Dziś jest 19-09-23 Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

Dokumenty potrzebne do zawarcia Sakramentu Małżeństwa (składane w kancelarii parafialnej):

--    Aktualne Świadectwa Chrztu (ważne 6 miesiące, licząc do daty ślubu), które wybieramy z parafii, w której był chrzest. Gdyby na świadectwie nie było adnotacji  o bierzmowaniu, to dodatkowo wybieramy zaświadczenie o bierzmowaniu z parafii, w której odbyło się bierzmowanie

--    Dowody Osobiste

--    Wniosek konkordatowy z USC (ważny 3 miesiące, licząc do daty ślubu!) lub Akt Ślubu Cywilnego, jeżeli nupturienci zawarli już między sobą związek cywilny

--    UWAGA! Należy sprawdzić całkowitą zgodność danych osobowych na dokumentach z poz. 1, 2 i 3 (imiona i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona i nazwiska rodziców). W przypadku jakiejkolwiek niezgodności, należy prawnie skorygować dane w Urzędzie Państwowym lub Kościelnym (tam, gdzie występuje błąd)

--    Zaświadczenie ukończenia Katechez Przedślubnych (jeśli nauki przedślubne jeszcze trwają, to należy okazać zaświadczenie o uczestnictwie w naukach)

--    Świadectwa nauki religii z ostatniej klasy (świadectwa szkolne z oceną z religii lub oddzielne świadectwa z religii)

--    Zaświadczenia o wygłoszonych zapowiedziach przedślubnych lub dyspensy od nich

Narzeczeni powinni zgłosić się z ww. dokumentami do kancelarii parafialnej nie później niż 2,5 miesiąca przed ślubem w celu sporządzenia protokołu. (Rezerwacji terminu ślubu należy dokonać odpowiednio wcześniej).

Możliwe jest zawarcie małżeństwa z tzw. „licencją”, tj. dokumentem zezwalającym na błogosławienie małżeństwa w naszym kościele, wystawionym na podstawie protokołu przedślubnego, który może być sporządzony w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego.

Odwiedziło nas

Odsłon: 2332

Odwiedzający

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj