Dziś jest 19-05-23 Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU

4 grudnia 2011

 
Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Korzystajmy więc z sakramentu pokuty w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania i przeciskania się do konfesjonału. 
Przypominamy wiernym, iż przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.
Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.
 
W środę, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również ostatni dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia. 
 
W czwartek, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. W tym dniu dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 
 
W przyszłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary, modlitwę i życzliwość.
Również w przyszłą niedzielę Mszy św. o godzinie 1030, zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Prosimy rodziców o przyniesienie łańcuszków. Natomiast o godz. 1630, spotkanie w salce parafialnej dla Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
Dziękujemy wszystkim za okazaną życzliwość i przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
 
W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
 
Wychodząc naprzeciw naszym parafianom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie naszej parafii. Już dziś bardzo dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.
 
W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2012.
 
Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury oraz do współpracy w jego redagowaniu. 
 
 
DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ I ŻYCZLIWOŚĆ – Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I BOŻYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!
 

Odwiedziło nas

Odsłon: 2169

Odwiedzający

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj