Dziś jest 19-11-15 Imieniny: Alberta, Leopolda

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


28 luty 2016

 

     Wkraczamy w trzeci tydzień Wielkiego Postu. Jak przeżywamy ten czas? Czy postanowiliśmy już z całą powagą i odpowiedzialnością przystąpić do Sakramentu Pojednania, czyli dobrej spowiedzi świętej? 

     O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730. We wtorki, Drogę Krzyżową prowadzą dzieci.

 

     We wtorek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie w salce parafialnej wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby jeszcze włączyć się czynnie w prace przygotowawcze tychże dni. 

     O godz. 2015 –  próba parafialnego chóru „Omni Die”.

 

     W piątek, święto św. Kazimierza, Królewicza. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Po Mszy św. wieczornej, spotkanie dla uczniów klas gimnazjalnych oraz tych wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania. 

     Z racji Pierwszego Piątku, o godz. 830 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podjęliśmy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność, będzie wyrazem naszej autentycznej miłości bliźniego oraz zrozumienia.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     Przez najbliższe niedziele Wielkiego Postu, Franciszkański Zakon Świeckich, będzie rozprowadzał ozdoby świąteczne oraz palmy. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany polskim misjonarzom w Afryce.

 

     W sobotę, 5 marca, Studenci naszego miasta będą przeżywać swój Jubileusz Miłosierdzia. Kościół Krakowski zaprasza również studentów z naszej parafii do wspólnej modlitwy w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, którą poprowadzi bp Grzegorz Ryś. Początek o godz. 1700. Jednocześnie zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie „24 godziny dla Pana” – przez całą dobę z 4/5 marca, w wybranych krakowskich kościołach, będzie trwała spowiedź wielkopostna oraz różne pokutne nabożeństwa. To odpowiedź na apel papieża Franciszka, który prosi, aby każda diecezja na świecie podjęła się organizacji tego wydarzenia. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronach internetowych.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJU SERCA W DOBRYM PRZEŻYWANIU WIELKIEGO POSTU ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W TRUDZIE CODZIENNEGO ŻYCIA. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

21 luty 2016

 

     Dzisiaj, II Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730

 

     W poniedziałek, święto Katedry św. Piotra, Apostoła. Na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.

 

     We wtorek, o godz. 2015, w salce parafialnej, próba chóru „Omni Die”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady parafialnej, kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.227 złotych. Bóg zapałać za złożone ofiary, życzliwość i troskę o naszą świątynię.

 

     Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność w tych trudnych i niepewnych czasach, będzie dla każdego z nas wyrazem dojrzałości i odpowiedzialności chrześcijańskiej oraz źródłem bezinteresownej miłości i zrozumienia.

 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny, czy „Niedziela”.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM ORAZ DOBROCZYŃCOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY GORLIWEJ WYTRWAŁOŚCI W PODEJMOWANIU I REALIZOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ NOWYM TYGODNIU WSZELKICH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

14 luty 2016

 

     Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Czas Wielkiego Postu kieruje nasze oczy w stronę krzyża. Jest to również sposobna chwila, aby ten wymowny znak wiary znalazł należne mu miejsce w naszym codziennym życiu. 

     W okresie Wielkiego Postu, przez cały tydzień, Droga Krzyżowa o godz. 1730

 

     W poniedziałek, na Mszach świętych, modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe i święte powołania do wspólnot franciszkańskich oraz o wytrwanie dla tych, którzy ten Boży dar podjęli w swoim życiu.

 

     We wtorek, o godz. 2030, w salce parafialnej, próba chóru „Omni Die”.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady parafialnej, kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Bóg zapałać za składane ofiary, życzliwość i zrozumienie.

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Niech jego lektura będzie dla nas inspiracją do pogłębionego duchowego przeżycia tajemnic Wielkiego Postu w Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia. Zachęcamy również do czytania innej prasy katolickiej.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY ORAZ DOBROCZYŃCY KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY ODWAGI W PODEJMOWANIU WIELKOPOSTNYCH POSTANOWIEŃ I UMARTWIEŃ, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA ORAZ BOŻYCH ŁASK W NADCHODZĄCYM TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

7 luty 2016

 

     W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W tym roku przeżywamy go pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”. W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Głównym motywem jest wynagradzanie za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych, włączenie w nurt przebłagania za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników.

     O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     W przeddzień Środy Popielcowej, czyli w najbliższy wtorek, o godz. 900, będzie odprawiona dodatkowa Msza św., a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz całodzienna adoracja. Zachęcamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w wolnej chwili, aby w ciszy i zamyśleniu pomodlić się przed Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. O godz. 1730 –nabożeństwo na zakończenie adoracji. 

 

     W środę, Popielcem rozpoczynamy w Kościele okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. W czasie celebracji Eucharystii odbędzie się obrzęd posypania głów popiołem. 

     Przez cały Wielki Post w dni powszednie – Droga Krzyżowa o godz. 1730, a w niedziele o godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wiernych, aby przez ten święty czas pokuty i nawrócenia oraz osobistych postanowień, przygotować się jak najlepiej do przeżywania tajemnicy Męki i Zmartwychwstania naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

 

     W czwartek, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W Kościele obchodzimy w tym dniu po raz 24. Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II. Na mszach św. rano i wieczorem, udzielenie wiernym sakramentu namaszczenia chorych. Odpust zupełny za udział we Mszy lub nabożeństwie dla chorych oraz za przyjęcie sakramentu namaszczenia.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom wyrażamy naszą wdzięczność za każdy gest hojności i życzliwości, zapewniając o modlitwie w ich intencji. 

 

     Chór parafialny „Omni Die” zaprasza wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do jego grona, na próbą w najbliższy wtorek, o godzinie 2015 do salki przy kancelarii parafialnej. Spotkania Chóru odbywają się w każdy wtorek, dlatego osoby które nie będą mogły przyjść na najbliższą próbę, zapraszamy serdecznie w kolejnych tygodniach.

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYPMATYCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIATYNI, Z SERCA ŻYCZYMY BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W TE OSTATNIE DNI KARNAWAŁU ORAZ DOBRYCH POSTANOWIEŃ I DUCHOWEJ ODNOWY W CZASIE CAŁEGO WIELKIEGO POSTU. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1844

Odwiedzający

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj