Dziś jest 19-11-13 Imieniny: Mateusza, Izaaka, Stanislawa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

Ogłoszenia duszpasterskie

10 listopada 2019

 

     Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W naszej parafii gościmy o. Wojciecha Hołuja z Zakliczyna nad Dunajcem, prowincjalnego asystenta Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, który głosi okolicznościowe kazania. Otoczmy go naszą modlitwą. O godz. 1600 – Ojciec Asystent spotka się z bronowicką Wspólnotą Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

 

     Przez cały miesiąc listopad w naszym kościele o godz. 1715 – modlimy się za zamarłych, zgłoszonych na wypominki. Następnie w ich intencji odprawiamy o godz. 1730 – Drogę Krzyżową, a o godz. 1800 – Mszę św. Nasza modlitwa, ofiara, cierpienie, a także uzyskiwane w tych dniach odpusty, niech będą wyrazem wiary i wdzięczności wobec zmarłych, zwłaszcza za wszelkie dobro, jakie kiedyś od nich w życiu otrzymaliśmy. 

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości po długich latach zaborów i zniewolenia. Pamiętajmy więc o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny. 

 

     We wtorek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika. O godz. 2030 – próba chóru w salce parafialnej.

 

     W środę, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich.

 

     W czwartek, wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia i Towarzyszy.

 

     W piątek, w naszej prowincji Matki Bożej Anielskiej, wspomnienie św. Dydaka z Alcali, patrona braci zakonnych. W modlitwach pamiętajmy w tym dniu szczególnie o posługującym w naszym kościele bracie Damianie oraz bracie Krzysztofie. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, o godz. 1000 – spotkanie kandydatów, ministrantów i lektorów.. 

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej parafialnej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary, modlitwę i wszelką dobroć.

 

     Franciszkański Zakon Świeckich dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w akcję na potrzeby misji franciszkańskiej w Kamerunie. Z kiermaszu świątecznego zebrano kwotę 800 złotych.

 

     Fundacja „Sternik-Kraków” zaprasza na wykład pana Jacka Pulikowskiego na temat: „Małżeństwo, dobre relacje, silna rodzina”. Wykład odbędzie się 14 listopada br., o godz. 1800, w budynku szkół Fundacji przy ul. Radzikowskiego 52. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie. 

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM, RODZINNYM I ZAWODOWYM. SOLENIZANTÓW I JUBILATÓW, KTÓRZY W NADCHODZĄCYM TYGODNIU BĘDĄ OBCHODZIĆ SWOJE UROCZYSTOŚCI, NIECH BÓG OBDARZY OBFITOŚCIĄ WSZELKICH ŁASK I SWOIM BŁOGOSŁAWIEŃSTWEM!

 

Podkategorie

Odwiedziło nas

Odsłon: 957

Odwiedzający

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj