Dziś jest 19-11-15 Imieniny: Alberta, Leopolda

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


29 maja 2016

 

     Przeżywamy w Kościele IX niedzielę zwykłą roku liturgicznego. Pamiętajmy, iż trwa Oktawa Bożego Ciała; zapraszamy więc do udziału o godz. 1730 w nabożeństwie oraz w procesji eucharystycznej wokół kościoła.

 

     Dzisiaj, na Mszach św., gościmy w parafii „Duet muzyczny” Artur Biniek i Kamil Powrózek ze Starachowic. Muzycy podróżują po parafiach w całej Polsce ubogacając swoim śpiewem i grą na instrumentach liturgię Mszy Świętej, promując swoją autorską płytę pt.: „Wołam do ciebie świecie”. Słuchając płyty można odnieść wrażenie, że jest ona zawołaniem dla naszych pokoleń, aby świat zawrócił z drogi, którą podąża obecnie, a jest to droga uprzedmiotowienia człowieka oraz konsumpcyjny styl życia. Najważniejsze przesłanie płyty to przekazanie prawdy o tym, że człowiek nie jest jakąś istotą materialną, ale przede wszystkim duchową, a jej największym pragnieniem powinna być wiara Boga. Przyjmijmy ich z życzliwą dla siebie gościnnością.

 

     We wtorek, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ósmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, wspomnienie św. Justyna, męczennika. Rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. W tym dniu obchodzimy również Dzień Dziecka. 

 

     W czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, procesja eucharystyczna wokół kościoła oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

 

     W piątek, uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia. Jest to również Światowy Dzień o Uświęcenie Kapłanów. W naszych modlitwach pamiętajmy o swoich duszpasterzach. 

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo czerwcowe, połączone z procesją wokół kościoła ku czci Serca Jezusowego, następnie Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy, a po niej, w dolnej kaplicy kościoła, ostatnia przed wakacjami, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

 

     W sobotę, wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 1730 – nabożeństwo Różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św.  w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Maksymiliana Kolbe oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

 

     Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie najnowszego numeru naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym, zainteresowanym osobom.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK ORAZ DARÓW DUCHA ŚWIĘTEGO W CODZIENNYM PRZEŻYWANIU WIARY. NIECH PAN WAS BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

22 maja 2016

 

     Wraz z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Trwając we wspólnocie wiary, nadziei i miłości wielbimy Boga Ojca, za dar życia, Syna, za dar zbawienia i Ducha Świętego, za dar uświęcenia.

     O godz. 1730, nabożeństwo majowe.

 

     Dzisiaj w naszym Dekanacie Krowodrza, w parafii NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku, o godz. 1230, przyjmujemy symbole ŚDM, i gościć je będziemy do dnia następnego, kiedy to w godzinach popołudniowych zostaną przekazane kolejnemu krakowskiemu dekanatowi. W poniedziałek 23 maja, w godz. od 1100 do 1200 – zapraszamy grupy parafialne oraz wszystkich chętnych do włączenia się we wspólne modlitewne czuwanie przy Krzyżu Światowych Dni Młodzieży oraz ikonie Matki Bożej Salus Populi Romani – „Wybawicielki Ludu Rzymskiego” . Szczegółowy program Peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w naszym okręgu znajduje się w gablotach ogłoszeń. 

 

     W poniedziałek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka z Asyżu.

 

     We wtorek, wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również Siódmy Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W czwartek, uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym dniu w naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 1600 zostaną odprawione Nieszpory, a po nich wyruszy ulicami naszego osiedla procesja do czterech ołtarzy. Serdecznie zapraszamy asystę procesyjną, ministrantów, dzieci do sypania kwiatków oraz dzieci pierwszokomunijne w strojach. Prosimy również o zaangażowanie i pomoc sąsiedzką w przygotowaniu ołtarzy. Przez całą Oktawę Bożego Ciała, nabożeństwo majowe będzie połączone z procesją eucharystyczną o godz. 1730.

     W tym dniu przypada również Dzień Matki. Dziękujemy więc za dar macierzyństwa, matczyną opiekę, miłość, dobro i troskę.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, kwestują na potrzeby podopiecznych tejże szkoły. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki i zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka, a także  na nagrody dla Wychowanków i Uczniów na zakończenie Roku Szkolnego. Za okazane wsparcie, pomoc i życzliwe zrozumienie z góry dziękujemy.

 

     W przyszłą niedzielę na Mszach św., będziemy gościć w parafii „Duet muzyczny” Artur Biniek i Kamil Powrózek ze Starachowic. Muzycy podróżują po parafiach w całej Polsce ubogacając swoim śpiewem i grą na instrumentach liturgię Mszy Świętej, promując swoją autorską płytę pt.: „Wołam do ciebie świecie”. Zważywszy na charakter pisanych tekstów i muzyki, słuchając płyty można odnieść wrażenie, że jest ona zawołaniem dla naszych pokoleń, aby świat zawrócił z drogi, którą podąża obecnie, a jest to droga uprzedmiotowienia człowieka oraz konsumpcyjny styl życia. Najważniejsze przesłanie płyty to przekazanie prawdy o tym, że człowiek nie jest jakąś istotą materialną, ale przede wszystkim duchową, a jej największym pragnieniem powinna być wiara Boga. Przyjmijmy ich z życzliwą dla siebie gościnnością.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU!

 

15 maja 2016

 

     Obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź…”, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy więc hojnie z tego niezwykłego daru łaski. 

     O godz. 1730, nabożeństwo majowe.

     Na prośbę Episkopatu Polski, dzisiejsza składka w całości przeznaczona jest na organizację Światowych Dni Młodzieży. 

 

     W poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Na Mszach św. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika, Patrona Kongresów Eucharystycznych. Jest to również szósty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

     W tym dniu, Mszy św. wieczornej, spotkanie w salce parafialnej wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz tych, którzy chcieliby jeszcze włączyć się czynnie w prace przygotowawcze do tych dni.

 

     W czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

     W piątek, wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.795 złotych. Niech Bóg wynagrodzi wszystkim za zrozumienie, życzliwość i złożone ofiary.

 

     Od wielu lat Światowym Dniom Młodzieży towarzyszą dwa symbole ofiarowane młodym przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Jest to Krzyż Światowych Dni Młodzieży i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – „Wybawicielki Ludu Rzymskiego”. Te dwa znaki były obecne w Rio, Madrycie, Sydney i na wcześniejszych spotkaniach. Przy nich będzie się modlił także papież Franciszek w Krakowie. W Polsce ich peregrynacja rozpoczęła się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2014 roku, kiedy młodzi Polacy przejęli je od Brazylijczyków na Placu św. Piotra w Rzymie. Od 20 maja do 25 lipca będą one odwiedzały również wszystkie dekanaty naszej archidiecezji. To ostatni etap i ukoronowanie duchowych przygotowań do ŚDM. Do naszego Dekanatu Krowodrza, symbole te przyjadą w niedzielę 22 maja, a odjadą dalej dzień później. Przywitamy je w parafii NMP Matki Kościoła na Białym Prądniku o godz. 1230. W poniedziałek zaś 23 maja, w godz. od 1100 do 1200 – zapraszamy grupy parafialne do włączenia się do wspólnego modlitewnego czuwania. Szczegółowy program Peregrynacji symboli Światowych Dni Młodzieży w naszym okręgu znajduje się w gablotach ogłoszeń. Zachęcamy wszystkich do licznego uczestnictwa w tych wydarzeniach i do wykorzystania tej szansy, która chyba nie powtórzy się już nigdy. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny będzie dla nas źródłem sił i odwagi w przygotowaniach do tego błogosławionego wydarzenia. 

 

     Również w przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Rodziców przy Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Krakowie, będą kwestować na potrzeby podopiecznych tejże szkoły. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki i zakup prezentów z okazji Dnia Dziecka, a także  na nagrody dla Wychowanków i Uczniów na zakończenie Roku Szkolnego. Za okazane wsparcie, pomoc i życzliwe zrozumienie z góry dziękujemy.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY RADOSNEJ I SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH  POTRZEBNYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

8 maja 2016

 

     Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest ona obchodzona od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32) - tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Z całym Kościołem czekamy więc teraz na Zesłanie Ducha Świętego - Jego Dary i Moc!

     O godz. 1600, spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730, nabożeństwo majowe. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej maryjnej modlitwy, szczególnie rodziców i ich dzieci pierwszokomunijne.

 

     W poniedziałek, liturgiczna uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. 

 

     We wtorek, piąty dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe oraz procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana.

 

     W piątek, rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie, które potrwają do 13 października włącznie. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zawierzmy Maryi rodziny naszej parafii oraz osobiste codzienne sprawy.

     O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, święto św. Macieja, Apostoła. Ostatni Dzień Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

     Na Mszy św. o godz. 1030, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, udzieli święceń diakonatu alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Otoczmy tych naszych braci serdeczną modlitwą.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za życzliwość i złożone ofiary.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KLASZTORU I KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK ORAZ RADOŚCI I POKOJU DUCHA W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGONIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

1maja 2016

 

     W liturgii Kościoła przeżywamy Szóstą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe. 

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. 

     O godz. 1630 – spowiedź w kościele dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzin i chrzestnych.

 

     We wtorek, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Jest to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy do historii naszej Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 1030 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji następna msza św. (południowa), zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 1300. Po uroczystości komunijnej, rozpoczyna się tzw. „biały tydzień”. W dniach od 4 do 10 maja, dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych, biorąc udział w nabożeństwach majowych. 

     W tym dniu przypada również trzeci dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Z tej racji, o godz. 1730 – nabożeństwo majowe, modlitwy nowennowe ku czci św. Antoniego i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W środę, święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

 

     W czwartek, w archidiecezji krakowskiej, wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. 

 

     W piątek, święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszy dzień Nowenny do Ducha Świętego. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830, Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii. 

     W tym dniu wieczorem, spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Młodzież przychodzi na nabożeństwo o godz. 1730, uczestniczy w Mszy św., a potem w spotkaniu w dolnej kaplicy kościoła.

 

     W sobotę,. O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

 

     W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 1030, rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych klasy trzeciej, będzie miała miejsce w najbliższą sobotę maja, na Mszy św. o godz. 1800.

 

     Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław” oraz Rodzice małego Szymonka, składają serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom, którzy w ubiegłą niedzielę wsparli duchowo i finansowo leczenie i rehabilitację chorego chłopca. Zebrano kwotę: 1.758 zł. Niech dobry Bóg wszystkim wynagrodzi.

 

     Od kilku lat parking przed kościołem ulega wandalskim dewastacjom w postaci wypisywanych wulgaryzmów i mowy nienawiści. Przysłowie mówi: „Tylko tchórze piszą po murze”. Otoczenie naszego kościoła powinno być schludne, jak przystało na miejsce wiary i zamieszkania Boga. Zadbajmy o to wszyscy, dlatego zwracamy się z apelem i prośbą, jeśli macie w swoich domach pozostałe po remontach końcówki farb, ofiarujcie je na zamalowanie tychże bazgrołów, które powstały w ostatnim czasie. Razem z nieformalną grupą „Pogromców bazgrołów”, która działa od dwóch lat w naszym mieście, zamalujmy je w niedzielę 15 maja br. w godzinach od 1500 do 1700

 

Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM ORAZ GOŚCIOM RADOSNEJ, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA I WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Odwiedziło nas

Odsłon: 1866

Odwiedzający

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj