Dziś jest 19-11-15 Imieniny: Alberta, Leopolda

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


24 kwietnia 2016

 

     W liturgii Kościoła przeżywamy Piątą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     Dzisiaj przed kościołem, Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław”, prosi o wsparcie dla 6-letniego Szymonka. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz zanik mięśni. Bez kosztownej rehabilitacji oraz leczenia, grozi chłopcu całkowity paraliż. W imieniu Stowarzyszenia, składamy wszystkim słowa wdzięczności za tę bezinteresowną pomoc. 

 

     W poniedziałek, święto św. Marka, Ewangelisty.

 

     We wtorek, Trzeci Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z oddaniem czci Relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

 

     W przyszłą niedzielę, o godz. 1730 – rozpoczęcie nabożeństw majowych.

 

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ I OKAZYWANE DOBRO, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH ŁASK I POMYŚLNOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

17 kwietnia 2016

 

     Dzisiaj, Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: „Powołani do miłosierdzia”.

     O godz. 1730 – Nieszpory.

 

     We wtorek, Drugi Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.

 

     W czwartek, O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z oddaniem czci Relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na spłatę rachunku za prąd w kościele. Zebrano kwotę: 3.920 zł. Bóg zapłać wszystkim za życzliwość i ofiarność.

     Natomiast w przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław”, będzie prosić o wsparcie dla 6-letniego Szymonka. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz zanik mięśni. Bez kosztownej rehabilitacji oraz leczenia, grozi chłopcu całkowity paraliż.

 

WSZYSTKIM WIERNYM UCZĘSZCZAJĄCYM DO NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI. NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I OTRZYMYWANE ŁASKI POMAGAJĄ NAM POSTĘPOWAĆ ZA CHRYSTUSEM W CODZIENNYM ŻYCIU DROGĄ MIŁOSIERDZIA. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

10 kwietnia 2016

 

     Przeżywamy w Kościele III Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1530 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce parafialnej, natomiast o godz. 1730 – Nieszpory.

 

     We wtorek, Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy, którą w tym roku wygłosi doktor nauk biblijnych, o. Edmund Urbański OFM. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.

 

     W środę, obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz o wszystkich pomordowanych za jej wolność i niepodległość.

 

     W czwartek, O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z oddaniem czci Relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność.

 

     Nauczyciele i Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie, przy ul. Wietora 7, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie w środę, 13 kwietnia br. w godzinach od 1000 do 1700. W tym czasie będzie możliwość obejrzenia zajęć rewalidacyjnych, a także uczestnictwa w zajęciach w sali doświadczenia świata, pracowni technicznej, komputerowej, gimnastycznej, gimnastyki korekcyjnej, gospodarstwa domowego oraz zajęć prowadzonych metodą aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss. Zaprezentowana zostanie także baza, specjalistyczne wyposażenie placówki oraz metody pracy z uczniami. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK W CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH RODZINNYCH I ZAWODOWYCH. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

3 kwietnia 2016

 

     Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do wzajemnego przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś również obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas.

     O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W wyznaniu „Wiary”, po słowach „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy…”, klękamy na jedno kolano… Uroczystość Zwiastowania obchodzona jest również jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. 

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na spłatę rachunku za prąd. Pragniemy poinformować, iż rachunek za okres grzewczy od 23 stycznia do 24 marca 2016 roku wynosi 10 tys. 645 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność i troskę o naszą świątynię.

 

     Franciszkański Zakon Świeckich, dziękuje wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby misji i zakupili ozdoby świąteczno-wielkanocne na kiermaszu. Zebrany dochód w kwocie 1.300 złotych zostanie przekazany dla dzieci w Boliwii, gdzie pracuje nasz parafianin o. Kasper Kaproń OFM. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy i zapewnimy o codziennej pamięci w modlitwie w Waszej intencji. 

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy, świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny" oraz „Niedziela”.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, RADOŚCI ORAZ DOBRA W CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH RODZINNYCH I ZAWODOWYCH. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1835

Odwiedzający

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj