Dziś jest 19-11-15 Imieniny: Alberta, Leopolda

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


27 grudnia 2015

 

     Dzisiaj w Kościele obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W poniedziałek, święto świętych Młodzianków, męczenników.

 

     W czwartek, o godz. 1715 – nabożeństwo dziękczynno-błagalne na zakończenie Starego Roku, a o godz. 1800 – Msza św. dziękczynna za miniony rok. Za udział w nabożeństwie na zakończenie roku, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

     W piątek, w pierwszy dzień Nowego Roku, Kościół obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to również 49. Światowy Dzień Pokoju. O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe oraz modlitwy w intencji pokoju na świecie.

 

     W sobotę, wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży Św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św., błogosławieństwo i zmiana tajemnic różańcowych.

     Z racji, że jest to również Pierwsza Sobota Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W tym dniu rozpocznie się w naszej parafii wizyta duszpasterska, czyli kolęda. Czas wizyty duszpasterskiej, to przede wszystkim modlitwa kapłana z rodziną i błogosławieństwo, jakie Bóg poprzez kapłana pozostawia w rodzinie na cały nowy rok. Szczegółowy program kolędy znajduje się w parafialnym biuletynie „Nie Samym Chlebem…” oraz w gablotach ogłoszeń. W kościele jest wystawiona do zabrania woda święcona.

 

     Franciszkański Zakon Świeckich pragnie poinformować, iż dzięki hojności parafian zebrał ze sprzedaży ozdób świątecznych kwotę w wysokości 720 zł. na ubogacenie tegorocznej szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele. Z serca składamy wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”, zapewniając również o naszej braterskiej modlitwie w Waszej intencji. 

 

     Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Niech jego lektura stanie się dla nas inspiracją do głębszego, duchowego przeżycia tajemnicy narodzin Boga pośród ludzi.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY RADOSNEGO PRZEŻYWANIA NIEDZIELI W OKTAWIE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ WSZELKICH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU, JAK RÓWNIEŻ NA CAŁY NADCHODZĄCY NOWY 2016 ROK. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

20 grudnia 2015

 

     Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Przed nami ostatnie dni przedświąteczne. Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pojednania, aby przede wszystkim duchowo przygotować się Bożego Narodzenia. Spowiedź w naszym kościele w najbliższym czasie na Mszach świętych – rano i wieczorem w godzinach od 630 do 800 oraz od godz. 1700 do 1900 oraz w Wigilię, od godz. 630  do godz. 900.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są jeszcze opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Nabywając je wspieramy doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

     Również w kruchcie kościoła, Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, rozprowadza ozdoby świąteczne. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na upiększenie szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele.

 

     W środę, na Mszy św. wieczornej, zakończenie Rorat. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci. 

 

     W czwartek, zakończenie Nowenny do Dzieciątka Jezus. W tym dniu przeżywać będziemy również Wigilię Bożego Narodzenia. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 1800. Zgodnie z naszą tradycją, zachęcamy wszystkich wiernych do zachowania postu, a wieczerza wigilijna niechaj będzie naprawdę rodzinnym świętem, z odczytaniem Pisma św. o narodzeniu Chrystusa Jezusa, wspólną modlitwą i podzieleniem się opłatkiem. W tym wyjątkowym wigilijnym dniu postarajmy się podtrzymać wszystkie święte tradycje i odwieczne zwyczaje z największym szacunkiem i skrupulatnością. 

     O północy uroczysta Pasterka w intencji wszystkich parafian, dobroczyńców i sympatyków naszego kościoła i klasztoru. Jak co roku, ofiary zbierane na tacę w czasie Pasterki, będą przeznaczone na wsparcie kościelnego Fundusz Obrony Życia SOS (m.in. na domy samotnych matek).

 

     W piątek, Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji Pasterki, nie ma Mszy św. o godz. 700 rano. Święta Bożego Narodzenia, to radość z tego, że Bóg wkroczył w dzieje ludzkości. Przeżywajmy te chwile po chrześcijańsku – w gronie rodzinnym, przy wspólnym stole, z radością, ale i również pochyleniem się nad treścią Ewangelii. Życzenia, które sobie składamy, niech przenikają i opromieniają dobroć samego Boga, który w swoim umiłowanym Synu przychodzi do nas.

     O godz. 1730 – Nieszpory kolędowe.

 

     W sobotę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ofiary zbierane w tym dniu na tacę, będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

     Z serca dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy rodzinom biednym z parafii, ofiarując dla nich artykuły żywnościowe i sanitarne. Bóg zapłać za ten bezinteresowny dar, wrażliwość i szlachetność!

 

     W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2016.

 

     W dniach od 25 do 29 styczna 2016 roku, organizowany jest dla młodzieży wyjazd na rekolekcje, połączone z wypoczynkiem na nartach i snowboardzie „Reko SKI” według programu Sekretariatu Ewangelizacji naszej Prowincji zakonnej. Bliższych informacji udziela ojciec Mariusz.

 

     Chętni, którzy chcieliby się włączyć w działalność wolontariatu na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, a którzy ukończyli 18 lat, proszeni są o kontakt z ojcem Mariuszem.

 

PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY RADOSNEGO I RODZINNEGO PRZEŻYWANIA ŚWIĄTECZNEGO OKRESU NARODZENIA CHRYSTUSA PANA ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA OSTATNIE DNI STAREGO ROKU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I UMACNIA W CODZIENNYCH TRUDACH I TROSKACH. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

13 grudnia 2015

 

     „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!” Te słowa Apostoła Pawła, z antyfony na wejście, towarzyszą nam dzisiaj, gdy gromadzimy się na Eucharystii w trzecią niedzielę Adwentu. Kolor różowy szat liturgicznych przypomina nam, że Pan jest blisko. Potrzeba zatem, abyśmy ostatnie dni tegorocznego Adwentu przeżyli w atmosferze radosnej gotowości na przyjście Jezusa Chrystusa w tajemnicy świąt Jego narodzin.

     Pamiętajmy wszyscy o godnym przygotowaniu się do świąt Narodzenia Pańskiego. Zaplanujmy wcześniej przystąpienie do spowiedzi świętej.

     O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o godz. 1730 – Nieszpory.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., wolontariusze zapisują rodziny z naszej parafii, gotowe przyjąć na mieszkanie ze śniadaniem osoby, które przybędą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 roku.

     Również chętni, którzy chcieliby się włączyć w działalność wolontariatu na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, a którzy ukończyli 18 lat, proszeni są o kontakt z ojcem Mariuszem.

 

     Przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła.  

 

     Dziękujemy wszystkim za życzliwe przyjęcie naszych braci kleryków, którzy w ubiegłym tygodniu roznosili do waszych domów opłatki.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła. 

 

     W środę, na Maszach św., rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzebę naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.413 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary, które zostaną przeznaczone m.in. na spłatę rachunku za prąd w kościele.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Można również zaopatrzyć się w opłatki. W tej przedświątecznej atmosferze, kiedy dokonujemy różnych zakupów i przygotowujemy prezenty dla bliskich, nie zapomnijmy o najbardziej bezbronnych i niewinnych, aby w wigilijny wieczór nie zabrakło i im prawdziwych chwil szczęścia i radości.

     Również w kruchcie kościoła, Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, rozprowadza ozdoby świąteczne. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na upiększenie szopki bożonarodzeniowej w naszym kościele.

 

     Do końca tygodnia kontynuujemy jeszcze zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych, w sklepach na terenie parafii, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla biednych rodzin naszej parafii. Z serca dziękujemy wszystkim za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2016.

 

     W dniach od 25 do 29 styczna 2016 roku, organizowany jest dla młodzieży wyjazd na rekolekcje, połączone z wypoczynkiem na nartach i snowboardzie „Reko SKI” według programu Sekretariatu Ewangelizacji naszej Prowincji zakonnej. Bliższych informacji udziela ojciec Mariusz.

 

WSZYSTKIM NASZYM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM, ŻYCZYMY, ABY TEN ADWENTOWY CZAS, BYŁ DLA KAŻDEGO ŹRÓDŁEM ODNOWIONEJ NADZIEI ORAZ OSOBISTEGO UŚWIĘCENIA. SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

6 grudnia 2015

 

     Od kilku już dni przeżywamy w Kościele liturgiczny czas Adwentu. Jest to dobry moment, aby dokonać w swoim życiu różnych postanowień, które pomogą nam w przygotowaniu się do świąt Bożego Narodzenia. Pomyślmy nade wszystko o spowiedzi świętej, by nie odkładać jej na ostatnią chwilę. Korzystajmy więc z sakramentu pokuty w dni powszednie, kiedy spowiedź możemy odbyć w spokoju, bez skrępowania i przeciskania się do konfesjonału. 

     Przypominamy wiernym, iż przez cały Adwent, Roraty są odprawiane o godz. 1800 w kaplicy dolnego kościoła. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież.

     Dziś przypada Dzień Modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie.

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to również ostatni dzień nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia.

 

     We wtorek, Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. O godz. 900 – dodatkowa Msza święta. Odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami dla wszystkich trzech Zakonów Franciszkańskich.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. 

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Zbierane ofiary będą przeznaczone na spłatę rachunku za prąd. Bóg zapłać za okazaną wyrozumiałość i życzliwość.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii można nabyć świece „Caritas”, aby w ten sposób wesprzeć doroczne „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

 

     Przypominamy, iż w sklepach na terenie naszej parafii, rozpoczęła się zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione świąteczne paczki dla ubogich rodzin z naszej parafii. Już dziś z serca dziękujemy darczyńcom za okazaną solidarność z ubogimi i potrzebującymi.

 

     W zakrystii można zamawiać msze święte na rok 2016.

     Na regale z prasą i przy gablotach ogłoszeniowych, znajduje się adwentowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Gorąco zachęcamy do jego lektury. 

 

     W przyszłą niedzielę, po mszach św., wolontariusze będą zapisywać rodziny z naszej parafii, gotowe przyjąć na mieszkanie ze śniadaniem osoby, które przybędą na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach od 25 do 31 lipca 2016 roku.

     Również chętni, którzy chcieliby się włączyć w działalność wolontariatu na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, a którzy ukończyli 18 lat, proszeni są o kontakt z ojcem Mariuszem. 

 

     Centrum Aktywności SENIORÓW oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 53 w Krakowie, serdecznie zapraszają wszystkich Seniorów do aktywnego udziału w bezpłatnych zajęciach w ramach projektu „Poznajmy się nawzajem”. Spotkania odbywają się w szkole przy ul. Stawowej 179. Szczegóły na plakatach.

 

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I PRZYJACIELE, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH ŁASK Z NIEBA W DUCHOWYM PRZEŻYWANIU ADWENTU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1865

Odwiedzający

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj