Dziś jest 19-11-15 Imieniny: Alberta, Leopolda

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


25 października 2015

 

     Dzisiaj w XXX niedzielę zwykłą roku liturgicznego, przeżywamy Uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Na sumie o godz. 1200 – dziękczynny hymn „Te Deum” za dar naszej świątyni. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są wyłożone kartki, na których prosimy wypisywać czytelnie bliskich zmarłych na wypominki, wraz z zaznaczeniem, czy są to wypominki roczne, czy miesięczne. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki do naszego kościoła, przez cały miesiąc listopad o godz. 1715 – wypominki, następnie o godz. 1730 – będzie odprawiana Droga Krzyżowa, a o godz. 1800 – Msza św. 

 

     W środę, święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – zakończenie nabożeństw różańcowych. 

 

     W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Po południu o godz. 1400 procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych, a po niej, około godz. 1430, Msza św. Wypominki w tym dniu będą przyjmowane w zakrystii, kruchcie kościoła i na cmentarzu.

     Z pewnością, przed tą Uroczystością większość z nas znajdzie się na cmentarzach, aby porządkować groby swoich bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. 

     Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną dnia 1 i 2 listopada, mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Według obowiązujących przepisów mogą oni uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada (włącznie) jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.

 

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, PAMIĘĆ ORAZ ŻYCZLIWOŚĆ, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI, A TAKŻE DARÓW DOBRA, RADOŚCI I SZCZĘŚCIA W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

18 października 2015

 

     Przeżywamy przedostatnią niedzielę października w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników Służby Zdrowia.

     O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

     O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe. 

 

     W poniedziałek, w Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych, święto św. Piotra z Alcantary, zakonnika – współpatrona Prowincji.

 

     We wtorek, w archidiecezji krakowskiej uroczystość św. Jana Kantego, kapłana i wybitnego uczonego, głównego patrona archidiecezji oraz miasta Krakowa. 

 

     W środę, w liturgii Kościoła wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa. 

 

     W czwartek, wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. 

 

     W piątek, wspomnienie św. Jana Kapistrana, kapłana. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W ubiegłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia", nazywaną „żywym pomnikiem Jana Pawła II”. Dzieło to wspiera poprzez stypendia młodych ludzi z całej Polski, głównie z rodzin wielodzietnych. Łącznie zebrano kwotę: 4.470 zł. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

 

     W ubiegły natomiast wtorek powrócił do kościoła po konserwacji obraz Matki Bożej Bronowickiej Włodzimierza Tetmajera. Oprócz obrazu został poddany konserwacji również cały ołtarz. Łączna kwota za wykonane prace wyniosła 33.700 zł. Naszą wdzięczność kierujemy do wszystkich, którzy złożyli ofiary na ten cel podczas parafialnych zbiórek oraz do indywidualnych darczyńców. Wszystkich Was obejmujemy naszą codzienną modlitwą, prosząc dobrego Boga w Waszych intencjach.

 

     W kruchcie kościoła oraz w zakrystii są wyłożone kartki, na których prosimy wypisywać czytelnie bliskich zmarłych na wypominki oraz zaznaczenie, czy są to wypominki roczne, czy miesięczne. Za zmarłych zgłoszonych na wypominki do naszego kościoła, przez cały miesiąc listopad będzie odprawiana o godz. 1730 Droga Krzyżowa, a o godz. 1800 Msza św.

 

     Dziś przed kościołem, klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego rozprowadzają swoje czasopismo „FBI”, czyli Franciszkański Biuletyn Informacyjny. Tematem przewodnim numeru jest Święta Matka Kościół. Przeczytać w nim można artykuły ukazujące blaski i cienie współczesnego Kościoła. Zachęcamy do lektury czasopisma i wsparcia naszych braci. Za życzliwość i hojne serce składamy wszystkim Bóg Zapłać.

 

DROGIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCY ORAZ SYMPATYKOM, UCZĘSZCZAJĄCYM NA MSZĘ ŚWIETĄ DO NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY RADOŚCI, DUCHOWEGO POKOJU ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

11 października 2015

 

     Dzisiaj, obchodzimy w Kościele Jubileuszowy, XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Pontyfikat Papieża Polaka był wielką promocją rodziny i obroną fundamentalnych wartości dotyczących ludzkiej cielesności, płciowości, seksualności, godności narzeczeństwa, sakramentalnego małżeństwa i rodziny otwartej na życie. 

     Tak jak każdego roku w tym dniu, swoją modlitwą i ofiarą możemy również wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która jest nazywana „żywym pomnikiem Jana Pawła II”. Dzieło to wspiera poprzez stypendia ok. 2500 młodych ludzi z całej Polski, głównie z rodzin wielodzietnych.

 

     We wtorek, wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. O godz. 1730 – Nabożeństwo różańcowe oraz zakończenie nabożeństw fatimskich z okoliczną procesją wokół kościoła.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

 

     W piątek, wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni oraz na Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za składane ofiary i wszelką życzliwość. 

 

WAM, DRODZY PARAFIANIE, SYMPATYCY I DOBROCZYŃCY TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ, RODZINNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ OBFITYCH BOŻYCH ŁASK W NOWYM ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

4 października 2015

 

     Dzisiaj przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona i założyciela Trzech Zakonów. Dla wszystkich braci i sióstr, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

     Na Mszy św. o godz. 900 – alumni naszego Wyższego Seminarium Duchownego, złożą na ręce Ojca Prowincjała swoje śluby wieczyste. Pamiętajmy o nich w naszej modlitwie. Z tej racji, Msza św. z godziny 1030, zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 1100.

 

     Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy codziennie o godz. 1730. W najbliższy wtorek zostaną poświęcone różańce dla dzieci pierwszokomunijnych, którzy również poprowadzą to nabożeństwo. 

 

     W poniedziałek, wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, zakonnicy.

 

     W środę, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. 

 

     W piątek, w archidiecezji krakowskiej święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Dyrekcja Gimnazjum nr 82 przy ul Stawowej 179, zaprasza absolwentów i sympatyków szkoły na obchody pięciolecia powstania tegoż Gimnazjum w dniu 9 października br. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godzinie 1630 w naszym kościele parafialnym. Więcej informacji na temat obchodów tej rocznicy można znaleźć na stronie ZSO nr 53 i na plakatach.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni oraz na Papieską Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za składane ofiary i wszelką życzliwość.

 

WSZYSTKIM DROGIM PARAFIANOM, SYMPATYKOM I DOBROCZYŃCOM TEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI I KLASZTORU, ŻYCZYMY OBFITOŚCI ŁASK BOŻYCH NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ ORAZ WSZELKIEJ RADOŚCI I POKOJU W ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE! 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1880

Odwiedzający

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj