Dziś jest 19-02-17 Imieniny: Aleksego, Zbigniewa, Lukasza

Kancelaria parafialna

jest czynna:
w poniedziałki,środy i piątki od 18.00 – 19.30
Telefon: 12 637 55 96,     662 380 402

  E-mail:
parafia.bronowice@gmail.com

NA POCZĄTEK ROKU KAPŁAŃSKIEGO

Drodzy bracia w kapłaństwie,

     19 czerwca 2009 roku rozpoczynamy w Kościele powszechnym obchody Roku Kapłańskiego, który będzie poświęcony tajemnicy kapłaństwa, posłudze i życiu kapłanów. Jest to ważne wydarzenie nie tylko dla samych kapłanów, ale także dla całego Ludu Bożego. Kapłan bowiem jest wzięty z ludu i dla ludu ustanowiony we wszystkim, co odnosi się do spraw Bożych (por. Hbr 5,1). Kościół pragnie przez ustanowienie tego Roku wyrazić wdzięczność za niezastąpioną posługę kapłanów we wspólnocie uczniów Chrystusa.
     Niech to będzie czas odnowy przede wszystkim dla nas kapłanów: odnowy naszego powołania przez sięgnięcie do źródeł łaski sakramentalnej, czyli do samego Chrystusa, Najwyższego Kapłana; czas pokuty i pojednania z Bogiem i z bliźnimi; czas życia pełnią łaski. Zjednoczenie z Chrystusem pozwoli nam lepiej służyć Ludowi Bożemu, z entuzjazmem i głębokim przekonaniem podejmować duszpasterskie zadania.
     Niech w tym czasie towarzyszy nam świadomość, że Chrystus nas wezwał i umocnił w sakramencie kapłaństwa do posługi Słowa, do sprawowania Najświętszej Ofiary i sakramentu pojednania. Nasze kapłaństwo realizujemy w Kościele, i dlatego powinniśmy starać się, aby nic nas nie odłączyło od pełnej jedności z Chrystusem i z powierzoną nam owczarnią.
     Rok Kapłański przeżywajmy razem z naszymi wiernymi wsłuchując się w nauczanie Ojca Świętego Benedykta XVI. Niech to będzie również rok modlitwy "samych kapłanów, modlitwy z kapłanami i za kapłanów". Korzystajmy z tych łask, które zostaną nam dane w odpustach ustanowionych przez Ojca Świętego Benedykta XVI.
     Na owocne przeżywanie Roku Kapłańskiego z serca błogosławię.
 
Stanisław Kardynał Dziwisz
Metropolita Krakowski
 

Odwiedziło nas

Odsłon: 1594

Odwiedzający

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Parafia w obiektywie

Szukaj