WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, W IMIENIU CAŁEJ NASZEJ WSPÓLNOTY FRANCISZKAŃSKIEJ, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH ŁASK I DARÓW BOŻYCH W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 czerwca 2013

 
Dzisiaj XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.
O godz. 1900 – serdecznie zapraszamy do salki parafialnej na spotkanie dla małżeństw pt.: „Być prorokiem we własnym domu. Jak zarażać wiarą”. Gościem spotkania będzie: ks. Michał Olszewski SCJ (sercanin), egzorcysta diecezji kieleckiej, redaktor naczelny portalu ewangelizacyjnego profeto.pl. Po spotkaniu - możliwość zakupu książek ks. Michała.
 
W poniedziałek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 
We wtorek, przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, na Mszach świętych rano i wieczorem, modlimy się w intencji naszej parafii, a także ludzi chorych, samotnych i opuszczonych. 
 
W piątek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Równocześnie przypominamy, że nadchodzący czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj nieustannie budzą nasze sumienia ku chrześcijańskiej dojrzałości i odpowiedzialności. Natomiast o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, uroczystość – świętych Apostołów św. Piotra i Pawła.
 
W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 
 
WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, W IMIENIU CAŁEJ NASZEJ WSPÓLNOTY FRANCISZKAŃSKIEJ, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH ŁASK I DARÓW BOŻYCH W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

9 czerwca 2013

 
W poniedziałek, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Na Mszach świętych – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do naszych wspólnot franciszkańskich.
 
We wtorek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Jest to również ostatni, Dziewiąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, w prowincji Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie naszych współbraci, błogosławionych męczenników z Dachau: Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, kapłanów oraz Marcina Oprządka i Brunona Zembola, braci zakonnych, wraz ze 104. Towarzyszami. Zachęcamy wiernych do modlitwy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz o pokój w rodzinach i na świecie.
 
W czwartek, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1000 – dodatkowa Msza św. w intencji osób starszych i chorych z parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Antoniego. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W piątek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W sobotę, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
 
Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.
 
Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który odbędzie się 15 czerwca br. na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej w godzinach od 1400 do 2300
 
PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W PODEJMOWANIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIESIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

9 czerwca 2013

 
W poniedziałek, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. Na Mszach świętych – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne do naszych wspólnot franciszkańskich.
 
We wtorek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła. Jest to również ostatni, Dziewiąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, w prowincji Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie naszych współbraci, błogosławionych męczenników z Dachau: Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, kapłanów oraz Marcina Oprządka i Brunona Zembola, braci zakonnych, wraz ze 104. Towarzyszami. Zachęcamy wiernych do modlitwy o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny oraz o pokój w rodzinach i na świecie.
 
W czwartek, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1000 – dodatkowa Msza św. w intencji osób starszych i chorych z parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Antoniego. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W piątek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W sobotę, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.
 
Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.
 
Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który odbędzie się 15 czerwca br. na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej w godzinach od 1400 do 2300
 
PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W PODEJMOWANIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!
 

Serce Jezusa – zmiłuj się nad nami!

O! Gdybym mogła opowiedzieć wszystko, co wiem na temat tego drogiego nabożeństwa i odsłonić przed całym światem skarby łask, które Jezus Chrystus nosi w swym Sercu godnym czci i z jaką hojnością pragnie ich udzielać tym wszystkim, którzy je będą praktykować!

św. Małgorzata Maria Alacoque

 

Czerwiec to dla Kościoła Katolickiego miesiąc Serca Jezusowego. W tym miesiącu ku Jego czci odprawiamy codzienne nabożeństwo. Również w czerwcu - w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała - przypada Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa. Inne pobożne praktyki, które zbliżają nas do Boskiego Serca, to uczestnictwo we Mszy św., Godzina Święta czy adoracja Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o tych sposobach oddawania czci Boskiemu Sercu w naszym codziennym chrześcijańskim życiu, z wiarą wołając:

Do Serca Twojego uciekamy się, Jezu, Boski Zbawicielu!
Naszymi grzechami racz się nie zrażać, o Panie Święty!
Ale od wszelakich złych czynów racz nas zawsze wybawiać, Boże łaskawy i najlitościwszy.

O dobry Jezu, Zbawicielu drogi, Pośredniku Boski, jedyna ucieczko nasza!
W Sercu Twoim racz nas obmyć,
do Serca Twojego racz nas przytulić,
w Twym Sercu na wieki racz nas zachować.


Wyjątkowa rola w krzewieniu kultu Serca Jezusowego przypadła postaci nie wyróżniającej się wykształceniem, majątkiem ani wysokimi urzędami. Była nią francuska zakonnica, wizytka, z Paray-le-Monial, Małgorzata Maria Alacoque, zaliczana obecnie do grona świętych. Przez tę skromną zakonnicę, Pan Jezus przypomniał ludziom ewangeliczną prawdę, że „Bóg jest miłością” (J 4,16). To ona otrzymała misję upowszechnienia nabożeństwa do Najświętszego Serca w całym Kościele. To właśnie jej wielokrotnie ukazywał się sam Zbawiciel, aby przekazać ludziom, jak winni oddawać cześć Jego Najświętszemu Sercu. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z cichej zakonnej kaplicy w Paray-le-Monial powoli rozszerzało się na cały świat i stało się jedną z najważniejszych form pobożności. Mówią o tym wyraźnie dokumenty papieskie wydane w ciągu ostatnich stu lat. Wielkim czcicielem Bożego Serca był Ojciec Święty Jan Paweł II. Papież wielokrotnie mówił o nieskończonej miłości Chrystusa ku ludziom: „To Serce tętni całą niewyczerpaną miłością, która odwiecznie jest w Bogu. Tą miłością jest ku nam wciąż otwarte, jak zostało otwarte włócznią setnika na krzyżu”. Ojciec Święty przypominał, że zadaniem chrześcijan jest budowanie cywilizacji miłości. Nikt z nas nie może pozostać obojętny wobec tego wezwania. 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

2 czerwca 2013

 
Przeżywamy w Kościele IX niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Serdecznie zapraszamy wiernych na wspólną, godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, od 1700 do 1800, w łączności z papieżem Franciszkiem, który w tym samym czasie będzie modlił się w Bazylice św. Piotra wraz z wiernymi na całym świecie o ożywienie i umocnienie wiary oraz o większe zaangażowanie w celebrowanie liturgii, a zwłaszcza codziennej Eucharystii.
 
Dzisiaj gościmy w naszej parafii autorkę trzech tomów bajek dla dzieci pod tytułem: Piękna strona dobra – Panią Marię Elżbietę Szulikowską. W bajkowej fabule można odnaleźć znane i bliskie wartości chrześcijańskie, jako że Autorka jest długoletnią katechetką i poprzez tę formę publikacji chce wspomóc rodziców i dziadków w procesie wychowania i kształtowania młodego człowieka. Książki wydane przez JEDNOŚĆ są bogato ilustrowane i mogą stanowić doskonały prezent. Można je nabyć wraz z dedykacją Autorki po każdej Mszy świętej. 
 
W poniedziałek, wspomnienie Świętych Męczenników Karola Liangi i Towarzyszy.
Pamiętajmy, iż trwa Oktawa Bożego Ciała; zapraszamy więc do udziału o godz. 1730 w nabożeństwie czerwcowym oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 
We wtorek, Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 
W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 
W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach. 
O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego, następnie Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej, w dolnej kaplicy kościoła, ostatnia przed wakacjami, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Podczas spotkania, zostaną rozdane zaświadczenia ukończenia kolejnego roku przygotowań dla klas pierwszych i drugich. Młodzież kończąca trzyletni kurs zostanie poinformowana o terminie egzaminu.
Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 
 
Zapraszamy w pierwszą środę i w pierwszy piątek miesiąca czerwca na godz. 2000 do dolnej kaplicy kościoła na ostanie czuwania przed Najświętszym Sakramentem i Krzyżem. Od września ubiegłego roku spotykaliśmy się na modlitwie adoracyjnej, przedstawiając Chrystusowi sprawy naszej parafii oraz osobiste tajemnice serca. Dziękujemy za to, co udało się nam zrobić razem jako wspólnocie ludzi wierzących!
 
W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 
W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.
 
 
WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM PRZEŻYWANIU WIARY. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

2 czerwca 2013

 
Przeżywamy w Kościele IX niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Serdecznie zapraszamy wiernych na wspólną, godzinną adorację Najświętszego Sakramentu, od 1700 do 1800, w łączności z papieżem Franciszkiem, który w tym samym czasie będzie modlił się w Bazylice św. Piotra wraz z wiernymi na całym świecie o ożywienie i umocnienie wiary oraz o większe zaangażowanie w celebrowanie liturgii, a zwłaszcza codziennej Eucharystii.
 
Dzisiaj gościmy w naszej parafii autorkę trzech tomów bajek dla dzieci pod tytułem: Piękna strona dobra – Panią Marię Elżbietę Szulikowską. W bajkowej fabule można odnaleźć znane i bliskie wartości chrześcijańskie, jako że Autorka jest długoletnią katechetką i poprzez tę formę publikacji chce wspomóc rodziców i dziadków w procesie wychowania i kształtowania młodego człowieka. Książki wydane przez JEDNOŚĆ są bogato ilustrowane i mogą stanowić doskonały prezent. Można je nabyć wraz z dedykacją Autorki po każdej Mszy świętej. 
 
W poniedziałek, wspomnienie Świętych Męczenników Karola Liangi i Towarzyszy.
Pamiętajmy, iż trwa Oktawa Bożego Ciała; zapraszamy więc do udziału o godz. 1730 w nabożeństwie czerwcowym oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 
We wtorek, Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 
W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 
W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach. 
O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego, następnie Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej, w dolnej kaplicy kościoła, ostatnia przed wakacjami, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Podczas spotkania, zostaną rozdane zaświadczenia ukończenia kolejnego roku przygotowań dla klas pierwszych i drugich. Młodzież kończąca trzyletni kurs zostanie poinformowana o terminie egzaminu.
Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 
 
Zapraszamy w pierwszą środę i w pierwszy piątek miesiąca czerwca na godz. 2000 do dolnej kaplicy kościoła na ostanie czuwania przed Najświętszym Sakramentem i Krzyżem. Od września ubiegłego roku spotykaliśmy się na modlitwie adoracyjnej, przedstawiając Chrystusowi sprawy naszej parafii oraz osobiste tajemnice serca. Dziękujemy za to, co udało się nam zrobić razem jako wspólnocie ludzi wierzących!
 
W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 
W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.
 
 
WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM PRZEŻYWANIU WIARY. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

24 czerwca 2012

Uroczystość Narodzenia

Św. Jana Chrzciciela

 
 
Dzisiaj, Kościół w XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego, obchodzi uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela. 
O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.
 
W poniedziałek, na mszach świętych modlitwy o nowe liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 
W czwartek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa męczennika.
O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe.
 
W piątek, uroczystość – świętych Apostołów św. Piotra i Pawła.
O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 
O godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Równocześnie przypominamy, że nadchodzący czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj nieustannie budzą nasze sumienia ku chrześcijańskiej dojrzałości i odpowiedzialności. 
O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
Zachęcamy wszystkich do nabywania i lektury prasy katolickiej, która znajduje się na regale przy kruchcie kościoła.
 
 
ŻYCZYMY WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, WSZELKIEGO DOBRA, RADOŚCI ORAZ BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

17 czerwca 2012

 
 
Przeżywamy w Kościele XI niedzielę zwykłą roku liturgicznego. 
Wczoraj rozpoczęła się wizytacja kanonicza naszej parafii, którą przeprowadza Jego Ekscelencja ks. bp Jan Szkodoń. Szczegółowy program wizytacji znajduje się w najnowszym biuletynie „Nie samym chlebem…”, w gablotach oraz na parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nim oraz o liczny udział wiernych w nabożeństwach i mszach świętych, w tych wyjątkowych dniach łaski dla całej wspólnoty parafialnej.
Dzisiaj, nabożeństwo czerwcowe na cmentarzu Pasternik o godz. 1700, połączone z modlitwami za zmarłych parafian.
 
W poniedziałek, o godz. 1800 – Msza św. na zakończenie wizytacji kanoniczej. Zapraszamy grupy parafialne, dzieci pierwszokomunijne i młodzież, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania.
 
W czwartek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe.
 
O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W ubiegłą niedzielę, po mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.924 zł. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.
 
 
WYRAŻAJĄC BOGU NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZELKIE OTRZYMYWANE DOBRO, ŻYCZYMY WSZYSTKIM PRAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ ŚWIĄTYNI, WSZELKICH ŁASK W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA ZWYKŁA

10 czerwca 2012

 
Przeżywamy w Kościele X niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Pamiętajmy, iż trwa Oktawa Bożego Ciała; zapraszamy więc do udziału o godz. 1730 w nabożeństwie czerwcowym oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
 
W poniedziałek, wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 
We wtorek, w prowincji Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie naszych współbraci, błogosławionych męczenników z Dachau: Narcyza Turchana i Krystyna Gondka, kapłanów oraz Marcina Oprzadka i Brunona Zembola, braci zakonnych, wraz ze 104. Towarzyszami. 
Jest to również ostatni, Dziewiaty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy. O godz. 1000 dodatkowa Msza św. w intencji chorych z naszej parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. Po Mszy św. wieczornej, nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła i ucałowanie relikwii św. Antoniego.
 
W czwartek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświecenie wianków z ziół i kwiatów.
 
W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach. 
O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego.
 
W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W tym dniu, w godzinach popołudniowych, rozpocznie się wizytacja kanonicza naszej parafii, którą przeprowadzi Jego Ekscelencja ks. bp Jan Szkodoń. Szczegółowy program wizytacji znajduje się w najnowszym biuletynie „Nie samym chlebem…”, w gablotach oraz na parafialnej stronie internetowej. Bardzo prosimy o liczny udział wiernych w nabożeństwach i mszach świętych, w tych wyjątkowych dniach łaski dla całej wspólnoty parafialnej. 
 
Dzisiaj, po mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.
 
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.
 
 
WYRAŻAJĄC BOGU NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZELKIE OTRZYMYWANE DOBRO, ŻYCZYMY PRAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, WSZELKICH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 
 

   

Biskup Jan Szkodoń (ur. 1946 roku w Chyżnem), doktor teologii pastoralnej (pedagogika rodziny). Święcenia kapłańskie przyjął w 1970 roku z rąk metropolity krakowskiego ks. kard. Karola Wojtyły. W 1988 roku został biskupem pomocniczym diecezji krakowskiej. Jest autorem wielu cenionych i uznanych publikacji z zakresu duchowości. Jego ulubionym zajęciem jest malowanie pejzaży, martwej natury, kapliczek, kościołów a także (coraz częściej) motywów pasyjnych. Jego malarstwo cieszy się niezwykłym zainteresowaniem, zwłaszcza, że namalował dotychczas zaledwie 300 obrazów i akwareli. Ma już na koncie jednak wiele wystaw, między innymi w Galerii „Lamellich” w Krakowie, „Miejskiej Galerii Sztuki” w Zakopanem oraz podczas Targów Wydawców Katolickich w Warszawie. W 2012 roku ukazał się również jego pierwszy tomik wierszy pt. „Refleksje o życiu”, ilustrowany obrazami biskupa.

PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ

PARAFII RZYMSKO-KATOLICKIEJ

PW. STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

W KRAKOWIE-BRONOWICACH WIELKICH

PRZEZ JEGO EKSCELENCJĘ

KS. BPA JANA SZKODONIA

W DNIACH: 16-18 CZERWCA 2012

Sobota 16 czerwca:

Godz.:

1430 – Spotkanie u chorych parafian

1600 – Spotkanie z grupami parafialnymi (Aula WSD)

1745 – Powitanie Księdza Biskupa w świątyni

1800 – Msza św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania

1930 – Spotkanie braterskie z kapłanami z dekanatu w refektarzu klasztornym

Niedziela 17 czerwca:

Godz.:

700 – Msza św. z udziałem osób samotnych oraz starszych z błogosławieństwem indywidualnym

900 – Msza św. z udziałem młodzieży i małżeństw wieku średnim z błogosławieństwem indywidualnym

1030 – Msza św. z udziałem dzieci i ich rodziców wraz z błogosławieństwem indywidualnym małżeństw i rodzin

1200 – Msza św. wraz z błogosławieństwem indywidualnym małżeństw i rodzin

1600 – Spotkanie z Radą Parafialną

1700 – Nabożeństwo czerwcowe na cmentarzu Pasternik oraz modlitwy za zmarłych parafian z udziałem grup parafialnych

1800 – Msza św. wraz z błogosławieństwem indywidualnym małżeństw i rodzin

Poniedziałek 18 czerwca

Godz.:

700 – Msza św. u Sióstr Franciszkanek Przemienienia Pańskiego

830 – Spotkanie z dziećmi w przedszkolu prowadzonym przez Siostry Franciszkanki, ul. Sosnowiecka 12

1100 – Spotkanie z uczniami oraz Gronem Pedagogicznym Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 (Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum)

1600 – Nabożeństwo w kaplicy seminaryjnej oraz spotkanie Współbraci z konwentu, Wychowawców i alumnów WSD

1730 – Nabożeństwo czerwcowe w kościele

1800 – Msza św. na zakończenie wizytacji z udziałem wiernych, wszystkich grup parafialnych, osób konsekrowanych oraz młodzieży, która przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania

 Życiorys bpa Jana Szkodonia

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

3 czerwca 2012

 
Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca, za dar życia, Syna, za dar zbawienia i Ducha Świętego, za dar uświęcenia.
O godz. 1730, nabożeństwo czerwcowe.
 
We wtorek, wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Jest to również Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.
 
W piątek, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
Klerycki teatr SCENA 94, działający przy tutejszym Wyższym Seminarium Duchownym, zaprasza we wtorek 5 czerwca, o godz. 2100, na sztukę Sławomira Mrożka „Męczeństwo Piotra Oheya”, w reżyserii Pawła Buszewicza. Ten spektakl będzie grany charytatywnie dla fundacji „Mam Marzenie”, która to fundacja pomaga spełniać marzenia nieuleczalnie chorym dzieciom.
 
W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY POGODY DUCHA, SPOKOJU ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I DARÓW W CODZIENNYCH RADOŚCIACH I TRUDACH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 czerwca 2011

 

     Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Przypominamy wiernym, iż przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.     W poniedziałek, na Mszach św., przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu, modlimy o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego     We wtorek, wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.      W środę, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.      W czwartek, o godz. 1730, zakończenie Oktawy Bożego Ciała i nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła.     W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.     W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. O godzinie 1730 nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Antoniego z Padwy oraz zmiana tajemnic różańcowych     Po ostatniej Kapitule Prowincjalnej, nastąpiły zmiany w naszej wspólnocie klasztornej. Do Biecza odchodzi o. Zdzisław Goraj, któremu z serca dziękujemy za ostanie lata pracy i posługi w naszej parafii. Natomiast na stanowisko wikarego parafii i klasztoru został mianowany o. Marek Ślewa. O. Stanisław Mazgaj, który pozostał w Bronowicach, został wybrany na najbliższe trzy lata Sekretarzem Prowincji. We wspólnocie klasztornej będzie również mieszkał Wikariusz Prowincji – o. Rufin Maryjka oraz o. Wacław Michalczyk.     Rozpoczęły się wakacje. Postarajmy się nie tylko wypocząć, ale też niech będą one dla nas czasem osobistej bliskości z Bogiem poprzez podziwianie i kontemplowanie piękna natury, ale nade wszystko poprzez czynne uczestnictwo w codziennym życiu sakramentalnym, jako wyraz naszej dojrzałej i odpowiedzialnej wiary.

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DARCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNYCH WAKACJI I URLOPÓW, A TYM, KTÓRZY POWRACAJĄ DO CODZIENNEJ PRACY, NIECH PAN BŁOGOSŁAWI, STRZEŻE I WSPIERA SWOIMI ŁASKAMI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

19 czerwca 2011

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha świętego za dar uświęcenia.

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

     W poniedziałek, w naszych modlitwach, przedstawiamy Bogu prośby o nowe, dobre i liczne powołania do służby w Kościele, prosząc równocześnie o wytrwanie dla tych, którzy już tę drogę obrali.

     We wtorek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. 

     W środę, o godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej, a o godz. 900 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dl klas gimnazjalnych.

     Po Mszy św. wieczornej, zbiórka ministrantów, w salce parafialnej. 

     W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

     W piątek, uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

     W ubiegłą niedzielę po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na spłacenie kosztów nowego nagłośnienia w naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.360 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za gest życzliwości i hojności. 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYCH RADOŚCIACH I TRUDACH. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

czytaj Biuletyn Parafialany

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

19 czerwca 2011

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha świętego za dar uświęcenia.

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

     W poniedziałek, w naszych modlitwach, przedstawiamy Bogu prośby o nowe, dobre i liczne powołania do służby w Kościele, prosząc równocześnie o wytrwanie dla tych, którzy już tę drogę obrali.

     We wtorek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. 

     W środę, o godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej, a o godz. 900 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego dl klas gimnazjalnych.

     Po Mszy św. wieczornej, zbiórka ministrantów, w salce parafialnej. 

     W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

     W piątek, uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

     W ubiegłą niedzielę po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na spłacenie kosztów nowego nagłośnienia w naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.360 złotych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za gest życzliwości i hojności. 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYCH RADOŚCIACH I TRUDACH. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

czytaj Biuletyn Parafialany

 
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO

12 czerwca 2011

 
 
     Wraz z całym Kościołem uobecniamy dziś w liturgii niezwykłe historyczne wydarzenie, jakim było Zesłanie Ducha Świętego. W swoim codziennym życiu możemy dawać nieustannie świadectwo Chrystusowi, ponieważ Duch Boży umacnia to, co słabe, prostuje, co błędne i poplątane, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju i wszelkiego dobra. W tym uroczystym dniu możemy uzyskać za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…” odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski.
     Przypominamy wiernym, iż przez cały miesiąc, o godz. 1730 odprawiane jest w naszym kościele nabożeństwo czerwcowe. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich oraz Klub Sportowy KS Bronowicki, zaprasza dzisiaj naszych mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie Lata”, który rozpocznie się o godz. 1400 na Placu Omłotowym.
 
     W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. W tym dniu w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa św. Antoniego z Padwy. O godz. 1000 dodatkowa Msza św. w intencji chorych z naszej parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci, a o godz. 1730 nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
     We wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika. 
 
     W środę, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. Po Mszy św. wieczornej, zbiórka ministrantów, w salce parafialnej. 
 
     W piątek, wspomnienie św. Brata Alberta Adama Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
      Po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na potrzeby naszej świątyni. Wszystkie zbiórki w najbliższych miesiącach zostaną w całości przeznaczone na spłacenie kosztów nowego nagłośnienia w naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość, hojność i wyrozumiałość. 
 
      Z radością informujemy, iż została odnowiona kapliczka przy ul. Budrysów. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli to piękne dzieło swoimi ofiarami, bezinteresowną pomocą i pracą. W intencji zaangażowanych w odnowienie kapliczki, dnia 19 czerwca o godz. 900, zostanie odprawiona Msza św. Niech dobry Bóg wynagrodzi każdemu swoimi łaskami.
 
 
 
NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYCH PRACACH I ZAWODOWYCH OBOWIĄZKACH. NIECH W WASZYCH SERCACH NIE ZABRAKNIE PRAWDZIWEJ RADOŚCI, DOBRA I SZCZĘŚCIA.
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

5 czerwca 2011

 
     Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tej tajemnicy wiary wysławiamy chwałę naszego Pana Jezusa Chrystusa, który został uwielbiony i zasiadł po prawicy Ojca. Radując się tą Uroczystością, kierujmy nasze oczy ku niebu, które jest celem naszej wiary. Kierujmy także nasz wzrok ku ziemi, gdzie mamy spełniać dzieło Chrystusa, który towarzyszy nam swoją mocą i daje liczne znaki swojej obecności. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. 
 
     W poniedziałek, po Mszach świętych, modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 
     We wtorek, IX Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła. 
 
     W środę, po Mszy św. wieczornej, zbiórka ministrantów, w salce parafialnej. 
 
     W piątek, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
     W sobotę, wspomnienie św. Barnaby Apostoła. Jest to również ostatni, IX Dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. 
 
     W przyszłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na spłacenie kosztów nowego nagłośnienia w naszej świątyni. Bóg zapłać ofiarodawcom za każdy gest hojności i wyrozumiałości. 
 
     Również w przyszłą niedzielę, Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich oraz Klub Sportowy KS Bronowicki, zaprasza naszych mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie Lata”, który rozpocznie się o godz. 1400 na Placu Omłotowym. 
 
WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY TEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, Z SERCA ŻYCZYMY POKOJU I DOBRA, A TAKŻE BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM WYKONYWANIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 czerwca 2010


     Przeżywamy dzisiaj XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.     W poniedziałek, wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Na Mszach świętych modlitwy o nowe liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.     W czwartek, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.      W piątek – o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a po niej Msza św. O godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Równocześnie przypominamy, że nadchodzący czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj nieustannie budzą nasze sumienia ku chrześcijańskiej dojrzałości i odpowiedzialności.
     O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 2.880 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i hojność. Z naszej strony zapewniamy Was o stałej modlitewnej pamięci.     Stowarzyszenie im. Ks. Władysława Bukowińskiego „Ocalenie”, zaprasza chętnych na IV Sympozjum poświęcone pamięci tego wyjątkowego duszpasterza Wschodu. Sympozjum odbędzie się w sobotę, 26 czerwca br., w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Szczegółowe informacje na plakatach w gablocie ogłoszeń.     Zachęcamy wszystkich do nabywania i lektury prasy katolickiej, która znajduje się na regale przy kruchcie kościoła.
ŻYCZYMY WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, WSZELKIEGO DOBRA, RADOŚCI ORAZ BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 czerwca 2010

 

 

     Kościół przeżywa XI niedzielą zwykłą roku liturgicznego. Dziś również oddajemy cześć św. Antoniemu z Padwy. Na każdej Mszy św. poświecenie lilii i chleba. Na Mszy św. o godz. 1030 – błogosławieństwo dzieci. Natomiast na Mszy św. o godz. 1200, będziemy się modlić w intencji chorych z naszej parafii oraz zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
     O godz. 1630 – spotkanie w salce parafialnej FZŚ.
     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe.     W poniedziałek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.     We wtorek, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. Na Mszach świętych przez wstawiennictwo św. Antoniego modlimy się w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, chorych, biednych i opuszczonych.     W czwartek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.      Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Z serca dziękujemy za każdą ofiarność i życzliwości.     Przypominamy, iż do końca miesiąca odprawiamy nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.     Na regale z gazetami znajduje się jeszcze nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.

ŻYCZYMY WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA

6 czerwca 2010

 

     Dzisiaj w Warszawie, w X niedzielą zwykłą roku liturgicznego, odbywają się uroczystości beatyfikacyjne Księdza Jerzego Popiełuszki, męczennika za prawdę i wolność.
     Trwa Oktawa Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.     W poniedziałek, modlitwy na Mszach świętych o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego     We wtorek, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej. Jest to również Dziewiąty, ostatni, Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.     W czwartek, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa oraz zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświecenie wianków z ziół i kwiatów.
     Po Mszy św. wieczornej spotkanie pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.     W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego.     W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.     W przyszłą niedzielę - 13 czerwca - przypada liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się poświęcenie lilii. Na Mszy św. o godz. 1030 – błogosławieństwo dzieci. Natomiast na Mszy św. o godz. 1200, będziemy się modlić w intencji chorych z naszej parafii oraz zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.
     Również w przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Z serca dziękujemy za każdy gest dobroci i życzliwości.     Z przykrością musimy to powiedzieć, ale niestety tak trzeba, albowiem znów spotkaliśmy się z aktem prymitywnego wandalizmu w postaci napisów na murze parkingowym przed kościołem. Z pewnością należy ubolewać nad tym smutnym i żenującym faktem, który przez głupotę i nieroztropność kogoś, pochłonie niepotrzebnie jakąś sumę pieniędzy, aby przywrócić ład i kulturę przynajmniej przy tym świętym parafialnym miejscu. Niech tego typu zdarzenia będą dla nas wszystkich przedmiotem nie tylko domowych dyskusji, ale również i refleksją w jakim tak naprawdę kierunku idziemy ku przyszłości!     Na regale z gazetami znajduje się wielkanocny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym zainteresowanym osobom.

WYRAŻAJĄC BOGU NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZELKIE OTRZYMYWANE DOBRO, ŻYCZYMY PARAFIANOM, DARCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI WSZELKICH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!


28 czerwca 2009

 

     Dzisiaj XIII niedziela zwykła roku liturgicznego. Na sumie o godz. 12.00 zostanie poświęcona chorągiew procesyjna Pana Jezusa Miłosiernego, ufundowana z racji jubileuszu 100. lecia naszej parafii przez Państwo Elżbietę i Andrzeja Wójtowiczów z Lublina. Darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać” i dołączamy ich do codziennej modlitwy wdzięczności.
     O godz. 17.30 – nabożeństwo czerwcowe.
     Przed kościołem wolontariusze działający przy Sekretariacie Misyjnym OO. Kapucynów kwestują na potrzeby ludności Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Czadu, włączając się w ten sposób w obchody Misyjnego Dnia Krakowa. A wszystkich mieszkańców Zakon Braci Mniejszych Kapucynów zaprasza dziś na Krakowskie Błonia od godz. 12.00 do godz. 24.00, gdzie przewidziano szereg interesujących atrakcji.

     W poniedziałek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

     We wtorek o godz. 17.30 zakończenie nabożeństw czerwcowych z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Po Mszy św. wieczornej o. Proboszcz zaprasza Radę Parafialną na robocze spotkanie w salce przy kancelarii.

     W piątek Święto św. Tomasza Apostoła. O godz. 6.30 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 17.30nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 9.00 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W sobotę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Antoniego z Padwy oraz zmiana tajemnic różańcowych.

     Zarząd Prowincji na swoim posiedzeniu dokonał zmian personalnych w naszej bronowickiej wspólnocie zakonnej. Do Brzezin Łódzkich odchodzi o. Grzegorz Bryła. Dziękujemy mu za cały rok pracy, życząc Bożych łask na nowej placówce. Do naszej parafii natomiast został skierowany o. Paweł Kondratiuk, którego serdecznie witamy, otaczając go darem modlitwy.

     WSZYSTKIM PRAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI ŻYCZYMY SPOKOJNYCH WAKACJI I URLOPÓW, A TYM, KTÓRZY POWRACAJĄ DO CODZIENNEJ PRACY NIECH PAN BŁOGOSŁAWI, STRZEŻE I WSPIERA SWOIMI ŁASKAMI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

NA POCZĄTEK ROKU KAPŁAŃSKIEGO

Drodzy bracia w kapłaństwie,

     19 czerwca 2009 roku rozpoczynamy w Kościele powszechnym obchody Roku Kapłańskiego, który będzie poświęcony tajemnicy kapłaństwa, posłudze i życiu kapłanów. Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla samych kapłanów, ale także dla całego Ludu Bożego. Kapłan bowiem jest wzięty z ludu i dla ludu ustanowiony we wszystkim, co odnosi się do spraw Bożych (por. Hbr 5,1). Kościół pragnie przez ustanowienie tego Roku wyrazić wdzięczność za niezastąpioną posługę kapłanów we wspólnocie uczniów Chrystusa.
     Niech to będzie czas odnowy przede wszystkim dla nas kapłanów: odnowy naszego powołania przez sięgnięcie do źródeł łaski sakramentalnej, czyli do samego Chrystusa, Najwyższego Kapłana; czas pokuty i pojednania z Bogiem i z bliźnimi; czas życia pełnią łaski. Zjednoczenie z Chrystusem pozwoli nam lepiej służyć Ludowi Bożemu, z entuzjazmem i głębokim przekonaniem podejmować duszpasterskie zadania.
     Niech w tym czasie towarzyszy nam świadomość, że Chrystus nas wezwał i umocnił w sakramencie kapłaństwa do posługi Słowa, do sprawowania Najświętszej Ofiary i sakramentu pojednania. Nasze kapłaństwo realizujemy w Kościele, i dlatego powinniśmy starać się, aby nic nas nie odłączyło od pełnej jedności z Chrystusem i z powierzoną nam owczarnią.
     Rok Kapłański przeżywajmy razem z naszymi wiernymi wsłuchując się w nauczanie Ojca Świętego Benedykta XVI. Niech to będzie również rok modlitwy "samych kapłanów, modlitwy z kapłanami i za kapłanów". Korzystajmy z tych łask, które zostaną nam dane w odpustach ustanowionych przez Ojca Świętego Benedykta XVI.
     Na owocne przeżywanie Roku Kapłańskiego z serca błogosławię.
 
Stanisław Kardynał Dziwisz
Metropolita Krakowski
 

 

21 czerwca 2009

 

Przeżywamy dzisiaj XII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.
 
W środę – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

W piątek – o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 –Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W ubiegłą niedzielę po mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Zebrano kwotę: 3.248 zł i 50 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za zrozumienie i hojność. Z naszej strony zapewniamy Was o modlitwie.
 
Przypominamy, iż nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz.1730.
 
Rozpoczęły się wakacje. Postarajmy się nie tylko wypocząć, ale też niech będą one dla nas czasem osobistej bliskości z Bogiem poprzez podziwianie i kontemplowanie piękna natury, ale nade wszystko poprzez czynne uczestnictwo w codziennym życiu sakramentalnym, jako wyraz naszej dojrzałej i odpowiedzialnej wiary.
 
W niedzielę 28 czerwca odbędzie się Dzień Misyjny Krakowa. Zakon Braci Mniejszych Kapucynów zaprasza mieszkańców na Krakowskie Błonia od godz. 1200 do godz. 2400. W programie przewidziano wiele ciekawych atrakcji, takich jak np. „Płonący Kontynent Afrykański” wokół Kamienia Papieskiego. W Misyjnym Dniu Krakowa udział wezmą zaproszeni goście: m.in. bp Albin Małysiak, Krzysztof Piasecki, Polska Akcja Humanitarna oraz wystąpią artyści: Zbigniew Wodecki, zespół „Raz Dwa Trzy” , „Maleo Reggae Rockers (czyt. Maleo Rege Rockers) i KapBand. Zbierane przy tej okazji ofiary oraz wszelka pomoc materialna zostaną przekazane ludności Republiki Środkowoafrykańskiej oraz Czadu.

WSZYSTKIM PRAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

19 czerwca w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 oraz III Gimnazjum Małopolskiego Centrum Edukacji przy ul. Stawowej uczestniczyli wraz ze swoimi nauczycielami we wspólnej dziękczynnej Eucharystii na zakończenie roku szkolnego. Mszy św. o godz. 800 przewodniczył o. proboszcz Eligiusz Dymowski OFM, a homilię wygłosił katecheta o. Grzegorz Bryła OFM. Rozpoczynające się wakacje, to czas zasłużonego odpoczynku, ale równocześnie duchowe wyzwanie, aby pośród codzienności i letnich atrakcji nie zapomnieć o podstawowych obowiązkach chrześcijanina, jakimi są niedzielna Msza św., modlitwa i życie sakramentalne.

Modlitwa o szczęśliwe wakacje

Panie Jezu,

z serca dziękuję Ci za miniony rok szkolny,

dziękuję za wszelki wysiłek intelektualny,

za moich rodziców, nauczycieli, katechetów,

koleżanki i kolegów,

i z pokorą proszę Cię dziś:

bądź przy mnie w każdej chwili wakacyjnego odpoczynku,

oddal pokusy i niebezpieczeństwa

oraz wspomóż swoją łaską, abym nie zapomniał nigdy o Tobie,

a w moim sercu niech zawsze rozbrzmiewa

modlitewny hymn radości

na Bożą chwałę.

Amen.

 

 

14 czerwca 2009

Dzisiaj XI niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W poniedziałek – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

We wtorek na Maszach świętych przez wstawiennictwo św. Antoniego modlimy się w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, chorych biednych i opuszczonych.

W środę – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświecenie wianków.

W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 800 – Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców. Równocześnie przypominamy, że nadchodzący czas wakacji i letniego wypoczynku nie zwalnia nas od obowiązku uświęcenia niedzieli poprzez modlitwę i uczestniczenie we Mszy św. Słowa przykazania Bożego: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” – niechaj nieustannie budzą nasze sumienia ku chrześcijańskiej dojrzałości i odpowiedzialności.

O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego.

W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Dzisiaj po mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary, modlitwę i wyrozumiałość.

WYRAŻAJĄC BOGU NASZĄ WDZIĘCZNOŚĆ ZA WSZELKIE OTRZYMYWANE DOBRO, ŻYCZYMY PRAFIANOM, DAROCZYŃCOM I SYMPATYKOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI WSZELKICH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

W sobotę 6 czerwca w Muzeum Regionalnym w Pińczowie miała miejsce prezentacja I Tomu rocznika naukowego „Pietas et Studium”, wydawanego przez Wyższe Seminarium Duchowne OO. Franciszkanów w Krakowie-Bronowicach Wielkich. Rocznik jest pracą zbiorową i w całości został poświęcony czterechsetnej historii obecności zakonników franciszkańskich na Ziemi Pińczowskiej. Spotkanie poprowadził ks. prof. dr hab. Jan Janicki z Papieskiej Akademii w Krakowie, a głos w dyskusji zabrali współautorzy i redaktorzy tomu, wykładowcy WSD: o. dr Adam Błachut (redaktor naczelny), o. dr Eligiusz Dymowski, o. mgr lic. Stanisław Mazgaj, o. dr Krzysztof Paszkiewicz oraz profesorowie: Wojciech Kęder i Wiktor Z Łyjak. W roczniku odnajdziemy wiele interesujących historycznych faktów dotyczących zarówno samego Pińczowa, jak i działalności Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Matki Bożej Anielskiej w Małopolsce. Czterysta lat temu duchowi synowie św. Franciszka z Asyżu zakładali pierwsze klasztory naszej Prowincji zakonnej, które na trwałe wpisały się w bogate dzieje Polski, Kościoła, czy też tak zwanych „małych ojczyzn”. Dziś, kiedy Zakon Braci Mniejszych świętuje osiemsetlecie swojego istnienia, obchody Jubileuszowe stają się dla wszystkich doskonałą okazją, abyśmy „z wdzięcznością wspominali przeszłość, całym sercem przeżywali teraźniejszość i ufnie otwierali się na przyszłość” (Jan Paweł II, List Apostolski Novo Millennio Ineunte, 1).

 

7 czerwca 2009

Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca za dar życia, Syna za dar zbawienia i Ducha świętego za dar uświęcenia.

Dzisiejsza niedziela jest również przeżywana w Polsce jako II Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujmy za wolność”. Do wszelkich motywów wdzięczności Bogu i ludziom, dołączają się w tym roku również motywy kościelno-narodowe: 30. rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła do Polski; 20. rocznica odzyskania niepodległości i 10. rocznica obecności Papieża w Polsce i polskim parlamencie. Na prośbę Księdza Kardynała w kościołach krakowskich czytany jest dziś list ks. abpa Kazimierza Nycza, metropolity warszawskiego, a zbierane ofiary wesprą powstające Centrum Opatrzności Bożej.

O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe.

W poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

We wtorek ostatni Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo czerwcowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W środę – wspomnienie bł. Bogumiła , biskupa.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

W piątek – w naszej prowincji zakonnej Matki Bożej Anielskiej wspomnienie bł.: o. Narcyza Turchana, o. Krystyna Gondka, br. Marcina Oprządka i br. Brunona Zembola oraz 104 Współtowarzyszy Męczenników obozu zagłady w Dachau. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

W sobotę uroczystość odpustowa św. Antoniego z Padwy. O godz. 1000 dodatkowa Msza św. w intencji chorych z naszej parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci, a o godz. 1730 nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W przyszłą niedzielę po mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Z serca dziękujemy za każdy gest dobroci i hojności. Pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie została wymalowana zakrystia.

PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYCH RADOŚCIACH I TRUDACH. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!   

Odwiedziło nas

Odsłon: 7381

Odwiedzający

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj