Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


28 luty 2016

 

     Wkraczamy w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Czy postanowiliśmy już z całą powagą i odpowiedzialnością przystąpić do Sakramentu Pojednania, czyli dobrej spowiedzi świętej? 

     O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730. We wtorki, Drogę Krzyżową prowadzą dzieci.

 

     We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie w salce parafialnej wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby jeszcze włączyć się czynnie w prace przygotowawcze tychże dni. 

     O godz. 2015 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W piątek, święto św. Kazimierza, Królewicza. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej, spotkanie dla uczniów klas gimnazjalnych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. 

     Z racji Pierwszego Piątku, o godz. 830 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podjęliśmy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność, będzie wyrazem naszej autentycznej miłości bliźniego oraz zrozumienia.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     Przez najbliższe niedziele Wielkiego Postu, Franciszkański Zakon Świeckich, będzie rozprowadzał ozdoby świąteczne oraz palmy. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany polskim misjonarzom w Afryce.

 

     W sobotę, 5 marca, Studenci naszego miasta będą przeżywać swój Jubileusz Miłosierdzia. Kościół Krakowski zaprasza również studentów z naszej parafii do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, którą poprowadzi bp Grzegorz Ryś. Początek o godz. 1700. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie „24 godziny dla Pana” – przez całą dobę z 4/5 marca, w wybranych krakowskich kościołach, będzie trwała spowiedź wielkopostna oraz różne pokutne nabożeństwa. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który prosi, aby każda diecezja na świecie podjęła się organizacji tego wydarzenia. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronach internetowych.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJU SERCA W DOBRYM PRZEŻYWANIU WIELKIEGO POSTU ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W TRUDZIE CODZIENNEGO ŻYCIA. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

21 luty 2016

 

     Dzisiaj, II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730

 

     W poniedziałek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.

 

     We wtorek, o godz. 2015, w salce parafialnej, próba chóru „Omni Die”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady parafialnej, kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.227 złotych. Bóg zapałać za złożone ofiary, życzliwość i troskę o naszą świątynię.

 

     Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność w tych trudnych i niepewnych czasach, będzie dla każdego z nas wyrazem dojrzałości i odpowiedzialności chrześcijańskiej oraz źródłem bezinteresownej miłości i zrozumienia.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny, czy „Niedziela”.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM ORAZ DOBROCZYŃCOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY GORLIWEJ WYTRWAŁOŚCI W PODEJMOWANIU I REALIZOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ NOWYM TYGODNIU WSZELKICH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

14 luty 2016

 

     Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu. 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.

 

     We wtorek, o godz. 2030, w salce parafialnej, próba chóru „Omni Die”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapałać za składane ofiary, życzliwość i zrozumienie.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego duchowego przeżycia tajemnic Wielkiego Postu w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia. Zachęcamy również do czytania innej prasy katolickiej.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY ORAZ DOBROCZYŃCY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

7 luty 2016

 

     W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Głównym motywem jest wynagradzanie za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych, włączenie w nurt przebłagania za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników.

     O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     W przeddzień Środy Popielcowej, czyli w najbliższy wtorek, o godz. 900, będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 –nabożeństwo na zakończenie adoracji. 

 

     W środę, Popielcem rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. W czasie celebracji Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. 

     Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

 

     W czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W Kościele obchodzimy w tym dniu po raz 24. Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Na mszach św. rano i wieczorem, udzielenie wiernym sakramentu namaszczenia chorych. Odpust zupełny za udział we Mszy lub nabożeństwie dla chorych oraz za przyjęcie sakramentu namaszczenia.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy naszą wdzięczność za każdy gest hojności i życzliwości, zapewniając o modlitwie w ich intencji. 

 

     Chór parafialny „Omni Die” zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do jego grona, na próbą w najbliższy wtorek, o godzinie 2015 do salki przy kancelarii parafialnej. Spotkania Chóru odbywają się w każdy wtorek, dlatego osoby które nie będą mogły przyjść na najbliższą próbę, zapraszamy serdecznie w kolejnych tygodniach.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYPMATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIATYNI, Z SERCA ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W TE OSTATNIE DNI KARNAWAŁU ORAZ DOBRYCH POSTANOWIEŃ I DUCHOWEJ ODNOWY W CZASIE CAŁEGO WIELKIEGO POSTU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

1 marca 2015

  

     Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga krzyżowa.

 

     W środę, w naszej archidiecezji krakowskiej obchodzimy Święto św. Kazimierza, Królewicza.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla uczniów klas gimnazjalnych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

     Wyjątkowo w tym dniu tj. w Pierwszą Sobotę Miesiąca, o godz. 830 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy, wielkopostny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury oraz innych czasopism religijnych.

 

     Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 przy ul. Stawowej, mają zaszczyt zaprosić Państwa wraz z dzieckiem na cykl spotkań przybliżających funkcjonowanie i atmosferę naszej szkoły w następujących terminach:

* 5.03.2015 r. (czwartek) o godz. 1700 – spotkanie informacyjne z dyrektorem i nauczycielem dla rodziców przyszłorocznych pierwszoklasistów;

* 21.03.2015 r. (sobota) w godz. od 1000 do 1200 – dzień otwarty dla przyszłych uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, zapraszamy na zajęcia i spacer po szkole;

* 16.04.2015 r. (czwartek) w godz. od 1600 do 1800 – dzień otwarty dla całego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJU SERCA, DOBRA, RADOŚCI I BOŻYCH ŁASK W TRUDZIE CODZIENNEGO ŻYCIA. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

22 luty 2015

 

     Dzisiaj przeżywamy Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu.

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730. Drogę Krzyżową w każdą środę będą prowadzić dzieci z naszej parafii, a w pozostałe dni tygodnia – bracia klerycy.

 

     Dzisiaj gościmy w parafii Księży z Centrum Jana Pawła II, głoszących kazania i przybliżających nam idee Centrum. Z tej racji, zabierana taca jest w całości przeznaczona na ten cel.

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.

 

     We wtorek, w kościołach franciszkańskich na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, biednych,  bezrobotnych i potrzebujących.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W drugą niedzielę tego miesiąca, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.093 zł. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy za ofiarność i życzliwość, zapewniając o modlitwie w ich intencji. Równocześnie informujemy, iż rachunek za prąd w kościele za ostanie miesiące grzewcze wyniósł 8.660 zł.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY ORAZ DOBROCZYŃCY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM NOWYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

15 lutego 2015

 

     Dzisiaj szósta niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do naszych wspólnot franciszkańskich.

 

     We wtorek, 17 lutego, na Mszach świętych, polecamy Bogu przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, nasze osobiste intencje, całą Parafię, nasze rodziny, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

     W tym dniu całodzienna Adoracja Eucharystyczna, zakończona nabożeństwem o godzinie 1730.

 

     W środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godzinie 700, 900 i 1800. W Środę Popielcową na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem.

     W tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ścisły czyli ilościowy obowiązuje od 18 do 60 roku życia. Kościół zachęca jednak, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy jeszcze nie są do niego zobowiązani. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest tak zwanym „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek. W ramach umartwienia powstrzymajmy się też od picia napojów alkoholowych. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się czas Komunii świętej wielkanocnej.

     W czasie całego Wielkiego Postu, każdego dnia o godzinie 1730, uczestniczymy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

 

     W piątek, o godz. 630 oraz 1730 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Od następnej niedzieli, o godzinie 1700, rozpoczynamy nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w tej pięknej, polskiej modlitwie przygotowującej nas do głębokiego przeżywania męki i śmierci naszego Pana.

 

     Przypominamy, że za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIATYNI, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W NOWYM TYGODNIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

8 lutego 2015

 

     Dzisiaj piąta niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do naszych wspólnot franciszkańskich.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Na Mszach świętych, polecamy Bogu przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, nasze osobiste intencje, całą parafię, nasze rodziny, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

 

     W środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W Kościele obchodzimy w tym dniu 23. Światowy Dzień Chorego. Na Mszach św. rano i wieczorem, udzielenie wiernym sakramentu namaszczenia chorych.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i uczczenie relikwii św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za hojność, życzliwość i wyrozumiałość.

 

     Komitet organizacyjny Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu 2016 roku, zwraca się do chętnych rodzin o zakwaterowanie w tym czasie w swoich domach jak największej liczby młodych gości. Prosimy o wypełnienie odpowiednich deklaracji, które są wyłożone w kruchcie kościoła i zwrócenie ich do zakrystii.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIATYNI, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W NOWYM TYGODNIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2014

 
 
Dzisiaj w liturgii VII niedziela zwykła. O godz. 1730 – Nieszpory.
 
W poniedziałek, na Mszach św. modlimy się o nowe i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
 
We wtorek, przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, na Mszach św., rano i wieczorem, polecamy Bogu całą naszą parafię, ludzi samotnych, chorych, biednych i bezrobotnych. 
 
W czwartek, o godz.1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W sobotę, Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz.1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53, z siedzibą przy ulicy Stawowej 179, serdecznie zapraszają Rodziców wraz z dziećmi, na cykl spotkań przybliżających funkcjonowanie i atmosferę naszej szkoły. Najbliższe spotkanie będzie miało miejsce we wtorek, 25 lutego br., w godzinach od 1700 do 1900. Będzie to dzień otwarty dla przyszłych uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Pragniemy przypomnieć, iż od 1 września 2014 roku, obowiązkiem szkolnym w klasie pierwszej, objęte są dzieci urodzone w 2007 roku oraz dzieci urodzone w pierwszym półroczu 2008 roku.
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY DOBREJ NIEDZIELI ORAZ RADOŚCI, SPOKOJU I BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU ZAWODOWYM I OSOBISTYM. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM I STRZEŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

9 lutego 2014

 
 
Dzisiaj, piąta niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.
W poniedziałek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. Na Mszach św. – modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 
We wtorek, przypada 22. Światowy Dzień Chorego. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. w intencji chorych parafian i dobroczyńców. Na wszystkich Mszach św., udzielenie wiernym sakramentu namaszczenia chorych.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.
 
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele rady parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapałać za życzliwość i ofiarność. Pragniemy poinformować, iż w ostatnim czasie zostały pozłocone, złotem płatkowym-dukatowym, emblematy w głównym ołtarzu oraz na ambonce. Koszt inwestycji: 2.900 zł. Ponadto do zapłaty jest rachunek za prąd w kościele za okres od 29 listopada 2013 do 20 stycznia 2014 i wynosi kwotę: 5.950 złotych.
 
Przypominamy, iż rodzina, która potrzebowałaby wózek dziecięcy (głęboki/sportowy) oraz ubranka dziecięce, proszona jest o kontakt pod wskazanym numerem telefonu: 504 – 920 – 302.
 
Rodzina, która potrzebowałaby wózek dziecięcy (głęboki/sportowy) oraz ubranka dziecięce, proszona jest o kontakt pod numerem telefonu: 504 – 920 – 302.
 
 
PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. NIECH DOBRY BÓG WSPIERA WAS SWOIMI ŁASKAMI I SZCZĘŚCIEM.
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

ŚWIĘTO OFAROWANIA PAŃSKIEGO

2 lutego 2014

 
 
Dziś, w czwartą niedzielę zwykłą roku liturgicznego, przypada Święto Ofiarowania Pańskiego oraz 18. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, poświecony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach oraz instytutach świeckich. W polskiej tradycji kończy się śpiew kolęd i wystrój Bożonarodzeniowy.
O godz. 1730 – Nieszpory.
 
W poniedziałek, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownikach w chorobach gardła. Na Mszach św. rano i wieczorem, udzielimy błogosławieństwa ku czci tegoż Świętego.
 
W środę, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Na Mszach św., poświęcenie chleba, soli i wody. 
 
W czwartek, wspomnienie św. męczenników Piotra ChrzcicielaPawła Miki i towarzyszy. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy. o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 
Z racji ferii zimowych nie będzie katechezy przygotowującej młodzież do sakramentu bierzmowania.
 
W przyszłą niedzielę przedstawiciele rady parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapałać za życzliwość i ofiarność.
 
Polecamy jako lekturę cotygodniowa prasę katolicką. Pomaga ona bowiem do pogłębiania osobistej wiedzy religijnej oraz do lepszej znajomości Kościoła w Polsce i na świecie. 
 
Rodzina, która potrzebowałaby wózek dziecięcy (głęboki/sportowy) oraz ubranka dziecięce, proszona jest o kontakt pod numerem telefonu: 504 – 920 – 302.
 
 
PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. TAKŻE SZANOWNYM JUBILATOM I SOLENIZANTOM, OBCHODZĄCYM W TYM TYGODNIU SWOJE UROCZYSTOŚCI, SKŁADAMY NASZE NAJLEPSZE ŻYCZENIA WRAZ Z DAREM MODLITWY. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 LUTEGO 2013

 
Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Przypominamy, iż za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730. Drogę Krzyżową w środy prowadzą dzieci z naszej parafii, natomiast w każdy w piątek – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, natomiast w pozostałe dni tygodnia – bracia klerycy. 
 
W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.
 
W środę, na Mszy św. o godz. 1800, będziemy dziękować Panu Bogu za pontyfikat Papieża Benedykta XVI, który kończy swoją posługę na Stolicy Apostolskiej. Chcemy przyjąć tę decyzję w duchu wiary. Ojciec Święty nie po raz pierwszy uczy nas odpowiedzialności i prostoty w wierze i miłości. Jednocześnie prosi On o modlitwę za siebie, za cały Kościół i za przyszłego Papieża. Podejmijmy tę prośbę, dziękując Bogu za dar Pontyfikatu Benedykta XVI i polecajmy Duchowi Świętemu całą wspólnotę Ludu Bożego i przyszłe konklawe. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Zapraszamy wszystkich na spotkanie modlitewne do dolnej kaplicy kościoła w godz. 2000 do 2100
Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
W tym dniu będzie również katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo pierwszopiątkowe, uczestniczy we Mszy św., a potem w spotkaniu w kaplicy  dolnego kościoła.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz.1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 
W zakrystii można nabyć zapowiadany wcześniej film DVD z całości Peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Faustyny i bł. Jana Pawła II w naszej parafii. Cena filmu: 30 zł. Płyty są zabezpieczone przed kopiowaniem.
 
Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność w tych trudnych i niepewnych czasach, będzie dla każdego z nas wyrazem dojrzałości i odpowiedzialności chrześcijańskiej oraz źródłem bezinteresownej miłości i zrozumienia.
 
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 przy ul Stawowej, zapraszają na „dzień otwarty” dla dzieci idących do zerówki i pierwszej klasy szkoły podstawowej, najbliższą  środę, 27 lutego, w godz. Od 1600 do 1800.
 
Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny", „Niedziela”, czy „Przewodnik Katolicki".
 
NASZYM DROGIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM KOŚCIOŁA ORAZ KLASZTORU, ŻYCZYMY WIELU BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM PODEJMOWANYM TRUDZIE OSOBISTEGO NAWRÓCENIA, A TAKŻE GŁĘBOKIEJ WIARY, UFNOŚCI I RADOŚCI NA KAŻDY DZIEŃ NOWEGO TYGODNIA. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

AKT ZAWIERZENIA PARAFII

MIŁOSIERDZIU BOŻEMU

Miłosierny Jezu, spraw, aby czas nawiedzenia Twego świętego wizerunku w naszej parafii przyniósł obfite owoce w życiu każdego człowieka i wszystkich rodzin.

Spraw, abyśmy całkowicie przemieniali się w miłosierdzie Twoje i byli żywym odbiciem Ciebie, o Panie; niech ten największy przymiot Boga, to jest niezgłębione miłosierdzie Jego, przejdzie przez nasze serce i duszę do bliźnich.

Dopomóż nam, aby oczy nasze były miłosierne, byśmy nigdy nie podejrzewali i nie sądzili według zewnętrznych pozorów, ale dostrzegali to, co piękne w duszach bliźnich i przychodzili im z pomocą.

Dopomóż nam, Panie, aby słuch nasz był miłosierny, byśmy skłaniali się do potrzeb bliźnich, by uszy nasze nie były obojętne na bóle i jęki braci.

Dopomóż nam, Panie, aby język nasz był miłosierny, byśmy nigdy nie mówili ujemnie o bliźnich, ale dla każdego mieli słowo pociechy i przebaczenia.

Dopomóż nam, Panie, aby ręce nasze były miłosierne i pełne dobrych uczynków, byśmy umieli czynić dobrze bliźniemu, a na siebie przyjmować cięższe i bardziej mozolne prace.

Dopomóż nam, aby nogi nasze były miłosierne, byśmy zawsze spieszyli z pomocą bliźnim, opanowując swoje własne znużenie i zmęczenie. Odpocznienie nasze niech będzie w służbie bliźnim.

Dopomóż nam, Panie, aby serce nasze było miłosierne, byśmy współczuli ze wszystkimi cierpieniami bliźnich, byśmy nigdy nie odmówili serca nikomu, nawet tym, którzy nadużywać będą naszej dobroci. Miłosierny Jezu, przemień nas w siebie, przemień naszą parafię, daj każdemu siły, aby czynić tylko dobro, bo Ty wszystko możesz. Amen.

Święta Siostro Faustyno, módl się za nami.

Błogosławiony Janie Pawle II, módl się za nami.

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17 LUTEGO 2013

 
 
Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu. 
W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730. Drogę Krzyżową w środy będą prowadzić dzieci z naszej parafii, natomiast w każdy w piątek – młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania, a w pozostałe dni tygodnia – bracia klerycy. 
 
W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.
 
We wtorek, o godz. 1845, zapraszamy do salki parafialnej na kolejne spotkanie dla małżeństw, pt.: „Dlaczego jednym się udaje, a innym nie? O trwaniu w małżeństwie”. Gościem spotkania będzie ks. dr Jan Abrahamowicz, duszpasterz osób w związkach niesakramentalnych oraz opiekun grupy wsparcia „Nadzieja” dla osób opuszczonych, po rozwodzie lub w separacji.
 
W piątek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 
 
W ubiegłą niedzielę, przedstawiciele rady parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.824 zł. Bóg zapałać za złożone ofiary, życzliwość i zrozumienie.
 
Kto jeszcze chciałby nabyć film DVD z całości Peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego w naszej parafii, proszony jest, aby zapisać się w zakrystii. Kasety i płyty będą rozprowadzane w przyszłą niedzielę w kościele. Cena filmu: 30 zł. Płyty są zabezpieczone przed kopiowaniem.
 
Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego duchowego przeżycia tajemnic Wielkiego Postu. Zachęcamy również do czytania innej prasy katolickiej.
 
 
WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY ORAZ DOBROCZYŃCY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

10 LUTEGO 2013

 
 
Dzisiaj w Kościele przeżywamy V niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Za trzy dni, w Środę Popielcową, rozpocznie się w naszej parafii, Nawiedzenie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i Bł. Jana Pawła II. Z tej okazji okolicznościowe kazania, wprowadzające nas w ten wielki dar Nawiedzenia, głosi dzisiaj o. dr Edmund Urbański OFM, Wicerektor tutejszego Seminarium oraz wykładowca Pisma Świętego. 
Na Mszy św. o godz. 1200, będziemy dziękować Bogu za 60. rocznicę święceń kapłańskich o. Paschalisa Grygusia OFM, długoletniego duszpasterza w Ameryce.
O godz. 1630 – spotkanie FZŚ, natomiast o godz. 1730 – Nieszpory. 
 
W poniedziałek, przypada 21. Światowy Dzień Chorego. Na Mszy św. rano i wieczorem, udzielenie wiernym sakramentu namaszczenia chorych.
 
W przeddzień Środy Popielcowej, czyli w najbliższy wtorek, o godz. 900, będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 –nabożeństwo na zakończenie adoracji. 
 
W środę Popielcem rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. W czasie celebracji Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. O godzinie 1600 – będziemy, jako parafia, uroczyście witać Obraz Pana Jezusa Miłosiernego. Szczegółowy program Nawiedzenia, znajduje się w gablotach, na stronie internetowej, a także przy sklepach. Weźmy liczny udział w tych szczególnych godzinach Łaski, zwłaszcza w adoracjach rozłożonych na poszczególne ulice. Zachęcamy do udekorowania swoich domów, jako wyraz naszej wiary i miłości do Boga. W tym dniu, Msza św. z godziny 1800 – zostaje przeniesiona na godz. 1700, której będzie przewodniczył bp Damian Muskus. 
Na wszystkich Mszach św., odprawianych przez cały czas Peregrynacji, możliwość spowiedzi.
Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
 
W czwartek, wspomnienie Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy. Od godziny 1500, modlitwy i Msza św. na zakończenie Peregrynacji Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego. 
O godz. 1730 – Droga Krzyżowa. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
Dzisiaj, przedstawiciele rady parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapałać za życzliwość i ofiarność.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć obrazek Jezusa Miłosiernego, jako pamiątkę Peregrynacji. 
 
 
WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, NA TEN NOWY CZAS ŁASKI W KOŚCIELE, JAKIM JEST WIELKI POST, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU OSOBISTYCH UMARTWIEŃ ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIARY I NADZIEI W CODZIENNYM ŻYCIU I OBOWIĄZKACH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

PROGRAM NAWIEDZENIA OBRAZU PANA JEZUSA MIŁOSIERNEGO

ORAZ RELIKWII ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY I BŁ. JANA PAWŁA II - 13/14 lutego 2013 r.

PARAFIA PW. STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA

W KRAKOWIE-BRONOWICACH WIELKICH

ŚRODA – 13.02.2013 r.

 

16.00 – Modlitwa oczekiwania

16.30 – Przyjazd samochodu kaplicy do granicy kościoła

            - bije dzwon, formułuje się procesja,

            - powitanie oraz wniesienie obrazu i relikwii,

            - modlitwa proboszcza

            - złożenie kwiatów i postawienie świecy

17.00 – Msza św. pod przewodnictwem biskupa Damiana Muskusa OFM

18.30 – Osobiste oddanie czci relikwiom

21.00 – Msza św. z kazaniem o powołania kapłańskie i zakonne

22.00 - Modlitwa i czuwanie braci kleryków oraz młodzieży

23.00 – Droga Krzyżowa

 

CZWARTEK – 14.02.2013 r.

 

24.00 – 7.00 – czuwanie Parafian według wyznaczonych ulic i osiedli

24.00 – 01.00 – ul. Budrysów, Ojcowska (numery nieparzyste) wraz z blokami 23 A, B i C

01.00 - 02.00 – ul. Ojcowska (numery parzyste) oraz ul. Okrężna i Na Wyrębę

02.00 – 03.00 – ul. Pasternik, Zaborska, Starego Dębu, Sosnowiecka, Dziewanny, Pejzażowa

03.00 - 04.00 – ul. Stawowa, Na Polach (numery parzyste) oraz bloki: 3, 25, 27, 29

04.00 – 05.00 – ul. Smętna, Na Polach (numery nieparzyste) oraz bloki: 11A, 11B, 31, 33, 35

05.00 – 06.00 – Szarotki, Jasnogórska, Stelmachów, Hoża, Słotna, Dzielna, Chmurna, Waleczna

06.00 – 07.00 – ul. Chełmońskiego, Śmiała, Nawojowska, Lazurowa, Radzikowskiego

7.00 – Msza św. z kazaniem (podczas wszystkich Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich)

8.00 – Godzinki o Męce Pańskiej

9.00 – Msza św. z kazaniem

11.00 – Msza św. z udziałem dzieci i młodzieży

12.00 – Droga Krzyżowa

12.30 – 15.00 - Modlitwy indywidualne, szczególnie rodziców z małymi dziećmi

15.00 – Gorzkie Żale

15.30 – Msza na zakończenie nawiedzenia

            - AKT ZAWIERZENIA PARAFII MIŁOSIERDZIU BOŻEMU (Rodzina w imieniu parafii)

            - KORONKA DO MIŁOSIERDZIA, przeniesienie do samochodu kaplicy i wyjazd na Azory

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

3 LUTEGO 2013

 
Przeżywamy czwartą niedzielę zwykłą roku liturgicznego. W naszej wspólnocie gościmy o. Jonasza Madeja, długoletniego misjonarza w Togo w zachodniej Afryce, a obecnie przygotowującego się do pracy w Kamerunie, który głosi okolicznościowe kazanie i zbiera ofiary na misje. 
O godz. 1730 – Nieszpory.
 
We wtorek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. 
 
W środę, wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i towarzyszy. 
W tym dniu, zapraszamy wszystkich na spotkanie modlitewne do dolnej kaplicy kościoła w godz. 2000 do 2100.
 
W czwartek, wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W przyszłą niedzielę przedstawiciele rady parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapałać za życzliwość i ofiarność.
 
 
WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 luty 2012

 
Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu. 
Przez cały tydzień, o godz. 1730 – Droga Krzyżowa.
Dzisiaj również, po Mszach św., Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR”, prowadzi akcję dla 14. miesięcznej Julity, u której w 3. miesiącu życia zdiagnozowano ciężką chorobę, objawiającą się miedzy innymi: wodogłowiem, wadą wzroku, niedosłuchem, czy napadami padaczki. Dziewczynka wymaga ciągłej rehabilitacji oraz przyjmowania drogich leków, a jej rodziców po prostu nie stać już na tego typu długofalowe leczenie. Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość i życzliwość.
 
W środę, o godz. 1900 – spotkanie ministrantów w salce parafialnej.
 
W czwartek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie trzecich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz pozostałych osób pochodzących z poza parafii. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz.1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących rr 53 przy ul. Stawowej, zaprasza Rodziców dzieci urodzonych w roku 2006 i 2007, na spotkanie w najbliższy piątek, 2 marca, o godz. 1700 w sali nr 15. Natomiast w sobotę, 3 marca br., będzie miał miejsce Dzień Otwarty Szkoły dla dzieci 5 i 6 letnich, od godz. 1000 do 1300. W tym czasie będzie możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, uczących w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej oraz w oddziałach przedszkolnych, a także rozmowa z psychologiem i pedagogiem. 
 
Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego duchowego przeżycia tajemnic Wielkiego Postu.
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK I SIŁY W PODEJMOWANIU OSOBISTEJ DROGI NAWRÓCENIA ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIARY I RADOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 luty 2012

 
Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu. 
Przez cały tydzień, o godz. 1730 – Droga Krzyżowa.
Dzisiaj również, po Mszach św., Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR”, prowadzi akcję dla 14. miesięcznej Julity, u której w 3. miesiącu życia zdiagnozowano ciężką chorobę, objawiającą się miedzy innymi: wodogłowiem, wadą wzroku, niedosłuchem, czy napadami padaczki. Dziewczynka wymaga ciągłej rehabilitacji oraz przyjmowania drogich leków, a jej rodziców po prostu nie stać już na tego typu długofalowe leczenie. Dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość i życzliwość.
 
W środę, o godz. 1900 – spotkanie ministrantów w salce parafialnej.
 
W czwartek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie trzecich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania oraz pozostałych osób pochodzących z poza parafii. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz.1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
 
Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących rr 53 przy ul. Stawowej, zaprasza Rodziców dzieci urodzonych w roku 2006 i 2007, na spotkanie w najbliższy piątek, 2 marca, o godz. 1700 w sali nr 15. Natomiast w sobotę, 3 marca br., będzie miał miejsce Dzień Otwarty Szkoły dla dzieci 5 i 6 letnich, od godz. 1000 do 1300. W tym czasie będzie możliwość uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli, uczących w klasach 1-3 Szkoły Podstawowej oraz w oddziałach przedszkolnych, a także rozmowa z psychologiem i pedagogiem. 
 
Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego duchowego przeżycia tajemnic Wielkiego Postu.
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY BOŻYCH ŁASK I SIŁY W PODEJMOWANIU OSOBISTEJ DROGI NAWRÓCENIA ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIARY I RADOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 

WIELKI POST –

CZAS DUCHOWEGO OCZYSZCZENIA

 

Środa Popielcowa rozpoczyna nowy okres liturgiczny, a mianowicie okres czterdziestodniowego

przygotowania do chrześcijańskiej uroczystości Świąt Paschalnych. Starożytny zwyczaj posypywania głów popiołem wyraża świadomą postawę żałoby i pokuty oraz podjęcia świadomej drogi osobistego nawrócenia.

Wielki Post ma potrójny charakter: pokutny, pasyjny i chrzcielny. Charakter pokutny przypominają słowa proroka Joela: „Przeto jeszcze i teraz – wyrocznia Pana – nawróćcie się do Mnie całym swym sercem przez post i płacz, i lament” (Jl 2, 12) oraz katecheza Jezusa, przybliżająca trzy drogi do Boga, jakimi są post, jałmużna i modlitwa (Mt 6, 1-6. 16-18). Dopełnieniem wezwania do nawrócenia jest zachęta do pojednania się z Bogiem w sakramencie pokuty.

Charakter pasyjny przybliżają celebracje Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Nabożeństwa te winny posiadać przede wszystkim charakter formacyjny chrześcijanina, koncentrując się na misterium paschalnym Chrystusa.

Okres Wielkiego Postu ma również przypominać wiernym łaskę sakramentu chrztu i odnowić ją w chrzcielnym wyznaniu wiary w czasie liturgii Wigilii Paschalnej.

Dominującym kolorem szat liturgicznych Wielkiego Postu jest fiolet. We Mszy świętej opuszcza się uroczysty hymn „Chwała na wysokości Bogu” (śpiewany jedynie w czasie przypadających w Wielkim Poście uroczystości: św. Józefa – 19 marca i Zwiastowania Pańskiego – 25 marca) oraz radosna aklamacja „Alleluja”, śpiewana przed odczytaniem Ewangelii (zastępuje ją aklamacja „Chwała Tobie, królu wieków” albo „Chwała Tobie, Słowo Boże”.

Przeżywajmy dar Wielkiego Postu z wiarą i nadzieją, bowiem serce nawrócone potrafi rzeczywiście kochać i dzielić się dobrem z innymi.

 

Wielki Post

 

Uroczystą liturgią Środy Popielcowej, wraz z posypaniem głów popiołem, Kościół wstąpił na drogę, która wiedzie ku świętom Wielkanocy: drogę „pokuty”, czyli głębokiej refleksji i odnowy codziennego życia w duchu i w świetle Ewangelii. Dobra Nowina jest dla człowieka darem, że Bóg kocha każdego, mimo różnorakich słabości i grzechów i we wcieleniu swojego Syna solidaryzuje się z nami, wybawiając ostatecznie od śmierci.

Trzeba przejść z odwagą i zapałem, od nierzadko banalnej i spłyconej egzystencji, do głębi duszy, oraz przejść od egoizmu do konkretnych czynów miłości. Dzisiaj bowiem zbyt wiele pada pustych słów wypełniających do pełna kosz w niczym nie pokrytych obietnic, ponieważ tak naprawdę troska o drugiego człowieka nie wchodzi tu w rachubę, ale liczy się jedynie chęć i to pod płaszczykiem pobożnego altruizmu, uzyskania jak największej korzyści dla siebie.

Nie wolno nam zapomnieć, iż droga odnowy którą wskazuje wiernym Kościół, zawiera się w bardzo konkretnych czynach, a mianowicie: szczera i ofiarna modlitwa, post i jałmużna. Dlatego warto w tym szczególnym postnym czasie mieć zawsze przed oczami Słowo Boga:

„Powróćcie do Pana Boga waszego, ponieważ jest miłosierny i łaskawy” (por. 1 J 2,12-18). „W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem… Oto teraz czas upragniony, oto teraz dzień zbawienia” (por. 2 Kor 5, 20-6,2). „Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą… Gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu… Gdy pościsz, namaść sobie głowę i umyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie” (por. Mt 6,1-6. 16-18).

Jak więc przeżyjesz osobiście ten Wielki Post odradzającej się nieustannie nadziei? Może w roztargnieniu lub w bierności, z przyzwyczajenia i bez szczerej wiary, że Bóg może ci naprawdę pomóc w naprawie życia i osobistym nawróceniu? Czego oczekujesz w tym Wielkim Poście od siebie i dla siebie? Czego mogą od ciebie oczekiwać inni? Nie zapominaj, iż owoce przemiany dojrzewać będą zawsze razem z twoją wiarą! Na tę czterdziestodniową drogę duchowej przemiany, niechaj towarzyszą nam słowa papieża Benedykta XVI, który mówi: „Niech zatem Wielki Post posłuży każdej rodzinie i każdej chrześcijańskiej wspólnocie do oddalenia wszystkiego, co rozprasza ducha, i pogłębienia tego, co karmi duszę, otwierając ją na miłość Boga i bliźniego. Myślę szczególnie o intensywniejszej modlitwie, lectio divina, częstszym przystępowaniu do Sakramentu Pojednania oraz aktywnym uczestniczeniu w Eucharystii, a przede wszystkim w niedzielnej Mszy św. Z takim wewnętrznym nastawieniem wejdźmy w pokutny klimat Wielkiego Postu”.

Proboszcz
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 luty 2012

 
 
Dzisiaj w Kościele przeżywamy VII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory. Powoli kończy się karnawał. Bóg błogosławi każdą ludzka radość. Nasze uczestnictwo w zabawach czy rozmaitych prywatkach karnawałowych, niechaj odbywa się zawsze z poszanowaniem zasad wiary i życia chrześcijańskiego.
 
W przeddzień Środy Popielcowej, czyli w najbliższy wtorek o godz. 900 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo na zakończenie adoracji
 
W środę Popielcem rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu, który ma za cel przygotować wiernych do obchodu Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 900 dodatkowa Msza św. W czasie celebracji Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.449 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdy gest dobroci i zrozumienia.
 
Natomiast w przyszłą niedzielę, 26 lutego br., Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR”, przeprowadzi akcję dla 14. miesięcznej Julity. U dziecka w 3. miesiącu życia zdiagnozowano ciężką chorobę, objawiającą się miedzy innymi: wodogłowiem, wadą wzroku, niedosłuchem, czy napadami padaczki. Julitka wymaga ciągłej rehabilitacji oraz przyjmowania drogich leków, a jej rodziców po prostu nie stać już na tego typu długofalowe leczenie.
 
 
WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, NA TEN NOWY CZAS ŁASKI W KOŚCIELE, JAKIM JEST WIELKI POST, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU OSOBISTYCH UMARTWIEŃ ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIARY I NADZIEI W CODZIENNYM ŻYCIU I OBOWIĄZKACH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19 luty 2012

 
 
Dzisiaj w Kościele przeżywamy VII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory. Powoli kończy się karnawał. Bóg błogosławi każdą ludzka radość. Nasze uczestnictwo w zabawach czy rozmaitych prywatkach karnawałowych, niechaj odbywa się zawsze z poszanowaniem zasad wiary i życia chrześcijańskiego.
 
W przeddzień Środy Popielcowej, czyli w najbliższy wtorek o godz. 900 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo na zakończenie adoracji
 
W środę Popielcem rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu, który ma za cel przygotować wiernych do obchodu Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 900 dodatkowa Msza św. W czasie celebracji Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.449 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za każdy gest dobroci i zrozumienia.
 
Natomiast w przyszłą niedzielę, 26 lutego br., Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR”, przeprowadzi akcję dla 14. miesięcznej Julity. U dziecka w 3. miesiącu życia zdiagnozowano ciężką chorobę, objawiającą się miedzy innymi: wodogłowiem, wadą wzroku, niedosłuchem, czy napadami padaczki. Julitka wymaga ciągłej rehabilitacji oraz przyjmowania drogich leków, a jej rodziców po prostu nie stać już na tego typu długofalowe leczenie.
 
 
WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, NA TEN NOWY CZAS ŁASKI W KOŚCIELE, JAKIM JEST WIELKI POST, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU OSOBISTYCH UMARTWIEŃ ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ WIARY I NADZIEI W CODZIENNYM ŻYCIU I OBOWIĄZKACH. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 luty 2012

 
Przeżywamy w Kościele VI niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1630 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory.
Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i zrozumienie.
 
W poniedziałek, w naszych modlitwach pamiętamy o powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, prosząc Boga o wytrwanie dla nich na obranej drodze.
 
We wtorek, Kościół obchodzi święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W naszej Prowincji zakonnej przypada w tym dniu 110 rocznica założenia Komisariatu Ziemi Świętej. Pierwszy został erygowany w 1902 roku we Lwowie. Obecnie ma swoją siedzibę w Domu Głównym przy ul. Reformackiej 4 w Krakowie, a do jego zadań, tak jak u początków, należy nade wszystko wspieranie sanktuariów oraz pracujących w Ziemi Świętej misjonarzy. Swoją działalność Komisariat rozszerza również m.in. poprzez organizowanie pielgrzymek, publikacje książkowe, propagujące szeroko rozumianą wiedzę na temat miejsc biblijnych oraz wydawanie kwartalnika „Ziemia Święta”.
 
W czwartek, o godz.1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
Z serca dziękujemy państwu Agnieszce i Marcinowi Konik-Korn z ul. Stawowej, za ufundowanie nowego lichtarza pod świecę paschalną.
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W ROZPOCZYNAJACYM SIĘ NOWYM TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

12 luty 2012

 
Przeżywamy w Kościele VI niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1630 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory.
Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za życzliwość i zrozumienie.
 
W poniedziałek, w naszych modlitwach pamiętamy o powołanych do życia kapłańskiego i zakonnego, prosząc Boga o wytrwanie dla nich na obranej drodze.
 
We wtorek, Kościół obchodzi święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. W naszej Prowincji zakonnej przypada w tym dniu 110 rocznica założenia Komisariatu Ziemi Świętej. Pierwszy został erygowany w 1902 roku we Lwowie. Obecnie ma swoją siedzibę w Domu Głównym przy ul. Reformackiej 4 w Krakowie, a do jego zadań, tak jak u początków, należy nade wszystko wspieranie sanktuariów oraz pracujących w Ziemi Świętej misjonarzy. Swoją działalność Komisariat rozszerza również m.in. poprzez organizowanie pielgrzymek, publikacje książkowe, propagujące szeroko rozumianą wiedzę na temat miejsc biblijnych oraz wydawanie kwartalnika „Ziemia Święta”.
 
W czwartek, o godz.1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
Z serca dziękujemy państwu Agnieszce i Marcinowi Konik-Korn z ul. Stawowej, za ufundowanie nowego lichtarza pod świecę paschalną.
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W ROZPOCZYNAJACYM SIĘ NOWYM TYGODNIU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

5 luty 2012

 
Dzisiaj w Kościele przeżywamy V niedzielę zwykłą roku liturgicznego.
O godz. 1500 – zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych lotników oraz pracowników obsługi lotów. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji rodzin, które straciły swoich najbliższych, w ostatnich na przestrzeni lat, katastrofach lotniczych.
O godz. 1730 – Nieszpory.
 
W poniedziałek, wspomnienie świętych męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy.
 
We wtorek, przypada wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.
 
W czwartek, o godz.1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 
 
W piątek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.
 
W sobotę, przypada 20-ty Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. rano i wieczorem, udzielenie wiernym sakramentu namaszczenia chorych.
 
W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I SPOKOJU, W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!
 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lutego 2011

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy VIII niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory. Trwają jeszcze dni karnawału. Bóg z pewnością błogosławi każdej radości. Pamiętajmy jednak, aby nasze uczestnictwo w zabawach, dyskotekach czy rozmaitych prywatkach karnawałowych, odbywało się zawsze z poszanowaniem zasad wiary i życia chrześcijańskiego.     W poniedziałek, na Mszach świętych rano i wieczorem, modlimy się o liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Naszą modlitwą obejmujemy również tych wszystkich, którzy trwają już na tej drodze, aby nie zabrakło im wiary i ufności w codziennym dawaniu świadectwa przynależności do Chrystusa.     We wtorek, w kościołach franciszkańskich, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.     W środę, o godz. 1900 – zbiórka ministrantów w salce parafialnej.     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. wieczornej, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z klas pierwszych gimnazjum.      W piątek, święto św. Kazimierza, Królewicza. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
     Po Mszy św. wieczornej, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z drugich i trzecich klas gimnazjalnych oraz pozostałych osób pochodzących z poza parafii.      W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz zmiana tajemnic różańcowych.
NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM, PRZYJACIOŁOM I SYMPATYKOM, ŻYCZYMY ZDROWIA I POKOJU ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

20 lutego 2011

 

 

     Dzisiaj VII niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.      W poniedziałek, przez wstawiennictwo św. Franciszka z Asyżu – prosić będziemy Boga o nowe i liczne powołania do życia zakonnego i kapłańskiego, jak również za tych, którzy już obrali tę drogę, aby wytrwali do końca w swoim powołaniu.     We wtorek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła. W modlitwach, w tym dniu, szczególnie pamiętajmy o Ojcu Świętym Benedykcie XVI.     W środę, wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika. O godz. 1900 – zbiórka ministrantów w salce parafialnej.     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.      W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszego kościoła. Zebrano kwotę: 2.705 zł. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy naszą wdzięczność za każdy gest dobroci i życzliwości, zapewniając przed Bogiem o stałej modlitewnej.WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY ORAZ SYMPATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK I BOŻYCH DARÓW W KAŻDYM DNIU NOWEGO TYGODNIA. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI, WSPIERA WAS I STRZEŻE!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

13 lutego 2011

 

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy VI niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.      W poniedziałek, święto Cyryla i Metodego, patronów Europy.     We wtorek, w kościołach franciszkańskich, modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.     W czwartek, o godz. 1730 –  nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.      W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność, hojność i wyrozumiałość.
ŻYCZYMY WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU CODZIENNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA ZWYKŁA

6 lutego 2011

 

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy V niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.     W poniedziałek, wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy.     We wtorek, w kościołach franciszkańskich, na Mszach Świętych, modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, biednych, bezrobotnych i zagubionych.     W czwartek, wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. W tym dniu przypada 19-ty. Światowy Dzień Chorego. Ojciec Święty w swoim orędziu na tę szczególną okazję, zachęca cierpiących, aby naśladując Chrystusa, stawali się posłańcami radości, która nie lęka się bólu. Tym bardziej, że w każde ludzkie cierpienie wszedł sam Zbawiciel, który je z nami dzieli i znosi. Stąd w każdym cierpieniu jest obecne pocieszenie poprzez współcierpiącą miłość Boga. Po Mszy św. rano i wieczorem, zostanie udzielony chętnym wiernym, sakrament namaszczenia chorych.     Przypominamy, iż w tym miesiącu, katechezy dla kandydatów do bierzmowania, będą miały miejsce w czwartek 17 lutego, dla klas pierwszych gimnazjum, natomiast dla klas drugich i trzecich gimnazjum, w piątek 18 lutego.     W przyszłą niedziele, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy naszą wdzięczność za każdy gest hojności i życzliwości, zapewniając o modlitwie w ich intencji.
WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

Modlitwa Papieża Jana Pawła II

odmówiona w Kaplicy Stygmatów

(17 września 1993)

 

            Święty Franciszku, który otrzymałeś stygmaty na Alwerni, świat tęskni za tobą jako za ikoną Jezusa ukrzyżowanego. Potrzebuje twojego serca otwartego ku Bogu i człowiekowi, twoich stóp bosych i zranionych, twoich rąk przebitych i błagających. Tęskni za twoim głosem słabym, ale potężnym mocą Ewangelii. Pomóż, Franciszku, dzisiejszym ludziom uznać zło grzechu i szukać oczyszczenia z niego w pokucie. Pomóż im wyzwolić się z samych struktur grzechu, które uciskają dzisiejsze społeczeństwo. Ożyw w rządzących świadomość tego, jak nagląco potrzeba pokoju wewnątrz narodów i pomiędzy nimi. Niech młodym udzieli się twoja świeżość życia, zdolna przeciwstawić się zasadzkom różnorakich kultur śmierci. Dotkniętym wszelkiego rodzaju złością przekaż, Franciszku, twoją radość płynącą z umiejętności przebaczenia. Wszystkim ukrzyżowanym przez cierpienie, głód i wojnę otwórz na nowo bramy nadziei. Amen.

 

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 lutego 2010

 

 

     Przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga krzyżowa.      W poniedziałek, na Mszach świętych, za wstawiennictwem Biedaczyny z Asyżu, modlimy się o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich.      We wtorek, w kościołach franciszkańskich na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.     W środę, w naszej archidiecezji krakowskiej obchodzimy Święto św. Świętego Kazimierza, Królewicza.     W czwartek, o Mszy św. wieczornej spotkanie pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej spotkanie trzecich klas gimnazjalnych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.     W sobotę, o godz. 1730 nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz.1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury oraz innych czasopism religijnych.
WSZYSTKIM WAM DRODZY PARAFIANIE ORAZ DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJU, DOBRA, RADOŚCI I BOŻYCH ŁASK W TRUDZIE CODZIENNEGO ŻYCIA. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2010

 

     Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu; abyśmy z odwagą nieustannie powtarzali: „Iuxta crucem Tecum stare” (Chcę pod Krzyżem stać przy Tobie). Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga krzyżowa.      W poniedziałek, Święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Również w tym dniu rozpoczynamy w naszej wspólnocie zakonnej czterodniowa wizytację kanoniczną Ojca Prowincjała Nikodema Gdyka. O godz. 1800 – Msza św. w intencji wspólnoty zakonnej, braci i sióstr Franciszkańskiego Zakonu Świeckich oraz wszystkich grup parafialnych. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej wyjątkowej modlitwie braterstwa i jedności.     We wtorek w kościołach franciszkańskich na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.     W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1800 – Msza święta zbiorowa za zmarłych.     W ubiegłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.957 zł. Wszystkim z serca wyrażamy naszą wdzięczność, dziękując za ofiarność i wyrozumiałość.     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego duchowego przeżycia tajemnic Wielkiego Postu.
WSZYSTKIM WAM DRODZY PARAFIANIE ORAZ NASZYM DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WSZELKIEGO DOBRA, RADOŚCI I BOŻYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

14 lutego 2010

      Dzisiaj szósta niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1145 – wypominki roczne, o godz. 1630 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce parafialnej, a o godz. 1730 – Nieszpory.
 
     Po każdej Mszy św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim z serca wyrażamy naszą wdzięczność, dziękując za każdy gest hojności i wyrozumiałości.

 

     Powoli kończy się karnawał. Bóg błogosławi każdą ludzka radość. Nasze uczestnictwo w zabawach czy rozmaitych prywatkach karnawałowych niechaj odbywa się zawsze z poszanowaniem zasad wiary i życia chrześcijańskiego.
 

     W przeddzień Środy Popielcowej, czyli w najbliższy wtorek o godz. 900 będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 nabożeństwo na zakończenie adoracji.

     W najbliższą środę, Popielcem rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu, którego celem jest przygotowanie wiernych do obchodu Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 900 dodatkowa Msza św. W czasie celebracji Eucharystii będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730, natomiast w niedziele o godz. 1700 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa

     W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.

WAM DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, NA TEN NOWY CZAS ŁASKI W KOŚCIELE JAKIM JEST WIELKI POST, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU OSOBISTYCH UMARTWIEŃ ORAZ CHRZEŚCIJAŃSKIEJ NADZIEI W CODZIENNYM TRUDZIE PRACY I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

MODLITWA OJCA ŚWIĘTEGO

BENEDYKTA XVI

ŚWIĘTA MARYJO, MATKO BOŻA,

TY WYDAŁAŚ NA ŚWIAT PRAWDZIWE ŚWIATŁO,

JEZUSA, TWOJEGO SYNA – BOŻEGO SYNA.

NA WEZWANIE BOGA ODDAŁAŚ SIĘ CAŁA

I TAK STAŁAŚ SIĘ ŹRÓDŁEM DOBROCI,

KTÓRE Z NIEGO WYTRYSKA.

POKAŻ NAM JEZUSA.

PROWADŹ NAS KU NIEMU.

NAUCZ NAS, JAK GO POZNAWAĆ I KOCHAĆ,

ABYŚMY RÓWNIEŻ MY MOGLI STAĆ SIĘ

ZDOLNI DO PRAWDZIWEJ MIŁOŚCI

I BYĆ ŹRÓDŁAMI WODY ŻYWEJ

W SPRAGNIONYM ŚWIECIE.

(ENCYKLIKA, DEUS CARITAS EST,NR42)

Odwiedziło nas

Odsłon: 7394

Odwiedzający

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj