Dziś jest 19-11-15 Imieniny: Alberta, Leopolda

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


31 stycznia 2016

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy IV niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory.

 

    We wtorek, Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. O godz. 900 – dodatkowa Msza św. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia w tym czasie po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Również w tym dniu przypada 20. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, ustanowiony przez św. Jana Pawła II i poświęcony modlitwom za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.

 

     W środę, wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Podczas Mszy świętych, okolicznościowe błogosławieństwo ku czci Świętego poświęconymi świecami.

 

     W czwartek, o godz.1730 – w nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Według tradycji, na Mszach Świętych, poświęcenie chleba, soli i wody ku czci wspominanej Świętej. O godz. 630 –Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 –Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     O godz.1730 – w kościele nabożeństwo, Msza św. oraz katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

     W sobotę, wspomnienie św. męczenników Piotra Czciciela, Pawła Miki i Towarzyszy. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca. O godzinie 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Rodziny, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

 

     Ponawiamy gorący jeszcze apel do wszystkich parafian, aby w miarę swoich możliwości zgłosiły się jeszcze i przyjęły na nocleg ze śniadaniem osoby na lipcowe, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przypominamy, iż jako parafia mamy ugościć 500 osób. Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie, którym powinniśmy sprostać. W kruchcie są wyłożone deklaracje. Prosimy wypełnić je i oddać w zakrystii najpóźniej do dnia 7 lutego br.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM ORAZ NASZYM DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, A TAKŻE WSZELKIEGO DOBRA I RADOŚCI NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJĄCY SIĘ TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

24 stycznia 2016

 

     Przeżywamy trzecią niedzielę zwykłą roku liturgicznego. W kalendarzu wspominamy również św. Franciszka Salezego, patrona pracowników mediów. Otoczmy naszą modlitwą dziennikarzy, wypraszając dla nich potrzebne łaski.

     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W poniedziałek, Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”.

 

     We wtorek, wspomnienie świętych Tymoteusza i Tytusa, biskupów. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi „Dzień Islamu”

 

     W środę, wspomnienie Jerzego Matulewicza, biskupa.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1800 – Msza zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy.

 

     Ponawiamy gorący apel do wszystkich parafian, aby w miarę swoich możliwości zgłosiły się jeszcze i przyjęły na nocleg ze śniadaniem osoby na lipcowe, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Przypominamy, iż jako parafia mamy ugościć 500 osób. Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie i przedsięwzięcie, którym powinniśmy sprostać. W kruchcie są wyłożone deklaracje. Prosimy wypełnić je i oddać w zakrystii najpóźniej do dnia 7 lutego br.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WIELU ŁASK W CODZIENNY ŻYCIU, RADOŚCI I SPOKOJU W RODZINACH, DOBREGO WYPOCZYNKU NA FERIACH ZIMOWYCH ORAZ BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Panie Jezu Chryste,

Ty nauczyłeś nas, abyśmy byli miłosierni, jak Ojciec nasz niebieski

i powiedziałeś nam, że kto widzi Ciebie, widzi także i Jego.

Ukaż nam Twoje oblicze, a będziemy zbawieni.

Twój wzrok pełen miłości uwolnił Zacheusza oraz Mateusza od niewoli pieniądza,

a nierządnicę i Magdalenę od szukania szczęścia wyłącznie w rzeczach stworzonych.

Wzrok ten sprawił, że Piotr zapłakał po zdradzie,

a żałujący Dobry Łotr usłyszał zapewnienie o Raju.

Pozwól nam tak wysłuchać słów, które wypowiedziałeś do Samarytanki, jakbyś je wypowiedział do każdego nas:

O, gdybyś znała dar Boży!

Ty, który jesteś Obliczem widzialnym Ojca niewidzialnego,

Boga, który objawia swoją wszechmoc przede wszystkim przez przebaczenie i miłosierdzie:

spraw, aby Kościół na świecie stał się widzialnym obliczem Ciebie, swojego Pana zmartwychwstałego i uwielbionego.

Ty zechciałeś również, aby Twoi słudzy przybrani byli w słabość po to,

aby mogli okazywać słuszne współczucie tym, którzy trwają w niewiedzy i błędzie:

niech każda osoba, która się do nich zwraca, czuje się oczekiwana, kochana oraz doświadcza przebaczenia od Boga.

Poślij Twojego Ducha i uświęć wszystkich nas Jego namaszczeniem,

aby Jubileusz Miłosierdzia był rokiem łaski od Pana,

a Twój Kościół z odnowionym entuzjazmem mógł nieść dobrą nowinę ubogim, głosić wolność więźniom i uciśnionym oraz przywracać wzrok niewidomym.

Prosimy o to za wstawiennictwem Maryi, Matki Miłosierdzia, Ciebie, który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków.

 

Amen.

17 stycznia 2016

 

     Dzisiaj w Kościele przeżywamy II niedzielę zwykłą roku liturgicznego. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Dzisiaj, o godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji grup parafialnych: Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..” oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym. Serdecznie zapraszamy.

 

     Również dzisiaj na Mszach św. o godz. 1030 oraz o godz. 1200 kolędy zaśpiewa zespół „San Damiano”, działający przy naszym klasztorze franciszkańskim w Kętach. Przy okazji będzie możliwość nabycia ich najnowszej płyty.

 

     W ubiegły czwartek zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie kolędy, a mają takie życzenie, prosimy, aby zgłosiły to w zakrystii lub telefonicznie. 

 

     W poniedziałek, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się świętem nawrócenia św. Pawła Apostoła, 25 stycznia br. Ze swego założenia Tydzień Modlitw podejmuje niełatwą, ale możliwą drogę wyznaczoną jako główny cel ekumenizmu, a mianowicie codzienne życie chrześcijan w „jednym, świętym, powszechnym i apostolskim Kościele Chrystusowym”.

 

     We wtorek, wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, głównego patrona diecezji rzeszowskiej oraz archidiecezji krakowskiej i przemyskiej.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. Dzień Babci. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, Dzień Dziadka. O godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.805 zł. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność, pomoc i wyrozumiałość.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ BOŻE!

10 stycznia 2016

 

     Dzisiaj Kościół obchodzi niedzielę Chrztu Pańskiego. Niechaj ta uroczystość będzie dla każdego z nas okazją do odnowienia i przypomnienia własnego chrztu – czyli zanurzenia w życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa Pana. 

     Dzisiaj kończy się również liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły. Jednak zwyczaj śpiewania kolęd zachowujemy do 2 lutego.

     O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Związek Kawalerów Maltańskich, zaprasza dziś na godz. 1800 do Filharmonii Krakowskiej, przy ul. Zwierzynieckiej 1, na „II Maltański Koncert Kolęd i Pastorałek”. Gościem specjalnym koncertu będzie znany krakowski aktor i piosenkarz Jacek Wójcicki. Koncert ma charakter dobroczynny, a uzyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie XII Maltańskiego Letniego Obozu Integracyjnego dla Osób Niepełnosprawnych w Szczyrzycu.

 

     W najbliższych dniach kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w niedzielę po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda świecona.

 

     W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo Biedaczyny z Asyżu o nowe, liczne i święte powołania do naszych rodzin franciszkańskich, a także o wytrwanie w powołaniu dla wszystkich, którzy już tę drogę wybrali w swoim życiu.

 

     We wtorek, na Mszach świętych modlimy się przez wstawiennictwo św. Antoniego z Padwy, w naszych osobistych intencjach, za całą parafię, nasze rodziny, chorych, biednych, bezrobotnych i potrzebujących.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich.

 

     Dzisiaj po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za okazana dobroć, hojność i wyrozumiałość.

 

     W przyszłą niedzielę, 17 stycznia, o godz. 1500, w kaplicy seminaryjnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji grup parafialnych: Duszpasterskiej Rady Parafialnej, Róż Żywego Różańca, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Chóru Parafialnego, Liturgicznej Służby Ołtarza, Redakcji Biuletynu „Nie samym chlebem..” oraz Grupy Charytatywnej. Po Mszy św. spotkanie opłatkowe w refektarzu klasztornym. Serdecznie zapraszamy.

 

     Również w przyszłą niedzielę na Mszach św. o godz. 1030 oraz o godz. 1200 kolędy zaśpiewa zespół „San Damiano”, działający przy naszym klasztorze franciszkańskim w Kętach. Przy okazji będzie możliwość nabycia ich najnowszej płyty.

 

     Przypominamy, iż z racji kolędy, katechezy dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do bierzmowania, zostaną wznowione w pierwszy piątek miesiąca lutego.

 

NASZA WSPÓLNOTA ZAKONNA, ŻYCZY WSZYSTKIM PARAFIANOM, PRZYJACIOŁOM I DOBROCZYŃCOM, SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE! 

 

PLAN WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ

2016

 

SOBOTA – 02. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY  2 - 58

                                                     3 - 19 BLOK

 

NIEDZIELA – 03. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY     62 – 112

                                                     25 - 59

                                       BLOK:  23A, 23B, 23C

 

PONIEDZIAŁEK – 04. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY    120A-156

                                                     61A – 113

 

WTOREK – 05. 01. 2016

 

UL. OJCOWSKA: NUMERY  158 – 176

                                                     115 – 161

UL. OKRĘŻNA

UL. NA WYRĘBĘ

 

ŚRODA – 06. 01. 2016

 

UL. LAZUROWA

UL. SOSNOWIECKA

 

CZWARTEK – 7. 01. 2016

 

UL. JASNOGÓRSKA, STELMACHÓW, HOŻA, SŁOTNA, DZIELNA,

CHMURNA, WALECZNA, NAWOJOWSKA

 

PIĄTEK – 8. 01. 2016

 

UL. PASTERNIK

UL. ZABORSKA

UL. BUDRYSÓW

 

SOBOTA– 9. 01. 2016

 

UL. SZAROTKI

UL. NA POLACH (NR NIEPARZYSTE Z WYJĄTKIEM BLOKÓW)

UL. DZIEWANNY i PEJZAŻOWA

 

NIEDZIELA – 10. 01. 2016

 

UL. STAWOWA

 

PONIEDZIAŁEK – 11. 01. 2016

 

UL. CHEŁMOŃSKIEGO i ŚMIAŁA

 

WTOREK – 12. 01. 2016

 

UL. NA POLACH ( NR PARZYSTE )

UL. NA POLACH – BLOKI NR 3, 25, 27 i 29

 

ŚRODA – 13. 01. 2016

 

UL. NA POLACH – BLOKI NR: 11 A i 11B oraz BLOKI 31, 33 i 35

RADZIKOWSKIEGO, SMĘTNA, BLOKI 7, 7A i 7B

 

CZWARTEK – 14. 01. 2016

 

Ul. STAREGO DĘBU

 

 

CZAS WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ, TO WSPÓLNA MODLITWA KAPŁANA

Z RODZINĄ ORAZ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO, KTÓRE ZA POŚREDNICTWEM KAPŁANA BÓG POZOSTAWIA W KAŻDEJ RODZINIE, KTÓRA GO Z WIARĄ PRZYJMUJE.

 

WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ ROZPOCZYNAMY O GODZ. 1500, W SOBOTY, NIEDZIELE ORAZ W ŚWIĘTO TRZECH KRÓLI – O GODZ 1400.

 

RODZINY, KTÓRE NIE MOGĄ Z RÓŻNYCH POWODÓW PRZYJĄĆ KAPŁANA W WYŻEJ WYZNACZONYM TERMINIE, A PRAGNĄ TO UCZYNIĆ W INNYM CZASIE, PROSIMY O KONTAKT Z PARAFIĄ.

 

ZE WZGLĘDU NA WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ KANCELARIA PARAFIALNA W CZASIE TRWANIA KOLĘDY BĘDZIE CZYNNA W GODZINACH PRZEDPOŁUDNIOWYCH: WTOREK I CZWARTEK OD 1100 – 1200. NAJLEPIEJ JEDNAK KONTAKTOWAĆ SIĘ WCZEŚNIEJ TELEFONICZNIE : 12 637 55 96; Tel. Kom. 662 380 402.

 

 

3 stycznia 2016

 

     Dzisiaj, w liturgii Kościoła „Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim”. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     Przez najbliższy tydzień kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…”, stronie internetowej parafii oraz w gablotach ogłoszeń. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 1500, natomiast w sobotę i niedzielę po godz. 1400. W kościele jest wystawiona do zabrania woda świecona. 

 

     W środę, Kościół obchodzi uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe, dlatego wszyscy powinniśmy uczestniczyć we Mszy świętej. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Na znak, że przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego, znaczymy drzwi naszych domów literami: K + M + B 2016. Litery te pochodzą od pierwszych liter – C+M+B – łacińskiego zdania: „Christus Mansionem Benedicat”„Niech Chrystus błogosławi ten dom” lub „Christus Multorum Benefactor”„Chrystus Dobroczyńcą Wielu”.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. 

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na ogrzewanie naszej świątyni. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiarność i wyrozumiałość.

 

ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK I SIŁY NA CAŁY NOWY, ROZPOCZYNAJACY SIĘ TYDZIEŃ RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1831

Odwiedzający

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj