Dziś jest 19-09-23 Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

SCHOLA PARAFIALNA


Początek działalności naszej scholii, to wrzesień 2000 roku. Wtedy to, z pomocą Bartosza Rybienika, wówczas studenta Wyższego Seminarium Duchownego zawiązała się pierwsza grupa entuzjastów śpiewu. Zaczęliśmy słowami piosenki „… gdyby wiara twa była wielka jak gorczycy ziarno…”. I z taką wiarą w sukces kontynuowaliśmy próby, aż do momentu, kiedy poziom artystyczny osiągnął stan możliwy do zaakceptowania przez naszych potencjalnych słuchaczy. Święta Bożego Narodzenia w roku 2003 to początek regularnych występów scholii i uczestnictwa w oprawie liturgicznej mszy niedzielnej o godz.1030, odprawianej dla najmłodszych. Od tamtej pory do dzisiaj scholia zmieniała wielokrotnie skład, a przez naszą grupę przewinęło się około 50 osób. W czasie mszy niedzielnych wystąpiliśmy około 350 razy. Działalność scholii nie ograniczała się przez te wszystkie lata tylko do terenu naszej parafii. Braliśmy wielokrotnie udział (z powodzeniem) w konkursach, spotkaniach świątecznych, piknikach. W czasie akcji przedświątecznych zdobywaliśmy fundusze na zakup sprzętu muzycznego, który służy nam w czasie występów. Dobrze wspominamy nasze wspólne wyjazdy, spotkania i msze odprawiane na polanie pod klasztorem na krakowskich Bielanach. Zawsze spotykaliśmy się i spotykamy z ogromną życzliwością i pomocą  ojców proboszczów pracujących w naszej parafii. Z ich pomocą (o. Jacka Komana, o. Remigiusza Balceraka i obecnie o. Eligiusza Dymowskiego), każdego roku odwiedza naszą mszę o 1030 święty Mikołaj.

W repertuarze scholii znajduje się kilkadziesiąt utworów: piosenek oazowych, pieśni kościelnych, kanonów Taize, kolęd i utworów na specjalne okazje. Wspólne spotkania na próbach  dają wiele radości a udane  występy jeszcze więcej satysfakcji, że możemy pomóc innym w dobrym przeżyciu spotkania z Bogiem.

„Kto śpiewa – dwa razy się modli, a kto śpiewać nie umie tego Pan Bóg nie rozumie….” Pozostajemy z nadzieją, że nas jednak czasem rozumie…

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2314

Odwiedzający

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj