Dziś jest 19-12-07 Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com


24 kwietnia 2016

 

     W liturgii Kościoła przeżywamy Piątą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – Nieszpory. 

 

     Dzisiaj przed kościołem, Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław”, prosi o wsparcie dla 6-letniego Szymonka. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz zanik mięśni. Bez kosztownej rehabilitacji oraz leczenia, grozi chłopcu całkowity paraliż. W imieniu Stowarzyszenia, składamy wszystkim słowa wdzięczności za tę bezinteresowną pomoc. 

 

     W poniedziałek, święto św. Marka, Ewangelisty.

 

     We wtorek, Trzeci Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z oddaniem czci Relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy. O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 

 

     W przyszłą niedzielę, o godz. 1730 – rozpoczęcie nabożeństw majowych.

 

DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ I OKAZYWANE DOBRO, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM PARAFIANOM I DOBROCZYŃCOM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH ŁASK I POMYŚLNOŚCI W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

17 kwietnia 2016

 

     Dzisiaj, Niedziela Dobrego Pasterza, którą rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne pod hasłem: „Powołani do miłosierdzia”.

     O godz. 1730 – Nieszpory.

 

     We wtorek, Drugi Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.

 

     W czwartek, O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z oddaniem czci Relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W sobotę, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na spłatę rachunku za prąd w kościele. Zebrano kwotę: 3.920 zł. Bóg zapłać wszystkim za życzliwość i ofiarność.

     Natomiast w przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, Stowarzyszenie Charytatywne „Dobrosław”, będzie prosić o wsparcie dla 6-letniego Szymonka. Chłopiec choruje na dziecięce porażenie mózgowe oraz zanik mięśni. Bez kosztownej rehabilitacji oraz leczenia, grozi chłopcu całkowity paraliż.

 

WSZYSTKIM WIERNYM UCZĘSZCZAJĄCYM DO NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI. NIECH BOŻE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I OTRZYMYWANE ŁASKI POMAGAJĄ NAM POSTĘPOWAĆ ZA CHRYSTUSEM W CODZIENNYM ŻYCIU DROGĄ MIŁOSIERDZIA. SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

 

10 kwietnia 2016

 

     Przeżywamy w Kościele III Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1530 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce parafialnej, natomiast o godz. 1730 – Nieszpory.

 

     We wtorek, Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy, którą w tym roku wygłosi doktor nauk biblijnych, o. Edmund Urbański OFM. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.

 

     W środę, obchodzimy Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej Ojczyzny oraz o wszystkich pomordowanych za jej wolność i niepodległość.

 

     W czwartek, O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z oddaniem czci Relikwiom św. Siostry Faustyny.

 

     W piątek, O godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność.

 

     Nauczyciele i Dyrekcja Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Krakowie, przy ul. Wietora 7, przeznaczonego dla dzieci i młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty, który odbędzie w środę, 13 kwietnia br. w godzinach od 1000 do 1700. W tym czasie będzie możliwość obejrzenia zajęć rewalidacyjnych, a także uczestnictwa w zajęciach w sali doświadczenia świata, pracowni technicznej, komputerowej, gimnastycznej, gimnastyki korekcyjnej, gospodarstwa domowego oraz zajęć prowadzonych metodą aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss. Zaprezentowana zostanie także baza, specjalistyczne wyposażenie placówki oraz metody pracy z uczniami. 

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO FRANCISZKAŃSKIEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK W CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH RODZINNYCH I ZAWODOWYCH. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

3 kwietnia 2016

 

     Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do wzajemnego przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziś również obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas.

     O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

     W poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W wyznaniu „Wiary”, po słowach „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy…”, klękamy na jedno kolano… Uroczystość Zwiastowania obchodzona jest również jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. 

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. 

 

     W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na spłatę rachunku za prąd. Pragniemy poinformować, iż rachunek za okres grzewczy od 23 stycznia do 24 marca 2016 roku wynosi 10 tys. 645 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność i troskę o naszą świątynię.

 

     Franciszkański Zakon Świeckich, dziękuje wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby misji i zakupili ozdoby świąteczno-wielkanocne na kiermaszu. Zebrany dochód w kwocie 1.300 złotych zostanie przekazany dla dzieci w Boliwii, gdzie pracuje nasz parafianin o. Kasper Kaproń OFM. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy i zapewnimy o codziennej pamięci w modlitwie w Waszej intencji. 

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy, świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny" oraz „Niedziela”.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, RADOŚCI ORAZ DOBRA W CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH RODZINNYCH I ZAWODOWYCH. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS PAN WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE!

 

12 kwietnia 2015

 

Przeżywamy w Kościele II Niedzielę Wielkanocną, która nazywana jest również Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Jest to zaproszenie Jezusa Zmartwychwstałego do przebaczenia, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Mszach świętych odmawiamy również „Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu”.

O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność. Pragniemy poinformować, iż rachunek za prąd w kościele w miesiącach luty-marzec, wyniósł kwotę: 4.790 złotych.

 

W poniedziałek przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia.

 

We wtorek, Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.

 

W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 

W piątek, o godz. 630 Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

 

Franciszkański Zakon Świeckich, raz jeszcze dziękuje wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby naszej parafii i zakupili ozdoby świąteczno-wielkanocne na kiermaszu. Całkowity dochód został przeznaczony m.in. na zakup kwiatów pod krzyż i kamień przed kościołem oraz w postaci cegiełki został złożony dar w kwocie 500 złotych na renowację Obrazu Matki Bożej Bronowickiej. Darczyńców zapewniamy o naszej modlitwie wdzięczności.

 

W przyszłą niedzielę, podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy gościć ks. Michała Kowalskiego, proboszcza z parafii w Woli Zachariaszowskiej, należącej do naszego dekanatu. Będzie on głosił okolicznościowe kazanie na wszystkich Mszach św. W tym dniu zbierana taca, w całości zostanie przeznaczona na budowę kościoła na terenie tamtejszej parafii.

 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W PRZEŻYWANIU NOWEGO TYGODNIA ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W CODZIENNYM PODEJMOWANIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!

4 kwietnia 2015

 

     Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc, którą rozpoczęliśmy Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła. Radosne „ALLELUJA” rozbrzmiewa na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka, dotrze do każdego człowieka, będąc  zadatkiem wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Chrystusem. 

     O godz. 1730 – Nieszpory oraz Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

     Jutro drugi dzień uroczystości – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu w naszych świątyniach, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tych katolickich uczelni, jest wyrazem naszej solidarności, a także rozumienia potrzeby nauki oraz troski o ludzi wykształconych i światłych. 

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy nowennowe; w pozostałe dni odmawiamy je podczas Mszy św. 

 

     W piątek, o godz. 1800 – zostanie odprawiona Msza św., za wszystkie osoby, które zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2005 roku. 

     W tym dniu będzie również katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

 

     W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca oraz modlitwy nowennowe do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu oraz zmiana tajemnic różańcowych. 

 

     W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiarność.

 

     Franciszkański Zakon Świeckich, dziękuje wszystkim, którzy otworzyli swoje serca na potrzeby naszej parafii i zakupili ozdoby świąteczne na kiermaszu. Całkowity dochód został przeznaczony m.in. na zakup kwiatów pod krzyż i kamień przed kościołem oraz w postaci cegiełki został złożony dar w kwocie 500 złotych na renowację Obrazu Matki Bożej Bronowickiej. Darczyńców zapewniamy o naszej modlitwie wdzięczności. 

 

     Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny", „Ziemia Święta”, „Niedziela”, czy „Przewodnik Katolicki”.

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, Z SERCA ŻYCZYMY PEŁNYCH WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH ORAZ BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT W BLASKU ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA, JEZUSA CHRYSTUSA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 Jan XXIII i Jan Paweł II

 

27 kwietnia 2014

     Dziś w Kościele przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną, która na podstawie dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w diecezjach polskich nazywana jest również Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest zaproszeniem Zmartwychwstałego Jezusa do wzajemnego przebaczania sobie, miłości i braterskiej solidarności wobec tych wszystkich, z którymi żyjemy na co dzień.

     Dzisiaj również przeżywamy kanonizację Papieży Jana XXIII oraz Jana Pawła II. Dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar nowych Świętych, których życie i apostolska posługa niezwykle mocno zapisały się w życiu Kościoła Powszechnego oraz całego cywilizowanego świata.

 

     W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Odnówmy w sobie nasze przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

     W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

 

     We wtorek, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy. Jest to również III Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.

 

     W czwartek, wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika - dzień modlitw w intencji ludzi bezrobotnych.

 

     W piątek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy.

     Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830 – Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     Po Mszy św. wieczornej, katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa, szczególnie dla uczniów klas trzecich, którzy w tym roku przyjmą ten sakrament w sobotę, 31 maja, o godz. 1800.

 

     W sobotę, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe oraz modlitwy w intencji Róż Żywego Różańca. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny.

 

     W niedzielę, 11 maja br., na Mszy św. o godz. 1030 – będziemy świętować rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Poprzedzi ją, dzień wcześniej, o godz. 1730 –spowiedź święta, a po niej próba uroczystości rocznicowych. Obecność obowiązkowa!

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

20 kwietnia 2014

     Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc, którą rozpoczęliśmy Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła. Radosne „ALLELUJA” rozbrzmiewa na ustach i w sercach wiernych. Wierzymy, iż ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego kiedyś świętowania w niebie ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

     Składamy sobie również dzisiaj życzenia: radości, pokoju i miłości. Przeżywając te święta jako ludzie wierzący, przyjmijmy całym i ufnym sercem tę prawdę, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, a my bądźmy zawsze odważnymi świadkami tego wydarzenia w codziennym życiu.

     O godz. 1730 – Nieszpory oraz Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

 

     Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu w naszych świątyniach, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tych katolickich uczelni jest wyrazem naszej solidarności, a także rozumienia potrzeby nauki oraz troski o ludzi wykształconych i światłych.

 

     We wtorek, Drugi Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.

 

     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy nowennowe; w pozostałe dni odmawiamy je podczas Mszy św.

 

     W piątek, o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.

 

     W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.812 złotych. Wszystkim z serca dziękujemy za złożone ofiary, które w całości zostaną przeznaczone na spłatę rachunku za ogrzewanie kościoła. Wynosi on bowiem za okres od 20 stycznia do 19 marca 2014 – 6.385 zł.

 

     Na regale z gazetami znajduje się świąteczny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym zainteresowanym osobom

 

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA ŻYCZYMY, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH DNI W BLASKU ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA!

 

 

 

PROGRAM WIELKIEGO TYGODNIA

W KOŚCIELE OO. FRANCISZKANÓW

 W BRONOWICACH WIELKICH

 

SPOWIEDŹ W WIELKIM TYGODNIU

 

Poniedziałek - Wtorek - Środa

Godz. 630-900; 1700-1900

 

Czwartek - Piątek

Godz. 630-900; 1500-1730

 

Wielka Sobota

Godz. 700-1200

 

1. Niedziela Palmowa

- Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

- Godz. 1900 – parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla

2. TRIDUUM SACRUM

     A) Wielki Czwartek

- Godz. 800 – Liturgia Godzin – modlitwa brewiarzowa

- Godz. 1800 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

     B) Wielki Piątek

- Godz. 730 – Droga Krzyżowa

- Godz. 800 – Liturgia Godzin – modlitwa brewiarzowa

- Godz. 1700 – Droga Krzyżowa

- Godz. 1730 – 1 Dzień Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego

- Godz. 1800 – ceremonie Wielkiego Piątku:

            * liturgia Słowa Bożego

            * adoracja Krzyża św. (ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej, których stróżami są Franciszkanie)

            * Komunia św.

            * przeniesienia Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 2200

     C) Wielka Sobota

- Święcenie pokarmów: godz. 900, 1000, 1100, 1200, 1300, 1400, 1500

- 1730 – 2 Dzień Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego

- 1800 – Ceremonie Wigilii Paschalnej

            * poświecenie ognia i paschału przed kościołem (przynosimy świece)

            * Liturgia Słowa Bożego

            * Liturgia Eucharystyczna

            * czuwanie i adoracja przy Bożym grobie do godz. 2200

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego z Oktawą

- Godz. 600 – Uroczysta Msza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła (pozostałe Msze św. o godz. 900, 1030, 1200 i 1800)

 

 

13 kwietnia 2014

     Niedzielą Palmową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać człowiek naprawdę wierzący – z powagą i szacunkiem. Zwłaszcza te święte dni – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – niech będą dla wszystkich wyjątkowym czasem przeżywania misterium paschalnego; także poprzez liczny udział w nabożeństwach.

     Na każdej Mszy św., poświęcenie palm. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy przed kościołem parafialną Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami: Ojcowską i Budrysów. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

     Przez cały Wielki Tydzień zachęcamy wiernych do sakramentu pojednania. Godziny spowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na przysłowiową, ostatnią chwilę. Szczere przeżycie sakramentu pojednania człowieka z Bogiem, jest zawsze wielkim darem miłosierdzia i łaski.

     Spotkanie asysty: braci kleryków i ministrantów, będzie miało miejsce w najbliższych dniach, w godzinach ustalonych z ojcem Piotrem.

     We wtorek, Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.

     W tym dniu również o godz. 1730 – Droga Krzyżowa w intencji rodzin naszej parafii, natomiast o godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce przy kancelarii.

     W Wielki Czwartek, początek Triduum Paschalnego. O godz. 800 – brewiarzowa Liturgia Godzin, o godz. 1730 – Droga Krzyżowa, o godz. 1800 – Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.

     W Wielki Piątek – Dzień Męki Pańskiej. O godz. 730 – Droga Krzyżowa, a godz. 800 – Liturgia Godzin. Wieczorem o godz. 1700 – uroczysta Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 – Ceremonie Wielkopiątkowe, a po nich przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 2200. O godz. 2030 – odśpiewamy przy grobie trzy części Gorzkich Żali. Ofiary składane w tym dniu, w czasie adoracji Krzyża, będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Chrystusa, którymi opiekują się Franciszkanie z całego świata. Za udział w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy również wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!

     W Wielką Sobotę, poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.: 900, 1000, 1100, 1200, 1300, 1400 i 1500. O godz. 1730 – drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 1800 rozpoczęcie Ceremonii Wigilii Paschalnej na placu przed kościołem. Prosimy przynieść ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w grobie, do godz. 2200.

     W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc. O godz. 600 – uroczysta Msza św. rezurekcyjna, z procesją wokół kościoła. Zwracamy się z gorącą prośbą o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Serdecznie zapraszamy asystę w strojach bronowickich, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatków.

     W tym dniu Msze św. będą odprawiane jeszcze o godz. 900, 1030, 1200 i 1800.

     Do puszki pod chórem, można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.

     Wyrażamy wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać” za włączenie się w akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach. W najbliższą środę, zostaną z tych darów zrobione paczki świąteczne, dla ubogich rodzin z naszej parafii.

     Dzisiaj, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestują na potrzeby naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom z serca dziękujemy za ofiarność i życzliwość, zapewniając o modlitwie w ich intencji.

WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, ŻYCZYMY SPOKOJNEGO PRZYGOTOWANIA SIĘ I PRZEŻYCIA WIELKIEGO TYGODNIA W CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ZADUMIE, REFLEKSJI I WYCISZENIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

 

 

Bóg przemawiający w znakach

 

REKOLEKCJE WIELIKOPOSTNE PARAFII

PW. STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA

W KRAKOWIE BRONOWICACH WIELKICH

6-9 kwietnia 2014

 

REKOLEKCJONISTA: O. PIOTR BUCHOWICZ OFM

 

NIEDZIELA 6 kwietnia 2014

Ujrzeć i uwierzyć - „Milczący świadek zmartwychwstania” 

 

Godz. 630 – Droga Krzyżowa

Godz. 700 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 900 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 1030 – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 1200 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 1700 – Gorzkie Żale (kazanie pasyjne)

Godz. 1800 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

 

 

PONIEDZIAŁEK 7 kwietnia 2014

Nie wszystko jest takim na jakie wygląda…

 

Godz. 630 – Droga Krzyżowa

Godz. 700 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 815–930 – Droga Krzyżowa i nauka rekolekcyjna dla młodzieży z klas gimnazjalnych

Godz. 1000–1100 – Droga Krzyżowa i nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 1730 – Droga Krzyżowa

Godz. 1800 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

 

 

WTOREK 8 kwietnia 2014

Wszyscy jesteśmy Piłatami

 

Godz. 630 – Droga Krzyżowa

Godz. 700 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 815–930 – Spowiedź święta, nabożeństwo i nauka rekolekcyjna dla młodzieży z klas gimnazjalnych

Godz. 1000-1100 – Spowiedź święta, nabożeństwo i nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 1730 – Droga Krzyżowa

Godz. 1800 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

 

 

ŚRODA 9 kwietnia 2014

Rozpoznali Go po łamaniu chleba

 

Godz. 630 – Droga Krzyżowa

Godz. 700 – Msza św. z homilią i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

Godz. 830–930 – Msza św. z homilią i zakończenie rekolekcji dla młodzieży z klas gimnazjalnych i dzieci ze szkoły podstawowej.

Godz. 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 1800 – Msza św. z homilią i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

 

7 kwietnia 2014 

Dzisiejszą, V niedzielą Wielkiego Postu, rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które głosi – o. Piotr Buchowicz OFM. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Weźmy w nich czynny udział i uczyńmy wszystko, aby z rekolekcji skorzystali również i nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie prosimy także chorych i cierpiących z naszej parafii.

O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa.

Począwszy od dzisiejszej niedzieli, aż do zakończenia liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, zasłaniamy w kościołach i kaplicach krzyże.

W poniedziałek, wspomnienie liturgiczne św. Jana Chrzciciela de la Salle, kapłana. Na Mszach św. modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

We wtorek, o godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej.

W środę, spowiedź święta od godz. 630 do godz. 800 oraz od godz. 1700 do godz. 1900. Na Mszach świętych uroczyste błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji.

W czwartek, o godz. 1800, Msza św. w intencji tragicznie zmarłych dziewięćdziesięciu sześciu Polaków, w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 2010 roku.

W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1900, parafialna Droga Krzyżowa ulicą Ojcowską i Budrysów. Zapraszamy wszystkich wiernych do licznego udziału w tym nabożeństwie.

Również w przyszłą niedzielę, przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za składane ofiary oraz wszelką okazywaną życzliwość.

W sklepach na terenie całej parafii trwa jeszcze zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla parafian będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Pamiętajmy, iż każdy dar serca jest zawsze wyrazem ludzkiej solidarności i miłości, która potrafi bezinteresownie pochylić się nad losem ludzkiej biedy.

DRODZY PARAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY NASZEJ FRANCISZKAŃSKIEJ ŚWIĄTYNI, ŻYCZYMY WAM DUŻO SPOKOJU, CIERPLIWOŚCI I RADOŚCI ORAZ DUCHOWYCH OWOCÓW W PRZEŻWANIU WIELKOPOSTNYCH REKOLEKCJI, A TAKŻE OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK DLA WAS I DLA WASZYCH BLISKICH. NIECH PAN BŁOGOSŁAWI I WSPIERA! 

30 marca 2014

     IV Niedziela Wielkiego Postu, którą dzisiaj przeżywamy w Kościele, nosi nazwę Niedzieli Radości – „Laetare”. Na Mszy św. o godz. 900, Wikariusz Prowincji o. Stanisław Mazgaj, udzieli posługi lektoratu braciom klerykom z III roku studiów, z naszego Wyższego Seminarium Duchownego. Pamiętajmy o nich w modlitwach.

     O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa. 

     We wtorek, o godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej. 

     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godzinie 1730 – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 – o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

     W najbliższy też piatek, 4 kwietnia, od godz. 1000, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego z terenu naszej parafii. Jest to akcja przeprowadzana w parafiach na terenie całej Polski przez Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego „Pomoc Kościołom w Potrzebie”. Organizacja ta pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Zużyty sprzęt, prosimy składać na placu, również znacznie wcześniej przed wyznaczoną datą, na terenie przy Seminarium. Szczegóły na ulotkach, które znajdują się w kruchcie kościoła. Za pomoc i zebrany zużyty sprzęt wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. 

     W sobotę, o godz. 1730 –nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

     Zachęcamy do włączenia się w akcję i przypominamy, iż w sklepach na terenie parafii trwa zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione przez Grupę Charytatywną im. Św. Siostry Faustyny paczki świąteczne dla osób i rodzin z parafii, będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Można też przynosić indywidualnie dary i złożyć je w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. 

     Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi – o. Piotr Buchowicz OFM. Szczegółowy program rekolekcji zostanie w najbliższym czasie umieszczony w gablotach ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. Do uczestnictwa w tych świętych duchowych ćwiczeniach zaprasza nas sam Chrystus słowami: „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł?” (Mt 16, 26). Weźmy w nich czynny udział i uczyńmy wszystko, aby z rekolekcji skorzystali również i nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie prosimy także chorych i cierpiących z naszej parafii. 

     Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR” oraz Rodzice Krzysia składają serdeczne podziękowania dla wszystkich wiernych naszej parafii, którzy pomogli swoimi ofiarami w leczeniu chorego chłopca. Łącznie zebrana kwota wyniosła 1728 złotych. 

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I SIŁY W CODZIENNYM TRUDZIE OSOBISTYCH WYRZECZEŃ I NAWRÓCENIA ORAZ WIARY I UFNOŚCI W BOŻĄ POMOC W CODZIENNYCH PRACACH W NOWYM ROZPOCZYNAJACYM SIĘ TYGODNIU. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

23 marca 2014

Dzisiaj III Niedziela Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa.

W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka o dobre i święte powołania do służby w Kościele, a także o wytrwanie na obranej już drodze dla wszystkich kapłanów oraz braci i sióstr zakonnych.

We wtorek, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu Kościół obchodzi również Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wiernych do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

O godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej. Pragniemy podziękować osobom, które zdecydowały się poświęcić swój czas i w ostatnim czasie dołączyły do grona chórzystów. Zapraszamy wszystkich chętnych na najbliższą próbę. Natomiast w niedzielę, 30 marca br., na Mszy św. o godzinie 900, będziemy włączać się w muzyczną oprawę liturgii. Przyjdźcie i przekonajcie się, jak pięknie można chwalić Boga wspólnym śpiewem.

W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

O godz. 1800 – Duszpasterska Grupa Rodzin, zaprasza na comiesięczne spotkanie dla małżeństw do salki parafialnej. Gościem spotkania będzie Pani Maria Kacykowska, córka Władysława Gałki, skazanego przez komunistyczne władze PRL-u na podwójną karę śmierci. Szczegóły na plakatach.

W sklepach na terenie parafii trwa zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione przez Grupę Charytatywną im. Św. Siostry Faustyny paczki świąteczne dla osób i rodzin z parafii, będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Można też przynosić indywidualnie dary i złożyć je w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania. Niech ta pomoc i solidarność z ubogimi, będzie odpowiedzią naszego serca, wrażliwego na ludzką biedę i często tragiczną materialną sytuację.

Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK I SIŁY W CODZIENNYM TRUDZIE OSOBISTYCH WYRZECZEŃ I NAWRÓCENIA ORAZ WIARY I UFNOŚCI W BOŻĄ POMOC, W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

16 marca 2014 

Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy wiernym, że za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa.

Dzisiaj, po Mszach św., Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROMIR”, znane z ubiegłych lat w naszym środowisku parafialnym, prowadzi akcję dla czteroletniego Krzysia. Chłopiec cierpi na białaczkę limfoblastyczną, która wymaga kosztownego leczenia i dość długiej rehabilitacji. Wdzięcznym sercem mówimy wszystkim „Bóg zapałać” i dziękujemy za wsparcie i okazaną pomoc.

W poniedziałek, na Mszach św., modlimy się przez wstawiennictwo św. Franciszka o nowe i święte powołania do naszych wspólnot franciszkańskich, a także o wytrwanie na obranej już drodze dla wszystkich braci i sióstr.

We wtorek, o godz. 2030 – próba chóru „Omni Die” w salce parafialnej. Serdecznie zapraszamy chętne osoby do współpracy.

W środę, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona Kościoła Powszechnego. Jest to dzień szczególnej modlitwy za wszystkich mężczyzn.

W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podejmujemy akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie parafii. Niech ta pomoc i solidarność z ubogimi, będzie odpowiedzią naszego serca, wrażliwego na ludzką biedę i często tragiczną materialną sytuację.

Do puszki pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

W ubiegłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, kwestowali na ogrzewanie naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.630 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za tak hojny gest dobroci i zrozumienia.

Na regale z gazetami znajduje się nowy, wielkopostny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny, „Niedziela”, czy „Przewodnik Katolicki. 

 PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM KOŚCIOŁA I KLASZTORU, ŻYCZYMY SPOKOJU ORAZ BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM TRUDZIE OSOBISTEGO NAWRÓCENIA, A TAKŻE GŁĘBOKIEJ WIARY, UFNOŚCI I RADOŚCI, W ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!

{gallery}Mikolaj 2011{/gallery}

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

28 kwietnia 2013

 
W liturgii Kościoła przeżywamy Piątą Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – Nieszpory. 
Dzisiaj przed kościołem, Stowarzyszenie charytatywne „Dobromir”, przeprowadza akcję dla 4-letniej Madzi, która urodziła się z wadą serca. Dziewczynka wymaga skomplikowanej operacji i bardzo kosztownej rehabilitacji. Madzię wychowuje samotna, niepełnosprawna mama. W imieniu Stowarzyszenia, składamy wszystkim słowa wdzięczności za wsparcie. 
 
W poniedziałek, święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy.
 
We wtorek, Trzeci Dzień Nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 
W środę, o godz. 1730 – rozpoczęcie nabożeństw majowych.
 
W czwartek, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1700 – spowiedź w kościele dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzin i chrzestnych.
 
W piątek, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Jest to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy do historii naszej Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 1030 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji następna msza św. (południowa), zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 1300. Po uroczystości komunijnej, rozpoczyna się tzw. „biały tydzień”. W dniach od 4 do 10 maja, dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych, biorąc udział w nabożeństwach majowych. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki.
O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 830, Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.
 
W sobotę, święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa. O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny oraz zmiana tajemnic różańcowych. 
 
Zapraszamy na wieczorne czuwania w pierwszą środę miesiąca maja i w pierwszy piątek. W środę o godz. 2000 w dolnej kaplicy naszego kościoła wystawienie Najświętszego sakramentu, natomiast w piątek o godz. 2000 – adoracja krzyża.
 
Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższy pierwszy piątek miesiąca maja. Młodzież przychodzi na nabożeństwo o godz. 1730, uczestniczy w Mszy św. a potem w spotkaniu w dolnej kaplicy kościoła.
 
W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o 1030, rocznica I Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci rocznicowych klasy trzeciej, będzie miała miejsce 4 maja, na Mszy św. o godz. 1800.
 
 
DZIĘKUJĄC ZA MODLITWĘ, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO PIĘKNA I DOBRA ORAZ WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI, W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU, NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

21 kwietnia 2013

 
Czwarta Niedziela Wielkanocna nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej Parafii. O godz. 1730 – Nieszpory. 
Dzisiaj, po Mszy św. o 1030, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przeżywających w naszej parafii rocznicę swojej I Komunii świętej (3 klasa szkoły podstawowej). Zostaną omówione kwestie organizacyjne i termin Mszy św. rocznicowej.
 
We wtorek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu przypada również Drugi Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.
O godz. 1800, zapraszamy do salki parafialnej na kolejne spotkanie dla małżeństw, pt.: „Inwestowanie w rodzinę. Czy tylko pieniądze?”. Gościem spotkania będzie ks. dr Lucjan Bielas, duszpasterz akademicki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
 
W środę, wspomnienie obowiązkowe św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika. 
 
W czwartek, święto św. Marka Ewangelisty. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 serdecznie zaprasza na dzień otwarty dla 6 i 7 – latków w godz. 1600 - 1800. Szczegóły na stronie internetowej szkoły: http://www.zso53.krakow.pl/
 
W piątek, o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych. 
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Łącznie zebrano kwotę: 2.819 złotych. Bóg zapłać wszystkim za złożone dary, troskę i serce. 
 
Pragniemy poinformować, iż rachunek za ogrzewanie kościoła za miesiące od 1 grudnia 2012 r. do 1 kwietnia 2013 r. wyniósł do zapłaty: 13.747 złotych. 
 
W przyszłą niedzielę przed kościołem, Stowarzyszenie charytatywne „Dobromir”, przeprowadzi akcję dla 4-letniej Madzi, która urodziła się z wadą serca. Dziewczynka wymaga skomplikowanej operacji i bardzo kosztownej rehabilitacji. Madzię wychowuje samotna, niepełnosprawna mama. W imieniu Stowarzyszenia, składamy już dzisiaj wszystkim słowa wdzięczności za wsparcie. 
 
WSZYSTKIM SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY NAJLEPSZE ŻYCZENIA BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO, OPIEKI MATKI NAJŚWIETSZEJ I WSTAWIENNICTWA ŚWIETYCH PATRONÓW, A WAM, DRODZY PRAFIANIE, DOBROCZYŃCY I SYMPATYCY NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY SPOKOJNEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH POTRZEBNYCH ŁASK NA CAŁY NOWY TYDZIEŃ. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

14 kwietnia 2013

 
Przeżywamy w Kościele III Niedzielę Wielkanocną. O godz. 1730 – Nieszpory.
O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność.
 
We wtorek, Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.
 
W tym tygodniu rozpoczynają się także w naszej parafii próby do I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci oraz rodziców na pierwszą z nich w czwartek 18 kwietnia po Mszy św. wieczornej ok. 1830.
 
Dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 53 serdecznie zaprasza w dniu 15 kwietnia na Koncert dla Schroniska zwierząt w wykonaniu dzieci 4-5 letnich. Koncert odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Stawowej o godz. 1700. Podczas koncertu będzie prowadzona zbiórka karmy dla schroniska oraz zaprasza również na dzień otwarty dla 6 i 7 latków w czwartek 18 kwietnia w godz. 1600 -1800Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 
W piątek, przypada również 8. rocznica wyboru kard. Josepha Ratzingera na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy więc o modlitwie w intencji emerytowanego Ojca Świętego. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W przyszłą niedzielę 21 kwietnia, po Mszy św. o 1030 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przeżywających w naszej parafii rocznicę swojej I Komunii świętej (3 klasa szkoły podstawowej). Zostaną omówione kwestie organizacyjne i termin Mszy św. rocznicowej
 
 
PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W PRZEŻYWANIU NOWEGO TYGODNIA ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W CODZIENNYM PODEJMOWANIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

7 kwietnia 2012

 
 
Przeżywamy w Kościele II Niedzielę Wielkanocną, która na podstawie dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w diecezjach polskich nazywana jest również Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W poniedziałek, uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W wyznaniu „Wiary”, po słowach „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy…”, klękamy na jedno kolano…
 
W środę, o godz. 1800 – zostanie odprawiona Msza św., za wszystkie osoby, które trzy lata temu zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Po Mszy św., zapalimy symboliczne znicze pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie oraz przed kościołem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. 
 
W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność.
 
 
PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, RADOŚCI ORAZ DOBRA W CODZIENNYCH TRUDACH I PRACY. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

29 kwietnia 2012

 

     Obchodzimy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Kościół wzywa w tę niedzielę do szczególnych modlitw o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Powołania są znakiem wiary całego Ludu Bożego. Dziękujmy również nieustannie Bogu za wszystkich kapłanów, których mamy i którzy nam służą oraz prośmy, aby naszym ołtarzom nigdy nie zabrakło oddanych z miłością sług Pańskich.
     O godz. 1730 – Nieszpory.     We wtorek, przypada I Rocznica Beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II. W tym dniu będziemy również przeżywali Trzeci Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.
     O godz. 1700 – spowiedź w kościele dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców, rodzin i chrzestnych.
     O godz. 1730 – rozpoczęcie nabożeństw majowych.     W środę, wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1900 – zbiórka ministrantów, z próbą asysty do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa.     W czwartek, uroczystość NMP, Królowej Polski, głównej Patronki Polski. Jest to również rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Myślą i sercem sięgamy do historii naszej Ojczyzny. Bogu dziękujemy za Tę, która dana jest „ku pomocy i obronie naszego narodu”. Msze święte w tym dniu odprawiane będą w porządku niedzielnym. Na Mszy św. o godz. 1030 – uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Z tej racji następna msza św. (południowa), zostanie odprawiona wyjątkowo o godz. 1300. Po uroczystości komunijnej, rozpoczyna się tzw. „biały tydzień”. W dniach od 4 do 10 maja, dzieci przychodzą do kościoła w strojach komunijnych, biorąc udział w nabożeństwach majowych.      W piątek o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. O godz. 1730 – nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Ponieważ jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900, o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.     W sobotę, wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana. O godz. 1730 – różaniec oraz nabożeństwo majowe, a o godz. 1800 – Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny oraz zmiana tajemnic różańcowych.
DZIĘKUJĄC ZA WSZELKĄ PAMIĘĆ I MODLITWĘ, Z SERCA ŻYCZYMY WSZYSTKIM SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKIEGO DOBRA, WZAJEMNEJ ŻYCZLIWOŚCI I UPRZEJMOŚCI, W NOWYM, ROZPOCZYNAJĄCYM SIĘ TYGODNIU NASZYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

22 kwietnia 2012

 
Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
O godz. 1730 – Nieszpory.
 
W poniedziałek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 
We wtorek, wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana i męczennika. W tym dniu przypada również Drugi Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. 
 
W środę, święto św. Marka, Ewangelisty.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 
W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, natomiast o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za zmarłych.
Zgodnie z apelem obrońców życia, w tym dniu, przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Jest to również zachęta do modlitwy o miłosierdzie Boże dla całego narodu, w rocznicę uchwalenia w Polsce w 1956 roku ustawy dopuszczającej aborcję.
 
W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 3.076 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność. Pragniemy poinformować, iż rachunek za ogrzewanie naszej świątyni za ostatnie miesiące – wyniósł 8. 325 zł. 
 
 
 
WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI, STRZEŻE I WSPIERA!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

15 kwietnia 2012

 
 
Przeżywamy w Kościele II Niedzielę Wielkanocną, która na podstawie dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w diecezjach polskich nazywana jest również Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność.
 
We wtorek, Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.
 
W środę o godz. 1900 – spotkanie ministrantów. 
W związku z rokiem obchodów 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 51 przy ul. Stawowej, również w tym dniu o godz. 1900 – w murach szkoły będzie miał miejsce wieczór autorski o. Eligiusza Dymowskiego. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 
W czwartek, przypada również 7. rocznica wyboru kard. Josepha Ratzingera na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy więc o modlitwie w intencji Ojca Świętego. O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 
W piątek, 20 kwietnia br. o godz. 1800, odbędzie się spotkanie z kandydatami do sakramentu bierzmowania. Zostaną omówione sprawy organizacyjne, związane z przyjęciem tego sakramentu. Kandydaci, którzy zakończyli już swoje przygotowanie w ubiegłym roku, mają przynieść ze sobą zaświadczenia o ukończeniu kursu. Natomiast wszyscy przynoszą ze sobą po 20 złotych.
 
 
PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W PRZEŻYWANIU NOWEGO TYGODNIA ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W CODZIENNYM PODEJMOWANIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!
 
 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

8 kwietnia 2012

 
 
 
Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc, którą rozpoczęliśmy Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła. Radosne „ALLELUJA” rozbrzmiewa na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka, dotrze do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania, ze Zmartwychwstałym Chrystusem. 
Składamy sobie również dzisiaj życzenia: radości, pokoju i miłości. Przeżywając te święta jako ludzie wierzący, przyjmijmy do swego serca te prawdę, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, a my bądźmy tego autentycznymi świadkami w codziennym życiu. 
O godz. 1730 – Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.
 
Jutro drugi dzień uroczystości – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu w naszych świątyniach, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tych katolickich uczelni, jest wyrazem naszej solidarności, a także rozumienia potrzeby nauki oraz troski o ludzi wykształconych i światłych. 
 
We wtorek, o godz. 1800 – zostanie odprawiona Msza św., za wszystkie osoby, które dwa lata temu zginęły w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Po Mszy św., zapalimy symboliczne znicze pod tablicą upamiętniającą to wydarzenie oraz przed kościołem. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 
W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy nowennowe; w pozostałe dni odmawiamy je podczas Mszy św. 
 
W sobotę, o godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca oraz modlitwy nowennowe do Bożego Miłosierdzia. O godz. 1800 – Msza św. w intencji Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu oraz zmiana tajemnic różańcowych. 
 
W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, przedstawiciele Rady Parafialnej, będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Z serca dziękujemy za życzliwość i ofiarność.
 
Na regale z gazetami znajduje się nowy numer naszego biuletynu parafialnego „Nie samym chlebem…”. Zachęcamy do jego lektury, a także do skorzystania z innych tytułów gazet katolickich, takich jak „Gość Niedzielny", „Ziemia Święta”, „Niedziela”, czy „Przewodnik Katolicki”.
 
 
WSZYSTKIM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, Z SERCA ŻYCZYMY, PEŁNYCH WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH ORAZ BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT W BLASKU ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA, JEZUSA CHRYSTUSA.

PROGRAM

WIELKIEGO TYGODNIA

W PARAFII

*       *       *

SPOWIEDŹ

Poniedziałek - Wtorek - Środa

Godz. 630-900; 1700-1900

 

Czwartek - Piątek

Godz. 630-900; 1500-1730

 

Wielka Sobota

Godz. 700-1200

*       *       *

1. Niedziela Palmowa

- Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

- Godz. 1900 – parafialna Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla

2. TRIDUUM SACRUM

A) Wielki Czwartek

- Godz. 800 – Liturgia Godzin – modlitwa brewiarzowa

- Godz. 1800 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej

B) Wielki Piątek

- Godz. 730 – Droga Krzyżowa

- Godz. 800 – Liturgia Godzin – modlitwa brewiarzowa

- Godz. 1700 – Droga Krzyżowa

- Godz. 1730 – 1 Dzień Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego

- Godz. 1800 – ceremonie Wielkiego Piątku:

            * liturgia Słowa Bożego

            * adoracja Krzyża św. (ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej, których stróżami są Franciszkanie)

            * Komunia św.

            * przeniesienia Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 2200

            C) Wielka Sobota

- Święcenie pokarmów: godz. 800, 1000, 1200, 1330, 1500

- 1730 – 2 Dzień Nowenny przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego

- 1800 – Ceremonie Wigilii Paschalnej

            * poświecenie ognia i paschału przed kościołem (przynosimy świece)

            * Liturgia Słowa Bożego

            * Liturgia Eucharystyczna

            * czuwanie i adoracja przy Bożym grobie do godz. 2200

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego z Oktawą

- Godz. 600Uroczysta Msza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła (pozostałe Msze św. o godz. 900, 1030, 1200 i 1800)

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

1 kwietnia 2012

 
Niedzielą Palmową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinien przeżywać człowiek naprawdę wierzący – z powagą i szacunkiem. Zwłaszcza te święte dni – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – niech będą dla wszystkich wyjątkowym czasem przeżywania misterium paschalnego; także poprzez liczny udział w nabożeństwach.
Dzisiaj, na każdej Mszy św., poświęcenie palm. Po Mszy św. o godz. 1030 – młodzież z Gimnazjum przy ul. Stawowej, przedstawi program słowno-muzyczny pt. „Przez cierpienie do gwiazd”, w reżyserii pani Magdaleny Fridrich. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy przed kościołem parafialną Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami: Ojcowską i Budrysów. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
Przez cały Wielki Tydzień zachęcamy wiernych do sakramentu pojednania. Godziny spowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na przysłowiową, ostatnią chwilę. Szczere przeżycie sakramentu pojednania człowieka z Bogiem, jest zawsze wielkim darem miłosierdzia i łaski.
 
W poniedziałek, 2 kwietnia, przypada 6. rocznica śmierci bł. Ojca Świętego Jana Pawła II. Pamiętajmy o modlitwie dziękczynnej za cały pontyfikat naszego Wielkiego Rodaka.
 
W Wielką Środę, o godz. 900, Ojciec Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych w naszej parafii.
 
Spotkanie asysty: braci kleryków i ministrantów, będzie miało miejsce w najbliższych dniach, w godzinach ustalonych z ojcem Pawłem.
 
W Wielki Czwartek, początek Triduum Paschalnego. O godz. 800 – brewiarzowa Liturgia Godzin, a o godz. 1800 – Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.
 
W Wielki Piątek – Dzień Męki Pańskiej. O godz. 730 – Droga Krzyżowa, a godz. 800 – Liturgia Godzin. Wieczorem o godz. 1700 – uroczysta Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 – Ceremonie Wielkopiątkowe, a po nich przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 2200. O godz. 2030 – odśpiewamy przy grobie trzy części Gorzkich Żali. Ofiary składane w tym dniu, w czasie adoracji Krzyża, będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Chrystusa, którymi opiekują się Franciszkanie z całego świata. Za udział w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy również wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!
 
W Wielką Sobotę, poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.: 800, 1000, 1200, 1330 i 1500. O godz. 1730 – drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 1800 rozpoczęcie Ceremonii Wigilii Paschalnej na placu przed kościołem. Prosimy przynieść ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w grobie, do godz. 2200
 
W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc. O godz. 600 – uroczysta Msza św. rezurekcyjna, z procesją wokół kościoła. Zwracamy się z gorącą prośbą o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Serdecznie zapraszamy asystę w strojach bronowickich, ministrantów oraz dzieci do sypania kwiatków.
W tym dniu Msze św. będą odprawiane jeszcze o godz. 900, 1030, 1200 i 1800
 
Do puszki pod chórem, można jeszcze składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.
 
Wyrażamy wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać” za włączenie się w akcję zbiórki artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach. W najbliższą środę, zostaną z tych darów zrobione paczki świąteczne, dla ubogich rodzin z naszej parafii. 
 
Z racji Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, comiesięczna zbiórka parafialna, zostaje przeniesiona na Drugą Niedzielę Wielkanocną. 
 
 
WSZYSTKIM WAM, DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, ŻYCZYMY SPOKOJNEGO PRZYGOTOWANIA SIĘ I PRZEŻYCIA WIELKIEGO TYGODNIA W CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ZADUMIE, REFLEKSJI I WYCISZENIU. SZCZĘŚĆ BOŻE! 
 

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ

 ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

24 kwietnia 2011

 
     Dzisiaj Kościół na całym świecie obchodzi Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc, którą rozpoczęliśmy Mszą św. rezurekcyjną z procesją wokół kościoła. Radosne „ALLELUJA” rozbrzmiewa na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dotrze do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Chrystusem.
     Składamy sobie również dzisiaj życzenia: radości, pokoju i miłości. Przeżywając te święta jako ludzie wierzący, przyjmijmy do swego serca te prawdę, że Jezus zmartwychwstał, że żyje i jest pośród nas, a my bądźmy tego autentycznymi świadkami w codziennym życiu.
     O godz. 1730 – Nowenna przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.     Jutro drugi dzień świąteczny – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu w naszych świątyniach, ofiary zbierane na tacę, są przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tych katolickich uczelni jest wyrazem naszej solidarności, a także rozumienia potrzeby nauki oraz troski o ludzi wykształconych i światłych.      We wtorek, III Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.      W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy nowennowe; w pozostałe dni odmawiamy je podczas Mszy św.      Przedstawiciele Krakowskiego Oddziału Charytatywnego „Dobromir”, którzy kwestowali w ubiegłą niedzielę na leczenie siedmioletniego Maćka, przesyłają w imieniu własnym, chłopca i jego mamy, wyrazy wdzięczności i podziękowania wszystkim, którzy hojnie wsparli ich inicjatywę.

WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA I KLASZTORU, Z SERCA ŻYCZYMY, PEŁNYCH WIARY, NADZIEI I MIŁOŚCI, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH ORAZ BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT W BLASKU ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA, JEZUSA CHRYSTUSA. SZCZĘŚĆ BOŻE!

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

17 kwietnia 2011

 
 
     Niedzielą Palmową rozpoczynamy w liturgii Kościoła Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak jak powinien przeżywać go człowiek naprawdę wierzący – z powagą i szacunkiem. Zwłaszcza te święte dni – Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota – niech będą dla wszystkich wyjątkowym czasem przeżywania przez nas misterium paschalnego; także poprzez liczny udział w nabożeństwach.
     Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie palm. O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Mszy św. wieczornej rozpoczniemy przed kościołem parafialną Drogę Krzyżową, która przejdzie ulicami: Ojcowską i Budrysów. Prosimy o zabranie ze sobą świec.
     Przez cały Wielki Tydzień zachęcamy wiernych do sakramentu pojednania. Godziny spowiedzi są wywieszone na tablicy ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na tę przysłowiową ostatnią chwilę. Szczere przeżycie sakramentu pojednania człowieka z Bogiem jest zawsze wielkim darem miłosierdzia i łaski.
     Dzisiaj również po Mszach św. przedstawiciele Krakowskiego Oddziału Charytatywnego „Dobromir”, działającego od siedmiu lat w całej Polsce, kwestują dla siedmioletniego Maćka, który po przebytej śmierci klinicznej stracił wzrok oraz cierpi na niedowład kończyn. Chłopiec prosi o pomoc w zakupie kosztownego sprzętu rehabilitacyjnego oraz na dalsze leczenie. Za okazana pomoc, życzliwość i wyrozumiałość serdecznie dziękujemy ofiarodawcom w imieniu Maćka i jego mamy.     We wtorek, II Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy.     Spotkanie asysty: braci kleryków i ministrantów, będzie miało miejsce w najbliższych dniach:
- środa – godz. 1900;
- czwartek, piątek i sobota – godz. 1030.      W Wielki Czwartek, początek Triduum Paschalnego. O godz. 800 – brewiarzowa Liturgia Godzin, a o godz. 1800 – Msza Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.     W Wielki Piątek – Dzień Męki Pańskiej. O godz. 730 – Droga Krzyżowa, a godz. 800 – Liturgia Godzin. Wieczorem o godz. 1700 – uroczysta Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. O godz. 1800 Ceremonie Wielkopiątkowe, a po nich przeniesienie Pana Jezusa do grobu i adoracja do godz. 2200. O godz. 2030 – odśpiewamy przy grobie trzy części Gorzkich Żali. Ofiary składane w tym dniu, w czasie adoracji Krzyża, będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ojczyźnie Chrystusa, którymi opiekują się Franciszkanie z całego świata. Za udział w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Przypominamy również wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły!     W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godz.: 800, 1000, 1200, 1330 i 1500. O godz. 1730 – drugi dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 1800 rozpoczęcie Ceremonii Wigilii Paschalnej na placu przed kościołem. Prosimy przynieść ze sobą świece. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 2200.      W przyszłą niedzielę, Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, czyli Wielkanoc. O godz. 600 – uroczysta Msza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła. Zwracamy się z gorącą prośbą o przygotowanie procesji rezurekcyjnej. W tym dniu Msze św. będą odprawiane jeszcze o godz. 900, 1030, 1200 i 1800.      Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego grobu.     Pragniemy poinformować, iż w ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Łącznie zebrano kwotę: 2.571 zł. Bóg zapłać za każdy gest ofiarności, zrozumienia i życzliwości.WSZYSTKIM WAM ŻYCZYMY SPOKOJNEGO PRZYGOTOWANIA SIĘ I PRZEŻYCIA WIELKIEGO TYGODNIA W CHRZEŚCIJAŃSKIEJ ZADUMIE, REFLEKSJI I WYCISZENIU. SZCZĘŚĆ BOŻE!

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10 kwietnia 2011

 

     Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu. W naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które głosi Wicekomisarz Ziemi Świętej – o. Dariusz Sambora OFM. Bardzo serdecznie witamy go w naszej wspólnocie, zapewniając równocześnie o duchowym i modlitewnym wsparciu. Szczegółowy program rekolekcji umieszczony jest w gablotach ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Weźmy w nich jak najliczniejszy udział i uczyńmy wszystko, aby skorzystali z rekolekcji również i nasi najbliżsi.
     Taca zbierana podczas Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę, będzie przeznaczona dla Ojca rekolekcjonisty.
     Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 1030 – zostaną rozdane dzieciom pierwszokomunijnym książeczki do nabożeństwa, a bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne z rodzicami tychże dzieci.
     Na sumie, o godz. 1200 – zostanie poświęcona tablica upamiętniająca pierwszą rocznicę tragicznie zmarłych dziewięćdziesięciu sześciu Polaków, w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, 10 kwietnia ubiegłego roku.
     Dzisiaj również, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za wszelką ofiarność i zrozumienie.
     O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa.     We wtorek, rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.     W środę, spowiedź święta od godz. 630 do godz. 800 i od godz. 1700 do godz. 1900 oraz zakończenie rekolekcji.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     W sklepach na terenie całej parafii trwa zbiórka artykułów żywnościowych i sanitarnych, z których zostaną zrobione paczki świąteczne dla parafian będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Pamiętajmy, iż każdy dar serca jest zawsze wyrazem ludzkiej solidarności i miłości, która potrafi bezinteresownie pochylić się nad losem ludzkiej biedy.      Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.     W przyszłą Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, po Mszy św. o godz. 1900 – parafialna Droga Krzyżowa ulicą Ojcowską do Budrysów oraz powrót do kościoła.
     Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030, będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci, obchodzących w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

WSZYSTKIM WAM ŻYCZYMY SPOKOJU, RADOŚCI ORAZ DUCHOWYCH OWOCÓW OSOBISTEGO NAWRÓCENIA, A TAKŻE WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W TYM WYJĄTKOWYM TYGODNIU WIELKOPOSTNYCH ĆWICZEŃ I REKOLEKCJI. SZCZĘŚĆ BOŻE!

„A w Jego ranach jest nasze uzdrowienie” (Iz 53, 5)

 

REKOLEKCJE WIELIKOPOSTNE PARAFII

PW. STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA

W KRAKOWIE - BRONOWICACH WIELKICH

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

10-13 KWIETNIA 2011

NIEDZIELA 10 kwietnia 2011

Pamiętaj, abyś dzień święty święcił

 

Godz. 700 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 900 – Msza św. z nauką dla dorosłych

Godz. 1030 – Msza św. z nauką dla dzieci

Godz. 1200 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 170 – Gorzkie Żale (kazanie pasyjne)

Godz. 1800 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

PONIEDZIAŁEK 11 kwietnia 2011

Bóg pysznym się sprzeciwia a pokornym łaskę daje… (1P 5, 5)

 

Godz. 700 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 930 – Nabożeństwo i nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 1100 – Nabożeństwo i nauka rekolekcyjna dla młodzieży z klas gimnazjalnych

Godz. 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 1730 – Droga Krzyżowa

Godz. 1800 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 1900 – Nauka stanowa dla małżonków

WTOREK 12 kwietnia 2011

Słońce niech nie zachodzi nad waszym gniewem (Ef 4, 26)

 

Godz. 700 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 930 – Spowiedź święta, nabożeństwo i nauka rekolekcyjna dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 1100 – Spowiedź święta, nabożeństwo i nauka rekolekcyjna dla młodzieży z klas gimnazjalnych

Godz. 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 1730 – Droga Krzyżowa

Godz. 1800 – Msza św. z nauką ogólną dla dorosłych

Godz. 1900 – Nauka stanowa dla małżonków

ŚRODA 13 kwietnia 2011

W Jego ranach jest nasze uzdrowienie… (Iz 53, 5)

Godz. 700 – Msza św. z homilią i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

Godz. 930 – Msza św. Z homilią i zakończenie rekolekcji dla dzieci ze szkoły podstawowej

Godz. 1100 – Msza św. z homilią i zakończenie rekolekcji dla młodzieży z klas gimnazjalnych

Godz. 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

Godz. 1730 – Droga Krzyżowa

Godz. 1800 – Msza św. z homilią i błogosławieństwo na zakończenie rekolekcji

 

W środę, każda Msza św., kończyć się będzie uroczystym błogosławieństwem, z którym związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

Zachęcamy wiernych do skorzystania z sakramentu pokuty podczas każdej Mszy św.

Nauki rekolekcyjne wygłosi:

o. Dariusz Sambora OFM

Wicekomisarz Ziemi Świętej w Krakowie

Z A P R O S Z E N I E

PARAFIA PW. STYGMATÓW ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU

W KRAKOWIE-BRONOWICACH WIELKICH

UL. OJCOWSKA 1

ZAPRASZA DNIA 10 IV 2011 ROKU

NA MSZĘ ŚW. O GODZ 1200

W CZASIE KTÓREJ ZOSTANIE

ODSŁONIĘTA TABLICA UPAMIETNIAJĄCA

96 OFIAR TRAGICZNIE ZMARŁYCH POLAKÓW

W KATASTROFIE LOTNICZEJ POD SMOLEŃSKIEM

10 IV 2010 ROKU

UROCZYSTOŚCIOM BĘDZIE PRZEWODNICZYŁ

O. DR ELIGIUSZ DYMOWSKI OFM

PROBOSZCZ

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwietnia 2011

 

     IV Niedziela Wielkiego Postu, którą dzisiaj przeżywamy w Kościele, nosi nazwę Niedzieli Radości – „Laetare”. Każdy z nas może w swoim sumieniu zapytać się: jak ten czas łaski nawrócenia i pokuty przeżywam? Czy pomyślałem już o dobrej spowiedzi św. i chociaż jeden raz byłem na wielkopostnych nabożeństwach?
     Na Mszy św. o godz. 900 – Ojciec Prowincjał Nikodem Gdyk udzieli alumnom naszego Wyższego Seminarium Duchownego posług lektoratu i akolitatu. Otoczmy tych młodych współbraci szczególną pamięcią w modlitwie.
     Po Mszy św. o godz. 1030 – spotkanie rodziców dzieci, które będą obchodzić w tym roku pierwszą rocznicę Komunii Świętej.
     O godz. 1600 – spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
     O godz. 1700 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Przypominamy, iż przez cały tydzień o godz. 1730 – Droga Krzyżowa.     W czwartek, wspomnienie św. Jana Chrzciciela de la Salle, kapłana. Po Drodze Krzyżowej o godz. 1730 – spotkanie młodzieży pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.     Podobnie jak w latach ubiegłych, tak również i w tym roku, wychodząc naprzeciw naszym parafianom będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, jako pomoc przedświąteczną, podjęliśmy zbiórkę artykułów żywnościowych i sanitarnych w sklepach na terenie całej parafii. Niech każdy dar serca i solidarności, będzie dla wszystkich źródłem miłości, która potrafi bezinteresownie pochylić się na losem ludzkiej biedy.     Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.     W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi Wicekomisarz Ziemi Świętej – o. Dariusz Sambora OFM. Szczegółowy program rekolekcji zostanie w najbliższym czasie umieszczony w gablotach ogłoszeń oraz na parafialnej stronie internetowej. Pamiętajmy, iż do uczestnictwa w tych świętych duchowych ćwiczeniach zaprasza nas sam Chrystus słowami: „Cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł?” (Mt 16, 26). Weźmy w nich czynny udział i uczyńmy wszystko, aby skorzystali z rekolekcji również i nasi najbliżsi. O modlitewne wsparcie prosimy również chorych i cierpiących z naszej parafii.
     Na Mszy św. o godz. 1030 – zostaną rozdane dzieciom pierwszokomunijnym książeczki do nabożeństwa. Natomiast po Mszy św. będzie miało miejsce spotkanie organizacyjne z rodzicami tych dzieci.
     Na sumie, o godz. 1200 – zostanie odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca pierwszą rocznicę tragicznie zmarłych Polaków, w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia ubiegłego roku.
     Również w przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Pragniemy przy tym poinformować wszystkich, iż rachunek za ogrzewanie kościoła w miesiącach: styczeń-marzec wyniósł: 7. 070 zł.

WSZYSTKIM WAM DRODZY PARAFIANIE I DOBROCZYŃCY, Z SERCA ŻYCZYMY SPOKOJU, DOBRA I RADOŚCI ORAZ BOŻYCH ŁASK W TRUDZIE CODZIENNEGO ŻYCIA. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI !

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

25 kwietnia 2010

 

     Obchodzimy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza. Kościół wzywa w tę niedzielę do szczególnych modlitw o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne. Powołania są znakiem wiary całego Ludu Bożego. Dziękujmy również nieustannie Bogu za wszystkich kapłanów, których mamy i którzy nam służą oraz prośmy, aby naszym ołtarzom nigdy nie zabrakło oddanych z miłością sług Pańskich. O godz. 1630 spotkanie w salce parafialnej FZŚ, a o godz. 1730 – Nieszpory.     We wtorek, Trzeci Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Mszy św. nowennowej będą przewodniczyć ojcowie, którzy w tym roku świętują Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich: o. Stanisław Mazgaj, wikary tutejszej parafii i o. Roger Mularczyk, misjonarz na Ukrainie. Do naszych dziękczynnych modlitw za Jubilatów, dołączamy również życzenia Bożych łask i wszelkiego dobra w ich codziennym posługiwaniu w Zakonie św. Franciszka i w Chrystusowym Kościele.      W czwartek, Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy. O godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne. Natomiast o godz. 1800 – Msza św. zbiorowa za naszych bliskich zmarłych.     W sobotę, o godz. 1700 – spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i chrzestnych. O godz. 1730 – różaniec Róż Żywego Różańca oraz rozpoczęcie nabożeństw majowych.     Od poniedziałku, przez cały tydzień, po mszy św. wieczornej – będą miały miejsce w kościele próby dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o punktualność i obecność.
WSZYSTKIM ŻYCZYMY SPOKOJNEJ I BŁOGOSŁAWIONEJ NIEDZIELI ORAZ WSZELKICH BOŻYCH ŁASK, DOBRA I RADOŚCI W NOWYM TYGODNIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH PAN WAS OBDARZY POKOJEM!

 

Smoleńska Golgota 2010

Płoną znicze łzami nadziei
bo nie można zakopać pamięci w dołach
strzelając w tył głowy.

Nawet po latach potrzebna ofiara
tak bolesna i niespodziewana
by przekonać się jak kruche jest życie
i z pokorą zrozumieć
czym jest prawo i godność
każdego Człowieka!

     Eligiusz Dymowski OFM

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

18 kwietnia 2010

 

 

     Dziś III Niedziela Wielkanocna. O godzinie 1200 zostanie odprawiona Msza św. od całej parafii Bronowic Wielkich, w intencji Pary Prezydenckiej oraz wszystkich tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. O godz. 1730 – Nieszpory.     We wtorek, Drugi Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.      W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.     W piątek, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych, zgłoszonych na wypominki roczne.     W sobotę, wspomnienie św. Fidelisa z Sigmaringen, kapłana.     W ubiegłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Zebrano kwotę: 2.933 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiarność.     Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie” serdecznie zaprasza mieszkańców naszego miasta na III Marsz Nadziei i Życia. Celem akcji jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz przybliżenie społeczeństwu sytuacji osób chorych onkologicznie. Przyjdźcie w sobotę, 24 kwietnia, o godz. 1400 do Urzędu Miasta Krakowa na Plac Wszystkich Świętych, gdzie zostaną przeczytane listy chorych onkologicznie. Następnie pod Oknem Papieskim wspólnie wyślemy do nieba marzenia osób chorych. Odbędą się również zapisy i badania typujące potencjalnych dawców szpiku. Patronat Honorowy objął Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.
WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK W CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

 

 

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

11 kwietnia 2009

 

 

     Przeżywamy w Kościele II Niedzielę Wielkanocną, która na podstawie dekretu Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w diecezjach polskich nazywana jest również Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.     O godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     Dzisiaj, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej kwestują na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i ofiarność.
     Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1030 – spotkanie w salce katechetycznej z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.     We wtorek, Pierwszy Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy rodziców, aby przygotowali swoje dzieci do sypania kwiatków.     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.     W piątek, o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne.


PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA, ŻYCZYMY OBFITOŚCI BOŻYCH ŁASK W PRZEŻYWANIU NOWEGO TYGODNIA ORAZ WSZELKIEGO DOBRA W CODZIENNYM PODEJMOWANIU RÓŻNYCH PRAC I OBOWIĄZKÓW. NIECH ZMARTWYCHWSTAŁY CHRYSTUS WSZYSTKIM BŁOGOSŁAWI!

 

 

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY

5 kwietnia 2009

 

 

     Kościół na całym świecie obchodzi Zmartwychwstanie Pańskie. Radosne „ALLELUJA” rozbrzmiewa od Wigilii Paschalnej na naszych ustach i w naszych sercach. Niech ta radość wielkanocnego poranka dociera szerokim echem do każdego człowieka. Niech będzie ona zadatkiem i zapowiedzią wiecznego świętowania ze Zmartwychwstałym Chrystusem.
     Dziś, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocny. W naszych świątyniach tradycyjnie zbierane są ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Wsparcie tych uczelni jest wyrazem naszej solidarności oraz zrozumienia, czym jest dla każdego kraju i Kościoła nauka i potrzeba ludzi wykształconych.
     O godz. 1730 – nowenna do Miłosierdzia Bożego.     W czwartek, o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy nowennowe. Natomiast w pozostałe dni modlitwy te odmawiamy podczas Mszy św. Po Mszy św. wieczornej spotkanie pierwszych i drugich klas gimnazjalnych, przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.     W piątek, po Mszy św. wieczornej spotkanie trzecich klas gimnazjalnych oraz młodzieży z innych szkół, przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wrześniu tego roku.      W sobotę, o godz. 1730 nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, natomiast o godz. 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.


     W przyszłą niedzielę, po Mszach św., przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać wszystkim za każdy dar i wyrozumiałość.
     Również w przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 1030 – spotkanie w salce katechetycznej z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św.      Na regale z gazetami znajduje się wielkanocny numer naszego biuletynu parafialnego „Nie Samym Chlebem…”. Prosimy o zabranie go do swoich domów, a także przekazanie innym zainteresowanym osobom.WSZYSTKIM PARAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA ŻYCZYMY, SPOKOJNYCH, RADOSNYCH I BŁOGOSŁAWIONYCH DNI W BLASKU ZMARTWYCHWSTAŁEGO PANA!


            Trwa rok duszpasterski pod hasłem "Otoczmy troską Życie". Nasza parafia włącza się w jego przeżywanie. Jedną z form realizacji tego hasła jest wystawa poświęcona obronie życia człowieka, do której obejrzenia zachęcamy po Mszy św. Drugą formą zaangażowania się w to dzieło jest modlitwa Duchowej Adopcji. W dniu dzisiejszym każdy może włączyć się w to dzieło. Polega ono na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca i specjalnej modlitwy przez 9 miesięcy w intencji Bogu wiadomego dziecka, zagrożonego aborcją. To również modlitwa w intencji jego rodziców. W intencjach tych można również podejmować dodatkowe posty, modlitwy czy wyrzeczenia. Podjęcie Duchowej Adopcji jest dobrowolne.

            Dziś podczas każdej Mszy św. po Ewangelii o dziele Duchowej Adopcji opowie nam p. Dariusz Szczerba (Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00) / p. Anna Szczerba (Msze św. o godz. 9.00 i 10.30) zaangażowany/zaangażowana w działalność Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej. Natomiast po Komunii Świętej zostanie odczytane uroczyste przyrzeczenie Duchowej Adopcji. Każdy, kto zechce ją podjąć winien włączyć się sercem w słowa tego przyrzeczenia. Osoby, które przystąpią do dzieła Duchowej Adopcji po Mszy św. wpiszą się do Księgi Duchowej Adopcji w kruchcie kościoła oraz odbiorą ulotki z modlitwą Duchowej Adopcji. Nazwiska osób, które podejmą tę szczególną modlitwę zostaną złożone w Centrum Duchowej Adopcji na Jasnej Górze, gdzie zostaną wpisane do Księgi Obrońców Życia Człowieka.

            Wszystkich parafian zachęcamy także do zabrania po Mszy św. materiałów poświęconych obronie życia, które znajdują się w kruchcie kościoła.


„Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że za kryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż ta

rodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, ja postanawiam mocno i przyrzekam, że

od dnia  26 kwietnia 2009 r.

w III niedzielę wielkanocną

biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez dziewięć miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Tymi modlitwami będą:

—jedna tajemnica różańca

— moje dobrowolne postanowienia

— modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

26 kwietnia 2009

 

Dziś III Niedziela Wielkanocna. O godz. 1630 spotkanie w salce parafialnej FZŚ. O godz. 1730 – Nieszpory. Wyrażamy naszą wdzięczność Państwu Annie i Dariuszowi Szczerba za obecność w naszej parafii i świadectwo o Duchowej Adopcji.

We wtorek Trzeci Dzień Nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy. Po Mszy św. o godz. 1800 – procesja eucharystyczna wokół kościoła.

W środę Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, współpatronki Europy.

W czwartek o godz. 1730 – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W piątek o godz. 630 – Droga Krzyżowa za zmarłych zgłoszonych na wypominki roczne, a o godz. 1800 – Msza św. w intencji Misji i Misjonarzy. Również w tym dniu rozpoczynamy miesiąc maj, a wraz z nim nabożeństwa majowe, które są szczególnym uwielbieniem Matki Bożej. Odnówmy w sobie nasze przywiązanie i miłość do Maryi, naszej Matki i Królowej. Nabożeństwa majowe odprawiane będą w naszym kościele codziennie o godz. 1730. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Z racji, że jest to również Pierwszy Piątek Miesiąca, o godz. 900 o. Proboszcz uda się z posługą duszpasterską do chorych naszej parafii.

W sobotę wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 1730 – nabożeństwo różańcowe Róż Żywego Różańca, a o godz. 1800 Msza św. Róż Żywego Różańca z Róży św. Faustyny oraz zmiana tajemnic różańcowych.

            W ubiegłą niedzielę po Mszach św. przedstawiciele Rady Parafialnej kwestowali na potrzeby naszej świątyni. Łącznie zebrano kwotę: 2.804 zł. Z serca składamy wszystkim Bóg zapłać za każdy dar hojności.

W najbliższy wtorek i środę o godz. 1600 – będzie miała miejsce w kościele próba spowiedzi dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy o punktualność i obecność. Natomiast w piątek 1 maja o godz. 1600 spowiedź dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców oraz chrzestnych.

Z racji I Komunii św., która przypada w przyszłą niedzielę 3 maja o godz. 1030 – suma parafialna wyjątkowo zostanie odprawiona o godz. 1300.

 

WSZYSTKIM PRAFIANOM, DOBROCZYŃCOM I SYMPATYKOM NASZEGO KOŚCIOŁA ŻYCZYMY WSZELKICH BOŻYCH ŁASK CODZIENNYM ŻYCIU OSOBISTYM I ZAWODOWYM. NIECH PAN WAM BŁOGOSŁAWI!

                                                                           DUSZPASTERZE

 

 


 
„Wszystko co uczyniliście jednemu z tych braci moich
 najmniejszych, Mnieście uczynili”
(Mt 25,40) 
 
 

Odwiedziło nas

Odsłon: 7402

Odwiedzający

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj