Dziś jest 19-11-15 Imieniny: Alberta, Leopolda

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


12 czerwca 2016

 

     Dzisiaj, XI niedziela zwykła roku liturgicznego. O godz. 1530 – spotkanie w salce parafialnej Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, natomiast o godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. 

 

     W poniedziałek, w Zakonie franciszkańskim uroczystość odpustowa ku czci św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1000 – dodatkowa Msza św. w intencji osób starszych i chorych z parafii, podczas której zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Po każdej Mszy św. ucałowanie relikwii św. Antoniego. O godz. 1645 błogosławieństwo dzieci. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     We wtorek, wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

 

     W środę, wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

 

     W piątek, wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.

 

     Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich, zaprasza dziś w godzinach od 1400 do 2200, wszystkich mieszkańców naszego Osiedla na „Plac Omłotowy” przy ul. Ojcowskiej, na festyn rodzinny „Powitanie lata”. 

 

NASZYM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM Z SERCA SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH I PRACACH. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

5 czerwca 2016

 

     Dzisiaj, W X niedzielę zwykłą roku liturgicznego, Kościół obchodzi Święto Dziękczynienia, jako duchowe wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. 

     O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, szczególnie za tych, którzy cierpią, są pełni udręk lub duchowych rozterek. Pamiętajmy bowiem, że Kościół w czerwcu szczególnie wpatruje się w otwarte serce Zbawiciela - „Źródło wszelkiej pociechy”.

 

     We wtorek, ostatni, Dziewiąty Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.

 

     W piątek, wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W sobotę, święto św. Barnaby, Apostoła. 

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy złożony dar i życzliwość.

 

    Rada Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie wraz z Dyrekcją, wyraża gorące podziękowania naszej Parafii i wszystkim Ofiarodawcom za możliwość kwesty na rzecz dzieci z tej szkoły w dniu 22 maja br. Zebrano kwotę 2.210 zł i 02 gr oraz 10 Euro, która umożliwiła zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka oraz nagród dla Wychowanków i Uczniów z okazji zakończenia Roku Szkolnego.

 

    Stowarzyszenie Miłośników Bronowic Wielkich zaprasza mieszkańców na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który odbędzie się 12 czerwca br. na „Placu Omłotowym” przy ul. Ojcowskiej w godzinach od 1400 do 2200

 

PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, Z SERCA SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I SIŁY W CODZIENNYCH  PRACACH. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1846

Odwiedzający

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj